elektro.info

Elektryczna czternastka, czyli sprawdź, gdzie powstaną nowe ładowarki do pojazdów elektrycznych

Redakcja | 2017-09-19
Ładowarki Delta i Efacec używane przez Greenway Infrastructure Poland, które wkrótce zagęszczą lokalizacje stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
mat. prasowe

Ładowarki Delta i Efacec używane przez Greenway Infrastructure Poland, które wkrótce zagęszczą lokalizacje stacji ładowania pojazdów elektrycznych.


mat. prasowe

Bez odpowiedniej infrastruktury dla pojazdów elektrycznych nie ma mowy o rozwoju elektromobilności. Tym bardziej cieszy każdy nowy punkt na mapie stacji ładowania "elektryków", a już w październiku aż czternaście takich punktów pojawi się w Polsce dzięki inwestycji spółki Greenway Infrastructure Poland (GWP). Ładowarki dostarczą Delta Energy Systems oraz Efacec.

Zobacz także

Zdobywanie uprawnień budowlanych – nowe wymagania (część 1.)

Zdobywanie uprawnień budowlanych – nowe wymagania (część 1.)

Ustawą z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych (DzU z dnia 10 czerwca 2014 r., poz. 768), zwaną „ustawą deregulacyjną”, która weszła w życie 10 sierpnia...

Ustawą z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych (DzU z dnia 10 czerwca 2014 r., poz. 768), zwaną „ustawą deregulacyjną”, która weszła w życie 10 sierpnia 2014 r., wprowadzono, w zakresie wymagań w zdobywaniu uprawnień budowlanych, zmiany w ustawie – Prawo budowlane [1] i w ustawie o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa [2], a także wydano nowe rozporządzenie ministra właściwego do spraw budownictwa, lokalnego planowania i...

Zdobywanie uprawnień budowlanych – nowe wymagania (część 2.)

Zdobywanie uprawnień budowlanych – nowe wymagania (część 2.) Zdobywanie uprawnień budowlanych – nowe wymagania (część 2.)

Zgodnie z zasadą określoną w art. 12 ust. 4d ustawy – Prawo budowlane, przy ubieganiu się o uprawnienia budowlane w innej specjalności lub w innym zakresie niż posiadane, egzamin jest ograniczony do zagadnień...

Zgodnie z zasadą określoną w art. 12 ust. 4d ustawy – Prawo budowlane, przy ubieganiu się o uprawnienia budowlane w innej specjalności lub w innym zakresie niż posiadane, egzamin jest ograniczony do zagadnień nieobjętych zakresem egzaminu obowiązującym przy ubieganiu się o już posiadane uprawnienia budowlane. W tym przypadku zestawy pytań przygotowuje się indywidualnie, uwzględniając rodzaj i zakres posiadanych uprawnień budowlanych oraz termin ich uzyskania.

Nowa dyrektywa ATEX

Nowa dyrektywa ATEX Nowa dyrektywa ATEX

W artykule przedstawiono najważniejsze wymagania nowej dyrektywy 2016/34/UE przyjętej 26 lutego 2014 r. Dzień 20 kwietnia 2016 roku jest datą jej wejścia w życie, bez pozostawienia okresu przejściowego...

W artykule przedstawiono najważniejsze wymagania nowej dyrektywy 2016/34/UE przyjętej 26 lutego 2014 r. Dzień 20 kwietnia 2016 roku jest datą jej wejścia w życie, bez pozostawienia okresu przejściowego lub jednoczesnego funkcjonowania dyrektywy 94/9/WE, która traci ważność w dniu 19 kwietnia 2016 roku.

Dostawcy zostali wybrali w przetargu spośród pięciu oferentów - kryteria spełniły firmy Delta i Efacec. Oprócz typowych kryteriów przetargowych (cena, termin dostawy, kompatybilność w integracji z dowolnym systemem operacyjnym), sprzęt poddano także specjalnym próbom, m.in. pracy w trudnych warunkach pogodowych (w temperaturze od -25 do +45 st. C). Istotna była intuicyjność i łatwość obsługi stacji ładowania oraz ogólny komfort użytkowania, np. w rękawiczkach. Oba typy ładowarek produkowane są terenie Unii Europejskiej.

