elektro.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Transformacja energetyczna z wykorzystaniem produktów WAGO

Przegląd rozwiązań

WAGO ELWAG Sp. z o.o. | 2023-06-27
WAGO dla energetyki

WAGO dla energetyki

Wytwarzanie, dystrybucja, magazynowanie i zużycie energii – tylko współdziałanie wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za te działania sprawi, że transformacja energetyczna stanie się możliwa. Wraz ze wzrostem stopnia rozproszenia i wahań w produkcji energii instalacje wchodzące w skład systemu energetycznego muszą być zintegrowane w ramach jednej inteligentnej sieci energetycznej. WAGO oferuje rozwiązania, które wspierają ten proces zarówno wśród wytwórców, dostawców, jak i odbiorców energii.

treść sponsorowana

Energia elektryczna jest coraz częściej wytwarzana w rozproszonych źródłach odnawialnych, a jej produkcja podlega znacznym wahaniom. Aby zapobiec rozległym awariom energetycznym i zapewnić bezpieczeństwo dostaw, elementy systemu energetycznego muszą być połączone w ramach inteligentnej sieci. Tu właśnie pojawiają się rozwiązania firmy WAGO – wieloletniego, niezawodnego partnera branży energetycznej – zarówno wytwórców energii, operatorów sieci i integratorów systemów, firm budujących stacje elektroenergetyczne, jak i klientów przemysłowych. WAGO oferuje swoje produkty i rozwiązania w obszarach: automatyki, modułów interfejsowych i techniki łączeniowej. Sprawdź >>

Regulacja (mocy) systemu wytwarzania z WAGO Solar Park Management 

WAGO Solar Park Management to urządzenia i biblioteki programowe, które tworzą rozwiązanie do regulacji mocy w dwóch formach. Pierwsza, przeznaczona do mniejszych obiektów, to regulacja skokowa – na żądanie – poziomami procentowymi mocy czynnej i biernej. W tym rozwiązaniu sterownik WAGO stanowi połączenie pomiędzy źródłem i OSD, i w ramach komunikacji do farmy trafia od operatora sieci komenda obniżenia mocy o określony procent czy blokady generacji – i dalej te informacje przekazywane są do inwertera czy datalogera.

Na bazie sterownika WAGO PFC200 z biblioteką WAGO Power Plant Control

Na bazie sterownika WAGO PFC200 z biblioteką WAGO Power Plant Control przygotowano rozwiązanie „ready to use” – certyfikowany regulator mocy dla farm fotowoltaicznych kategorii B.

Drugą formą regulacji jest regulacja płynna autonomiczna z wykorzystaniem bibliotek WAGO Power Plant Control (PPC). Biblioteka ta może być wykorzystana do płynnej regulacji mocy czynnej i biernej, z konkretną charakterystyką pracy, zadaną przez OSD (w komunikacji z zewnętrznym systemem SCADA). W tym przypadku sterownik – po pozyskaniu danych z modułu pomiarowego, informacji z punktu przyłączenia do sieci – jest w stanie ustawiać punkty charakterystyki i przekazywać je do inwertera. Na bazie sterownika WAGO PFC200 z biblioteką WAGO Power Plant Control przygotowano rozwiązanie „ready to use” – certyfikowany regulator mocy dla farm fotowoltaicznych kategorii B.

Centralnym elementem jest sterownik komunikacyjny z rodziny PFC200, wyposażony w bibliotekę Power Plant Control. Biblioteka spełnia wszelkie wymogi podane w kodeksach sieciowych RfG i przenosi język wymagań na język programistyczny, aby była możliwa implementacja tej funkcjonalności w sterowniku WAGO.

Dostęp do samego sterownika z poziomu systemu SCADA lub innych systemów nadrzędnych jest możliwy z wykorzystaniem znanych w polskiej energetyce protokołów telemetrycznych (DNP 3.0 czy z rodziny ICE 60870). Aktualne wartości pomiarowe w punkcie przyłączenia farmy PV do sieci możemy uzyskać przez zintegrowany w sterowniku WAGO moduł pomiaru mocy. Moduł ten umożliwia odbieranie, odczytywanie informacji za pomocą przekładników, cewek Rogowskiego i innych rozwiązań. Mówimy tu o pomiarach takich parametrów jak prądy, napięcia, moce, częstotliwość czy analiza wyższych harmonicznych. Jest również możliwość wykorzystania już istniejącego na obiekcie zewnętrznego analizatora sieci. Ponadto możliwa jest komunikacja cyfrowa, np. poprzez Modbus RTU czy Modbus TCP.

Same nastawy regulacyjne (set pointy) czy punkty pracy charakterystyki przekazywane są z poziomu sterownika i regulatora systemu wytwarzania do inwertera lub datalogera. Następuje to poprzez standardową komunikację cyfrową, np. Modbus TCP, ale również z wykorzystaniem protokołów do współpracy z inwerterami, takich jak protokół SunSpec. W zależności od tego, jak dany projekt jest zorganizowany, punkty pracy charakterystyki z regulatora do datalogera czy inwertera możemy przesyłać również drogami niecyfrowymi. Można do tego celu wykorzystać wyjścia analogowe, np. 4,20 mA lub 0,10 V, lub – w przypadku prostej regulacji skokowej – wyjścia bitowe dla kombinacji mocy czynnej i cosφ.

Szafy telemechaniki WAGO

Kluczowym wyzwaniem dla wszystkich Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD) jest niezawodność oraz ciągłość dostaw energii elektrycznej do klienta. Jednocześnie zmieniające się otoczenie w obszarze wytwarzania energii elektrycznej implikuje kolejne wyzwania dla operatorów. Odpowiedzią na te potrzeby są szafy telemechaniki WAGO.

telemechanika WAGO

Wykorzystanie szaf telemechaniki WAGO zwiększa niezawodność dostaw energii oraz optymalizuje pracę sieci, poprawia bezpieczeństwo cybernetyczne i jakość dystrybuowanej (dostarczanej) energii, a przede wszystkim obniża koszty utrzymania i eksploatacji obiektów energetycznych.

Ich zastosowanie zwiększa niezawodność dostaw energii oraz optymalizuje pracę sieci, a także poprawia bezpieczeństwo cybernetyczne i jakość dystrybuowanej (dostarczanej) energii. Jednocześnie, co bardzo istotne, wykorzystanie tego rozwiązania obniża koszty utrzymania i eksploatacji obiektów elektroenergetycznych.

Szafy telemechaniki WAGO to kompleksowe rozwiązania w zakresie automatyzacji obiektów SN i nn, spełniające wymagania OSD. WAGO dostarcza nie tylko urządzenia, ale również aplikacje. Szafy zbudowane są z następujących komponentów: sterownika PFC200 z odpowiednią liczbą wejść i wyjść, detektorów zwarć WE-SG-750 CRUR, układu zasilania gwarantowanego 24VDC, 20A wraz z baterią akumulatorów 24/30Ah, modemu GSM i/lub modemów specjalnych (TETRA Motorola, TETRA BDR-21, NetMan PDR300), układu wentylacji, ogrzewania i chłodzenia (w zależności od wymagań OSD), zasilacza 24/12VDC, 3A (dla rozwiązań z komunikacją TETRA), listwy przyłączeniowej z przekaźnikami i obudowy zgodnej ze standardami OSD.

