elektro.info

Zaawansowane wyszukiwanie

30 lat doświadczeń to dopiero początek

Rozmowa z Henrykiem Mieszkuńcem – wspólnikiem EST Energy Sp. z o.o. Sp. k.

Po latach EST Energy stała się wyspecjalizowaną firmą dostarczającą kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury technicznej obiektów z gwarantowanym zasilaniem i chłodzeniem odbiorów krytycznych – mówi Henryk Mieszkuniec, fot. Est Energy

Po latach EST Energy stała się wyspecjalizowaną firmą dostarczającą kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury technicznej obiektów z gwarantowanym zasilaniem i chłodzeniem odbiorów krytycznych – mówi Henryk Mieszkuniec, fot. Est Energy

Firma kończy w tym roku 31 lat – proszę powiedzieć, jak to wszystko się zaczęło?

– Po ukończonych studiach na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na Wydziale Elektroniki i Informatyki o specjalności elektronika cyfrowa podjąłem pracę w Fabryce Aparatury Elektrycznej „EFA” w miejscowości Glina k. Otwocka. Tam też miałem pierwsze pierwsze kontakty z energoelektroniką przy układach falownikowych i prostownikowych produkowanych w FAE „EFA”. Początkowo pracowałem w Dziale Konstrukcyjnym, a następnie w Biurze Rozwojowo-Konstrukcyjnym, gdzie jednym z pierwszych zadań zespołu było opracowanie sterowania cyfrowego układami energoelektronicznymi. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku nasz sposób realizowania produkcji nie odbiegał w znaczący sposób od stosowanego na Zachodzie. Natomiast produkowane urządzenia z uwagi na embargo nałożone na elementy energoelektroniczne różniły się w sposób zdecydowany. W Polsce nie dysponowaliśmy tranzystorami mocy. Do dyspozycji mieliśmy tyrystory z Laminy oraz opracowane w ITE układy MOS, które po wyselekcjonowaniu zapewniały stosunkowo dobrą stałość parametrów oraz odporność na zakłócenia. Z tych podzespołów zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy model falownika z przetwarzaniem na częstotliwości 400 Hz, falownik o mocy 30 kVA z wykorzystaniem schodkowego przebiegu podstawowej częstotliwości 50 Hz oraz prostownik o mocy 50 kW na napięcie 220 VDC z w pełni automatycznym sterowaniem prądem wyjściowym. Można powiedzieć, że był to krok w kierunku powstania UPS-a. Do pełni szczęścia brakowało tylko STS-a. Taki układ sprzedaliśmy m.in. do KDM w Warszawie, który działał jeszcze w początkach lat 90. Po przemianach roku 1989 państwowe zakłady niedostosowane do warunków rynkowych zaczęły upadać i z początkiem 1989 roku odszedłem z firmy. Założyłem własną, w której kontynuowałem serwis urządzeń produkcji FAE „EFA”.

Jak bardzo różni się teraz działalność Pana firmy od czasu założenia?

– Obecnie działalność firmy obejmuje pełen zakres czynności koncepcyjno-projektowych, dostaw sprzętu, uruchomienia, wdrożenia i serwis techniczny eksploatowanych systemów UPS, stabilizujących napięcie, filtrujących harmoniczne, banków energii itp. Zintegrowane rozwiązania EST Energy służą maksymalizacji niezawodności chronionych odbiorów zapewniając ciągłość funkcjonowania procesów technologicznych i biznesowych. Dlatego naszymi klientami są firmy z sektora IT, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, energetyka, przemysł, handel, telekomunikacja, administracja państwowa, służby mundurowe, przemysł ciężki i inne.

Co przyczyniło się do tak znaczącego rozwoju firmy?

– Po latach EST Energy stała się wyspecjalizowaną firmą dostarczającą kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury technicznej obiektów z gwarantowanym zasilaniem i chłodzeniem odbiorów krytycznych. Jesteśmy doświadczonym integratorem profesjonalnych systemów z kilkutysięczną bazą sprzętową systemów zainstalowanych i serwisowanych od 1990 r. Zadaniem tych systemów jest ochrona sprzętu teleinformatycznego, ośrodków przetwarzania danych (CPD), aplikacji przemysłowych, urządzeń medycznych, technologicznych i innych ważnych odbiorów przed skutkami spowodowanymi zdarzeniami w sieci elektroenergetycznej. Wszystkie dostarczane rozwiązania i systemy objęte są pełną opieką serwisową (gwarancyjną i pogwarancyjną) w trybie 24/7/365 na terenie całej Polski. Zapewnienie najwyższego poziomu usług handlowych i serwisowych umożliwia nam wysoko wyspecjalizowany i doświadczony personel inżynierski dysponujący wymaganymi uprawnieniami, nowoczesnymi narzędziami i układami pomiarowymi.

Z perspektywy tych trzech dekad, co uważa Pan za najważniejsze w funkcjonowaniu firmy?

– Najwyższą wartością firmy są wysoce wyspecjalizowani inżynierowie w dziale handlowym i technicznym, z których wielu pracuje od pierwszych lat działania firmy. Cenię fakt, że udało nam się zachować tak wspaniały zespół. Niewątpliwie wartością nie bez znaczenia jest również fakt, że firma jest firmą rodzinną, do której w ciągu tych lat dołączyli do nas synowie Jakub i Bartosz oraz córka Karolina z mężem Robertem Morusiem. Sprawia to, że firma ma perspektywę dalszego kontynuowania działalności i rozwoju, co bardzo mnie cieszy. Oczywiście, jak każda firma w naszej ponad 30-letniej historii w ogromnej większości mieliśmy przyjemne momenty, ale również były i te trudne. Przygotowane na takie momenty procedury, dostęp do magazynu części zamiennych, wyposażenie techniczne i transportowe, zatrudnieni specjaliści serwisu i handlu wypełniali i wypełniają nadal nasze zobowiązania wobec klientów. Wysokiej klasy specjaliści dają gwarancję pewności działania firmy, stając się naszym fundamentem. Firma bez właściwych ludzi praktycznie nie ma racji bytu. Dlatego stale należy dbać o podnoszenie kwalifikacji pracowników i zdobywania przez nich nowych umiejętności.

wywiad est energy fot2

W 2018 r. Est Energy rozpoczął działalność w zakresie kondycjonowania napięć bateryjnych. Do oferty wprowadzono układy kompensacji mocy biernej, jak również harmonicznych prądowych i napięciowych, kompensacje rezonansów częstotliwości w oparciu o specjalne filtry aktywne, fot. Est Energy

Jak zmieniała się technologia falowników w zasilaczach UPS?

– W latach osiemdziesiątych zmiana technologiczna miała szansę nastąpić w związku z programem PR7, gdy wprowadzono plan budowy elektrowni jądrowej w Żarnowcu. Program zakładał opracowanie nowej generacji falowników o mocy 125 i 250 kVA. W wyniku współpracy pomiędzy fabryką „EFA” a Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej powstawał model falownika 3 kVA zasilanego napięciem 48 VDC zbudowanym na tranzystorach bipolarnych, zdobytych, jak głosiła plotka, w ówczesnym NRD. Wiązało się to z różnymi problemami wynikającymi z poznawania nowej technologii. Program, jak wszyscy wiemy, upadł, z nim prace przy falownikach. Wykonane wtedy pierwsze kroki w tej technologii na pewno nie poszły na marne i zdobyta wtedy wiedza i doświadczenie w następnych latach zaowocowały dalszym rozwojem. Po 1989 r. nastąpiły przemiany, zdjęto z nas embargo na dostawy części i podzespoły energoelektroniczne, co dało zupełnie inne możliwości budowy falowników i współpracy z uznanymi firmami producentami UPS-ów, jak np. szwajcarskim Invertomatic. W KDM mogłem zobaczyć jeden z pierwszych systemów równoległych UPS o mocy 3x40 kVA.

Jak zaczęła się Pana przygoda z zasilaczami UPS?

