elektro.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Honda zaprojektowała elektrycznego trójkołowca

Redakcja | 2022-06-29
Elektryczny trójkołowiec Honda Striemo, fot. Honda 

Elektryczny trójkołowiec Honda Striemo, fot. Honda 

Striemo – tak nazywa się jednoosobowy trójkołowy pojazd elektryczny, który jako jedyny w tym segmencie zawiera oryginalny mechanizm wspomagania równowagi. Na jednym ładowaniu ma pokonać ok. 30 km i będzie sprzedawany na całym świecie.

Zobacz także

Redakcja news Elektryczne hulajnogi – na co powinni uważać kierowcy?

Elektryczne hulajnogi – na co powinni uważać kierowcy? Elektryczne hulajnogi – na co powinni uważać kierowcy?

Wraz z liczbą elektrycznych hulajnóg wzrasta ryzyko wypadków z udziałem ich użytkowników. Badania przeprowadzone w Finlandii pokazały, że w tej grupie uczestników ruchu odsetek obrażeń odniesionych w wypadkach...

Wraz z liczbą elektrycznych hulajnóg wzrasta ryzyko wypadków z udziałem ich użytkowników. Badania przeprowadzone w Finlandii pokazały, że w tej grupie uczestników ruchu odsetek obrażeń odniesionych w wypadkach jest wyższy niż w przypadku osób poruszających się pieszo, w transporcie rowerowym, a nawet motocyklowym. Jak powinni zachowywać się kierowcy samochodów, by ograniczyć ryzyko wypadku z udziałem użytkowników hulajnóg?

Redakcja news Nowe inicjatywy dotyczące elektromobilności będą szybciej wdrażane?

Nowe inicjatywy dotyczące elektromobilności będą szybciej wdrażane? Nowe inicjatywy dotyczące elektromobilności będą szybciej wdrażane?

Czy start-upy znacznie wpływają na rozwój elektromobilności? Nowy raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) bierze pod lupę różne podejścia rządów do nowych rozwiązań. Czy w dobnie kryzysu będziemy...

Czy start-upy znacznie wpływają na rozwój elektromobilności? Nowy raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) bierze pod lupę różne podejścia rządów do nowych rozwiązań. Czy w dobnie kryzysu będziemy mieli do czynienia z przyśpieszonym wdrażaniem?

Redakcja news Renault Megane E-Tech najbardziej stylowym samochodem roku

Renault Megane E-Tech najbardziej stylowym samochodem roku Renault Megane E-Tech najbardziej stylowym samochodem roku

W corocznym plebiscycie Wirtualnej Polski elektryczny Megane E-Tech zwyciężył w kategorii Stylowego Samochodu Roku, wyprzedzając konkurentów w kategorii, do której zgłoszono najwięcej modeli. Zachwycił...

W corocznym plebiscycie Wirtualnej Polski elektryczny Megane E-Tech zwyciężył w kategorii Stylowego Samochodu Roku, wyprzedzając konkurentów w kategorii, do której zgłoszono najwięcej modeli. Zachwycił członków jury konsekwencją stylistyki, a Renault docenione zostało za spełnianie obietnic.

Trójkołowiec Hondy, którego ceny jeszcze nie ujawniono, trafi najpierw do sprzedaży w Japonii – pod koniec tego roku, a w Europie (głównie Francja i Niemcy) pojawi się w roku przyszłym. Producent chce wejść również na rynek amerykański.

Striemo to jednoosobowy trójkołowy pojazd elektryczny, który umożliwia stabilną jazdę z mniejszym prawdopodobieństwem upadku w całym zakresie prędkości. Wszystko dzięki konstrukcji, która ułatwia użytkownikowi „spontaniczne” utrzymanie równowagi. Ta wyjątkowa konstrukcja została zrealizowana dzięki projektowi, w którym środek ciężkości jest obliczany z dokładnością do jednej dziesiątej milimetra i w którym zastosowano oryginalny mechanizm wspomagania równowagi opracowany dla Striemo.

Trzy tryby jazdy

Pojazd ma rozmiary: dł. 1090 mm, szer. 480 mm, wys. 1180 mm i waży około 20 kg. Maksymalna prędkość, to 25 km/h. Kierujący będzie mieć do dyspozycji trzy tryby jazdy w których będzie poruszał się odpowiednio z prędkościami: 6 km/h, 15 km/h i właśnie 25 km/h. Na jednym ładowaniu (3,5 h do 100%), trójkołowiec ma pokonać 30 km.

W kierunku mobilnej swobody

– Za pomocą Striemo chcemy stworzyć środek transportu, który pozwala każdemu być bardziej spontanicznym. To nowy produkt mobilny, opracowany z wykorzystaniem know-how w obszarze „human studies”, które zgromadziłem dzięki mojemu doświadczeniu w pracy nad rozwojem motocykli w Hondzie. Moim celem jest uczynienie Striemo jednym z najczęściej używanych produktów mobilnych w codziennym życiu ludzi na całym świecie – powiedział Shinjiego Aoyamy, dyrektor zarządzający Honda Motor.

Zaawansowane technologie pod lupą

Przedstawiciele koncernu zaznaczyli, że Honda zawsze ceniła oryginalne technologie i pomysły oraz wdrażała wiele innowacji, aby wykorzystać te technologie i pomysły do rozwiązywania problemów społecznych i tworzenia nowej wartości dla swoich klientów i społeczeństwa.

Jednym z takich programów jest Honda Xcelerator – otwarty program innowacji zainicjowany w celu ułatwienia współpracy między startupami a Hondą. Program jest prowadzony przez firmę Honda Innovations siedzibą w Dolinie Krzemowej w USA. W ramach tego programu Honda współpracuje z wieloma przedsięwzięciami biznesowymi na całym świecie z zaawansowanymi technologiami.

Źródło: ORPA

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Dyskusyjne Forum Kobiet SEP odbędzie się w maju br.

Dyskusyjne Forum Kobiet SEP odbędzie się w maju br. Dyskusyjne Forum Kobiet SEP odbędzie się w maju br.

Po przerwie spowodowanej pandemią, Oddział Radomski SEP zaprasza do udziału w VI Dyskusyjnym Forum Kobiet SEP, które odbędzie się w dniach 12–13 maja 2023 r. w Radomiu pod hasłem: „Kobiety SEP w dobie...

Po przerwie spowodowanej pandemią, Oddział Radomski SEP zaprasza do udziału w VI Dyskusyjnym Forum Kobiet SEP, które odbędzie się w dniach 12–13 maja 2023 r. w Radomiu pod hasłem: „Kobiety SEP w dobie przemian energetycznych”.

Redakcja news Projektowanie rozdzielnic PV – webinarium dla projektantów

Projektowanie rozdzielnic PV – webinarium dla projektantów Projektowanie rozdzielnic PV –  webinarium dla projektantów

Zapraszamy na bezpłatne webinarium dla projektantów instalacji fotowoltaicznych, organizowane przez firmę Fronius. Szkolenie zostało przygotowane w oparciu o wiedzę doświadczonych partnerów oraz w odpowiedzi...

Zapraszamy na bezpłatne webinarium dla projektantów instalacji fotowoltaicznych, organizowane przez firmę Fronius. Szkolenie zostało przygotowane w oparciu o wiedzę doświadczonych partnerów oraz w odpowiedzi na zgłaszane potrzeby szkoleniowe ze strony zarówno projektantów dużych systemów PV, jak i samych inwestorów.