Szafy telemechaniki WAGO umożliwiają zdalne i lokalne sterowanie pracą łączników, a także odwzorowanie stanu ich łączników. Pozwalają na realizację zaawansowanych systemów automatyki typu FDIR (przy współpracy z systemem SCADA) i wykrywanie przerw w obwodzie prądowym, sygnalizują również przepalenia bezpiecznika nn. W opcji istnieje możliwość wyposażenia w monitoring odpływów nn w celu zarządzania przepływem energii. Zdalny dostęp z poziomu systemu SCADA możliwy jest z wykorzystaniem protokołów: DNP3.0, IEC60870-5 101/103/104. Wizualizacja obiektu odbywa się poprzez serwer WWW ułatwiający uruchomienie oraz utrzymanie obiektu. Szafy telemechaniki WAGO wspierają komunikację GSM, LTE, TETRA, NetMan, możliwa jest również bezpieczna komunikacja: IPsec, OpenVPN, zszyfrowanie AES128. Zdalna detekcja zwarć w sieci SN możliwa jest niezależnie od układu pracy sieci poprzez wykorzystanie modułu WE SG 750 CRUR.

E-mobilność – rozwiązania WAGO do zarządzania obciążeniem

W  kontekście transformacji energetycznej i transportowej coraz bardziej istotne jest również ładowanie pojazdów elektrycznych (EV-charging). Inteligentne rozmieszczenie punktów ładowania i zarządzanie obciążeniem stanowią ogromne wyzwanie dla operatorów sieci, zarządców obiektów oraz przedsiębiorstw przemysłowych. WAGO oferuje tutaj indywidualne rozwiązania dla infrastruktury ładowania w zakresie jej przyłączania oraz sterowania przepływem energii.

System zarządzania ładowaniem i obciążeniem jest potrzebny do kontrolowania przepływu energii w celu zapobiegania przeciążeniom sieci. Reguluje moc kilku punktów ładowania w taki sposób, że istniejące przyłącze sieciowe może być optymalnie wykorzystane – bez konieczności dodatkowych inwestycji. Jest to o tyle istotne, że podczas planowania większości budynków, parkingów i garaży podziemnych nie przewiduje się z reguły dużych rezerw mocy.

oznacza zaopatrywanie rosnącej infrastruktury ładowania w dodatkową wymaganą energię elektryczną

W obszarze e-mobilności zarządzanie obciążeniem oznacza zaopatrywanie rosnącej infrastruktury ładowania w dodatkową wymaganą energię elektryczną, bez przeciążania punktów połączenia z siecią

Jednak zarządzanie obciążeniem nie kończy się na stacji ładowania. Jeśli w sieci mamy odnawialne źródła energii, których produkcja podlega dużym wahaniom, oraz magazyny energii, to są to kolejne elementy, które wymagają kontroli i sterowania. Z punktu widzenia branży energetycznej zarządzanie obciążeniem jest niezbędne do utrzymania stabilności sieci i zapewnienia bezpieczeństwa dostaw. W obszarze e-mobilności oznacza to zaopatrywanie rosnącej infrastruktury ładowania w dodatkową wymaganą energię elektryczną, bez przeciążania punktów połączenia z siecią. Wymaga to zbilansowania wytwarzania i zużycia energii, a także w razie potrzeby jej magazynowania. Jednak energia ze zdecentralizowanych źródeł odnawialnych ulega wahaniom. Dlatego ważne jest, aby nadwyżki energii w sieci wykorzystać poprzez elastyczne obciążenia. Właśnie temu służą rozwiązania oferowane przez WAGO. Zarządzanie obciążeniem reguluje przepływ energii i kontroluje wszystkie odbiorniki, magazyny i źródła energii w sieci energetycznej.

Listwy pomiarowe WAGO LPW

To kolejna propozycja – listwy pomiarowe WAGO LPW, które służą do komfortowej i bezpiecznej obsługi układów pomiarowych. Umożliwiają realizację czynności łączeniowych w układach pomiarowych energii elektrycznej za pomocą izolowanych łączników, z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa obsługi.

Listwy pomiarowe WAGO

Listwy pomiarowe WAGO z torami prądowymi zbudowanymi na złączkach serii 2007 z łącznikiem uchylnym umożliwiają beznarzędziowe wykonywanie operacji łączeniowych

Modułowa konstrukcja listwy pomiarowej WAGO LPW pozwala na kreowanie różnych wariantów układów pomiarowych z zachowaniem spójnych i jednolitych zasad obsługi w zwartej, małogabarytowej zabudowie. Ich funkcjonalność dopasowana jest do standardów technicznych operatorów sieci, WAGO oferuje także rozwiązania dostosowane do specyficznych, indywidualnych potrzeb. Projektanci, wykonawcy oraz obsługa mogą skorzystać ze wsparcia specjalistów z WAGO od etapu projektowania po eksploatację układu pomiarowego bez konieczności demontażu instalacji oraz przewodów z zacisków listwy. Listwy pomiarowe WAGO LPW są od lat stosowane u Operatorów Sieci Dystrybucyjnych w Polsce, a ich zalety zostały potwierdzone stosownymi aprobatami wydanymi przez poszczególne oddziały OSD.

W rodzinie listew pomiarowych WAGO znajdziemy listwy pomiarowe z beznarzędziowym zwieraniem torów prądowych i zaciskiem Push-in CAGE CLAMP®, listwy pomiarowe z beznarzędziowym zwieraniem torów prądowych i zaciskiem CAGE CLAMP®, listwy pomiarowe ze zwieraniem torów prądowych za pomocą mostków i zaciskiem CAGE CLAMP®, a także listwy pomiarowe do układów bezpośrednich i balansujących.

Listwy kontrolne WAGO

Listwy kontrolne WAGO LKW pozwalają z kolei na wygodną i – co istotne – bezpieczną eksploatację układów elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej. Odpowiednia konstrukcja listew sprawia, że obsługa jest chroniona przed bezpośrednim kontaktem z elementami elektrycznie czynnymi. Wykorzystywane w listwach WAGO zaciski CAGE CLAMP® S lub CAGE CLAMP® gwarantują niezawodny oraz prosty sposób łączenia oprzewodowania obwodów wtórnych. Zastosowana w nich technologia sprężynowa zapewnia pewne, jakościowo niezmienne połączenie elektryczne bez konieczności okresowej weryfikacji.

Listwy kontrolne WAGO LKW

Listwy kontrolne WAGO LKW pozwalają na wygodną i bezpieczną eksploatację układów elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej

Listwy kontrolne umożliwiają ochronę przed bezpośrednim kontaktem z elementami elektrycznie czynnymi, pozwalają na bezprzerwową pracę obwodów prądowych. Są znaczącym ułatwieniem podczas prac eksploatacyjno-kontrolnych, dzięki czemu możemy do minimum ograniczyć możliwość pomyłki podczas wykonywania testów. Dzięki nim możliwe jest także bezpieczne rozłączanie obwodów napięciowych i wykonawczych. 

Więcej informacji o transformacji energetycznej z wykorzystaniem produktów WAGO >>

Komentarze

Powiązane

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych

Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych

Dzięki takim złączkom od firmy WAGO ELWAG naprawienie lub przedłużenie przewodu jest tak proste jak nigdy dotąd! Za ich pomocą można nawet w najmniejszych przestrzeniach – szybko i bez użycia narzędzi...