– Poprzez rozmowy z inż. Janem Sytą z KDM, odpowiedzialnym za opiekę nad systemami zasilania gwarantowanego firmy Invertomatic, który zachęcał mnie do współpracy z tą firmą, nawiązałem kontakt z firmą z Riazzino w Szwajcarii i tak zaczęła się moja wieloletnia współpraca z firmą Invertomatic, której stałem się przedstawicielem na Polskę. Bardzo dobrze wspominam szkolenia w firmie, gdzie mogłem poznać najnowsze generacje systemów UPS. W Polsce lat 90. powoli kształtował się rynek zasilaczy UPS. Natomiast w firmach takich jak Invertomatic zmiany następowały bardzo szybko. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, które powstało na moich oczach w 1995 roku, był UPS o nazwie „Image” opracowany jako jeden z pierwszych w technologii beztransformatorowej i składający się z identycznie skonstruowanych modułów prostownika i falownika, w całości na tranzystorach IGBT. Mimo upływu czasu i zmian właścicielskich do obecnej ABB, produkty te są nadal jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie. W tym przypadku jakość i technologia jest proporcjonalna do ceny.

wywiad est energy fot1

Po latach EST Energy stała się wyspecjalizowaną firmą dostarczającą kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury technicznej obiektów z gwarantowanym zasilaniem i chłodzeniem odbiorów krytycznych – mówi Henryk Mieszkuniec, fot. Est Energy

Technologia w branży zasilania gwarantowanego na przestrzeni lat znacząco się rozwinęła…

– Tak, cieszę się, że w KDM, a później w PSE mogłem pracować z zasilaczami UPS pracującymi w układach redundantnych coraz większej mocy od około 2x10 kVA, który w latach 90. wyglądał jak podwójna szafa. Obecnie taki UPS możemy spotkać w szafie RACK. Tak się zmienia technologia. Już do końca lat dziewięćdziesiątych zainstalowaliśmy w różnych obiektach znaczną liczbę zasilaczy UPS o mocy jednostkowej do 400 kVA. Największe instalacje to 5x300 kVA czy 4x400 kVA. W następnych latach rozpoczęliśmy współpracę z firmą AEG produkującą również bardzo niezawodne i zaawansowane technologicznie zasilacze.

Współpracujemy także z firmą Metasystem, która obecnie sprzedaje zasilacze o specyficznej technologii modułowej typu Archimod i Trimod pod marką Legrand. UPS-y te składają się z jednofazowych modułów zapewniających napięcie trójfazowe na wyjściu. Przykładowo zasilacz UPS o mocy 15 kVA składa się z trzech modułów o mocy 5 kVA każdy. Takie rozwiązanie ułatwia ewentualny serwis i wymianę uszkodzonego modułu. Dzięki takiej budowie możliwe jest zapewnienie konfiguracji faz na wejściu i wyjściu 1/1, 1/3, 3/1, 3/3. Współpracujemy również z firmą Delta Systems oraz z firmą INVT – potentatem chińskim. Natomiast od 2018 r. jesteśmy partnerem firmy Schneider Electric i współpracujemy głównie w zakresie kompleksowego wyposażenia Data Center.

W takim razie, proszę powiedzieć, co możecie Państwo zaproponować dla centrum przetwarzania danych?

– Oczywiście oferowane zasilacze UPS obecnie sprzedawane pod marką ABB. Pełen zakres produktów firmy Schneider Electric, z którym współpracujemy między innymi w zakresie kompleksowego wyposażenia Data Center. W swojej ofercie do bardzo dużych mocy rzędu 5 i więcej MVA mamy dynamiczne układy zasilania z masami wirującymi firmy Eurodiesel, obecnie po zmianach właścicielskich funkcjonującą jako Kinolt z mocami jednostkowymi do 3 MVA.

Państwa działalność to nie tylko systemy gwarantowanego zasilania. W ostatnich latach to także magazyny energii i kompensacja mocy biernej. Proszę opowiedzieć o tej części Państwa działalności.

– Nasza firma stale się rozwija. W 2018 r. nawiązaliśmy współpracę z niemiecką firmą w zakresie kondycjonowania napięć bateryjnych. Wprowadziliśmy układy kompensacji mocy biernej, jak również harmonicznych prądowych i napięciowych, kompensację rezonansów częstotliwości w oparciu o specjalne filtry aktywne. Wykonujemy badania, przeprowadzamy analizę i podajemy receptę. I do tej pory się nie pomyliliśmy. Współpracujemy z doświadczonymi projektantami, którzy znają metody, jak należy postępować aby dobrze dobrać układ kompensacji dla nowo projektowanej linii technologicznej.

Wprowadziliśmy także do naszej oferty magazyny energii, które są niezbędne do uzupełnienia infrastruktury technologicznej do zapewnienia ciągłości zasilania. Mogę powiedzieć, że aktualnie instalujemy dla jednego z naszych klientów magazyn energii z ogniwami Li-Ion o mocy 1 MW i energii 1 MW·h. Kolejne inwestycje to magazyny energii o mocy 1,5 MW i pojemności 2 MWh. Natomiast dla krótkich przerw i zapadów możemy zaproponować układy kondycjonowania zasilania zbudowane w oparciu o superkondensatory wymagające krótkiego czasu ładowania.

Państwa działalność została wielokrotnie doceniona. Jakimi wyróżnieniami możecie się Państwo pochwalić?

– Zostaliśmy wyróżnieni Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej nadanym na podstawie danych finansowych z roku 2010, 2013, 2014 oraz 2015. Wyróżnienie to nadawane jest przez firmę Dun & Bradstreet Poland, specjalistę w sporządzaniu raportów oceniających wiarygodność i stabilność firm na całym świecie. Do grona nagrodzonych należą firmy o najwyższej ocenie stabilności wystawianej przez D&B Poland. Ocena wiarygodności i stabilności firmy, wystawiana przez analityków D&B Poland opiera się na: analizie moralności płatniczej według programu DunTrade, analizie wskaźników finansowych ostatnich dostępnych sprawozdań finansowych, największej w Polsce bazie relacyjnej powiązań korporacyjnych i osobowych. Wyróżnienie naszej firmy certyfikatem, to potwierdzenie danych finansowych dających gwarancję na wysoki poziom rentowności, zdolności oraz płynności finansowej. Ponadto od 2013 roku EST Energy bierze udział w Programie Firma Wiarygodna Finansowo. Jest to program prowadzony przez BIG InfoMonitor. Kilkuletni udział w tym programie jest dla nas bardzo nobilitujący.

A co Pan najbardziej lubi w swojej pracy, tak właśnie z perspektywy 30-lecia działalności firmy?

– Najbardziej lubię kontakt z klientem twarzą w twarz, gdy jest możliwość porozmawiania i wysłuchania jego opinii oraz przedstawienia naszych argumentów. W ten sposób możemy wymienić nasze poglądy i znaleźć wspólny język, nauczyć się czegoś nowego. Taka rozmowa jest bardzo ważna, gdyż to klient jest na co dzień w obiekcie i ma obserwacje pewnych nietypowych zdarzeń, które mogą wystąpić, a których my nie mamy.

Zapewne nie zawsze są to rozmowy łatwe, a zdarzenia spodziewane...

– To prawda, opiszę dwa z nich. W Warszawie i okolicach świadczymy serwis z godzinnym czasem reakcji. Awarie zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie. Kilka lat temu w niedzielę zadzwonił do mnie rano klient, mówiąc, że całe zasilanie gwarantowane na obiekcie padło i wszystko uległo wyłączeniu. Nasz czas reakcji na ten obiekt to 1 godzina. Na szczęście zupełnie przypadkowo w pobliżu był nasz inżynier serwisu, który zjawił się w ciągu 20 minut od zgłoszenia i tymczasowo przywrócił zasilanie, a cała naprawa potrwała kilka godzin i klient miał ponownie w pełni sprawny system zasilania. Przyczyna jak zawsze owiana jest tajemnicą.

Innym razem, ok. 6 rano otrzymaliśmy zgłoszenie, że serwerownia uległa wyłączeniu. Jeszcze przed 7 rano przed pojawieniem się opiekuna sprzętu, zjawił się nasz inżynier serwisu. Jak się okazało, wyczerpaniu uległy zestawy baterii akumulatorów, powodując wyłączenie się wszystkich zasilaczy UPS. Po pół godzinie akumulatory zostały podładowane i falowniki wystartowały. Jak się okazało, w procedurze zapomniano wskazać, że ręcznie należy uruchomić zespół prądotwórczy. Sytuacja trochę komiczna, ale nikomu do śmiechu nie było.

Ten rok jest dla wielu firm bardzo trudny. Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wpłynęła na obroty i działalność wielu firm. Jak jest w Państwa przypadku?

– Pandemię traktuję jako kolejne wyzwanie dla firmy. Wprowadziliśmy procedury zwiększające bezpieczeństwo pracowników w postaci zmian struktury firmy, ograniczające do minimum kontakty osobowe. Zmianie uległy sposoby obiegu dokumentów wewnątrz i na zewnątrz firmy. Pracownicy i osoby przybywające z zewnątrz mają dostęp do środków ochrony jak: maseczki, rękawiczki ochronne i płyny dezynfekcyjne. Wdrożyliśmy platformę komunikacyjną, aby wirtualnie w czasie rzeczywistym spotykać się z naszymi klientami. Jednak prac serwisu nie da się wykonać zdalnie, dlatego musimy się wzajemnie wspierać i przetrwać ten trudny czas. Państwu i moim współpracownikom życzę, abyśmy dali radę.