Jak mówi Rafał Czyżewski, prezes Greenway Infrastructure Poland, wybór dostawców ma zapewnić szybki rozwój sieci i montaż 200 stacji ładowania do połowy 2020 roku. Dwóch działających równolegle dostawców przyspieszy proces uruchamiania nowych stacji szybkiego ładowania. Instalacje ładowarek rozpoczęto w połowie września, a pierwszych 14 punktów zostanie oddanych do użytku w największych miastach Polski już w październiku. Do końca tego roku powstanie ich jeszcze kilkadziesiąt.

Wybrane punkty ładowania będą mogły obsługiwać cztery pojazdy jednocześnie. Co ważne, przy wykorzystaniu ładowarek Delta będzie możliwe ładowanie dwóch pojazdów jednocześnie prądem stałym (czyli z mocą ok. 50 kW). To duże udogodnienie dla kierowców, gdyż ułatwi sprawne ładowanie pojazdu bez nadmiernego oczekiwania w kolejce. Tego typu ładowarki instalowane będą w miejscach o większym zapotrzebowaniu na usługę ładowania, gdzie można spodziewać się większego obłożenia. Ładowarki Efacec oferują pojedyncze ładowanie prądem stałym i instalowane będą w miejscach o mniejszym zapotrzebowaniu na szybkie ładowanie.

Ładowanie nowoczesnymi szybkimi ładowarkami zajmuje od 20 do 40 minut, dlatego punkty będą najczęściej zlokalizowanie przy centrach handlowych oraz głównych drogach - miejscach o dużym natężeniu ruchu. Ma to zapewnić komfort kierowców – z jednej strony tego typu lokalizacje zapewnią wygodny sposób spędzenia czasu ładowania (zakupy, posiłek w trasie), z drugiej rozmieszczenie stacji umożliwi właścicielom pojazdów elektrycznych przejechanie długich dystansów, zapewniając możliwość doładowania na trasie.

Sieć jest realizowana przy wsparciu unijnym w ramach instrumentu Łącząc Europę. Dofinansowanie projektu to kwota ponad 3 milionów euro.

Nowe punkty szybkiego ładowania – uruchamiane w II połowie września i na początku października 2017:

 1. Centrum Matarnia Gdańsk, Złota Karczma 26, 80-001 Gdańsk;
 2. Atrium Copernicus Toruń, Żółkiewskiego 15, 87-100 Toruń;
 3. Atrium Promenada Warszawa, Ostrobramska 75C, 04-175 Warszawa;
 4. Gemini Park Tarnów, Nowodąbrowska 127, 33-100 Tarnów;
 5. Millenium Hall Rzeszów, Al. Kopisto 1, 35-315 Rzeszów;
 6. CH Łomianki Warszawa, Brukowa 25, 05-092 Łomianki;
 7. Galeria Dekada Sieradz, Wojska Polskiego 11, 98-200 Sieradz;
 8. Galeria Veneda Łomża, Zawadzka 38, 18-400 Łomża;
 9. Port Łódź, Pabianicka 245, 93-457 Łódź;
 10. Ferio Legnica, Chojnowska 41, 59-220 Legnica;
 11. Gemini Park Bielsko Biała, Leszczyńska 20, 43-300 Bielsko-Biała;
 12. Park Handlowy Eden Zgorzelec, Jeleniogórska 40, 59-900 Łagów;
 13. Wola Park Warszawa, Górczewska 124, 01-460 Warszawa;
 14. Korczowa Dolina Handlu i Magazynowania Radymno, Młyny 90, 37-552 Młyny.

Dane techniczne ładowarki Delta.

 • dwa punkty ładowania DC – docelowo łącznie do 150 kW DC: CCS do 100 kW DC i CHAdeMo do 62,5 kW DC;
 • dwa punkty ładowania AC – docelowo łącznie do 65 kW AC: wtyczka typu 2 43 kW i gniazdo typu 2 22 kW.

Ładowarki posiadają możliwość równoległego ładowania dwóch pojazdów prądem stałym (DC) oraz lokalnego uwierzytelniania poprzez kartę RFID – Greenway właśnie zaczął ich wydawanie.

Dane techniczne ładowarki Efacec:

 • szybkie ładowanie dowolnego kompatybilnego pojazdu
 • ładowanie do 80% w czasie krótszym niż 30 minut
 • kilka standardów (CHAdeMO, CCS i AC Type-2)
 • równoczesne ładowanie prądem stałym (DC)  i zmiennym (AC)

Ładowarka posiada możliwość lokalne uwierzytelniania poprzez kartę RFID – Greenway właśnie zaczął ich wydawanie.