Dzięki takim złączkom od firmy WAGO ELWAG naprawienie lub przedłużenie przewodu jest tak proste jak nigdy dotąd! Za ich pomocą można nawet w najmniejszych przestrzeniach – szybko i bez użycia narzędzi – połączyć przewody o przekroju od 0,75 do 4 mm kw. Wystarczy po prostu odizolować końcówkę przewodu i bez użycia jakichkolwiek narzędzi wsunąć ją do złączki – i bezpieczne połączenie gotowe.

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Łączenie przewodów elektrycznych w instalacjach budynkowych

Łączenie przewodów elektrycznych w instalacjach budynkowych Łączenie przewodów elektrycznych w instalacjach budynkowych

Połączenia przewodów to zagadnienie, z którym mamy do czynienia od początku istnienia instalacji elektrycznych w budynkach. Zmieniały się czasy, zmieniały się rodzaje przewodów, a wraz z nimi ewoluowały...

Połączenia przewodów to zagadnienie, z którym mamy do czynienia od początku istnienia instalacji elektrycznych w budynkach. Zmieniały się czasy, zmieniały się rodzaje przewodów, a wraz z nimi ewoluowały również techniki łączenia. Zróżnicowane są też normy, zwyczaje i materiały instalacyjne – w zależności od tego, jakiego kraju to dotyczy.

WAGO ELWAG Sp. z o.o. news W jakich nastrojach elektroinstalatorzy witają 2023?

W jakich nastrojach elektroinstalatorzy witają 2023? W jakich nastrojach elektroinstalatorzy witają 2023?

Czy wyhamowanie inwestycji oraz inflacja budzą niepokój branży elektroinstalacyjnej? O ile wzrosły ceny usług i co miało na to największy wpływ? Jak profesjonaliści oceniają zmiany w przepisach regulujących...

Czy wyhamowanie inwestycji oraz inflacja budzą niepokój branży elektroinstalacyjnej? O ile wzrosły ceny usług i co miało na to największy wpływ? Jak profesjonaliści oceniają zmiany w przepisach regulujących dostęp do zawodu? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziecie w opublikowanym właśnie Raport ELEKTROBAROMETR.

TOPJOB®S seria złączek z otworami montażowymi 20XX

TOPJOB®S seria złączek z otworami montażowymi 20XX TOPJOB®S seria złączek z otworami montażowymi 20XX

TOPJOB®S seria złączek z otworami montażowymi 20XX

TOPJOB®S seria złączek z otworami montażowymi 20XX

TOPJOB®S seria złączek z przyciskami 22XX

TOPJOB®S seria złączek z przyciskami 22XX TOPJOB®S seria złączek z przyciskami 22XX

TOPJOB®S seria złączek z przyciskami 22XX

TOPJOB®S seria złączek z przyciskami 22XX

TOPJOB®S seria złączek z dźwignią 21XX

TOPJOB®S seria złączek z dźwignią 21XX TOPJOB®S seria złączek z dźwignią 21XX

TOPJOB®S seria złączek z dźwignią 21XX

TOPJOB®S seria złączek z dźwignią 21XX

Podłączenie liczników zużycia wszystkich producentów M-BUS

Podłączenie liczników zużycia wszystkich producentów M-BUS Podłączenie liczników zużycia wszystkich producentów M-BUS

Zarządzanie oświetleniem WAGO

Zarządzanie oświetleniem WAGO Zarządzanie oświetleniem WAGO

BACnet WAGO

BACnet WAGO BACnet WAGO

Dzięki WAGO-I/O-SYSTEM 750 oraz sieci BACnet można tworzyć trwałe i przyszłościowe rozwiązania dla budynków użyteczności publicznej w zakresie HVAC.

Dzięki WAGO-I/O-SYSTEM 750 oraz sieci BACnet można tworzyć trwałe i przyszłościowe rozwiązania dla budynków użyteczności publicznej w zakresie HVAC.

Panel sterujący 762-3057

Panel sterujący 762-3057 Panel sterujący 762-3057

Panel CONTROL jest wyposażony w kompletny runtime CODESYS. Dzięki zastosowaniu środowiska programistycznego WAGO-I/O-PRO (na bazie CODESYS 2) można tworzyć oraz programować aplikacje i wizualizacje. Istniejące...

Panel CONTROL jest wyposażony w kompletny runtime CODESYS. Dzięki zastosowaniu środowiska programistycznego WAGO-I/O-PRO (na bazie CODESYS 2) można tworzyć oraz programować aplikacje i wizualizacje. Istniejące projekty CODESYS mogą być importowane niemal w całości, a następnie modyfikowane.

Panel sterujący 762-3035

Panel sterujący 762-3035 Panel sterujący 762-3035

Panel CONTROL jest wyposażony w kompletny runtime CODESYS. Dzięki zastosowaniu środowiska programistycznego WAGO-I/O-PRO (na bazie CODESYS 2) można tworzyć oraz programować aplikacje i wizualizacje. Istniejące...

Panel CONTROL jest wyposażony w kompletny runtime CODESYS. Dzięki zastosowaniu środowiska programistycznego WAGO-I/O-PRO (na bazie CODESYS 2) można tworzyć oraz programować aplikacje i wizualizacje. Istniejące projekty CODESYS mogą być importowane niemal w całości, a następnie modyfikowane.

Panel WWW 762-3003

Panel WWW 762-3003 Panel WWW 762-3003

Panel WEB jest wyposażony we wbudowaną przeglądarkę, dzięki której można wyświetlać wizualizację z serwera WWW sterownika. Zapewnia on optymalną wizualizację online e!COCKPIT (na bazie CODESYS -3) lub...

Panel WEB jest wyposażony we wbudowaną przeglądarkę, dzięki której można wyświetlać wizualizację z serwera WWW sterownika. Zapewnia on optymalną wizualizację online e!COCKPIT (na bazie CODESYS -3) lub CODESYS -2.3.

Panel dotykowy 762-5204

Panel dotykowy 762-5204 Panel dotykowy 762-5204

Wersja sprzętowa PIO2 2 interfejsy ETHERNET do połączenia w sieć z urządzeniami obiektowymi i programem inżynierskim 2 interfejsy USB do optymalnego podłączenia karty pamięci USB, myszki lub klawiatury Złącze...

Wersja sprzętowa PIO2 2 interfejsy ETHERNET do połączenia w sieć z urządzeniami obiektowymi i programem inżynierskim 2 interfejsy USB do optymalnego podłączenia karty pamięci USB, myszki lub klawiatury Złącze audio do podłączenia słuchawek lub aktywnych głośników

Switch przemysłowy ECO

Switch przemysłowy ECO Switch przemysłowy ECO

852-112 to przemysłowy niezarządzalny switch ETHERNET z 8 portami Fast ETHERNET ułatwiający prostą rozbudowę małych i średnich sieci. Wąska konstrukcja z adapterem na szynę montażową umożliwia łatwą instalację...

852-112 to przemysłowy niezarządzalny switch ETHERNET z 8 portami Fast ETHERNET ułatwiający prostą rozbudowę małych i średnich sieci. Wąska konstrukcja z adapterem na szynę montażową umożliwia łatwą instalację w szafach sterowniczych przy zachowaniu wysokiej odporności na wibracje i wstrząsy. Automatyczne wykrywanie szybkości transmisji (autonegocjacja) oraz automatyczna identyfikacja linii nadawczej i odbiorczej (Auto MDI-X) umożliwiają prostą obsługę plug-and-play i pozwalają zaoszczędzić czas...