Rozmawiał Karol Kuczyński

wywiad est energy fot3

„Najbardziej lubimy kontakt z klientem twarzą w twarz, gdy jest możliwość porozmawiania i wysłuchania jego opinii oraz przedstawienia naszych argumentów...”, fot. Est Energy

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Schneider Electric przedstawia APC Smart-UPS Ultra – najmniejszy i najlżejszy na rynku jednofazowy UPS o mocy 3kW i 5kW

Schneider Electric przedstawia APC Smart-UPS Ultra – najmniejszy i najlżejszy na rynku jednofazowy UPS o mocy 3kW i 5kW Schneider Electric przedstawia APC Smart-UPS Ultra – najmniejszy i najlżejszy na rynku jednofazowy UPS o mocy 3kW i 5kW

Schneider Electric wprowadza do swojej oferty w Europie APC™ Smart-UPS™ Ultra. To pierwszy w branży jednofazowy zasilacz bezprzerwowy (UPS) o mocy 3kW i 5kW. Zaprojektowany z myślą o zapewnieniu większej...

Schneider Electric wprowadza do swojej oferty w Europie APC™ Smart-UPS™ Ultra. To pierwszy w branży jednofazowy zasilacz bezprzerwowy (UPS) o mocy 3kW i 5kW. Zaprojektowany z myślą o zapewnieniu większej mocy, elastyczności i inteligentnego monitorowania w najmniejszej obudowie, APC Smart-UPS Ultra umożliwia specjalistom i dostawcom rozwiązań IT przezwyciężenie wielu wyzwań związanych z wdrażaniem infrastruktury IT w rozproszonych środowiskach obliczeniowych i na obrzeżach sieci (edge computing).

dr inż. Karol Kuczyński Możliwości współpracy magazynu energii z zasilaczem UPS

Możliwości współpracy magazynu energii z zasilaczem UPS Możliwości współpracy magazynu energii z zasilaczem UPS

Wysokie wymagania dotyczące pewności dostaw energii elektrycznej do odbiorników o znaczeniu krytycznym zmuszają projektantów do projektowania układów zasilania wyposażonych w zasilacze UPS. Od poprawności...

Wysokie wymagania dotyczące pewności dostaw energii elektrycznej do odbiorników o znaczeniu krytycznym zmuszają projektantów do projektowania układów zasilania wyposażonych w zasilacze UPS. Od poprawności ich doboru zależy czas eksploatacji oraz poprawne funkcjonowanie systemu zasilania gwarantowanego. Jednym z podstawowych podziałów systemów zasilania jest układ rozproszony oraz system centralny UPS.

dr inż. Marta Żurek-Mortka, dr inż. Karol Kuczyński Magazynowanie energii w zasilaczach UPS

Magazynowanie energii w zasilaczach UPS Magazynowanie energii w zasilaczach UPS

Kluczowym elementem dla wszystkich aplikacji krytycznych jest ciągłość zasilania. Zasilacze awaryjne UPS (ang. Uninterruptible Power Supply) zapewniają nieprzerwane zasilanie odbiorników nawet do kilku...

Kluczowym elementem dla wszystkich aplikacji krytycznych jest ciągłość zasilania. Zasilacze awaryjne UPS (ang. Uninterruptible Power Supply) zapewniają nieprzerwane zasilanie odbiorników nawet do kilku godzin dzięki wykorzystaniu energii zasobników.

dr inż. Karol Kuczyński Jakość energii elektrycznej w układach z zasilaczami UPS

Jakość energii elektrycznej w układach z zasilaczami UPS Jakość energii elektrycznej w układach z zasilaczami UPS

Zasilacz UPS jest to urządzenie przeznaczone do utrzymania bezprzerwowej pracy urządzeń komputerowych, łączności oraz innych urządzeń wrażliwych na przerwy w zasilaniu lub wahania napięcia, czy też inne...

Zasilacz UPS jest to urządzenie przeznaczone do utrzymania bezprzerwowej pracy urządzeń komputerowych, łączności oraz innych urządzeń wrażliwych na przerwy w zasilaniu lub wahania napięcia, czy też inne zakłócenia występujące w sieci zasilającej. Jest on urządzeniem energoelektronicznym umożliwiającym zasilanie odbiorników z baterii lub innego magazynu energii elektrycznej – w przypadku zaniku napięcia w sieci zasilającej.

dr inż. Karol Kuczyński Zasilacze UPS z podwójną konwersją

Zasilacze UPS z podwójną konwersją Zasilacze UPS z podwójną konwersją

Anomalie pogodowe coraz częściej są przyczyną zaników napięcia i przerw w zasilaniu. Niestety, błędnie pojmowana ochrona przyrody powoduje, że drzewa rosnące pod linią napowietrzną lub w jej pobliżu nie...

Anomalie pogodowe coraz częściej są przyczyną zaników napięcia i przerw w zasilaniu. Niestety, błędnie pojmowana ochrona przyrody powoduje, że drzewa rosnące pod linią napowietrzną lub w jej pobliżu nie są poddawane zabiegom pielęgnacyjnym – przycięciu gałęzi, które mogą uszkodzić linię napowietrzną.

dr inż. Jacek Katarzyński, dr hab. inż Marek Olesz Pomiar impedancji pętli zwarciowej w obwodach zasilanych z UPS-ów typu online oraz zasada oceny skuteczności ochrony przeciwporażeniowej (część 2.)

Pomiar impedancji pętli zwarciowej w obwodach zasilanych z UPS-ów typu online oraz zasada oceny skuteczności ochrony przeciwporażeniowej (część 2.) Pomiar impedancji pętli zwarciowej w obwodach zasilanych z UPS-ów typu online oraz zasada oceny skuteczności ochrony przeciwporażeniowej (część 2.)

Pomiar IPZ stanowi punkt wyjścia do oceny skuteczności ochrony przeciwporażeniowej przez samoczynne wyłączenie zasilania w odpowiednim czasie [6]. Obecnie produkowane mierniki do pomiaru IPZ, mimo różnic...

Pomiar IPZ stanowi punkt wyjścia do oceny skuteczności ochrony przeciwporażeniowej przez samoczynne wyłączenie zasilania w odpowiednim czasie [6]. Obecnie produkowane mierniki do pomiaru IPZ, mimo różnic w technice pomiarowej i algorytmie obliczeniowym, zazwyczaj wykonują pomiar w obwodach odbiorczych ze stosunkowo dużą dokładnością, a wyniki ich pomiarów różnią się od kilku do kilkunastu procent. Dzięki temu ocena skuteczności ochrony przeciwporażeniowej w obwodach odbiorczych jest właściwa mimo...

mgr inż. Julian Wiatr Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych

Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych

Przy projektowaniu układów zasilania budynków służby zdrowia pojawia się szereg wątpliwości wynikających z oczekiwanego poziomu niezawodności dostaw energii elektrycznej oraz poziomu bezpieczeństwa przeciwporażeniowego....

Przy projektowaniu układów zasilania budynków służby zdrowia pojawia się szereg wątpliwości wynikających z oczekiwanego poziomu niezawodności dostaw energii elektrycznej oraz poziomu bezpieczeństwa przeciwporażeniowego. Artykuł stanowi próbę przybliżenia metodyki zasilania tych obiektów.

WAMTECHNIK Sp. z o.o. news B.B. Battery nowa marka w ofercie Wamtechnik

B.B. Battery nowa marka w ofercie Wamtechnik B.B. Battery nowa marka w ofercie Wamtechnik

Do obecnego portfolio akumulatorów kwasowo-ołowiowych dołącza nowa marka B.B. Battery, idealny zamiennik akumulatorów AGM Panasonic. Koncern Panasonic podjął decyzję o rozwoju innych technologii w segmencie...

Do obecnego portfolio akumulatorów kwasowo-ołowiowych dołącza nowa marka B.B. Battery, idealny zamiennik akumulatorów AGM Panasonic. Koncern Panasonic podjął decyzję o rozwoju innych technologii w segmencie zasilania i z końcem roku 2020 ograniczono produkcję większości akumulatorów w technologii kwasowo-ołowiowej m.in. serii LC-P, LC-R, LC-X czy UP-VW. Produkty firmy B.B. Battery są doskonałym zamiennikiem, zarówno w zakresie pojemności, jak i wymiarów akumulatorów, a także oferują wysoką niezawodność...

dr hab. inż. Paweł Piotrowski, mgr inż. Przemysław Bassak, Mateusz Piotrowski Analiza techniczno-ekonomiczna stosowania dynamicznych zasilaczy bezprzerwowych UPS typu DRUPS w systemach zasilania gwarantowanego obiektów data center (część 2.)