Warto sprawdzić dostępne ładowarki, jak i te planowane, na aktualizowanej na bieżąco mapie sieci Greenway: www.greenwaypolska.pl/pl/siec-greenway.

Źródło: materiały prasowe.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Powiązane

news eMap – mapa dla samochodów elektrycznych

eMap – mapa dla samochodów elektrycznych eMap – mapa dla samochodów elektrycznych

TAURON wprowadził mobilne rozwiązanie dla posiadaczy pojazdów elektrycznych służące do obsługi stacji ładowania eMap. Usługa dostępna jest już na platformach AppStore oraz Google Play.

TAURON wprowadził mobilne rozwiązanie dla posiadaczy pojazdów elektrycznych służące do obsługi stacji ładowania eMap. Usługa dostępna jest już na platformach AppStore oraz Google Play.

news Robot do ładowania akumulatorów

Robot do ładowania akumulatorów Robot do ładowania akumulatorów

Volkswagen przedstawił wizjonerską koncepcję zasilania akumulatorów samochodów elektrycznych, dzięki mobilnym robotom. Mobilny robot poruszając się autonomicznie, podjedzie do zaparkowanego samochodu....

Volkswagen przedstawił wizjonerską koncepcję zasilania akumulatorów samochodów elektrycznych, dzięki mobilnym robotom. Mobilny robot poruszając się autonomicznie, podjedzie do zaparkowanego samochodu. Dzięki temu każde miejsce parkingowe może stać się miejscem ładowania.

Możliwości odzyskiwania energii z otoczenia (energy harvesting)

Możliwości odzyskiwania energii z otoczenia (energy harvesting) Możliwości odzyskiwania energii z otoczenia (energy harvesting)

Znaczącą grupę magnetycznych materiałów Smart (ang. Smart Magnetic Materials – SMM) stanowią materiały o tzw. gigantycznej magnetostrykcji (ang. Giant Magnetostrictive Materials – GMM). Ich kluczowa rola...

Znaczącą grupę magnetycznych materiałów Smart (ang. Smart Magnetic Materials – SMM) stanowią materiały o tzw. gigantycznej magnetostrykcji (ang. Giant Magnetostrictive Materials – GMM). Ich kluczowa rola w wielu obszarach wynika z możliwości przekształcania energii magnetycznej w mechaniczną (działanie typu aktuator) oraz mechanicznej w magnetyczną (działanie typu sensor), o dużym współczynniku sprawności. Umożliwia to zastosowanie w konstrukcjach lotniczych, samochodowych, okrętowych, budowlanych...

news Zielona energia w ładowarkach GreenWay

Zielona energia w ładowarkach GreenWay Zielona energia w ładowarkach GreenWay

Od 1 lutego 2020 r. kierowcy jeżdżący samochodami EV korzystający z ładowarek GreenWay, będą uzupełniać baterie ekologiczną, zieloną energią. Na mocy umowy z Tauron Sprzedaż, we wszystkich ładowarkach...

Od 1 lutego 2020 r. kierowcy jeżdżący samochodami EV korzystający z ładowarek GreenWay, będą uzupełniać baterie ekologiczną, zieloną energią. Na mocy umowy z Tauron Sprzedaż, we wszystkich ładowarkach GreenWay (zarówno już obecnych, jak i nowo przyłączanych) zasilanych bezpośrednio z sieci operatorów dystrybucyjnych, popłynie certyfikowana energia wytwarzana w źródłach odnawialnych, przede wszystkim Małych Elektrowniach Wodnych (MEW).

news Magazyny energii powinny szybciej rozwijać się w Polsce

Magazyny energii powinny szybciej rozwijać się w Polsce Magazyny energii powinny szybciej rozwijać się w Polsce

Jak szacuje Polska Izba Magazynowania Energii, w krajowych magazynach energii jest zainstalowanych łącznie ok. 1 450 MW mocy, tymczasem docelowo powinno to być 2 proc. całej mocy zainstalowanej w polskiej...