Switch przemysłowy zarządzalny 852-1328

Switch przemysłowy zarządzalny 852-1328 Switch przemysłowy zarządzalny 852-1328

852-1328 to przemysłowy, konfigurowalny switch ETHERNET z 6 portami 10/100/1000BASE-T i 2 portami SFP-1000BASE-SX/LX (moduły SFP są dostępne opcjonalnie). Dane szyfrowane są zgodnie z IEEE802.1AE (standard...

852-1328 to przemysłowy, konfigurowalny switch ETHERNET z 6 portami 10/100/1000BASE-T i 2 portami SFP-1000BASE-SX/LX (moduły SFP są dostępne opcjonalnie). Dane szyfrowane są zgodnie z IEEE802.1AE (standard MAC Security) podczas komunikacji przez sloty SFP (port 7 i 8). Dzięki tej funkcjonalności i niewielkim wymiarom produkt można dołączyć do działającego już systemu automatyki w celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci. Aplikacja klienta pozostaje niezmieniona. Opcjonalnie jest możliwe uwierzytelnianie...

Switch przemysłowy zarządzalny 852-602

Switch przemysłowy zarządzalny 852-602 Switch przemysłowy zarządzalny 852-602

852‐602 to przemysłowy, konfigurowalny switch zarządzalny ETHERNET z 8 miedzianymi portami 10/100Base‐TX. Switch ma wytrzymałą obudowę, jest zasilany redundantnie i sygnalizuje status poprzez przekaźnik....

852‐602 to przemysłowy, konfigurowalny switch zarządzalny ETHERNET z 8 miedzianymi portami 10/100Base‐TX. Switch ma wytrzymałą obudowę, jest zasilany redundantnie i sygnalizuje status poprzez przekaźnik. Certyfikat PROFINET (klasa zgodności B) gwarantuje prostą integrację z systemami automatyki PROFINET poprzez plik konfiguracyjny (GSD). Ponadto urządzenie wspiera PROFINET Netload Class II. Urządzenie umożliwia konfigurację mirroringu portów Ethernet przez plik konfiguracyjny lub WBM. Bloki funkcyjne...

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Jak zacząć przygodę ze złączkami listwowymi w rozdzielnicy budynkowej?

Jak zacząć przygodę ze złączkami listwowymi w rozdzielnicy budynkowej? Jak zacząć przygodę ze złączkami listwowymi w rozdzielnicy budynkowej?

Instalacje elektryczne w budynkach mieszkalnych stały się ostatnio znacznie bardziej złożone niż kilkanaście, a nawet kilka lat temu. Korzystamy dzisiaj z większej liczby urządzeń zasilanych energią elektryczną,...

Instalacje elektryczne w budynkach mieszkalnych stały się ostatnio znacznie bardziej złożone niż kilkanaście, a nawet kilka lat temu. Korzystamy dzisiaj z większej liczby urządzeń zasilanych energią elektryczną, a nierzadko w domach mieszkalnych mamy również do czynienia z mniej lub bardziej zaawansowanymi systemami automatyki.

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Jak dobrać właściwy sposób otwierania zacisku?

Jak dobrać właściwy sposób otwierania zacisku? Jak dobrać właściwy sposób otwierania zacisku?

W sprężynowych złączkach listwowych występują trzy warianty otwierania zacisków: z otworem montażowym, za pomocą przycisku i dźwigni. Ostatnio przedstawiliśmy złączki z dźwignią, dostępne wyłącznie w rodzinie...

W sprężynowych złączkach listwowych występują trzy warianty otwierania zacisków: z otworem montażowym, za pomocą przycisku i dźwigni. Ostatnio przedstawiliśmy złączki z dźwignią, dostępne wyłącznie w rodzinie WAGO TOPJOB® S. Tym razem szczegółowo omówimy pozostałe dwa warianty: przycisk i otwór montażowy.

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Najbardziej intuicyjny montaż przewodów na szynie

Najbardziej intuicyjny montaż przewodów na szynie Najbardziej intuicyjny montaż przewodów na szynie

Złączki listwowe są dziś podstawowym komponentem każdej nowoczesnej rozdzielnicy. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań szczególną uwagę zwracają te produkty, które gwarantując pewność połączenia skracają...

Złączki listwowe są dziś podstawowym komponentem każdej nowoczesnej rozdzielnicy. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań szczególną uwagę zwracają te produkty, które gwarantując pewność połączenia skracają czas montażu i czynią je bardziej intuicyjnym. Wszystkie te warunki spełniają złączki listwowe TOPJOB® S z dźwignią.

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Łączenie wszystkich rodzajów przewodów bez narzędzi – w jednej linii

Łączenie wszystkich rodzajów przewodów bez narzędzi – w jednej linii Łączenie wszystkich rodzajów przewodów bez narzędzi – w jednej linii

Dzięki wyznaczającej trendy technice łączenia wszystkich rodzajów przewodów od 0,2 do 4mm2 w wąskiej obudowie, możemy połączyć wszystkie zalety złączek z serii 221: uniwersalne beznarzędziowe podłączanie...

Dzięki wyznaczającej trendy technice łączenia wszystkich rodzajów przewodów od 0,2 do 4mm2 w wąskiej obudowie, możemy połączyć wszystkie zalety złączek z serii 221: uniwersalne beznarzędziowe podłączanie przewodów poprzez otwieranie zacisków za pomocą dźwigni oraz bezpieczeństwo połączenia kontrolowane poprzez przezroczystą obudowę.

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Nowoczesna i bezpieczna rozdzielnica

Nowoczesna i bezpieczna rozdzielnica Nowoczesna i bezpieczna rozdzielnica

Każda rozdzielnica elektryczna w budynku mieszkalnym musi przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo obsługi i zostać wykonana zgodnie z obowiązującymi normami przedmiotowymi. Współczesny inwestor oczekuje...

Każda rozdzielnica elektryczna w budynku mieszkalnym musi przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo obsługi i zostać wykonana zgodnie z obowiązującymi normami przedmiotowymi. Współczesny inwestor oczekuje również implementacji systemów automatyki, możliwości łatwej rozbudowy instalacji w przyszłości i jej rozszerzenia o nowe funkcje, a także estetyki wykonania.

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Profesjonalizm się opłaca

Profesjonalizm się opłaca Profesjonalizm się opłaca

Dla profesjonalnego elektryka sercem instalacji jest szafa rozdzielcza. Dla inwestora budującego dom bardziej interesujące będą przede wszystkim łączniki, gniazda, oprawy oświetleniowe czy pilot do rolet....

Dla profesjonalnego elektryka sercem instalacji jest szafa rozdzielcza. Dla inwestora budującego dom bardziej interesujące będą przede wszystkim łączniki, gniazda, oprawy oświetleniowe czy pilot do rolet. Jak w takim razie przekonać klienta, że najważniejsze w instalacji elektrycznej jest często to, czego na co dzień nie widać i dlaczego warto zainwestować więcej w funkcjonalną i bezpieczną instalację elektryczną?