Analiza techniczno-ekonomiczna stosowania dynamicznych zasilaczy bezprzerwowych UPS typu DRUPS w systemach zasilania gwarantowanego obiektów data center (część 2.) Analiza techniczno-ekonomiczna stosowania dynamicznych zasilaczy bezprzerwowych UPS typu DRUPS w systemach zasilania gwarantowanego obiektów data center (część 2.)

W dwuczęściowym artykule przedstawiono porównawczą analizę techniczno-ekonomiczną systemów zasilania gwarantowanego dla przykładowego obiektu data center z wykorzystaniem dynamicznych zasilaczy UPS typu...

W dwuczęściowym artykule przedstawiono porównawczą analizę techniczno-ekonomiczną systemów zasilania gwarantowanego dla przykładowego obiektu data center z wykorzystaniem dynamicznych zasilaczy UPS typu DRUPS oraz z wykorzystaniem zespołów prądotwórczych i statycznych zasilaczy UPS.

dr hab. inż. Paweł Piotrowski, mgr inż. Przemysław Bassak Analiza techniczno-ekonomiczna stosowania dynamicznych zasilaczy bezprzerwowych UPS typu DRUPS w systemach zasilania gwarantowanego obiektów data center (część 1.)

Analiza techniczno-ekonomiczna stosowania dynamicznych zasilaczy bezprzerwowych UPS typu DRUPS w systemach zasilania gwarantowanego obiektów data center (część 1.) Analiza techniczno-ekonomiczna stosowania dynamicznych zasilaczy bezprzerwowych UPS typu DRUPS w systemach zasilania gwarantowanego obiektów data center (część 1.)

W dwuczęściowym artykule przedstawiono porównawczą analizę techniczno-ekonomiczną systemów zasilania gwarantowanego dla przykładowego obiektu data center z wykorzystaniem dynamicznych zasilaczy UPS typu...

W dwuczęściowym artykule przedstawiono porównawczą analizę techniczno-ekonomiczną systemów zasilania gwarantowanego dla przykładowego obiektu data center z wykorzystaniem dynamicznych zasilaczy UPS typu DRUPS oraz z wykorzystaniem zespołów prądotwórczych i statycznych zasilaczy UPS.

Justyna Talmont Nadmiarowość w systemach zasilania gwarantowanego w obiektach data center – zagadnienia wybrane

Nadmiarowość w systemach zasilania gwarantowanego w obiektach data center – zagadnienia wybrane Nadmiarowość w systemach zasilania gwarantowanego w obiektach data center – zagadnienia wybrane

Zadaniem układów zasilania gwarantowanego jest zapewnienie bezprzerwowego zasilania dla urządzeń, w których jakakolwiek przerwa w zasilaniu (w tym zapad napięcia) może spowodować zagrożenie życia ludzi...

Zadaniem układów zasilania gwarantowanego jest zapewnienie bezprzerwowego zasilania dla urządzeń, w których jakakolwiek przerwa w zasilaniu (w tym zapad napięcia) może spowodować zagrożenie życia ludzi lub duże straty materialne, spowodowane zakłóceniem lub przerwą pracy urządzeń IT.

dr inż. Karol Kuczyński Zastosowanie zasilaczy UPS i zespołów prądotwórczych w centrach przetwarzania danych

Zastosowanie zasilaczy UPS i zespołów prądotwórczych w centrach przetwarzania danych Zastosowanie zasilaczy UPS i zespołów prądotwórczych w centrach przetwarzania danych

Niejednokrotnie zastosowanie zasilania z dwóch niezależnych linii sieci elektroenergetycznej SN lub nn jest niewystarczające i należy instalować dodatkowe źródło energii w postaci zespołu prądotwórczego...

Niejednokrotnie zastosowanie zasilania z dwóch niezależnych linii sieci elektroenergetycznej SN lub nn jest niewystarczające i należy instalować dodatkowe źródło energii w postaci zespołu prądotwórczego oraz zasilacze UPS. Obiekty wymagające zwiększonej niezawodności dostarczanego zasilania to: linie produkcyjne, centra handlowe, banki, centra przetwarzania danych, szpitale, metro, obiekty telekomunikacyjne oraz kompleksy biurowe w pełni sterowane przez układy inteligentnego budynku.

mgr inż. Marcin Orzechowski, mgr inż. Julian Wiatr Przeciwpożarowy wyłącznik prądu i zagrożenia stwarzane przez wyłącznik EPO zasilaczy UPS oraz ich neutralizacja

Przeciwpożarowy wyłącznik prądu i zagrożenia stwarzane przez wyłącznik EPO zasilaczy UPS oraz ich neutralizacja Przeciwpożarowy wyłącznik prądu i zagrożenia stwarzane przez wyłącznik EPO zasilaczy UPS oraz ich neutralizacja

Problematyka przeciwpożarowego wyłącznika prądu była wielokrotnie opisywana w literaturze. Mimo to w dalszym ciągu spotykamy się z wątpliwościami w zakresie projektowania i wykonywania tego urządzenia....

Problematyka przeciwpożarowego wyłącznika prądu była wielokrotnie opisywana w literaturze. Mimo to w dalszym ciągu spotykamy się z wątpliwościami w zakresie projektowania i wykonywania tego urządzenia. Szczególnym problemem jest kwestia związana z przeciwpożarowym wyłącznikiem prądu dla zasilaczy UPS. Niniejszy artykuł stanowi próbę przybliżenia tego zagadnienia.

Justyna Talmont Zasilacze UPS do zasilania sieci komputerowych i urządzeń domowych

Zasilacze UPS do zasilania sieci komputerowych i urządzeń domowych Zasilacze UPS do zasilania sieci komputerowych i urządzeń domowych

Pierwotnie zasilacze UPS małej mocy były głównie wykorzystywane do zapewnienia zasilania serwerów i komputerów klasy PC, a następnie kas fiskalnych. W naszych domach bardzo często obserwujemy migotanie...

Pierwotnie zasilacze UPS małej mocy były głównie wykorzystywane do zapewnienia zasilania serwerów i komputerów klasy PC, a następnie kas fiskalnych. W naszych domach bardzo często obserwujemy migotanie żarówek tradycyjnych w lampach. Ich przyczyną mogą być krótko i długotrwałe zaniki zasilania, przepięcia oraz spadki napięcia, a także zakłócenia spowodowane wyższymi harmonicznymi. Wszystkie te zjawiska mają duży wpływ na pracę na przykład komputera i mogą objawić się w różny sposób, od nieprawidłowej...

mgr inż. Mirosław Miegoń Zastosowanie zasilaczy UPS

Zastosowanie zasilaczy UPS Zastosowanie zasilaczy UPS

Źródła zasilania, jakie mogą być stosowane do zasilania urządzeń przeciwpożarowych, muszą spełniać wymagania prawne określone przez rozporządzenia Parlamentu Europejskiego, ustaw sejmowych i rozporządzeń...

Źródła zasilania, jakie mogą być stosowane do zasilania urządzeń przeciwpożarowych, muszą spełniać wymagania prawne określone przez rozporządzenia Parlamentu Europejskiego, ustaw sejmowych i rozporządzeń rządowych. Zasilacze powinny przede wszystkim spełniać dyrektywy i przepisy prawne dla sprzętu elektrycznego instalowanego w budynkach i nie mogą w żaden sposób stanowić niebezpieczeństwa zarówno dla osób użytkujących budynek, jak i dla ekip ratunkowych i pożarowych.

mgr inż. Julian Wiatr Uproszczony projekt sterowania wentylacją przedziału bateryjnego zasilacza UPS

Uproszczony projekt sterowania wentylacją przedziału bateryjnego zasilacza UPS Uproszczony projekt sterowania wentylacją przedziału bateryjnego zasilacza UPS

Zasilacz UPS o mocy 400 kVA pracujący w układzie zasilania wyposażonym w zespół prądotwórczy wymaga rozbudowy o magazyn energii gwarantujący podtrzymanie pracy zasilanych odbiorników przez czas 30 minut...

Zasilacz UPS o mocy 400 kVA pracujący w układzie zasilania wyposażonym w zespół prądotwórczy wymaga rozbudowy o magazyn energii gwarantujący podtrzymanie pracy zasilanych odbiorników przez czas 30 minut w przypadku zaniku napięcia w sieci elektroenergetycznej. Czas ten umożliwia zakończenie procesu technologicznego w przypadku nałożenia się awarii zespołu prądotwórczego.