Jak szacuje Polska Izba Magazynowania Energii, w krajowych magazynach energii jest zainstalowanych łącznie ok. 1 450 MW mocy, tymczasem docelowo powinno to być 2 proc. całej mocy zainstalowanej w polskiej energetyce, czyli ok. 5 GW. Duże nadzieje wiąże się z rozwojem elektromobilności, bo rozpowszechnienie elektryków umożliwiłoby stosowanie ich akumulatorów jako rozproszonych magazynów energii. Rynek liczy też na stabilne ramy prawne, które pozwolą inwestować i zarabiać na magazynach, ale jak informuje...

news Ponad 8 tys. samochodów elektrycznych w listopadzie

Ponad 8 tys. samochodów elektrycznych w listopadzie Ponad 8 tys. samochodów elektrycznych w listopadzie

Jak wynika z Licznika Elektromobilności, w Polsce do końca listopada było zarejestrowanych łącznie 8 225 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Od stycznia do listopada 2019 r., liczba rejestracji...

Jak wynika z Licznika Elektromobilności, w Polsce do końca listopada było zarejestrowanych łącznie 8 225 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Od stycznia do listopada 2019 r., liczba rejestracji samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in osiągnęła 3591 sztuk, czyli o 98% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

news Z początkiem roku wystartuje nabór wniosków o dopłaty samochodów elektrycznych

Z początkiem roku wystartuje nabór wniosków o dopłaty samochodów elektrycznych Z początkiem roku wystartuje nabór wniosków o dopłaty samochodów elektrycznych

Ministerstwo Klimatu poinformowało, że ogłoszenie pierwszego naboru wniosków o dofinansowanie ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu na zakup samochodów elektrycznych planowane jest na początku...

Ministerstwo Klimatu poinformowało, że ogłoszenie pierwszego naboru wniosków o dofinansowanie ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu na zakup samochodów elektrycznych planowane jest na początku 2020 roku, po przeprowadzeniu niezbędnych zmian w prawie podatkowym. Analiza dotychczasowych przepisów wskazała, że dotacje z FNT powinny zostać zwolnione z podatku dochodowego.

news Skuter elektryczny od Seata

Skuter elektryczny od Seata Skuter elektryczny od Seata

Seat przedstawił nowy, całkowicie elektryczny skuter, który pojawi się na drogach w przyszłym roku. Model e-Scooter został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najlepiej wpisać się w rosnący trend współdzielonej...

Seat przedstawił nowy, całkowicie elektryczny skuter, który pojawi się na drogach w przyszłym roku. Model e-Scooter został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najlepiej wpisać się w rosnący trend współdzielonej mobilności.

Stacje ładowania autobusów elektrycznych w Warszawie

Stacje ładowania autobusów elektrycznych w Warszawie Stacje ładowania autobusów elektrycznych w Warszawie

Ekoenergetyka dostarczy dla warszawskiego MZA stacje ładowania – 65 urządzeń plug-in do zajezdni oraz 3 stacje pantografowe.

Ekoenergetyka dostarczy dla warszawskiego MZA stacje ładowania – 65 urządzeń plug-in do zajezdni oraz 3 stacje pantografowe.

Volkswagen wprowadza na rynek ładowarkę do samochodów elektrycznych

Volkswagen wprowadza na rynek ładowarkę do samochodów elektrycznych Volkswagen wprowadza na rynek ładowarkę do samochodów elektrycznych

Volkswagen wprowadza na rynek ładowarkę, dzięki której klienci będą mogli wygodnie i szybko zasilić w domu akumulator swojego auta. ID. Charger (tak nazywa się to urządzenie) umożliwia ładowanie akumulatorów...

Volkswagen wprowadza na rynek ładowarkę, dzięki której klienci będą mogli wygodnie i szybko zasilić w domu akumulator swojego auta. ID. Charger (tak nazywa się to urządzenie) umożliwia ładowanie akumulatorów prądem o mocy do 11 kW, co oznacza, że proces ten odbywa się prawie pięć razy szybciej niż w wypadku ładowania z domowego gniazda prądu. Volkswagena ID.3 z akumulatorem o pojemności 58 kWh można dzięki temu urządzeniu zasilić do pełna energią w ciągu sześciu godzin. ID.Charger wyróżnia się bardzo...

Elektryczny autobus autonomiczny od Volvo

Elektryczny autobus autonomiczny od Volvo Elektryczny autobus autonomiczny od Volvo

Volvo Buses po raz pierwszy zaprezentowało swój 12-metrowy, elektryczny autobus miejski poruszający się w trybie całkowicie autonomicznym na terenie zajezdni.