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Jak uniknąć błędów przy montażu i eksploatacji złączek listwowych?

Jak uniknąć błędów przy montażu i eksploatacji złączek listwowych? Jak uniknąć błędów przy montażu i eksploatacji złączek listwowych?

Doświadczenie pokazuje, że awarie i problemy eksploatacyjne związane ze złączkami listwowymi w większości wypadków wynikają z ich niewłaściwej obsługi. Zdarza się, że błędy montażowe są trudne do wyeliminowania...

Doświadczenie pokazuje, że awarie i problemy eksploatacyjne związane ze złączkami listwowymi w większości wypadków wynikają z ich niewłaściwej obsługi. Zdarza się, że błędy montażowe są trudne do wyeliminowania na etapie wzrokowej kontroli jakości lub uruchomienia, a ich konsekwencje pojawiają się dopiero po wystąpieniu szczególnych warunków eksploatacyjnych, np. przy długotrwałym obciążeniu prądem zbliżonym do znamionowego. Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy użytkownicy znali i stosowali zasady...

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Jak rozpocząć pracę ze złączkami listwowymi w rozdzielnicy domowej?

Jak rozpocząć pracę ze złączkami listwowymi w rozdzielnicy domowej? Jak rozpocząć pracę ze złączkami listwowymi w rozdzielnicy domowej?

Wielu, nawet doświadczonych, instalatorów nigdy nie miało okazji wykonać rozdzielnicy budynkowej na złączkach listwowych, często w obawie, że jest to trudniejsze i bardziej czasochłonne niż w przypadku...

Wielu, nawet doświadczonych, instalatorów nigdy nie miało okazji wykonać rozdzielnicy budynkowej na złączkach listwowych, często w obawie, że jest to trudniejsze i bardziej czasochłonne niż w przypadku tradycyjnego podłączania żył przewodów YDY bezpośrednio do aparatury modułowej. Jednak sytuacja na rynku oraz oczekiwania inwestorów się zmieniają i coraz więcej instalatorów korzysta z takiego rozwiązania. Większość profesjonalistów, którzy spróbowali pracy ze złączkami listwowymi, nie wraca już do...

Wybrane dla Ciebie

Jak wybrać odpowiedni sterownik PLC? »

Jak wybrać odpowiedni sterownik PLC? » Jak wybrać odpowiedni sterownik PLC? »

Falownik z funkcją zasilania rezerwowego dla gospodarstw domowych»

Falownik z funkcją zasilania rezerwowego dla gospodarstw domowych» Falownik z funkcją zasilania rezerwowego dla gospodarstw domowych»

Odkryj rewolucję w ładowaniu! Najtrwalsza i najprostsza stacja ładowania ev z prądem zmiennym »

Odkryj rewolucję w ładowaniu! Najtrwalsza i najprostsza stacja ładowania ev z prądem zmiennym » Odkryj rewolucję w ładowaniu! Najtrwalsza i najprostsza stacja ładowania ev z prądem zmiennym »

Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria osprzętu elektroinstalacyjnego »

Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria osprzętu elektroinstalacyjnego » Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria osprzętu elektroinstalacyjnego »

Gdzie sprawdzą się zasilacze awaryjne?

Gdzie sprawdzą się zasilacze awaryjne? Gdzie sprawdzą się zasilacze awaryjne?

Wyszukiwarka UPS - znajdź najlepszy dla siebie!

Wyszukiwarka UPS - znajdź najlepszy dla siebie! Wyszukiwarka UPS - znajdź najlepszy dla siebie!

Sprawdź oprogramowanie dedykowane projektantom elektrycznym »

Sprawdź oprogramowanie dedykowane projektantom elektrycznym » Sprawdź oprogramowanie dedykowane projektantom elektrycznym »

Sterowniki zabezpieczeniowe dedykowane dla farm fotowoltaicznych i wiatrowych »

Sterowniki zabezpieczeniowe dedykowane dla farm fotowoltaicznych i wiatrowych » Sterowniki zabezpieczeniowe dedykowane dla farm fotowoltaicznych i wiatrowych »

Rejestrator zakłóceń - jaki wybrać?

Rejestrator zakłóceń - jaki wybrać? Rejestrator zakłóceń - jaki wybrać?

Jesteś elektrykiem? Dołącz do programu Elektroklub!

Jesteś elektrykiem? Dołącz do programu Elektroklub! Jesteś elektrykiem? Dołącz do programu Elektroklub!

Zasilanie gwarantowane - jak je zapewnić?

Zasilanie gwarantowane - jak je zapewnić? Zasilanie gwarantowane - jak je zapewnić?

Zasilacze z magazynami energii »

Zasilacze z magazynami energii » Zasilacze z magazynami energii »

Aplikacja do symulowania reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających »

Aplikacja do symulowania reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających » Aplikacja do symulowania reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających »

Jak wybrać odpowiednie zasilanie awaryjne?

Jak wybrać odpowiednie zasilanie awaryjne? Jak wybrać odpowiednie zasilanie awaryjne?

Bezpłatne szkolenie: Procedura odbioru stacji ładowania samochodów elektrycznych przez UDT

Bezpłatne szkolenie: Procedura odbioru stacji ładowania samochodów elektrycznych przez UDT Bezpłatne szkolenie: Procedura odbioru stacji ładowania samochodów elektrycznych przez UDT

Zdalne sterowanie i nadzór rozdzielnic gazowych »

Zdalne sterowanie i nadzór rozdzielnic gazowych » Zdalne sterowanie i nadzór rozdzielnic gazowych »

Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia »

Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia » Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia »

Jak chronić fotowoltaikę przed przepięciami?

Jak chronić fotowoltaikę przed przepięciami? Jak chronić fotowoltaikę przed przepięciami?

Kilka pomysłów na przeprowadzenie kabli »

Kilka pomysłów na przeprowadzenie kabli » Kilka pomysłów na przeprowadzenie kabli »

Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych »

Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych » Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych »

Szkolenie - solidna dawka SMART HOME

Szkolenie - solidna dawka SMART HOME Szkolenie - solidna dawka SMART HOME

Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi?

Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi? Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi?

Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych »

Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych » Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych »

Jak prawidłowo wykonać połączenia elektryczne?

Jak prawidłowo wykonać połączenia elektryczne? Jak prawidłowo wykonać połączenia elektryczne?

Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji »

Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji » Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji »

Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych?

Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych? Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych?

Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych - jaki wybrać?

Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych - jaki wybrać? Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych - jaki wybrać?

Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania »

Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania » Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania »

Jak zmienić swój dom w dom inteligentny bez konieczności zmian w tradycyjnej instalacji?

Jak zmienić swój dom w dom inteligentny bez konieczności zmian w tradycyjnej instalacji? Jak zmienić swój dom w dom inteligentny bez konieczności zmian w tradycyjnej instalacji?

Zwiększ wydajność: narzędzie do testowania impedancji pętli »

Zwiększ wydajność: narzędzie do testowania impedancji pętli » Zwiększ wydajność: narzędzie do testowania impedancji pętli »

Najnowsze produkty i technologie

dr inż. Andrzej Książkiewicz - Astat Sp. z o.o. Wykorzystanie stacjonarnych analizatorów jakości energii PQI-DA Smart do raportowania stanu sieci elektroenergetycznej

Wykorzystanie stacjonarnych analizatorów jakości energii PQI-DA Smart do raportowania stanu sieci elektroenergetycznej Wykorzystanie stacjonarnych analizatorów jakości energii PQI-DA Smart do raportowania stanu sieci elektroenergetycznej

Zapewnienie właściwej jakości energii elektrycznej, w tym brak przerw w dostawie energii oraz opłat za ponadumowny pobór energii elektrycznej, należą do zadań służb energetycznych w zakładzie przemysłowym....