Redakcja Aktywna kompensacja mocy biernej

Aktywna kompensacja mocy biernej Aktywna kompensacja mocy biernej

Coraz więcej przedsiębiorstw zmaga się z rosnącymi kosztami zużycia energii elektrycznej. Przyczyną jest często ponadumowny pobór mocy biernej, który w skrajnych przypadkach może generować dodatkowe koszty...

Coraz więcej przedsiębiorstw zmaga się z rosnącymi kosztami zużycia energii elektrycznej. Przyczyną jest często ponadumowny pobór mocy biernej, który w skrajnych przypadkach może generować dodatkowe koszty na poziomie aż jednej trzeciej kwoty miesięcznej faktury za energię. Z pomocą przedsiębiorcom spieszy marka EVER – seria zasilaczy UPS POWERLINE GREEN 33 z nowatorską funkcjonalnością aktywnej kompensacji mocy biernej została zaprezentowana podczas 27. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich...

Redakcja news W Jaworznie pierwsza synchronizacja bloku 910 MW zaliczona

W Jaworznie pierwsza synchronizacja bloku 910 MW zaliczona W Jaworznie pierwsza synchronizacja bloku 910 MW zaliczona

31 grudnia 2019 r. miała miejsce pierwsza synchronizacja z Krajową Siecią Elektroenergetyczną bloku o mocy 910 MW w Jaworznie. Tym samym rozruch bloku wkroczył w fazę regulacji i optymalizacji.

31 grudnia 2019 r. miała miejsce pierwsza synchronizacja z Krajową Siecią Elektroenergetyczną bloku o mocy 910 MW w Jaworznie. Tym samym rozruch bloku wkroczył w fazę regulacji i optymalizacji.

Mirosław Dybczyk Dystrybucja energii elektrycznej w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła

Dystrybucja energii elektrycznej w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła Dystrybucja energii elektrycznej w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła

W trakcie konsultacji prowadzonych z projektantami oraz wykonawcami systemów wentylacji pożarowej pojawiają się wątpliwości oraz pytania dotyczące interpretacji zapisów normy PN-EN 12101-10:2007 Systemy...

W trakcie konsultacji prowadzonych z projektantami oraz wykonawcami systemów wentylacji pożarowej pojawiają się wątpliwości oraz pytania dotyczące interpretacji zapisów normy PN-EN 12101-10:2007 Systemy kontroli rozprzestrzeniania się dymu i ciepła. Część 10: Zasilanie [1]. Zalecane przez tę normę układy zasilania nie spełniają wymogów reguły niezawodnościowej n+1. W artykule zostanie wyjaśniony problem oraz metodyka jego rozwiązania spełniająca regułę n+1, która w odniesieniu do zasilania urządzeń...

mgr inż. Julian Wiatr Uproszczony projekt zasilania transformatorów elektromedycznych bloku operacyjnego szpitala

Uproszczony projekt zasilania transformatorów elektromedycznych bloku operacyjnego szpitala Uproszczony projekt zasilania transformatorów elektromedycznych bloku operacyjnego szpitala

Przy projektowaniu układów zasilania budynków służby zdrowia pojawia się szereg wątpliwości wynikających z oczekiwanego poziomu niezawodności dostaw energii elektrycznej. Brak wytycznych w tym zakresie...

Przy projektowaniu układów zasilania budynków służby zdrowia pojawia się szereg wątpliwości wynikających z oczekiwanego poziomu niezawodności dostaw energii elektrycznej. Brak wytycznych w tym zakresie często prowadzi do błędnego rozumienia tego problemu przez inwestora oraz projektanta. Niniejszy artykuł jest prezentacją praktycznej realizacji teorii publikowanej w „elektro.info” w numerach 6/2018 oraz 7–8/218. Artykuł został ograniczony do zasilania transformatorów elektromedycznych, które stanowią...

mgr inż. Julian Wiatr Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych (część 2.)

Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych (część 2.) Zasilacze UPS w układach  zasilania urządzeń elektromedycznych (część 2.)

Akumulatory stosowane w zasilaczach UPS stanowią magazyn energii i w zależności od typu zasilacza przeznaczone są do pracy cyklicznej (zasilacze typu VFD) lub do pracy buforowej (zasilacze typu VFI). W przypadku...

Akumulatory stosowane w zasilaczach UPS stanowią magazyn energii i w zależności od typu zasilacza przeznaczone są do pracy cyklicznej (zasilacze typu VFD) lub do pracy buforowej (zasilacze typu VFI). W przypadku pracy cyklicznej akumulator najpierw jest ładowany, a następnie odłączany od prostownika i przyłączany do zasilanych odbiorników.

mgr inż. Julian Wiatr Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych

Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych

Przy projektowaniu układów zasilania budynków służby zdrowia pojawia się szereg wątpliwości wynikających z oczekiwanego poziomu niezawodności dostaw energii elektrycznej. Brak wytycznych w tym zakresie...

Przy projektowaniu układów zasilania budynków służby zdrowia pojawia się szereg wątpliwości wynikających z oczekiwanego poziomu niezawodności dostaw energii elektrycznej. Brak wytycznych w tym zakresie często prowadzi do błędnego rozumienia tego problemu przez inwestora oraz projektanta.

mgr inż. Julian Wiatr, dr inż. Kazimierz Herlender Baterie akumulatorów stosowanych w zasilaczach UPS oraz warunki ich bezpiecznej eksploatacji

Baterie akumulatorów stosowanych w zasilaczach UPS oraz warunki ich bezpiecznej eksploatacji Baterie akumulatorów stosowanych w zasilaczach UPS oraz warunki ich bezpiecznej eksploatacji

W artykule zostały przedstawione podstawowe wymagania eksploatacyjne dla baterii akumulatorów stosowanych w zasilaczach UPS, jako magazyny energii, których spełnienie gwarantuje utrzymanie sprawności przez...

W artykule zostały przedstawione podstawowe wymagania eksploatacyjne dla baterii akumulatorów stosowanych w zasilaczach UPS, jako magazyny energii, których spełnienie gwarantuje utrzymanie sprawności przez zakładany okres eksploatacji.

mgr inż. Julian Wiatr Dobór mocy źródeł zasilania awaryjnego i gwarantowanego - metodyka projektowania ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach elektrycznych zasilanych z tych źródeł (cz. 2)

Dobór mocy źródeł zasilania awaryjnego i gwarantowanego - metodyka projektowania ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach elektrycznych zasilanych z tych źródeł (cz. 2) Dobór mocy źródeł zasilania awaryjnego i gwarantowanego - metodyka projektowania ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach elektrycznych zasilanych z tych źródeł (cz. 2)

Autor publikacji przedstawia problematykę ochrony przeciwpożarowej w instalacji zasilanej z generatora zespołu prądotwórczego oraz zasady projektowania takiej ochrony przy zasilaniu z UPS

Autor publikacji przedstawia problematykę ochrony przeciwpożarowej w instalacji zasilanej z generatora zespołu prądotwórczego oraz zasady projektowania takiej ochrony przy zasilaniu z UPS

Wybrane dla Ciebie

Jak wybrać odpowiedni sterownik PLC? »

Jak wybrać odpowiedni sterownik PLC? » Jak wybrać odpowiedni sterownik PLC? »

Falownik z funkcją zasilania rezerwowego dla gospodarstw domowych»

Falownik z funkcją zasilania rezerwowego dla gospodarstw domowych» Falownik z funkcją zasilania rezerwowego dla gospodarstw domowych»

Odkryj rewolucję w ładowaniu! Najtrwalsza i najprostsza stacja ładowania ev z prądem zmiennym »

Odkryj rewolucję w ładowaniu! Najtrwalsza i najprostsza stacja ładowania ev z prądem zmiennym » Odkryj rewolucję w ładowaniu! Najtrwalsza i najprostsza stacja ładowania ev z prądem zmiennym »

Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria osprzętu elektroinstalacyjnego »

Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria osprzętu elektroinstalacyjnego » Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria osprzętu elektroinstalacyjnego »

Gdzie sprawdzą się zasilacze awaryjne?

Gdzie sprawdzą się zasilacze awaryjne? Gdzie sprawdzą się zasilacze awaryjne?

Wyszukiwarka UPS - znajdź najlepszy dla siebie!

Wyszukiwarka UPS - znajdź najlepszy dla siebie! Wyszukiwarka UPS - znajdź najlepszy dla siebie!