Redakcja news Bez świadectwa charakterystyki energetycznej budynku nie sprzedasz ani nie wynajmiesz domu

Bez świadectwa charakterystyki energetycznej budynku nie sprzedasz ani nie wynajmiesz domu Bez świadectwa charakterystyki energetycznej budynku nie sprzedasz ani nie wynajmiesz domu

28 kwietnia 2023 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej. Obecnie taki dokument musieli posiadać tylko właściciele nowo wybudowanych domów oraz...

28 kwietnia 2023 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej. Obecnie taki dokument musieli posiadać tylko właściciele nowo wybudowanych domów oraz domów i mieszkań przeznaczonych do sprzedaży od 2009 r. Po zmianach świadectwo trzeba będzie sporządzić również dla starszych nieruchomości.

Redakcja news Już wkrótce konferencja „Energooszczędne Napędy Przekształtnikowe w Przemyśle”

Już wkrótce konferencja „Energooszczędne Napędy Przekształtnikowe w Przemyśle” Już wkrótce konferencja „Energooszczędne Napędy Przekształtnikowe w Przemyśle”

W dniach 31.05–2.06.2023 odbędzie się kolejna, V edycja Konferencji ENPP. Magazyn "elektro.info" jest patronem medialnym wydarzenia, a w komitecie programowym zasiada redaktor naczelny mgr inż. Julian...

W dniach 31.05–2.06.2023 odbędzie się kolejna, V edycja Konferencji ENPP. Magazyn "elektro.info" jest patronem medialnym wydarzenia, a w komitecie programowym zasiada redaktor naczelny mgr inż. Julian Wiatr. W tegorocznej Konferencji ENPP zagadnienia poruszane podczas poprzednich edycji Konferencji rozszerzone zostaną o tematykę związaną z elektromobilnością, magazynowaniem energii z OZE i wytwarzaniem wodoru.

Redakcja news Zachodniopomorskie gminy mogą składać wnioski o dotacje na stacje ładowania

Zachodniopomorskie gminy mogą składać wnioski o dotacje na stacje ładowania Zachodniopomorskie gminy mogą składać wnioski o dotacje na stacje ładowania

30 gmin z woj. zachodniopomorskiego może otrzymać łącznie 2,7 mln zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych,...

30 gmin z woj. zachodniopomorskiego może otrzymać łącznie 2,7 mln zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych, hybrydowych i autobusów zeroemisyjnych. Ruszył nabór wniosków, który potrwa do 5 maja.

Redakcja news Gmina Chełmża zamierza być samowystarczalna energetycznie

Gmina Chełmża zamierza być samowystarczalna energetycznie Gmina Chełmża zamierza być samowystarczalna energetycznie

W gminie Chełmża wybudowana została farma fotowoltaiczna o nazwie Elektrownia słoneczna Kiełbasin 1. To pierwsza samorządowa farma fotowoltaiczna w województwie kujawsko-pomorskim. Inwestycja ma zapewnić...

W gminie Chełmża wybudowana została farma fotowoltaiczna o nazwie Elektrownia słoneczna Kiełbasin 1. To pierwsza samorządowa farma fotowoltaiczna w województwie kujawsko-pomorskim. Inwestycja ma zapewnić gminie samowystarczalność energetyczną.

Redakcja news Rzeszów kupuje kolejne elektryczne Solarisy

Rzeszów kupuje kolejne elektryczne Solarisy Rzeszów kupuje kolejne elektryczne Solarisy

Rzeszowska komunikacja wzbogaci się o kolejnych sześć autobusów. Będą to pojazdy marki Solaris, napędzane energią elektryczną. Nowe autobusy mają dotrzeć do stolicy Podkarpacia już jesienią 2023 roku.

Rzeszowska komunikacja wzbogaci się o kolejnych sześć autobusów. Będą to pojazdy marki Solaris, napędzane energią elektryczną. Nowe autobusy mają dotrzeć do stolicy Podkarpacia już jesienią 2023 roku.

Redakcja Nowe przepisy dotyczące świadectwa charakterystyki energetycznej budynków

Nowe przepisy dotyczące świadectwa charakterystyki energetycznej budynków Nowe przepisy dotyczące świadectwa charakterystyki energetycznej budynków

Od 28 kwietnia 2023 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej. Wcześniej taki dokument musieli posiadać tylko właściciele nowo wybudowanych domów oraz...

Od 28 kwietnia 2023 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej. Wcześniej taki dokument musieli posiadać tylko właściciele nowo wybudowanych domów oraz domów i mieszkań przeznaczonych do sprzedaży od 2009 r. Teraz świadectwo trzeba będzie sporządzić również dla starszych nieruchomości.

Redakcja news Stoen Operator modernizuje sieć elektroenergetyczną w Ursusie

Stoen Operator modernizuje sieć elektroenergetyczną w Ursusie Stoen Operator modernizuje sieć elektroenergetyczną w Ursusie

Stoen Operator zakończył kolejny etap jednej z najważniejszych inwestycji realizowanych na poprzemysłowych terenach dawnej fabryki traktorów. W ramach prowadzonych prac dostawca energii elektrycznej w...

Stoen Operator zakończył kolejny etap jednej z najważniejszych inwestycji realizowanych na poprzemysłowych terenach dawnej fabryki traktorów. W ramach prowadzonych prac dostawca energii elektrycznej w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus sfinalizował likwidację drugiej Głównej Stacji Zasilającej.

Redakcja news Czy wieża fotowoltaiczna to lepszy pomysł niż tradycyjna farma PV?

Czy wieża fotowoltaiczna to lepszy pomysł niż tradycyjna farma PV? Czy wieża fotowoltaiczna to lepszy pomysł niż tradycyjna farma PV?

Kanadyjska firma Three Sixty Solar poinformowała o efektywności pracy swojej solarnej wieży. Wskazała jednocześnie, jakie zalety ma takie rozwiązanie w porównaniu z tradycyjnymi wielkopowierzchniowymi...

Kanadyjska firma Three Sixty Solar poinformowała o efektywności pracy swojej solarnej wieży. Wskazała jednocześnie, jakie zalety ma takie rozwiązanie w porównaniu z tradycyjnymi wielkopowierzchniowymi farmami fotowoltaicznymi.

Redakcja news Powstała spółka PGE PAK Energia Jądrowa

Powstała spółka PGE PAK Energia Jądrowa Powstała spółka PGE PAK Energia Jądrowa

PGE PAK Energia Jądrowa SA to nazwa wspólnej spółki PGE i ZE PAK, która ma zbudować elektrownię jądrową w Koninie/Pątnowie. Spółka powstaje 5 miesięcy po podpisaniu w Seulu listu intencyjnego pomiędzy...

PGE PAK Energia Jądrowa SA to nazwa wspólnej spółki PGE i ZE PAK, która ma zbudować elektrownię jądrową w Koninie/Pątnowie. Spółka powstaje 5 miesięcy po podpisaniu w Seulu listu intencyjnego pomiędzy PGE, ZE PAK i koreańskim KHNP. PGE i ZE PAK będą posiadać po 50 proc. akcji w PGE PAK Energia Jądrowa, co pozwala zachować i zabezpieczyć interes Skarbu Państwa w tym projekcie.