Volvo Buses po raz pierwszy zaprezentowało swój 12-metrowy, elektryczny autobus miejski poruszający się w trybie całkowicie autonomicznym na terenie zajezdni.

news Prawie 8 tys. samochodów z napędem elektrycznym na polskich drogach

Prawie 8 tys. samochodów z napędem elektrycznym na polskich drogach Prawie 8 tys. samochodów z napędem elektrycznym na polskich drogach

Jak wynika z Licznika Elektromobilności, do końca października w Polsce było zarejestrowanych łącznie 7884 z napędem elektrycznym. W okresie od stycznia do października 2019 r., liczba rejestracji samochodów...

Jak wynika z Licznika Elektromobilności, do końca października w Polsce było zarejestrowanych łącznie 7884 z napędem elektrycznym. W okresie od stycznia do października 2019 r., liczba rejestracji samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in osiągnęła poziom 3250 sztuk, czyli o 100% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

innogy go! wprowadza elektryczne samochody dostawcze

innogy go! wprowadza elektryczne samochody dostawcze innogy go! wprowadza elektryczne samochody dostawcze

innogy Polska uruchamiło pilotażową usługę elektrycznego car sharingu dla samochodów dostawczych pod znaną już w Warszawie marką innogy go!. Pięć aut udostępnionych zostanie klientom sieci handlowych,...

innogy Polska uruchamiło pilotażową usługę elektrycznego car sharingu dla samochodów dostawczych pod znaną już w Warszawie marką innogy go!. Pięć aut udostępnionych zostanie klientom sieci handlowych, zlokalizowanych w trzech punktach w Warszawie. Tym samym, samochody marek Renault, Nissan, Volkswagen i MAN uzupełnią flotę innogy go! Celem projektu jest wyjście naprzeciw potrzebom klientów, którzy potrzebują przewieźć przedmioty o większych gabarytach.

UDT przeprowadził badanie techniczne punktu ładowania infrastruktury drogowego transportu publicznego

UDT przeprowadził badanie techniczne punktu ładowania infrastruktury drogowego transportu publicznego UDT przeprowadził badanie techniczne punktu ładowania infrastruktury drogowego transportu publicznego

Urząd Dozoru Technicznego przeprowadził pierwsze w Polsce badanie techniczne punktów ładowania infrastruktury drogowego transportu publicznego. Obowiązek przeprowadzenia badania wstępnego, przed oddaniem...

Urząd Dozoru Technicznego przeprowadził pierwsze w Polsce badanie techniczne punktów ładowania infrastruktury drogowego transportu publicznego. Obowiązek przeprowadzenia badania wstępnego, przed oddaniem tego typu urządzeń do eksploatacji wprowadziła Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych, a szczegółowe warunki określiły akty wykonawcze m.in. Rozporządzenie w sprawie wymagań technicznych dla stacji ładowania i punktów ładowania stanowiących element infrastruktury ładowania drogowego...

innogy liderem polskiej elektromobilności

innogy liderem polskiej elektromobilności innogy liderem polskiej elektromobilności

Global e-Mobility Forum, PSPA oraz PwC ogłosiły wyniki badania rynku e-mobility w Polsce. Po raz pierwszy Liderem Elektromobilności w Polsce została firma innogy, która od dawna inwestuje w budowę infrastruktury...

Global e-Mobility Forum, PSPA oraz PwC ogłosiły wyniki badania rynku e-mobility w Polsce. Po raz pierwszy Liderem Elektromobilności w Polsce została firma innogy, która od dawna inwestuje w budowę infrastruktury i rozwój transportu bezemisyjnego w Polsce.

Mało samochodów elektrycznych w III kwartale

Mało samochodów elektrycznych w III kwartale Mało samochodów elektrycznych w III kwartale

W trzecim kwartale 2019 r. elektryczne samochody ładowalne (ECV) stanowiły 3,1 proc. całkowitej sprzedaży nowych samochodów w UE. Natomiast udział w rynku wszystkich typów pojazdów z napędem alternatywnym...

W trzecim kwartale 2019 r. elektryczne samochody ładowalne (ECV) stanowiły 3,1 proc. całkowitej sprzedaży nowych samochodów w UE. Natomiast udział w rynku wszystkich typów pojazdów z napędem alternatywnym (APV) wyniósł 11,3 proc. W Polsce procentowo odnotowuje się duże wzrosty, ale nadal, szczególnie jeśli chodzi o samochody elektryczne, liczby są skromne, a ich udział w rynku niewielki.