Sprawdź oprogramowanie dedykowane projektantom elektrycznym »

Sprawdź oprogramowanie dedykowane projektantom elektrycznym » Sprawdź oprogramowanie dedykowane projektantom elektrycznym »

Sterowniki zabezpieczeniowe dedykowane dla farm fotowoltaicznych i wiatrowych »

Sterowniki zabezpieczeniowe dedykowane dla farm fotowoltaicznych i wiatrowych » Sterowniki zabezpieczeniowe dedykowane dla farm fotowoltaicznych i wiatrowych »

Rejestrator zakłóceń - jaki wybrać?

Rejestrator zakłóceń - jaki wybrać? Rejestrator zakłóceń - jaki wybrać?

Jesteś elektrykiem? Dołącz do programu Elektroklub!

Jesteś elektrykiem? Dołącz do programu Elektroklub! Jesteś elektrykiem? Dołącz do programu Elektroklub!

Zasilanie gwarantowane - jak je zapewnić?

Zasilanie gwarantowane - jak je zapewnić? Zasilanie gwarantowane - jak je zapewnić?

Zasilacze z magazynami energii »

Zasilacze z magazynami energii » Zasilacze z magazynami energii »

Aplikacja do symulowania reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających »

Aplikacja do symulowania reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających » Aplikacja do symulowania reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających »

Jak wybrać odpowiednie zasilanie awaryjne?

Jak wybrać odpowiednie zasilanie awaryjne? Jak wybrać odpowiednie zasilanie awaryjne?

Bezpłatne szkolenie: Procedura odbioru stacji ładowania samochodów elektrycznych przez UDT

Bezpłatne szkolenie: Procedura odbioru stacji ładowania samochodów elektrycznych przez UDT Bezpłatne szkolenie: Procedura odbioru stacji ładowania samochodów elektrycznych przez UDT

Zdalne sterowanie i nadzór rozdzielnic gazowych »

Zdalne sterowanie i nadzór rozdzielnic gazowych » Zdalne sterowanie i nadzór rozdzielnic gazowych »

Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia »

Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia » Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia »

Jak chronić fotowoltaikę przed przepięciami?

Jak chronić fotowoltaikę przed przepięciami? Jak chronić fotowoltaikę przed przepięciami?

Kilka pomysłów na przeprowadzenie kabli »

Kilka pomysłów na przeprowadzenie kabli » Kilka pomysłów na przeprowadzenie kabli »

Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych »

Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych » Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych »

Szkolenie - solidna dawka SMART HOME

Szkolenie - solidna dawka SMART HOME Szkolenie - solidna dawka SMART HOME

Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi?

Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi? Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi?

Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych »

Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych » Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych »

Jak prawidłowo wykonać połączenia elektryczne?

Jak prawidłowo wykonać połączenia elektryczne? Jak prawidłowo wykonać połączenia elektryczne?

Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji »

Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji » Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji »

Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych?

Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych? Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych?

Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych - jaki wybrać?

Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych - jaki wybrać? Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych - jaki wybrać?

Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania »

Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania » Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania »

Jak zmienić swój dom w dom inteligentny bez konieczności zmian w tradycyjnej instalacji?

Jak zmienić swój dom w dom inteligentny bez konieczności zmian w tradycyjnej instalacji? Jak zmienić swój dom w dom inteligentny bez konieczności zmian w tradycyjnej instalacji?

Zwiększ wydajność: narzędzie do testowania impedancji pętli »

Zwiększ wydajność: narzędzie do testowania impedancji pętli » Zwiększ wydajność: narzędzie do testowania impedancji pętli »

Najnowsze produkty i technologie

De Dietrich Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich

Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich

Zakończono półtoraroczny projekt termomodernizacji w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej, zlokalizowanym w Kałkowie-Godowie. Obecnie zarówno duchowni, jak i pielgrzymi odwiedzający...

Zakończono półtoraroczny projekt termomodernizacji w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej, zlokalizowanym w Kałkowie-Godowie. Obecnie zarówno duchowni, jak i pielgrzymi odwiedzający to miejsce, mają dostęp do zaawansowanego technologicznie systemu grzewczego.

Fakro Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu?

Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu? Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu?

Składane schody prowadzące na strych są popularną alternatywą dla tradycyjnych schodów, które zazwyczaj zajmują bardzo dużo miejsca. W jakie konstrukcje warto zainwestować? Czym się charakteryzują?

Składane schody prowadzące na strych są popularną alternatywą dla tradycyjnych schodów, które zazwyczaj zajmują bardzo dużo miejsca. W jakie konstrukcje warto zainwestować? Czym się charakteryzują?

PHOENIX CONTACT Sp.z o.o. Efektywność prefabrykacji przewodów

Efektywność prefabrykacji przewodów Efektywność prefabrykacji przewodów

Konstruktorzy szaf sterowniczych stoją przed wieloma wyzwaniami: począwszy od międzynarodowej presji konkurencyjnej i niedoboru wykwalifikowanych pracowników, po rosnące koszty pracy i materiałów. Stosunkowo...

Konstruktorzy szaf sterowniczych stoją przed wieloma wyzwaniami: począwszy od międzynarodowej presji konkurencyjnej i niedoboru wykwalifikowanych pracowników, po rosnące koszty pracy i materiałów. Stosunkowo niewiele można zrobić, aby wpłynąć na te aspekty, dlatego coraz częściej w centrum uwagi znajduje się produkcja własna ze wszystkimi procesami i strukturami, a także ogólna struktura kosztów.

Zakłady Kablowe BITNER Sp. z o.o. EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych

EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych

Kompatybilność elektromagnetyczna kabli elektrycznych jest kluczowym parametrem, który charakteryzuje sposób stosowania i użytkowania danych kabli do wzajemnej współpracy kilku urządzeń elektrycznych zestawionych...

Kompatybilność elektromagnetyczna kabli elektrycznych jest kluczowym parametrem, który charakteryzuje sposób stosowania i użytkowania danych kabli do wzajemnej współpracy kilku urządzeń elektrycznych zestawionych w całość. Prawidłowe funkcjonowanie urządzeń może być zapewnione tylko i wyłącznie wtedy, gdy zakłócenia generowane przez otoczenie będą skutecznie blokowane. Generowane spodziewane zakłócenia elektromagnetyczne przez wyposażenie otaczające kable muszą zatem być w odpowiedni sposób odseparowane.

Jaki dysk zewnętrzny wybrać, robiąc backup danych?

Jaki dysk zewnętrzny wybrać, robiąc backup danych? Jaki dysk zewnętrzny wybrać, robiąc backup danych?

Dzięki kopii zapasowej możesz wykonać kopię całej zawartości swojego komputera. W ten sposób nie stracisz swoich plików i programów. Istnieją różne typy pamięci zewnętrznych z oddzielną funkcją tworzenia...

Dzięki kopii zapasowej możesz wykonać kopię całej zawartości swojego komputera. W ten sposób nie stracisz swoich plików i programów. Istnieją różne typy pamięci zewnętrznych z oddzielną funkcją tworzenia kopii zapasowych. Czytaj dalej i dowiedz się, który z nich może odpowiadać Twoim potrzebom!

Renowa24.pl Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza

Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza

Dlaczego wybór okien dachowych jest ważny?

Dlaczego wybór okien dachowych jest ważny?

BayWa r.e. Solar Systems BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku!

BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku! BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku!

Na początku 2024 roku firma BayWa r.e. Solar Systems zrobiła kolejny duży krok w rozwoju działalności na polskim rynku, otwierając nowy magazyn w Gdańsku. Jego powierzchnia to 25 000 m kw., co łącznie...

Na początku 2024 roku firma BayWa r.e. Solar Systems zrobiła kolejny duży krok w rozwoju działalności na polskim rynku, otwierając nowy magazyn w Gdańsku. Jego powierzchnia to 25 000 m kw., co łącznie daje ponad 45 tys. m kw. powierzchni magazynowej BayWa r.e. Solar Systems w Polsce.

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych

Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych

Dzięki takim złączkom od firmy WAGO ELWAG naprawienie lub przedłużenie przewodu jest tak proste jak nigdy dotąd! Za ich pomocą można nawet w najmniejszych przestrzeniach – szybko i bez użycia narzędzi...

Dzięki takim złączkom od firmy WAGO ELWAG naprawienie lub przedłużenie przewodu jest tak proste jak nigdy dotąd! Za ich pomocą można nawet w najmniejszych przestrzeniach – szybko i bez użycia narzędzi – połączyć przewody o przekroju od 0,75 do 4 mm kw. Wystarczy po prostu odizolować końcówkę przewodu i bez użycia jakichkolwiek narzędzi wsunąć ją do złączki – i bezpieczne połączenie gotowe.