Redakcja news Columbus rozpoczyna działalność w Ukrainie

Columbus rozpoczyna działalność w Ukrainie Columbus rozpoczyna działalność w Ukrainie

Zarząd spółki Columbus Energy SA podpisał umowę joint-venture, zgodnie z którą firma będzie – wraz z ukraińskim partnerem – projektowała, dostarczała i montowała w Ukrainie produkty ze swojej oferty, tj....

Zarząd spółki Columbus Energy SA podpisał umowę joint-venture, zgodnie z którą firma będzie – wraz z ukraińskim partnerem – projektowała, dostarczała i montowała w Ukrainie produkty ze swojej oferty, tj. fotowoltaikę, pompy ciepła i magazyny energii. To drugi rynek zagraniczny, po Republice Czeskiej, na który wchodzi Columbus Energy SA.

Redakcja news W Krakowie stacjami ładowania będą miejskie latarnie

W Krakowie stacjami ładowania będą miejskie latarnie W Krakowie stacjami ładowania będą miejskie latarnie

W ramach przygotowywanej przez Kraków modernizacji oświetlenia ulicznego planowane jest stworzenie systemu stacji ładowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem latarni LED – poinformował wiceprezydent...

W ramach przygotowywanej przez Kraków modernizacji oświetlenia ulicznego planowane jest stworzenie systemu stacji ładowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem latarni LED – poinformował wiceprezydent miasta Andrzej Kulig.

Redakcja news PGE stworzyło aplikację do serwisowania łopat turbin wiatrowych

PGE stworzyło aplikację do serwisowania łopat turbin wiatrowych PGE stworzyło aplikację do serwisowania łopat turbin wiatrowych

W Grupie PGE powstała aplikacja ułatwiająca pracę techników zajmujących się naprawą łopat turbin wiatrowych. Nowe narzędzie umożliwia sprawniejszą rejestrację postępów wykonywanych prac oraz wsparcie procesu...

W Grupie PGE powstała aplikacja ułatwiająca pracę techników zajmujących się naprawą łopat turbin wiatrowych. Nowe narzędzie umożliwia sprawniejszą rejestrację postępów wykonywanych prac oraz wsparcie procesu ich planowania. Aplikację PGE Blade Planner opracowali informatycy PGE Systemy we współpracy z pracownikami PGE Energia Odnawialna.

news Sejm przyjął ustawę o budowie elektrowni szczytowo-pompowych

Sejm przyjął ustawę o budowie elektrowni szczytowo-pompowych Sejm przyjął ustawę o budowie elektrowni szczytowo-pompowych

Nowe przepisy mają ułatwić i przyspieszyć budowę takich elektrowni, wykorzystywanych jako magazyny energii. Ustawa będzie nadrzędna w stosunku do przepisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym....

Nowe przepisy mają ułatwić i przyspieszyć budowę takich elektrowni, wykorzystywanych jako magazyny energii. Ustawa będzie nadrzędna w stosunku do przepisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Inwestorami budującymi ESP będą mogły być wyłącznie spółki Skarbu Państwa, spółki z ich grup kapitałowych, spółki samorządowe lub Wody Polskie.

Redakcja news Hyundai opracował robota do ładowania aut elektrycznych

Hyundai opracował robota do ładowania aut elektrycznych Hyundai opracował robota do ładowania aut elektrycznych

Koreański koncern zaprezentował robota do automatycznego ładowania samochodów elektrycznych o nazwie ACR. Został on opracowany z myślą o niezawodnym działaniu w każdym środowisku, niezależnie od lokalizacji...

Koreański koncern zaprezentował robota do automatycznego ładowania samochodów elektrycznych o nazwie ACR. Został on opracowany z myślą o niezawodnym działaniu w każdym środowisku, niezależnie od lokalizacji ładowarki, pogody i potencjalnych przeszkód.

Redakcja news W Finlandii uruchomiono największy reaktor atomowy w Europie

W Finlandii uruchomiono największy reaktor atomowy w Europie W Finlandii uruchomiono największy reaktor atomowy w Europie

17 kwietnia 2023 r. to był historyczny dzień w Finlandii: nad ranem, pod wielu testach i z 14-letnim poślizgiem, do krajowej sieci elektroenergetycznej podłączony został trzeci reaktor fińskiej elektrowni...

17 kwietnia 2023 r. to był historyczny dzień w Finlandii: nad ranem, pod wielu testach i z 14-letnim poślizgiem, do krajowej sieci elektroenergetycznej podłączony został trzeci reaktor fińskiej elektrowni atomowej Olkiluoto, znajdującej się na wyspie na Zatoce Botnickiej. Osiąga on moc 1600 MW i jest największym reaktorem jądrowym w Europie oraz trzecim na świecie.

Redakcja news Lidl zbuduje 65 nowych stacji ładowania przy swoich sklepach

Lidl zbuduje 65 nowych stacji ładowania przy swoich sklepach Lidl zbuduje 65 nowych stacji ładowania przy swoich sklepach

Wkrótce przy wybranych sklepach sieci Lidl pojawią się kolejne stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Sieć ogłosiła konkurs na dostawę 65 stacji ładowania, które zostaną zainstalowane m.in. w Poznaniu,...

Wkrótce przy wybranych sklepach sieci Lidl pojawią się kolejne stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Sieć ogłosiła konkurs na dostawę 65 stacji ładowania, które zostaną zainstalowane m.in. w Poznaniu, Legnicy i Gdyni. Aby z nich skorzystać, wymagane będzie pobranie darmowego biletu parkingowego, który umożliwi godzinne ładowanie DC.

Redakcja news Na terenie Elektrociepłowni Krosno powstaje blok energetyczny

Na terenie Elektrociepłowni Krosno powstaje blok energetyczny Na terenie Elektrociepłowni Krosno powstaje blok energetyczny

Nowy blok energetyczny, który powstanie w Krośnie na Podkarpaciu, będzie obiektem nowoczesnym, spełniającym wszystkie normy środowiskowe i bezpieczeństwa dla otoczenia. Inwestorem jest Krośnieński Holding...

Nowy blok energetyczny, który powstanie w Krośnie na Podkarpaciu, będzie obiektem nowoczesnym, spełniającym wszystkie normy środowiskowe i bezpieczeństwa dla otoczenia. Inwestorem jest Krośnieński Holding Komunalny, a wykonawcą – polsko-francuskie konsorcjum firm Instal Warszawa i Paprec Group.

Redakcja news Po Poznaniu jeździ tramwaj z fotowoltaiką na dachu

Po Poznaniu jeździ tramwaj z fotowoltaiką na dachu Po Poznaniu jeździ tramwaj z fotowoltaiką na dachu

Poznański tramwaj z numerem bocznym 505 jest wyjątkowy, bo w ramach pilotażu na jego dachu zamontowano panele fotowoltaiczne. To rozwiązanie testowe, którego realizacji podjęły się – bez dodatkowych kosztów...

Poznański tramwaj z numerem bocznym 505 jest wyjątkowy, bo w ramach pilotażu na jego dachu zamontowano panele fotowoltaiczne. To rozwiązanie testowe, którego realizacji podjęły się – bez dodatkowych kosztów po stronie MPK Poznań – firmy Enika oraz Saatz.

Redakcja news USA: produkcja energii z OZE większa niż z węgla

USA: produkcja energii z OZE większa niż z węgla USA: produkcja energii z OZE większa niż z węgla

Jak podaje amerykański Departament Energii, w 2022 r. po raz pierwszy w historii USA wyprodukowano więcej prądu ze źródeł odnawialnych (21%) niż z węgla (20%). Największy udział miały w tym wiatraki i...