Poczta Polska ma już pierwsze samochody dostawcze EV

Poczta Polska ma już pierwsze samochody dostawcze EV Poczta Polska ma już pierwsze samochody dostawcze EV

Pracownicy Poczty Polskiej od połowy listopada br. będą doręczać paczki przy pomocy elektrycznych Nissanów e-NV200, które w usłudze wynajmu długoterminowego dostarczy firma Arval Service Lease Polska....

Pracownicy Poczty Polskiej od połowy listopada br. będą doręczać paczki przy pomocy elektrycznych Nissanów e-NV200, które w usłudze wynajmu długoterminowego dostarczy firma Arval Service Lease Polska. Poczta posiada obecnie największą flotę użytkowych aut elektrycznych w Polsce.

200 nowych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Łodzi

200 nowych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Łodzi 200 nowych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Łodzi

W Łodzi do końca przyszłego roku powstanie 205 publicznie dostępnych punktów ładowania samochodów elektrycznych.

W Łodzi do końca przyszłego roku powstanie 205 publicznie dostępnych punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Volvo rozpoczęło sprzedaż elektrycznych samochodów ciężarowych

Volvo rozpoczęło sprzedaż elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo rozpoczęło sprzedaż elektrycznych samochodów ciężarowych

Volvo Trucks ogłasił, że rozpoczyna sprzedaż elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FL i Volvo FE na wybranych rynkach w Europie, wychodząc tym samym naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na zrównoważone...

Volvo Trucks ogłasił, że rozpoczyna sprzedaż elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FL i Volvo FE na wybranych rynkach w Europie, wychodząc tym samym naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na zrównoważone rozwiązania transportowe dla miast.

Dendo Drive House – sprzedaż domowego systemu Vehicle-To-House

Dendo Drive House – sprzedaż domowego systemu Vehicle-To-House Dendo Drive House – sprzedaż domowego systemu Vehicle-To-House

Firma Mitsubishi Motors Corporation rozpoczęła w Tokio limitowaną sprzedaż domowego systemu Vehicle-To-House (V2H)*1 – Dendo Drive House.

Firma Mitsubishi Motors Corporation rozpoczęła w Tokio limitowaną sprzedaż domowego systemu Vehicle-To-House (V2H)*1 – Dendo Drive House.

news GreenWay uruchamia kolejne magazyny energii

GreenWay uruchamia kolejne magazyny energii GreenWay uruchamia kolejne magazyny energii

GreenWay Polska uruchamia kolejne magazyny energii połączone ze stacjami ładowania o dużej mocy. Magazyn energii towarzyszący stacji ładowania DC zapewnia maksymalną moc stacji, nawet przy ograniczonej...

GreenWay Polska uruchamia kolejne magazyny energii połączone ze stacjami ładowania o dużej mocy. Magazyn energii towarzyszący stacji ładowania DC zapewnia maksymalną moc stacji, nawet przy ograniczonej mocy przyłącza energetycznego. To istotne dla zapewnienia oczekiwanej szybkości ładowania, przy jednoczesnym dążeniu do ograniczania kosztów wynikających z wysokich opłat dla operatorów sieci energetycznych.

news Elektryczny pojazd powietrzny

Elektryczny pojazd powietrzny Elektryczny pojazd powietrzny

Porsche i Boeing podpisały porozumienie o współpracy, której celem jest poznanie rynku mobilności premium w przestrzeni powietrznej nad miastami oraz rozszerzenia ruchu miejskiego na przestrzeń powietrzną.

Porsche i Boeing podpisały porozumienie o współpracy, której celem jest poznanie rynku mobilności premium w przestrzeni powietrznej nad miastami oraz rozszerzenia ruchu miejskiego na przestrzeń powietrzną.

Sala dydaktyczna do nauki o elektromobilności

Sala dydaktyczna do nauki o elektromobilności Sala dydaktyczna do nauki o elektromobilności

Dzięki wsparciu spółki Ekoenergetyka w zielonogórskim „Elektroniku” powstała nowa pracownia do nauki o elektromobilności.