ASTAT Sp. z o.o. Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner

Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner

Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom wyższych harmonicznych, można wykorzystać różne rozwiązania. Uzależnione są one od takich czynników jak: moc zapotrzebowana w zakładzie, sztywność sieci zasilającej,...

Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom wyższych harmonicznych, można wykorzystać różne rozwiązania. Uzależnione są one od takich czynników jak: moc zapotrzebowana w zakładzie, sztywność sieci zasilającej, moc odbiorników czy budowa samej instalacji elektroenergetycznej. Dobór konkretnego rozwiązania powinien opierać się na analizie układu zasilającego zakład, reżimu pracy i zainstalowanych odbiorników. Bardzo ważnym punktem doboru jest wykonanie pomiarów Jakości Energii Elektrycznej i ich prawidłowa...

IGE+XAO Polska Sp. z o.o. Jak projektować schematy elektryczne i jakiego używać oprogramowania wspomagającego

Jak projektować schematy elektryczne i jakiego używać oprogramowania wspomagającego Jak projektować schematy elektryczne i jakiego używać oprogramowania wspomagającego

Niniejszy artykuł zawiera informacje o projektowaniu schematów elektrycznych i używaniu oprogramowania wspomagającego projektowanie w branży elektrycznej i automatyce.

Niniejszy artykuł zawiera informacje o projektowaniu schematów elektrycznych i używaniu oprogramowania wspomagającego projektowanie w branży elektrycznej i automatyce.

SIBA Polska Sp. z o.o. Bezpieczniki firmy SIBA – zastosowanie w magazynach energii z akumulatorami

Bezpieczniki firmy SIBA – zastosowanie w magazynach energii z akumulatorami Bezpieczniki firmy SIBA – zastosowanie w magazynach energii z akumulatorami

Magazyny energii mogą być źródłem zasilania tylko wtedy gdy są sprawne. Systemy umożliwiające pracę urządzeń w przypadku awarii zasilania są zróżnicowane od małych urządzeń UPS do baterii akumulatorów...

Magazyny energii mogą być źródłem zasilania tylko wtedy gdy są sprawne. Systemy umożliwiające pracę urządzeń w przypadku awarii zasilania są zróżnicowane od małych urządzeń UPS do baterii akumulatorów zapewniających zasilanie całych zakładów. Jest zatem sprawą kluczową, aby systemy zasilania awaryjnego same działały bez zarzutu. Bezpieczniki produkowane przez firmę SIBA zabezpieczają urządzenia, które w przypadku awarii zasilania dostarczają energię kluczowym odbiorom.

SONEL S.A. Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych

Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych

W związku z dynamicznym rozwojem farm fotowoltaicznych rośnie zapotrzebowanie na prawidłowe pomiary impedancji pętli zwarcia na odcinku inwerter-transformator nn/SN. Z pomocą przychodzi Sonel MZC-340-PV...

W związku z dynamicznym rozwojem farm fotowoltaicznych rośnie zapotrzebowanie na prawidłowe pomiary impedancji pętli zwarcia na odcinku inwerter-transformator nn/SN. Z pomocą przychodzi Sonel MZC-340-PV – pierwszy na świecie miernik przeznaczony do pomiarów impedancji pętli zwarcia w sieciach o napięciach dochodzących aż do 900 V AC, z kategorią pomiarową CAT IV 1000 V.

GROMTOR sp. z o.o. Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych

Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych

Wyładowania atmosferyczne jako nieodłączny element burz stanowią poważne zagrożenie dla ludzi oraz infrastruktury. Aby zminimalizować ryzyko strat spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne, można skutecznie...

Wyładowania atmosferyczne jako nieodłączny element burz stanowią poważne zagrożenie dla ludzi oraz infrastruktury. Aby zminimalizować ryzyko strat spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne, można skutecznie zabezpieczać wszelkiego rodzaju obiekty, projektując i montując instalację odgromową zgodną z obowiązującymi przepisami.

Redakcja news Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami!

Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami! Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami!

Elektroklub jest programem partnerskim dla klientów wybranych hurtowni elektrotechnicznych, który powstał we współpracy z trzema producentami z tej branży: Philips, NKT i Schneider Electric. Obecnie trwa...

Elektroklub jest programem partnerskim dla klientów wybranych hurtowni elektrotechnicznych, który powstał we współpracy z trzema producentami z tej branży: Philips, NKT i Schneider Electric. Obecnie trwa w nim wiosenna promocja, w której można wygrać supernagrody!

Solfinity sp. z o.o. sp.k. Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki

Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki

Chcesz zwiększyć wydajność swojej instalacji fotowoltaicznej? Pomyśl o inwerterach hybrydowych. Dowiedz się, czym są te urządzenia, jakie korzyści płyną z ich wykorzystania i dlaczego to właśnie one są...

Chcesz zwiększyć wydajność swojej instalacji fotowoltaicznej? Pomyśl o inwerterach hybrydowych. Dowiedz się, czym są te urządzenia, jakie korzyści płyną z ich wykorzystania i dlaczego to właśnie one są przyszłością zrównoważonej energetyki.

CSI S.A Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210

Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210 Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210

Firma CSI S.A. poszerza ofertę komputerów Mini PC o nowy produkt z serii PICO-SEMI od AAEON. Komputer PICO-EHL4-SEMI jest dostępny w dwóch wersjach procesorowych: Intel® Celeron® J6412 o mocy 10 W i Intel®...

Firma CSI S.A. poszerza ofertę komputerów Mini PC o nowy produkt z serii PICO-SEMI od AAEON. Komputer PICO-EHL4-SEMI jest dostępny w dwóch wersjach procesorowych: Intel® Celeron® J6412 o mocy 10 W i Intel® Celeron® N6210 o mocy 6,5 W.

Ewimar Sp. z o.o. Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko

Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko

Już wkrótce gama produktów z firmy Ewimar, zostanie wzbogacona o nowe produkty ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowane do linii zasilających, linii pomiarowych oraz transmisyjnych.

Już wkrótce gama produktów z firmy Ewimar, zostanie wzbogacona o nowe produkty ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowane do linii zasilających, linii pomiarowych oraz transmisyjnych.

Pewny Lokal Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków?

Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków? Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków?

Nowoczesne technologie doprowadziły do wyraźnej transformacji sektora budownictwa, szczególnie w kwestii poprawy efektywności energetycznej. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i zmian klimatycznych...

Nowoczesne technologie doprowadziły do wyraźnej transformacji sektora budownictwa, szczególnie w kwestii poprawy efektywności energetycznej. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i zmian klimatycznych optymalizacja zużycia energii staje się priorytetem. Jednym z ważniejszych kroków prowadzących do obniżenia klasy energetycznej budynków jest wprowadzenie świadectwa energetycznego i nowoczesnych instalacji elektrycznych.

Fronius Polska Sp. z o.o. Fronius GEN24

Fronius GEN24 Fronius GEN24

Fronius zapewnia optymalne bezpieczeństwo i wysoki stopień zużycia energii na potrzeby własne w produkcji energii słonecznej – wszystko dzięki wysokiej jakości falownikom, do których dołącza teraz Fronius...

Fronius zapewnia optymalne bezpieczeństwo i wysoki stopień zużycia energii na potrzeby własne w produkcji energii słonecznej – wszystko dzięki wysokiej jakości falownikom, do których dołącza teraz Fronius GEN24.

Dominik Mamcarz, Ekspert ds. Techniczno-Rozwojowych w Alseva EPC CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych

CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych

Odnawialne źródła energii (OZE) odgrywają kluczową rolę w globalnych wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jednym z wyzwań związanych z efektywnym wykorzystaniem...

Odnawialne źródła energii (OZE) odgrywają kluczową rolę w globalnych wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jednym z wyzwań związanych z efektywnym wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych jest gromadzenie i przesyłanie wyprodukowanej energii elektrycznej. W tym kontekście technologia cable pooling zyskuje na znaczeniu, umożliwiając zoptymalizowane zarządzanie przesyłem energii elektrycznej ze źródeł OZE.

leroymerlin.pl Barwa światła, moc, rodzaj trzonka. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie żarówek LED

Barwa światła, moc, rodzaj trzonka. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie żarówek LED Barwa światła, moc, rodzaj trzonka. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie żarówek LED

Oświetlenie LED cieszy się ogromną popularnością i nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmie się pod lupę wszystkie jego zalety. Żarówki LED są wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i na zewnątrz,...