Jak podaje amerykański Departament Energii, w 2022 r. po raz pierwszy w historii USA wyprodukowano więcej prądu ze źródeł odnawialnych (21%) niż z węgla (20%). Największy udział miały w tym wiatraki i fotowoltaika (14%), a potem elektrownie wodne (6%), biomasa i geotermia (niecały 1%). Kolejne 19% zapewniło inne czyste źródło energii, jakim jest atom. Najwięcej prądu w USA wciąż jednak pochodzi z gazu ziemnego.

Redakcja news ENTSO-E: w marcu większe zużycie i produkcja energii elektrycznej

ENTSO-E: w marcu większe zużycie i produkcja energii elektrycznej ENTSO-E: w marcu większe zużycie i produkcja energii elektrycznej

Jak wynika z danych platformy ENTSO-E, w marcu 2023 r. zanotowano w Polsce wzrost zużycia i produkcji energii elektrycznej w stosunku do lutego br. Ponad 100-proc. wzrost produkcji osiągnęły elektrownie...

Jak wynika z danych platformy ENTSO-E, w marcu 2023 r. zanotowano w Polsce wzrost zużycia i produkcji energii elektrycznej w stosunku do lutego br. Ponad 100-proc. wzrost produkcji osiągnęły elektrownie fotowoltaiczne. Minimalne spadki zanotowały elektrownie węglowe. Mamy też dodatnie saldo w wymianie transgranicznej.

Redakcja news Mikroinstalacje wiatrowe nie będą wymagały pozwolenia na budowę

Mikroinstalacje wiatrowe nie będą wymagały pozwolenia na budowę Mikroinstalacje wiatrowe nie będą wymagały pozwolenia na budowę

Rząd przygotował projekt ustawy, w którym znalazły się przepisy mające znacznie ułatwić proces inwestycji w przydomowe elektrownie wiatrowe. Nowe regulacje obejmują również inwestycje w mikroinstalacje...

Rząd przygotował projekt ustawy, w którym znalazły się przepisy mające znacznie ułatwić proces inwestycji w przydomowe elektrownie wiatrowe. Nowe regulacje obejmują również inwestycje w mikroinstalacje nieprzyłączone do sieci dystrybucyjnej (system off-grid).

Elektro.info patronem medialnym SPIN Extra 2023

Elektro.info patronem medialnym SPIN Extra 2023 Elektro.info patronem medialnym SPIN Extra 2023

Za nami 2-dniowe Spotkanie Projektantów Instalacji Niskoprądowych (SPIN Extra 2023) w Janowie Podlaskim. Patronem medialnym wydarzenia było elektro.info.

Za nami 2-dniowe Spotkanie Projektantów Instalacji Niskoprądowych (SPIN Extra 2023) w Janowie Podlaskim. Patronem medialnym wydarzenia było elektro.info.

Wybrane dla Ciebie

Płynne sterowanie mocą odbiorników dla obciążeń rezystancyjnych lub rezystancyjno-indukcyjnych »

Płynne sterowanie mocą odbiorników dla obciążeń rezystancyjnych lub rezystancyjno-indukcyjnych » Płynne sterowanie mocą odbiorników dla obciążeń rezystancyjnych lub rezystancyjno-indukcyjnych »

Jak zabezpieczyć się na wypadek zaniku prądu?

Jak zabezpieczyć się na wypadek zaniku prądu? Jak zabezpieczyć się na wypadek zaniku prądu?

Licznik energii elektrycznej 3-fazowy - jaki wybrać?

Licznik energii elektrycznej 3-fazowy - jaki wybrać? Licznik energii elektrycznej 3-fazowy - jaki wybrać?

Wymagania dotyczące przewodów i uziomów - jaki drut odgromowy wybrać

Wymagania dotyczące przewodów i uziomów - jaki drut odgromowy wybrać Wymagania dotyczące przewodów i uziomów - jaki drut odgromowy wybrać

Sekcja dla instalatora - w tej sekcji w szybki i łatwy sposób znajdziesz niezbędne dla Ciebie informacje

Sekcja dla instalatora - w tej sekcji w szybki i łatwy sposób znajdziesz niezbędne dla Ciebie informacje Sekcja dla instalatora - w tej sekcji w szybki i łatwy sposób znajdziesz niezbędne dla Ciebie informacje

Przenośna drukarka dla elektryka - co wybrać?

Przenośna drukarka dla elektryka - co wybrać? Przenośna drukarka dla elektryka - co wybrać?

Sposób na niezawodny system zasilania gwarantowanego »

Sposób na niezawodny system zasilania gwarantowanego » Sposób na niezawodny system zasilania gwarantowanego »

Gdzie szukać osprzętu kablowego dla niskich, średnich i wysokich napięć?

Gdzie szukać osprzętu kablowego dla niskich, średnich i wysokich napięć? Gdzie szukać osprzętu kablowego dla niskich, średnich i wysokich napięć?

Co zrobić, żeby nie czekać na standardową płytkę PI?

Co zrobić, żeby nie czekać na standardową płytkę PI? Co zrobić, żeby nie czekać na standardową płytkę PI?

BayWa r.e. Solar Systems Magazyny energii BMZ - jak być niezależnym?

Magazyny energii BMZ - jak być niezależnym? Magazyny energii BMZ - jak być niezależnym?

Czy jest możliwe wykorzystanie energii regeneracyjnej we własnym domu? Odpowiedzią mogą być akumulatory BMZ. Dzięki ich inteligentnemu systemowi zasilania i składowania energii zasilisz m.in. domowe sprzęty...

Czy jest możliwe wykorzystanie energii regeneracyjnej we własnym domu? Odpowiedzią mogą być akumulatory BMZ. Dzięki ich inteligentnemu systemowi zasilania i składowania energii zasilisz m.in. domowe sprzęty oraz pojazdy elektryczne. Magazyny energii BMZ są dziś montowane na całym świecie. Co je wyróżnia?

Jaki Nowy zasilacz gwarantowanego napięcia 230V dla przeciwpożatowych bram napowietrzających

Jaki Nowy zasilacz gwarantowanego napięcia 230V dla przeciwpożatowych bram napowietrzających Jaki Nowy zasilacz gwarantowanego napięcia 230V dla przeciwpożatowych bram napowietrzających

Sposób na zapewnienie ochrony w bezpośrednim pobliżu aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki.

Sposób na zapewnienie ochrony w bezpośrednim pobliżu aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Sposób na zapewnienie ochrony w bezpośrednim pobliżu aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki.

Czym jest jakość energii elektrycznej?

Czym jest jakość energii elektrycznej? Czym jest jakość energii elektrycznej?

Nie przepłacaj za materiały i produkty elektryczne! Kupuj taniej i zyskaj 150 zł na początek!

Nie przepłacaj za materiały i produkty elektryczne! Kupuj taniej i zyskaj 150 zł na początek! Nie przepłacaj za materiały i produkty elektryczne! Kupuj taniej i zyskaj 150 zł na początek!