Zapewnienie właściwej jakości energii elektrycznej, w tym brak przerw w dostawie energii oraz opłat za ponadumowny pobór energii elektrycznej, należą do zadań służb energetycznych w zakładzie przemysłowym. Aby móc wypełnić wskazane zadania, niezbędne są rzetelne dane o parametrach jakości energii elektrycznej. W tym celu można stosować stacjonarne analizatory jakości energii elektrycznej firmy A-Eberle typu PQI-DA Smart.

Aero7.pl Klimatyzator ścienny split do domu i mieszkania

Klimatyzator ścienny split do domu i mieszkania Klimatyzator ścienny split do domu i mieszkania

Klimatyzatory ścienne split to idealne rozwiązanie do chłodzenia wnętrz zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Umożliwiają efektywną regulację temperatury, zapewniając komfort nawet w najgorętsze dni.

Klimatyzatory ścienne split to idealne rozwiązanie do chłodzenia wnętrz zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Umożliwiają efektywną regulację temperatury, zapewniając komfort nawet w najgorętsze dni.

De Dietrich Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich

Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich

Zakończono półtoraroczny projekt termomodernizacji w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej, zlokalizowanym w Kałkowie-Godowie. Obecnie zarówno duchowni, jak i pielgrzymi odwiedzający...

Zakończono półtoraroczny projekt termomodernizacji w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej, zlokalizowanym w Kałkowie-Godowie. Obecnie zarówno duchowni, jak i pielgrzymi odwiedzający to miejsce, mają dostęp do zaawansowanego technologicznie systemu grzewczego.

Fakro Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu?

Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu? Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu?

Składane schody prowadzące na strych są popularną alternatywą dla tradycyjnych schodów, które zazwyczaj zajmują bardzo dużo miejsca. W jakie konstrukcje warto zainwestować? Czym się charakteryzują?

Składane schody prowadzące na strych są popularną alternatywą dla tradycyjnych schodów, które zazwyczaj zajmują bardzo dużo miejsca. W jakie konstrukcje warto zainwestować? Czym się charakteryzują?

PHOENIX CONTACT Sp.z o.o. Efektywność prefabrykacji przewodów

Efektywność prefabrykacji przewodów Efektywność prefabrykacji przewodów

Konstruktorzy szaf sterowniczych stoją przed wieloma wyzwaniami: począwszy od międzynarodowej presji konkurencyjnej i niedoboru wykwalifikowanych pracowników, po rosnące koszty pracy i materiałów. Stosunkowo...

Konstruktorzy szaf sterowniczych stoją przed wieloma wyzwaniami: począwszy od międzynarodowej presji konkurencyjnej i niedoboru wykwalifikowanych pracowników, po rosnące koszty pracy i materiałów. Stosunkowo niewiele można zrobić, aby wpłynąć na te aspekty, dlatego coraz częściej w centrum uwagi znajduje się produkcja własna ze wszystkimi procesami i strukturami, a także ogólna struktura kosztów.

Zakłady Kablowe BITNER Sp. z o.o. EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych

EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych

Kompatybilność elektromagnetyczna kabli elektrycznych jest kluczowym parametrem, który charakteryzuje sposób stosowania i użytkowania danych kabli do wzajemnej współpracy kilku urządzeń elektrycznych zestawionych...

Kompatybilność elektromagnetyczna kabli elektrycznych jest kluczowym parametrem, który charakteryzuje sposób stosowania i użytkowania danych kabli do wzajemnej współpracy kilku urządzeń elektrycznych zestawionych w całość. Prawidłowe funkcjonowanie urządzeń może być zapewnione tylko i wyłącznie wtedy, gdy zakłócenia generowane przez otoczenie będą skutecznie blokowane. Generowane spodziewane zakłócenia elektromagnetyczne przez wyposażenie otaczające kable muszą zatem być w odpowiedni sposób odseparowane.

Jaki dysk zewnętrzny wybrać, robiąc backup danych?

Jaki dysk zewnętrzny wybrać, robiąc backup danych? Jaki dysk zewnętrzny wybrać, robiąc backup danych?

Dzięki kopii zapasowej możesz wykonać kopię całej zawartości swojego komputera. W ten sposób nie stracisz swoich plików i programów. Istnieją różne typy pamięci zewnętrznych z oddzielną funkcją tworzenia...

Dzięki kopii zapasowej możesz wykonać kopię całej zawartości swojego komputera. W ten sposób nie stracisz swoich plików i programów. Istnieją różne typy pamięci zewnętrznych z oddzielną funkcją tworzenia kopii zapasowych. Czytaj dalej i dowiedz się, który z nich może odpowiadać Twoim potrzebom!

Renowa24.pl Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza

Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza

Dlaczego wybór okien dachowych jest ważny?

Dlaczego wybór okien dachowych jest ważny?

BayWa r.e. Solar Systems BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku!

BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku! BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku!

Na początku 2024 roku firma BayWa r.e. Solar Systems zrobiła kolejny duży krok w rozwoju działalności na polskim rynku, otwierając nowy magazyn w Gdańsku. Jego powierzchnia to 25 000 m kw., co łącznie...

Na początku 2024 roku firma BayWa r.e. Solar Systems zrobiła kolejny duży krok w rozwoju działalności na polskim rynku, otwierając nowy magazyn w Gdańsku. Jego powierzchnia to 25 000 m kw., co łącznie daje ponad 45 tys. m kw. powierzchni magazynowej BayWa r.e. Solar Systems w Polsce.

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych

Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych

Dzięki takim złączkom od firmy WAGO ELWAG naprawienie lub przedłużenie przewodu jest tak proste jak nigdy dotąd! Za ich pomocą można nawet w najmniejszych przestrzeniach – szybko i bez użycia narzędzi...

Dzięki takim złączkom od firmy WAGO ELWAG naprawienie lub przedłużenie przewodu jest tak proste jak nigdy dotąd! Za ich pomocą można nawet w najmniejszych przestrzeniach – szybko i bez użycia narzędzi – połączyć przewody o przekroju od 0,75 do 4 mm kw. Wystarczy po prostu odizolować końcówkę przewodu i bez użycia jakichkolwiek narzędzi wsunąć ją do złączki – i bezpieczne połączenie gotowe.

ASTAT Sp. z o.o. Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner

Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner

Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom wyższych harmonicznych, można wykorzystać różne rozwiązania. Uzależnione są one od takich czynników jak: moc zapotrzebowana w zakładzie, sztywność sieci zasilającej,...

Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom wyższych harmonicznych, można wykorzystać różne rozwiązania. Uzależnione są one od takich czynników jak: moc zapotrzebowana w zakładzie, sztywność sieci zasilającej, moc odbiorników czy budowa samej instalacji elektroenergetycznej. Dobór konkretnego rozwiązania powinien opierać się na analizie układu zasilającego zakład, reżimu pracy i zainstalowanych odbiorników. Bardzo ważnym punktem doboru jest wykonanie pomiarów Jakości Energii Elektrycznej i ich prawidłowa...