Oświetlenie LED cieszy się ogromną popularnością i nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmie się pod lupę wszystkie jego zalety. Żarówki LED są wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i na zewnątrz, mają różne rozmiary, dzięki czemu można je dopasować do praktycznie każdego rodzaju lamp, są energooszczędne, a to tylko kilka z wielu ich zalet. Na co zwracać uwagę przy zakupie tego rodzaju żarówek i jak dopasować ich parametry do swoich potrzeb?

Bankier.pl Które produkty bankowe przydają się podczas remontu?

Które produkty bankowe przydają się podczas remontu? Które produkty bankowe przydają się podczas remontu?

Przeprowadzenie remontu to drogie i wymagające zadanie. Niemalże wszystkie wykonywane prace zmuszają zainteresowanych do podejmowania poważnych i przemyślanych decyzji finansowych. Mogą to jednak ułatwić...

Przeprowadzenie remontu to drogie i wymagające zadanie. Niemalże wszystkie wykonywane prace zmuszają zainteresowanych do podejmowania poważnych i przemyślanych decyzji finansowych. Mogą to jednak ułatwić niektóre produkty bankowe. O których z nich mowa? Tego lepiej dowiedzieć się jeszcze przed rozpoczęciem prac budowalnych.

NNV Sp z o.o. Czy fotowoltaika podnosi wartość nieruchomości?

Czy fotowoltaika podnosi wartość nieruchomości? Czy fotowoltaika podnosi wartość nieruchomości?

Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne. W dobie rosnących cen energii wiele osób ceni sobie niezależność od zewnętrznych dostawców prądu, oszczędność, jaką daje fotowoltaika oraz to, że jest...

Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne. W dobie rosnących cen energii wiele osób ceni sobie niezależność od zewnętrznych dostawców prądu, oszczędność, jaką daje fotowoltaika oraz to, że jest to ekologiczne źródło energii. Montaż paneli fotowoltaicznych na działce lub dachu domu ma jeszcze jedną zaletę – w przypadku sprzedaży nieruchomości podnosi jej wartość.

APATOR SA Apator uruchomił kolejny magazyn energii w sieci niskiego napięcia

Apator uruchomił kolejny magazyn energii w sieci niskiego napięcia Apator uruchomił kolejny magazyn energii w sieci niskiego napięcia

Apator SA we współpracy z TAURON Dystrybucja SA uruchomił magazyn energii służący do stabilizacji parametrów pracy sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia. To kolejny projekt realizowany przez toruńskiego...

Apator SA we współpracy z TAURON Dystrybucja SA uruchomił magazyn energii służący do stabilizacji parametrów pracy sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia. To kolejny projekt realizowany przez toruńskiego producenta dla krajowych Operatorów Sieci Dystrybucji, którzy poszukują skutecznych rozwiązań technicznych do bilansowania sieci oraz redukcji nadmiernych obciążeń w szczytach produkcji energii z odnawialnych źródeł.

Brother Polska Drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów Brother

Drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów Brother Drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów Brother

Najnowsze przemysłowe drukarki etykiet stworzone zostały z myślą o profesjonalistach, dla których ważna jest jakość, niezawodność oraz trwałość tworzonych oznaczeń. P‑touch E100VP, P-touch E300VP i P-touch...

Najnowsze przemysłowe drukarki etykiet stworzone zostały z myślą o profesjonalistach, dla których ważna jest jakość, niezawodność oraz trwałość tworzonych oznaczeń. P‑touch E100VP, P-touch E300VP i P-touch E550WVP to przenośne i szybkie urządzenia, które oferują specjalne funkcje do druku najpopularniejszych typów etykiet. Urządzenia pozwalają na szybkie i bezproblemowe drukowanie oznaczeń kabli, przewodów, gniazdek elektrycznych, przełączników oraz paneli krosowniczych.

F&F Pabianice MeternetPRO – system zdalnego odczytu, rejestracji danych oraz sterowania i powiadamiania

MeternetPRO – system zdalnego odczytu, rejestracji danych oraz sterowania i powiadamiania MeternetPRO – system zdalnego odczytu, rejestracji danych oraz sterowania i powiadamiania

Wiele ostatnio mówi się o poprawie efektywności energetycznej oraz energii odnawialnej w kontekście redukcji gazów cieplarnianych i rosnących kosztów energii. W silnie konkurencyjnym otoczeniu przedsiębiorstwa...

Wiele ostatnio mówi się o poprawie efektywności energetycznej oraz energii odnawialnej w kontekście redukcji gazów cieplarnianych i rosnących kosztów energii. W silnie konkurencyjnym otoczeniu przedsiębiorstwa wykazują dużą determinację do zmian prowadzących do optymalizacji kosztów, co zapewnić ma im zachowanie przewagi konkurencyjnej, wynikającej np. z przyjętej strategii przewagi kosztowej.

Finder Polska Sp. z o.o. Automatyka budynkowa – jak żyć wygodniej, lepiej i oszczędniej

Automatyka budynkowa – jak żyć wygodniej, lepiej i oszczędniej Automatyka budynkowa – jak żyć wygodniej, lepiej i oszczędniej

Inteligentny dom często mylony jest z budynkiem pasywnym. Należy jednak pamiętać, że nie można tych dwóch pojęć stosować zamiennie. Samo zastosowanie smart home i innych komponentów automatyki nie czyni...

Inteligentny dom często mylony jest z budynkiem pasywnym. Należy jednak pamiętać, że nie można tych dwóch pojęć stosować zamiennie. Samo zastosowanie smart home i innych komponentów automatyki nie czyni z tradycyjnego domu budynku pasywnego. Niewątpliwie jednak należy pamiętać, że elementy automatyki budynkowej są składową pasywnych budowli i nawet zwykłe mieszkanie potrafią uczynić bardziej oszczędnym i ekologicznym.

PHOENIX CONTACT Sp.z o.o. Bezpieczeństwo Twojej inwestycji w PV to również certyfikowane ograniczniki przepięć Phoenix Contact

Bezpieczeństwo Twojej inwestycji w PV to również certyfikowane ograniczniki przepięć Phoenix Contact Bezpieczeństwo Twojej inwestycji w PV to również certyfikowane ograniczniki przepięć Phoenix Contact

Jak wykazano w różnych testach, nie tylko na uczelniach technicznych w Polsce, duży procent ograniczników przepięć (SPD) dostępnych na rynku nie spełnia parametrów deklarowanych w kartach katalogowych....

Jak wykazano w różnych testach, nie tylko na uczelniach technicznych w Polsce, duży procent ograniczników przepięć (SPD) dostępnych na rynku nie spełnia parametrów deklarowanych w kartach katalogowych. Dodatkowo w różnych materiałach marketingowych również można znaleźć nie zawsze pełne informacje na temat wymagań stawianych SPD, co nie pomaga w właściwym doborze odpowiedniego modelu do aplikacji. W tym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze zagadnienia, które pozwolą dobrać bezpieczne ograniczniki...

PHOENIX CONTACT Sp.z o.o. Modularny system drukujący – Thermomark E series

Modularny system drukujący – Thermomark E series Modularny system drukujący – Thermomark E series

System drukujący Thermomark E to całkowita nowość na rynku oznaczania. Jest to modułowy system do automatyzacji produkcji oznaczników łączący ze sobą etap drukowania i montażu różnych materiałów w jednym...

System drukujący Thermomark E to całkowita nowość na rynku oznaczania. Jest to modułowy system do automatyzacji produkcji oznaczników łączący ze sobą etap drukowania i montażu różnych materiałów w jednym cyklu roboczym. Rozwiązanie to umożliwia proste i bardzo wydajne oznaczanie przemysłowe, dzięki czemu efektywność naszej produkcji może wzrosnąć diametralnie.

Grupa Pracuj S.A. W jakich zawodach niezwykle ważna jest odporność na stres?

W jakich zawodach niezwykle ważna jest odporność na stres? W jakich zawodach niezwykle ważna jest odporność na stres?

Stres to jedna z rzeczy, z którą mierzymy się wszyscy, niemal każdego dnia. W domu, w pracy, niekiedy podczas podróży. Istnieje wiele zawodów, związanych z wysokim poziomem stresu. Bardzo istotna jest...

Stres to jedna z rzeczy, z którą mierzymy się wszyscy, niemal każdego dnia. W domu, w pracy, niekiedy podczas podróży. Istnieje wiele zawodów, związanych z wysokim poziomem stresu. Bardzo istotna jest wtedy odporność psychiczna osoby zatrudnionej na danym stanowisku. To cecha, jaką doceni wielu pracodawców. Dowiedzmy się więc, w jakich kategoriach zawodowych jest ona szczególnie istotna i jak może wpłynąć na Twoją karierę!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Elektro.Info.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.elektro.info.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.elektro.info.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.