Rozdział energii za pomocą systemów unimes H (rozdziel­nice) oraz unibar H (szyno­prze­wody)

Rozdział energii za pomocą systemów unimes H (rozdziel­nice) oraz unibar H (szyno­prze­wody) Rozdział energii za pomocą systemów unimes H (rozdziel­nice) oraz unibar H (szyno­prze­wody)

Rozwiązywania problemów z instalacją elektryczną za pomocą kamery termowizyjnej »

Rozwiązywania problemów z instalacją elektryczną za pomocą kamery termowizyjnej » Rozwiązywania problemów z instalacją elektryczną za pomocą kamery termowizyjnej »

Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia »

Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia » Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia »

Automatyka domowa - systemy sterowania radiowego w promocji »

Automatyka domowa - systemy sterowania radiowego w promocji » Automatyka domowa - systemy sterowania radiowego w promocji »

Wysoka moc zasilania rezerwowego w instalacjach dachowych PV o dużej mocy »

Wysoka moc zasilania rezerwowego w instalacjach dachowych PV o dużej mocy » Wysoka moc zasilania rezerwowego w instalacjach dachowych PV o dużej mocy »

Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych »

Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych » Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych »

Systemy zasilania dla przemysłu i energetyki (DC i AC)

Systemy zasilania dla przemysłu i energetyki (DC i AC) Systemy zasilania dla przemysłu i energetyki (DC i AC)

Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi?

Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi? Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi?

Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych »

Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych » Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych »

Sposób na budowę elektrowni fotowoltaicznej »

Sposób na budowę elektrowni fotowoltaicznej » Sposób na budowę elektrowni fotowoltaicznej »

Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji »

Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji » Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji »

Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych?

Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych? Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych?

Energooszczędne i bezpieczne układy pompowe »

Energooszczędne i bezpieczne układy pompowe » Energooszczędne i bezpieczne układy pompowe »

Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania »

Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania » Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania »

Warsztaty inżynierskie w 11 miastach Polski - SIMATIC Innovation Tour

Warsztaty inżynierskie w 11 miastach Polski - SIMATIC Innovation Tour Warsztaty inżynierskie w 11 miastach Polski - SIMATIC Innovation Tour

mgr inż. Julian Wiatr Instalacje elektryczne, piorunochronne i telekomunikacyjne w budynkach użyteczności publicznej

Instalacje elektryczne, piorunochronne i telekomunikacyjne w budynkach użyteczności publicznej Instalacje elektryczne, piorunochronne i telekomunikacyjne w budynkach użyteczności publicznej

W 2022 roku Dział Wydawnictw Naukowych Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie, w ramach serii wydawniczej Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, opublikował książkę autorstwa inż....

W 2022 roku Dział Wydawnictw Naukowych Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie, w ramach serii wydawniczej Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, opublikował książkę autorstwa inż. Radosława Lenartowicza pt. „Instalacje elektryczne, piorunochronne i telekomunikacyjne w budynkach użyteczności publicznej”. Jest to wznowienie książki opublikowanej w 2012 roku, poprawione i rozszerzone.

Najnowsze produkty i technologie

GoWork.pl Praca z wykształceniem technicznym – gdzie zarobisz najwięcej?

Praca z wykształceniem technicznym – gdzie zarobisz najwięcej? Praca z wykształceniem technicznym – gdzie zarobisz najwięcej?

Rynek pracy rozwija się nieustannie. Stale powstają nowe zawody, o których jeszcze 20 czy 30 lat temu nikomu się nawet nie śniło. Także uczelnie wyższe w naszym kraju mogą poszczycić się otwieraniem innowacyjnych...

Rynek pracy rozwija się nieustannie. Stale powstają nowe zawody, o których jeszcze 20 czy 30 lat temu nikomu się nawet nie śniło. Także uczelnie wyższe w naszym kraju mogą poszczycić się otwieraniem innowacyjnych kierunków studiów. Ukończenie ich ma na celu otworzyć przed absolwentami drzwi do wymarzonej kariery. Wiele osób nadal podąża także w kierunku technicznego wykształcenia, które pozwala znaleźć nie tylko stabilne zatrudnienie, ale oferuje także całkiem dobre zarobki. Jakie perspektywy daje...

SENEGIS Sp. z o.o. Najnowsze trendy w technologii fotowoltaicznej

Najnowsze trendy w technologii fotowoltaicznej Najnowsze trendy w technologii fotowoltaicznej

Kiedy przejście do świata odnawialnej energii staje się nieuniknione, wiele osób zastanawia się nad skutecznymi i ekonomicznymi rozwiązaniami. Fotowoltaika, czyli technologia konwersji światła słonecznego...

Kiedy przejście do świata odnawialnej energii staje się nieuniknione, wiele osób zastanawia się nad skutecznymi i ekonomicznymi rozwiązaniami. Fotowoltaika, czyli technologia konwersji światła słonecznego na energię elektryczną, odgrywa kluczową rolę w tej rewolucji energetycznej. I chociaż fotowoltaika jest już znana od pewnego czasu, dynamiczny rozwój technologiczny sprawia, że stale pojawiają się nowe trendy i innowacje.

crynoline.pl Jakie są zastosowania drabin ewakuacyjnych z koszem ochronnym?

Jakie są zastosowania drabin ewakuacyjnych z koszem ochronnym? Jakie są zastosowania drabin ewakuacyjnych z koszem ochronnym?

Drabina ewakuacyjna służy do ratowania ludzkiego zdrowia i życia w kryzysowej sytuacji, kiedy trzeba szybko opuścić budynek, a nie da się zrobić tego drzwiami. W niektórych sytuacjach powinna mieć ona...

Drabina ewakuacyjna służy do ratowania ludzkiego zdrowia i życia w kryzysowej sytuacji, kiedy trzeba szybko opuścić budynek, a nie da się zrobić tego drzwiami. W niektórych sytuacjach powinna mieć ona zainstalowany kosz ochronny. Sprawdźmy, jakie jeszcze ma zastosowania.

EL-PUK Sp. z o. o. To już niemal ćwierć wieku doświadczenia w branży

To już niemal ćwierć wieku doświadczenia w branży To już niemal ćwierć wieku doświadczenia w branży

Od niemal ćwierć wieku nasza firma nieprzerwanie działa w sektorze produkcji osprzętu do prowadzenia instalacji elektrycznych. Jesteśmy producentem i dystrybutorem systemów tras kablowych, kanałów podłogowych...

Od niemal ćwierć wieku nasza firma nieprzerwanie działa w sektorze produkcji osprzętu do prowadzenia instalacji elektrycznych. Jesteśmy producentem i dystrybutorem systemów tras kablowych, kanałów podłogowych oraz konstrukcji do montażu paneli fotowoltaicznych. Oferowane wyroby powstają w naszym zakładzie znajdującym się w Konstantynowie Łódzkim. Tutaj też nasi projektanci nieprzerwanie pracują nad nowymi rozwiązaniami i wspólnie z technologami wdrażają nowatorskie rozwiązania w naszej produkcji.

TERMOCENT Sp. z o.o. Termowizja instalacji i urządzeń elektrycznych do ubezpieczeń

Termowizja instalacji i urządzeń elektrycznych do ubezpieczeń Termowizja instalacji i urządzeń elektrycznych do ubezpieczeń

Kiedy rozmawiasz z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, sytuacja wygląda następująco: możesz zlecić wykonanie badania termowizyjnego instalacji elektrycznej zewnętrznej firmie i uzyskać dzięki temu...

Kiedy rozmawiasz z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, sytuacja wygląda następująco: możesz zlecić wykonanie badania termowizyjnego instalacji elektrycznej zewnętrznej firmie i uzyskać dzięki temu zniżkę. Możesz też zrezygnować z badania i zapłacić wyższą składkę lub mieć gorsze warunki ubezpieczenia.

Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Wkrętaki Wiha serii ElectricVario

Wkrętaki Wiha serii ElectricVario Wkrętaki Wiha serii ElectricVario

Niemiecka firma WIHA jest jednym z wiodących producentów wkrętaków. Jej produkty znane są na całym świecie, przede wszystkim z doskonałej jakości i niezawodności. Potwierdzeniem tej tezy jest fakt, że...

Niemiecka firma WIHA jest jednym z wiodących producentów wkrętaków. Jej produkty znane są na całym świecie, przede wszystkim z doskonałej jakości i niezawodności. Potwierdzeniem tej tezy jest fakt, że firma otrzymała wiele nagród, między innymi za swoją innowacyjność, wzornictwo i podejście do klienta. Wybierając odpowiedni wkrętak, warto zainteresować się ofertą tego producenta, a dokładniej serią ElectricVario. Wkrętaki z tej serii zostały tak zaprojektowane, żeby ich poszczególne elementy idealnie...

BENNING Power Electronics Sp. z o.o. UPS-y kompensacyjne

UPS-y kompensacyjne UPS-y kompensacyjne

Urządzenia zasilania bezprzerwowego są niezbędnym elementem układów zasilania wrażliwych odbiorów, procesów technologicznych, zasilania centrów danych i układów automatyki. Środowisko techniczne, w jakim...

Urządzenia zasilania bezprzerwowego są niezbędnym elementem układów zasilania wrażliwych odbiorów, procesów technologicznych, zasilania centrów danych i układów automatyki. Środowisko techniczne, w jakim te urządzenia funkcjonują, opisują normy na urządzenia odbierające energię z sieci energetycznej oraz normy i wymagania na sieć zasilającą, w szczególności wymagania na jakość energii elektrycznej dostarczanej przez operatora systemu dystrybucji energii OSD.

Adus Sp. z o.o. Puszki podłogowe typu ZGP do specjalnego przeznaczenia w nowoczesnych instalacjach elektrycznych

Puszki podłogowe typu ZGP do specjalnego przeznaczenia w nowoczesnych instalacjach elektrycznych Puszki podłogowe typu ZGP do specjalnego przeznaczenia w nowoczesnych instalacjach elektrycznych

Powszechnie stosowane puszki podłogowe wyposażone w zestawy gniazd elektrycznych gwarantują dostawę energii elektrycznej do wskazanych miejsc. Estetyka takich puszek jest uzależniona od sposobu ich montażu...

Powszechnie stosowane puszki podłogowe wyposażone w zestawy gniazd elektrycznych gwarantują dostawę energii elektrycznej do wskazanych miejsc. Estetyka takich puszek jest uzależniona od sposobu ich montażu i rodzaju podłoża. Zupełnie innym zagadnieniem, które bardzo mocno wpływa na dobór rodzaju obudowy puszek jest ich sposób i miejsce użytkowania.

Michał Przybylski – EVER Sp. z o.o. Dodatkowe funkcjonalności UPS-ów

Dodatkowe funkcjonalności UPS-ów Dodatkowe funkcjonalności UPS-ów

Układy zasilania gwarantowanego (UPS) w wielu sytuacjach są ważnymi elementami systemu zasilania, pozwalającymi uzyskać prawidłowe funkcjonowanie zabezpieczanych odbiorników. Bardzo ważnym elementem w...

Układy zasilania gwarantowanego (UPS) w wielu sytuacjach są ważnymi elementami systemu zasilania, pozwalającymi uzyskać prawidłowe funkcjonowanie zabezpieczanych odbiorników. Bardzo ważnym elementem w jego funkcjonowaniu jest zapewnienie ciągłości oraz prawidłowych parametrów zasilania elektrycznego, czyli dostarczenie energii o właściwej jakości. Oprócz podstawowego zadania, jakim jest podtrzymanie zasilania podczas zaników napięcia sieciowego oraz bieżącej poprawy jakości zasilania i filtracji...

Finder Polska Sp. z o.o. Rozwiązania KNX Finder

Rozwiązania KNX Finder Rozwiązania KNX Finder

KNX jest międzynarodowym standardem umożliwiającym łączenie komponentów wielu producentów i stworzenie wysoko zintegrowanego systemu automatyki budynkowej. Oferta Finder w zakresie tych rozwiązań nieustannie...

KNX jest międzynarodowym standardem umożliwiającym łączenie komponentów wielu producentów i stworzenie wysoko zintegrowanego systemu automatyki budynkowej. Oferta Finder w zakresie tych rozwiązań nieustannie się powiększa i w związku z tym pragniemy zaprezentować nasze najnowsze produkty. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jakie posiadamy w produkcji zasilaczy, czujników ruchu, ściemniaczy i przekaźników wykonawczych możemy zaoferować urządzenia o wysokiej niezawodności.

Finder Polska Sp. z o.o. Yesly – komfort sterowania w obiektach budowlanych

Yesly – komfort sterowania w obiektach budowlanych Yesly – komfort sterowania w obiektach budowlanych

W obecnych czasach od automatyki budynkowej nie da się uciec. Chcąc nie chcąc, znajdzie się ona w naszych domach. Finder, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ludzi budujących nowe domy czy też modernizujących...

W obecnych czasach od automatyki budynkowej nie da się uciec. Chcąc nie chcąc, znajdzie się ona w naszych domach. Finder, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ludzi budujących nowe domy czy też modernizujących stare, prezentuje system Yesly, czyli niewidzialne elementy wykonawcze, które zapewnią automatyzację pewnych urządzeń w naszych domach.

Finder Polska Sp. z o.o. Czy sterowniki PLC wyparły z instalacji przekaźniki?

Czy sterowniki PLC wyparły z instalacji przekaźniki? Czy sterowniki PLC wyparły z instalacji przekaźniki?

Do końca lat 60. ubiegłego wieku wszystkie układy sterowania były realizowane na przekaźnikach. Jednak w latach 70. pojawiły się nowe urządzenia zwane sterownikami PLC. Dzięki sterownikom można było mocno...

Do końca lat 60. ubiegłego wieku wszystkie układy sterowania były realizowane na przekaźnikach. Jednak w latach 70. pojawiły się nowe urządzenia zwane sterownikami PLC. Dzięki sterownikom można było mocno ograniczyć przestrzeń, jaką zajmowały szafy sterownicze. PLC, które zajmują dzisiaj zaledwie kilkadziesiąt milimetrów szerokości na szynach montażowych, zastąpiły ogromne szafy z przekaźnikami. Czy w takim razie przekaźniki straciły dzisiaj sens bycia? Czy przekaźniki są jeszcze potrzebne?

Woltair Czy fotowoltaika daje niezależność energetyczną?

Czy fotowoltaika daje niezależność energetyczną? Czy fotowoltaika daje niezależność energetyczną?

Instalowanie paneli fotowoltaicznych z pewnością jest dobrze postrzegane. Na taką inwestycję trzeba jednak przeznaczyć odpowiedni budżet. Na szczęście z roku na rok koszty montażu są coraz mniejsze, dlatego...

Instalowanie paneli fotowoltaicznych z pewnością jest dobrze postrzegane. Na taką inwestycję trzeba jednak przeznaczyć odpowiedni budżet. Na szczęście z roku na rok koszty montażu są coraz mniejsze, dlatego używanie paneli staje się coraz bardziej opłacalne. Dlaczego decydujemy się na montaż paneli fotowoltaicznych? Bo daje to niezależność energetyczną i pozwala zmniejszyć rachunki za prąd. O tym, co powinniśmy wiedzieć o fotowoltaice, dowiedzieć można się z dalszej części artykułu.