IGE+XAO Polska Sp. z o.o. Jak projektować schematy elektryczne i jakiego używać oprogramowania wspomagającego

Jak projektować schematy elektryczne i jakiego używać oprogramowania wspomagającego Jak projektować schematy elektryczne i jakiego używać oprogramowania wspomagającego

Niniejszy artykuł zawiera informacje o projektowaniu schematów elektrycznych i używaniu oprogramowania wspomagającego projektowanie w branży elektrycznej i automatyce.

Niniejszy artykuł zawiera informacje o projektowaniu schematów elektrycznych i używaniu oprogramowania wspomagającego projektowanie w branży elektrycznej i automatyce.

SIBA Polska Sp. z o.o. Bezpieczniki firmy SIBA – zastosowanie w magazynach energii z akumulatorami

Bezpieczniki firmy SIBA – zastosowanie w magazynach energii z akumulatorami Bezpieczniki firmy SIBA – zastosowanie w magazynach energii z akumulatorami

Magazyny energii mogą być źródłem zasilania tylko wtedy gdy są sprawne. Systemy umożliwiające pracę urządzeń w przypadku awarii zasilania są zróżnicowane od małych urządzeń UPS do baterii akumulatorów...

Magazyny energii mogą być źródłem zasilania tylko wtedy gdy są sprawne. Systemy umożliwiające pracę urządzeń w przypadku awarii zasilania są zróżnicowane od małych urządzeń UPS do baterii akumulatorów zapewniających zasilanie całych zakładów. Jest zatem sprawą kluczową, aby systemy zasilania awaryjnego same działały bez zarzutu. Bezpieczniki produkowane przez firmę SIBA zabezpieczają urządzenia, które w przypadku awarii zasilania dostarczają energię kluczowym odbiorom.

SONEL S.A. Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych

Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych

W związku z dynamicznym rozwojem farm fotowoltaicznych rośnie zapotrzebowanie na prawidłowe pomiary impedancji pętli zwarcia na odcinku inwerter-transformator nn/SN. Z pomocą przychodzi Sonel MZC-340-PV...

W związku z dynamicznym rozwojem farm fotowoltaicznych rośnie zapotrzebowanie na prawidłowe pomiary impedancji pętli zwarcia na odcinku inwerter-transformator nn/SN. Z pomocą przychodzi Sonel MZC-340-PV – pierwszy na świecie miernik przeznaczony do pomiarów impedancji pętli zwarcia w sieciach o napięciach dochodzących aż do 900 V AC, z kategorią pomiarową CAT IV 1000 V.

GROMTOR sp. z o.o. Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych

Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych

Wyładowania atmosferyczne jako nieodłączny element burz stanowią poważne zagrożenie dla ludzi oraz infrastruktury. Aby zminimalizować ryzyko strat spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne, można skutecznie...

Wyładowania atmosferyczne jako nieodłączny element burz stanowią poważne zagrożenie dla ludzi oraz infrastruktury. Aby zminimalizować ryzyko strat spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne, można skutecznie zabezpieczać wszelkiego rodzaju obiekty, projektując i montując instalację odgromową zgodną z obowiązującymi przepisami.

Redakcja news Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami!

Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami! Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami!

Elektroklub jest programem partnerskim dla klientów wybranych hurtowni elektrotechnicznych, który powstał we współpracy z trzema producentami z tej branży: Philips, NKT i Schneider Electric. Obecnie trwa...

Elektroklub jest programem partnerskim dla klientów wybranych hurtowni elektrotechnicznych, który powstał we współpracy z trzema producentami z tej branży: Philips, NKT i Schneider Electric. Obecnie trwa w nim wiosenna promocja, w której można wygrać supernagrody!

Solfinity sp. z o.o. sp.k. Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki

Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki

Chcesz zwiększyć wydajność swojej instalacji fotowoltaicznej? Pomyśl o inwerterach hybrydowych. Dowiedz się, czym są te urządzenia, jakie korzyści płyną z ich wykorzystania i dlaczego to właśnie one są...

Chcesz zwiększyć wydajność swojej instalacji fotowoltaicznej? Pomyśl o inwerterach hybrydowych. Dowiedz się, czym są te urządzenia, jakie korzyści płyną z ich wykorzystania i dlaczego to właśnie one są przyszłością zrównoważonej energetyki.

CSI S.A Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210

Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210 Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210

Firma CSI S.A. poszerza ofertę komputerów Mini PC o nowy produkt z serii PICO-SEMI od AAEON. Komputer PICO-EHL4-SEMI jest dostępny w dwóch wersjach procesorowych: Intel® Celeron® J6412 o mocy 10 W i Intel®...

Firma CSI S.A. poszerza ofertę komputerów Mini PC o nowy produkt z serii PICO-SEMI od AAEON. Komputer PICO-EHL4-SEMI jest dostępny w dwóch wersjach procesorowych: Intel® Celeron® J6412 o mocy 10 W i Intel® Celeron® N6210 o mocy 6,5 W.

Ewimar Sp. z o.o. Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko

Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko

Już wkrótce gama produktów z firmy Ewimar, zostanie wzbogacona o nowe produkty ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowane do linii zasilających, linii pomiarowych oraz transmisyjnych.

Już wkrótce gama produktów z firmy Ewimar, zostanie wzbogacona o nowe produkty ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowane do linii zasilających, linii pomiarowych oraz transmisyjnych.

Pewny Lokal Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków?

Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków? Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków?

Nowoczesne technologie doprowadziły do wyraźnej transformacji sektora budownictwa, szczególnie w kwestii poprawy efektywności energetycznej. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i zmian klimatycznych...

Nowoczesne technologie doprowadziły do wyraźnej transformacji sektora budownictwa, szczególnie w kwestii poprawy efektywności energetycznej. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i zmian klimatycznych optymalizacja zużycia energii staje się priorytetem. Jednym z ważniejszych kroków prowadzących do obniżenia klasy energetycznej budynków jest wprowadzenie świadectwa energetycznego i nowoczesnych instalacji elektrycznych.

Fronius Polska Sp. z o.o. Fronius GEN24

Fronius GEN24 Fronius GEN24

Fronius zapewnia optymalne bezpieczeństwo i wysoki stopień zużycia energii na potrzeby własne w produkcji energii słonecznej – wszystko dzięki wysokiej jakości falownikom, do których dołącza teraz Fronius...

Fronius zapewnia optymalne bezpieczeństwo i wysoki stopień zużycia energii na potrzeby własne w produkcji energii słonecznej – wszystko dzięki wysokiej jakości falownikom, do których dołącza teraz Fronius GEN24.

Dominik Mamcarz, Ekspert ds. Techniczno-Rozwojowych w Alseva EPC CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych

CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych

Odnawialne źródła energii (OZE) odgrywają kluczową rolę w globalnych wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jednym z wyzwań związanych z efektywnym wykorzystaniem...