VersaBox SA AI w przemyśle

AI w przemyśle AI w przemyśle

Jeszcze kilkanaście lat temu sztuczna inteligencja była dość enigmatycznym pojęciem, z którym przeciętny człowiek miał styczność głównie podczas lektury fantastyczno-naukowych książek czy oglądania filmów,...

Jeszcze kilkanaście lat temu sztuczna inteligencja była dość enigmatycznym pojęciem, z którym przeciętny człowiek miał styczność głównie podczas lektury fantastyczno-naukowych książek czy oglądania filmów, których akcja osadzona była w przyszłości. Dziś, w dobie gwałtownego technologicznego rozwoju, sztuczna inteligencja (SI lub AI, od angielskiego artificial intelligence) brzmi, jeśli (jeszcze) nie swojsko, to co najmniej znajomo.

BayWa r.e. Solar Systems Magazyny energii BMZ - jak być niezależnym?

Magazyny energii BMZ - jak być niezależnym? Magazyny energii BMZ - jak być niezależnym?

Czy jest możliwe wykorzystanie energii regeneracyjnej we własnym domu? Odpowiedzią mogą być akumulatory BMZ. Dzięki ich inteligentnemu systemowi zasilania i składowania energii zasilisz m.in. domowe sprzęty...

Czy jest możliwe wykorzystanie energii regeneracyjnej we własnym domu? Odpowiedzią mogą być akumulatory BMZ. Dzięki ich inteligentnemu systemowi zasilania i składowania energii zasilisz m.in. domowe sprzęty oraz pojazdy elektryczne. Magazyny energii BMZ są dziś montowane na całym świecie. Co je wyróżnia?

PHOENIX CONTACT Sp.z o.o. Jakie są rodzaje stacji ładowania pojazdów elektrycznych?

Jakie są rodzaje stacji ładowania pojazdów elektrycznych? Jakie są rodzaje stacji ładowania pojazdów elektrycznych?

Od prostego wallboxa po wielostanowiskowe stacje ładowania – każde rozwiązanie do ładowania musi spełnić szczególne wymagania pod kątem wydajności i funkcjonalności. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić...

Od prostego wallboxa po wielostanowiskowe stacje ładowania – każde rozwiązanie do ładowania musi spełnić szczególne wymagania pod kątem wydajności i funkcjonalności. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę, projektując stację ładowania oraz jakie funkcje powinna posiadać, aby działała niezawodnie, bezpiecznie i zgodnie z wymaganiami aplikacji. Omówimy rodzaje stacji i wyposażenie niezbędne do prawidłowej pracy.

RYOBI Jak dbać o baterię litowo-jonową w elektronarzędziach?

Jak dbać o baterię litowo-jonową w elektronarzędziach? Jak dbać o baterię litowo-jonową w elektronarzędziach?

Bateria litowo-jonowa (Li-Ion) w elektronarzędziach to powszechne źródło energii, pozwalające na uzyskanie maksymalnej wygody i mobilności. Aby służyła Ci przez wiele lat, trzeba o nią odpowiednio zadbać....

Bateria litowo-jonowa (Li-Ion) w elektronarzędziach to powszechne źródło energii, pozwalające na uzyskanie maksymalnej wygody i mobilności. Aby służyła Ci przez wiele lat, trzeba o nią odpowiednio zadbać. Z naszego artykułu dowiesz się, o czym w tym względzie należy pamiętać.

Weidmüller Ładowanie pojazdów elektrycznych w bardziej inteligentny sposób

Ładowanie pojazdów elektrycznych w bardziej inteligentny sposób Ładowanie pojazdów elektrycznych w bardziej inteligentny sposób

Liczba pojazdów elektrycznych dynamicznie rośnie, a ponadto coraz więcej osób rozważa zakup samochodu elektrycznego. Według aktualnych prognoz udział pojazdów elektrycznych wyniesie w 2025 roku 11,1 proc.,...

Liczba pojazdów elektrycznych dynamicznie rośnie, a ponadto coraz więcej osób rozważa zakup samochodu elektrycznego. Według aktualnych prognoz udział pojazdów elektrycznych wyniesie w 2025 roku 11,1 proc., a do 2030 roku aż 24,4 proc. (https://de.statista.com/themen/608/elektromobilitaet/#dossierKeyfigures). Będzie to wymagało szybkiej rozbudowy infrastruktury ładowania.

RYOBI Elektronarzędzia do betonu – co wybrać?

Elektronarzędzia do betonu – co wybrać? Elektronarzędzia do betonu – co wybrać?

Beton to materiał, który jest trudny w obróbce. Decyduje o tym jego duża twardość, która może przysporzyć wielu trudności w trakcie wiercenia lub szlifowania. Dlatego przy tego typu pracach należy wybierać...

Beton to materiał, który jest trudny w obróbce. Decyduje o tym jego duża twardość, która może przysporzyć wielu trudności w trakcie wiercenia lub szlifowania. Dlatego przy tego typu pracach należy wybierać elektronarzędzia, które zapewnią odpowiednią efektywność. Sprawdź, która piła, wiertarka oraz szlifierka do betonu będą najlepsze.

APATOR SA, Szymon Bendlewski, Menedżer Produktu Apator SA Sterowniki SPV dla farm fotowoltaicznych pozwalające na bezpieczne i zoptymalizowane wykorzystanie zielonej energii

Sterowniki SPV dla farm fotowoltaicznych pozwalające na bezpieczne i zoptymalizowane wykorzystanie zielonej energii Sterowniki SPV dla farm fotowoltaicznych pozwalające na bezpieczne i zoptymalizowane wykorzystanie zielonej energii

Wyzwania związane z ochroną środowiska, poparte działaniami legislacyjnymi i wymuszane rosnącymi cenami energii oraz technicznymi ograniczeniami w systemach elektroenergetycznych skłaniają do coraz większej...

Wyzwania związane z ochroną środowiska, poparte działaniami legislacyjnymi i wymuszane rosnącymi cenami energii oraz technicznymi ograniczeniami w systemach elektroenergetycznych skłaniają do coraz większej uwagi na kwestie związane z wykorzystaniem energii elektrycznej pozyskiwanej ze źródeł alternatywnych takich jak energia słoneczna i wiatrowa.

APATOR SA, Szymon Piasecki, Menedżer Produktu ds. OZE Apator SA Stabilizacja mikroinstalacji poprzez system magazynowania energii

Stabilizacja mikroinstalacji poprzez system magazynowania energii Stabilizacja mikroinstalacji poprzez system magazynowania energii

Rosnące ceny energii oraz postępująca transformacja systemu energetycznego zwiększają znaczenie magazynów energii oraz obszary ich zastosowań w systemie energetycznym. Ze względu na możliwość kumulowania...

Rosnące ceny energii oraz postępująca transformacja systemu energetycznego zwiększają znaczenie magazynów energii oraz obszary ich zastosowań w systemie energetycznym. Ze względu na możliwość kumulowania oraz oddawania energii w sposób w pełni sterowany i kontrolowany magazyny energii mogą realizować wiele funkcjonalności, w zależności od aktualnych parametrów sieci oraz oczekiwań użytkownika.

BayWa r.e. Solar Systems BayWa r.e. ogłasza współpracę z JINKO na rynku polskim

BayWa r.e. ogłasza współpracę z JINKO na rynku polskim BayWa r.e. ogłasza współpracę z JINKO na rynku polskim

Autoryzowany dystrybutor sprzętu fotowoltaicznego w Polsce, BayWa r.e. Solar Systems z siedzibą w Zabierzowie pod Krakowem, nawiązał współpracę z producentem modułów JINKO. Dzięki temu partnerstwu oferta...

Autoryzowany dystrybutor sprzętu fotowoltaicznego w Polsce, BayWa r.e. Solar Systems z siedzibą w Zabierzowie pod Krakowem, nawiązał współpracę z producentem modułów JINKO. Dzięki temu partnerstwu oferta hurtowni B2B będzie jeszcze lepiej dostosowana do potrzeb firm instalatorskich w Polsce.

Redakcja news Corab na Targach ENEX

Corab na Targach ENEX Corab na Targach ENEX

Jubileuszowe Targi ENEX 2023 to była wyśmienita okazja, żeby zobaczyć, co najlepszego mają do zaoferowania firmy zajmujące się energią odnawialną. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć olsztyńskiej spółki...

Jubileuszowe Targi ENEX 2023 to była wyśmienita okazja, żeby zobaczyć, co najlepszego mają do zaoferowania firmy zajmujące się energią odnawialną. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć olsztyńskiej spółki Corab.

Redakcja news Power LAB na Targach ENEX

Power LAB na Targach ENEX Power LAB na Targach ENEX

Na Targach ENEX, które odbędą się w dniach 8–9 marca br. w Kielcach, nie mogło zabraknąć firmy Power LAB – polskiego producenta magazynów energii w technologii LiFePo4. Power LAB zaprasza wszystkich na...

Na Targach ENEX, które odbędą się w dniach 8–9 marca br. w Kielcach, nie mogło zabraknąć firmy Power LAB – polskiego producenta magazynów energii w technologii LiFePo4. Power LAB zaprasza wszystkich na stoisko D-24.

nowaelektro.pl Co sprawia, że osprzęty z serii Legrand Niloe są tak popularne?

Co sprawia, że osprzęty z serii Legrand Niloe są tak popularne? Co sprawia, że osprzęty z serii Legrand Niloe są tak popularne?

Założona w 1860 roku we francuskim mieście Limoges firma Legrand należy obecnie do ścisłej czołówki obecnych na rynku europejskim producentów osprzętów naściennych. Wieloletnie doświadczenie, dbałość o...

Założona w 1860 roku we francuskim mieście Limoges firma Legrand należy obecnie do ścisłej czołówki obecnych na rynku europejskim producentów osprzętów naściennych. Wieloletnie doświadczenie, dbałość o szczegóły oraz precyzja francuskich mistrzów sprawiły, że gniazdka i łączniki tej legendarnej marki goszczą w niezliczonych nowoczesnych wnętrzach. Do najpopularniejszych osprzętów należy tu linia Niloe, która łączy w sobie wszystkie cechy utożsamiane z pstryczkami i gniazdami Legrand. Mowa tu oczywiście...

orange.pl Superszybki internet światłowodowy w Orange - w sumie może być szybciej!

Superszybki internet światłowodowy w Orange - w sumie może być szybciej! Superszybki internet światłowodowy w Orange - w sumie może być szybciej!

W Twoim domu do internetu podłączonych jest zawsze kilka urządzeń? Chcesz, aby każdy z domowników korzystał z sieci bez żadnych zakłóceń i spadku prędkości pobierania oraz wysyłania danych? Najszybszy...

W Twoim domu do internetu podłączonych jest zawsze kilka urządzeń? Chcesz, aby każdy z domowników korzystał z sieci bez żadnych zakłóceń i spadku prędkości pobierania oraz wysyłania danych? Najszybszy internet światłowodowy od Orange zaskoczy Cię jeszcze wyższą jakością. Dowiedz się więcej o Światłowodzie Pro 2.0.

BayWa r.e. Solar Systems Spotkajmy się na targach Enex!

Spotkajmy się na targach Enex! Spotkajmy się na targach Enex!

Jak co roku w Kielcach odbędzie się największe wydarzenie branżowe w Polsce – Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex. Targi odbędą się w środę i czwartek...

Jak co roku w Kielcach odbędzie się największe wydarzenie branżowe w Polsce – Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex. Targi odbędą się w środę i czwartek (8-9 marca), start o godzinie 9:00.

CSI S.A GENE-ADP6 z pamięcią RAM typu DDR5

GENE-ADP6 z pamięcią RAM typu DDR5 GENE-ADP6 z pamięcią RAM typu DDR5

CSI S.A. przedstawia GENE-ADP6 z pamięcią RAM typu DDR5, nowy 3,5-calowy komputer przemysłowy typu SubCompact Board od AAEON. Dzięki obsłudze Intel® Core™/Celeron® 12. generacji zapewnia 15% wzrost wydajności...

CSI S.A. przedstawia GENE-ADP6 z pamięcią RAM typu DDR5, nowy 3,5-calowy komputer przemysłowy typu SubCompact Board od AAEON. Dzięki obsłudze Intel® Core™/Celeron® 12. generacji zapewnia 15% wzrost wydajności w porównaniu do poprzedniej generacji. Jest to możliwe za sprawą wyposażenia procesorów Alder Lake-P w hybrydową architekturę z maksymalnie 12 rdzeniami i 16 wątkami. Wraz z ulepszeniem mocy procesora, produkt wykazuje większą sprawność w pracy dedykowanej dla systemów sztucznej inteligencji...

Uwalls Jak dobrać odpowiednią tapetę do pomieszczenia?

Jak dobrać odpowiednią tapetę do pomieszczenia? Jak dobrać odpowiednią tapetę do pomieszczenia?

Wiele osób zastanawia się jak dobrać odpowiednią tapetę na ścianę. Fototapety to prosty sposób, aby wprowadzić nowy styl do domu. Obecnie cieszą się one naprawdę dużą popularnością. Najmodniejsze tapety...

Wiele osób zastanawia się jak dobrać odpowiednią tapetę na ścianę. Fototapety to prosty sposób, aby wprowadzić nowy styl do domu. Obecnie cieszą się one naprawdę dużą popularnością. Najmodniejsze tapety to takie, które pasują stylem do pomieszczenia, inspiracje można czerpać z sieci. Fototapety na wymiar to dobry patent, aby równomiernie pokryć całą ścianę. Bez problemu możesz zmienić wystrój w Twoim domu, dzięki fototapetą. Dobiera się jego według stylu pomieszczenia, kolorów i wielkości pokoju.

Elmech - ASE Sp. z o.o. Aktywna kompensacja mocy biernej i harmonicznych

Aktywna kompensacja mocy biernej i harmonicznych Aktywna kompensacja mocy biernej i harmonicznych

Moc bierna i wyższe harmoniczne to zjawiska, które niekorzystnie wpływają zarówno na jakość energii w sieci, jak i na wysokość faktur przedsiębiorców. Wraz z rozwojem technologii coraz częściej zaczynamy...

Moc bierna i wyższe harmoniczne to zjawiska, które niekorzystnie wpływają zarówno na jakość energii w sieci, jak i na wysokość faktur przedsiębiorców. Wraz z rozwojem technologii coraz częściej zaczynamy zwracać na nie uwagę. Jakie korzyści niesie za sobą dbanie o poprawę jakości energii elektrycznej?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Elektro.Info.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.elektro.info.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.elektro.info.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.