Odnawialne źródła energii (OZE) odgrywają kluczową rolę w globalnych wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jednym z wyzwań związanych z efektywnym wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych jest gromadzenie i przesyłanie wyprodukowanej energii elektrycznej. W tym kontekście technologia cable pooling zyskuje na znaczeniu, umożliwiając zoptymalizowane zarządzanie przesyłem energii elektrycznej ze źródeł OZE.

leroymerlin.pl Barwa światła, moc, rodzaj trzonka. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie żarówek LED

Barwa światła, moc, rodzaj trzonka. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie żarówek LED Barwa światła, moc, rodzaj trzonka. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie żarówek LED

Oświetlenie LED cieszy się ogromną popularnością i nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmie się pod lupę wszystkie jego zalety. Żarówki LED są wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i na zewnątrz,...

Oświetlenie LED cieszy się ogromną popularnością i nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmie się pod lupę wszystkie jego zalety. Żarówki LED są wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i na zewnątrz, mają różne rozmiary, dzięki czemu można je dopasować do praktycznie każdego rodzaju lamp, są energooszczędne, a to tylko kilka z wielu ich zalet. Na co zwracać uwagę przy zakupie tego rodzaju żarówek i jak dopasować ich parametry do swoich potrzeb?

Bankier.pl Które produkty bankowe przydają się podczas remontu?

Które produkty bankowe przydają się podczas remontu? Które produkty bankowe przydają się podczas remontu?

Przeprowadzenie remontu to drogie i wymagające zadanie. Niemalże wszystkie wykonywane prace zmuszają zainteresowanych do podejmowania poważnych i przemyślanych decyzji finansowych. Mogą to jednak ułatwić...

Przeprowadzenie remontu to drogie i wymagające zadanie. Niemalże wszystkie wykonywane prace zmuszają zainteresowanych do podejmowania poważnych i przemyślanych decyzji finansowych. Mogą to jednak ułatwić niektóre produkty bankowe. O których z nich mowa? Tego lepiej dowiedzieć się jeszcze przed rozpoczęciem prac budowalnych.

NNV Sp z o.o. Czy fotowoltaika podnosi wartość nieruchomości?

Czy fotowoltaika podnosi wartość nieruchomości? Czy fotowoltaika podnosi wartość nieruchomości?

Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne. W dobie rosnących cen energii wiele osób ceni sobie niezależność od zewnętrznych dostawców prądu, oszczędność, jaką daje fotowoltaika oraz to, że jest...

Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne. W dobie rosnących cen energii wiele osób ceni sobie niezależność od zewnętrznych dostawców prądu, oszczędność, jaką daje fotowoltaika oraz to, że jest to ekologiczne źródło energii. Montaż paneli fotowoltaicznych na działce lub dachu domu ma jeszcze jedną zaletę – w przypadku sprzedaży nieruchomości podnosi jej wartość.

APATOR SA Apator uruchomił kolejny magazyn energii w sieci niskiego napięcia

Apator uruchomił kolejny magazyn energii w sieci niskiego napięcia Apator uruchomił kolejny magazyn energii w sieci niskiego napięcia

Apator SA we współpracy z TAURON Dystrybucja SA uruchomił magazyn energii służący do stabilizacji parametrów pracy sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia. To kolejny projekt realizowany przez toruńskiego...

Apator SA we współpracy z TAURON Dystrybucja SA uruchomił magazyn energii służący do stabilizacji parametrów pracy sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia. To kolejny projekt realizowany przez toruńskiego producenta dla krajowych Operatorów Sieci Dystrybucji, którzy poszukują skutecznych rozwiązań technicznych do bilansowania sieci oraz redukcji nadmiernych obciążeń w szczytach produkcji energii z odnawialnych źródeł.

PHOENIX CONTACT Sp.z o.o. Modularny system drukujący – Thermomark E series

Modularny system drukujący – Thermomark E series Modularny system drukujący – Thermomark E series

System drukujący Thermomark E to całkowita nowość na rynku oznaczania. Jest to modułowy system do automatyzacji produkcji oznaczników łączący ze sobą etap drukowania i montażu różnych materiałów w jednym...

System drukujący Thermomark E to całkowita nowość na rynku oznaczania. Jest to modułowy system do automatyzacji produkcji oznaczników łączący ze sobą etap drukowania i montażu różnych materiałów w jednym cyklu roboczym. Rozwiązanie to umożliwia proste i bardzo wydajne oznaczanie przemysłowe, dzięki czemu efektywność naszej produkcji może wzrosnąć diametralnie.

F&F Pabianice MeternetPRO – system zdalnego odczytu, rejestracji danych oraz sterowania i powiadamiania

MeternetPRO – system zdalnego odczytu, rejestracji danych oraz sterowania i powiadamiania MeternetPRO – system zdalnego odczytu, rejestracji danych oraz sterowania i powiadamiania

Wiele ostatnio mówi się o poprawie efektywności energetycznej oraz energii odnawialnej w kontekście redukcji gazów cieplarnianych i rosnących kosztów energii. W silnie konkurencyjnym otoczeniu przedsiębiorstwa...

Wiele ostatnio mówi się o poprawie efektywności energetycznej oraz energii odnawialnej w kontekście redukcji gazów cieplarnianych i rosnących kosztów energii. W silnie konkurencyjnym otoczeniu przedsiębiorstwa wykazują dużą determinację do zmian prowadzących do optymalizacji kosztów, co zapewnić ma im zachowanie przewagi konkurencyjnej, wynikającej np. z przyjętej strategii przewagi kosztowej.

PHOENIX CONTACT Sp.z o.o. Bezpieczeństwo Twojej inwestycji w PV to również certyfikowane ograniczniki przepięć Phoenix Contact

Bezpieczeństwo Twojej inwestycji w PV to również certyfikowane ograniczniki przepięć Phoenix Contact Bezpieczeństwo Twojej inwestycji w PV to również certyfikowane ograniczniki przepięć Phoenix Contact

Jak wykazano w różnych testach, nie tylko na uczelniach technicznych w Polsce, duży procent ograniczników przepięć (SPD) dostępnych na rynku nie spełnia parametrów deklarowanych w kartach katalogowych....

Jak wykazano w różnych testach, nie tylko na uczelniach technicznych w Polsce, duży procent ograniczników przepięć (SPD) dostępnych na rynku nie spełnia parametrów deklarowanych w kartach katalogowych. Dodatkowo w różnych materiałach marketingowych również można znaleźć nie zawsze pełne informacje na temat wymagań stawianych SPD, co nie pomaga w właściwym doborze odpowiedniego modelu do aplikacji. W tym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze zagadnienia, które pozwolą dobrać bezpieczne ograniczniki...

Brother Polska Drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów Brother

Drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów Brother Drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów Brother

Najnowsze przemysłowe drukarki etykiet stworzone zostały z myślą o profesjonalistach, dla których ważna jest jakość, niezawodność oraz trwałość tworzonych oznaczeń. P‑touch E100VP, P-touch E300VP i P-touch...

Najnowsze przemysłowe drukarki etykiet stworzone zostały z myślą o profesjonalistach, dla których ważna jest jakość, niezawodność oraz trwałość tworzonych oznaczeń. P‑touch E100VP, P-touch E300VP i P-touch E550WVP to przenośne i szybkie urządzenia, które oferują specjalne funkcje do druku najpopularniejszych typów etykiet. Urządzenia pozwalają na szybkie i bezproblemowe drukowanie oznaczeń kabli, przewodów, gniazdek elektrycznych, przełączników oraz paneli krosowniczych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Elektro.Info.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.elektro.info.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.elektro.info.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.