Dzięki wsparciu spółki Ekoenergetyka w zielonogórskim „Elektroniku” powstała nowa pracownia do nauki o elektromobilności.

news Grupa Volkswagen inwestuje w infrastrukturę ładowania EV

Grupa Volkswagen inwestuje w infrastrukturę ładowania EV Grupa Volkswagen inwestuje w infrastrukturę ładowania EV

Grupa Volkswagen zapowiedziała, że wraz ze zwiększającą się ofertą samochodów elektrycznych, na które jest coraz większy popyt, w parze musi iść dynamiczny rozwój infrastruktury. Z tego powodu koncern...

Grupa Volkswagen zapowiedziała, że wraz ze zwiększającą się ofertą samochodów elektrycznych, na które jest coraz większy popyt, w parze musi iść dynamiczny rozwój infrastruktury. Z tego powodu koncern inwestuje w sieć ładowarek, które pojawią się również w Polsce. Do 2025 r. koncern zamierza uruchomić w Europie 36 000 punktów ładowania. W Polsce, do końca przyszłego roku uruchomionych zostanie 350 publicznych stacji ładowania przy salonach marek należących do Grupy, niektóre z nich już działają.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Lampy LED do rozdzielnic - które wybrać?

Lampy LED do rozdzielnic - które wybrać? Lampy LED do rozdzielnic - które wybrać?

Pokaż swoje wsparcie, a Farnell przekaże 1 € na rzecz jednego z wybranych celów »

Pokaż swoje wsparcie, a Farnell przekaże 1 € na rzecz jednego z wybranych celów » Pokaż swoje wsparcie, a Farnell przekaże 1 € na rzecz jednego z wybranych celów »

Zasilacze awaryjne UPS - jak dobierać?

Zasilacze awaryjne UPS - jak dobierać? Zasilacze awaryjne UPS - jak dobierać?

Kamera termowizyjna FLIR T840 w akcji »

Kamera termowizyjna FLIR T840 w akcji » Kamera termowizyjna FLIR T840 w akcji »

Świetlne kurtyny bezpieczeństwa - jak to działa?

Świetlne kurtyny bezpieczeństwa - jak to działa? Świetlne kurtyny bezpieczeństwa - jak to działa?

Poznaj rozwiązania do urządzeń i wyrobów medycznych »

Poznaj rozwiązania do urządzeń i wyrobów medycznych » Poznaj rozwiązania do urządzeń i wyrobów medycznych »

Jak kontrolować stan izolacji w sieci?

Jak kontrolować stan izolacji w sieci? Jak kontrolować stan izolacji w sieci?

Nowy portal partnerski dla projektantów - widziałeś?

Nowy portal partnerski dla projektantów - widziałeś? Nowy portal partnerski dla projektantów - widziałeś?

Wymagania w zakresie identyfikacji rozdzielnic »

Wymagania w zakresie identyfikacji rozdzielnic » Wymagania w zakresie identyfikacji rozdzielnic »

Panele webowe - jak to działa w praktyce?

Panele webowe - jak to działa w praktyce? Panele webowe - jak to działa w praktyce?

Enkodery obrotowe - jakie wybrać?

Enkodery obrotowe - jakie wybrać? Enkodery obrotowe - jakie wybrać?

Produkcja energii ze słońca - jak to działa?

Produkcja energii ze słońca - jak to działa? Produkcja energii ze słońca - jak to działa?

Prawdopodobnie już nie raz miałeś okazję dostrzec panele fotowoltaiczne umieszczone na dachach gospodarstw domowych. Czy zastanawiałeś się, jak faktycznie działają w celu generowania energii elektrycznej?...

Prawdopodobnie już nie raz miałeś okazję dostrzec panele fotowoltaiczne umieszczone na dachach gospodarstw domowych. Czy zastanawiałeś się, jak faktycznie działają w celu generowania energii elektrycznej? Produkcja energii ze słońca to proces złożony, do którego zrozumienia niezbędna jest znajomość zasad fizyki. Dzisiaj postaramy się w prosty sposób wytłumaczyć, jak właściwie działa instalacja fotowoltaiczna, a także odpowiedzieć na pytanie, czy warto rozważyć inwestycję w fotowoltaikę.

Zobacz, jak wypadł test przycisków sterowniczych przy -40°C

Zobacz, jak wypadł test przycisków sterowniczych przy -40°C Zobacz, jak wypadł test przycisków sterowniczych przy -40°C

Zobacz, jak znaleźć słabe punkty instalacji »

Zobacz, jak znaleźć słabe punkty instalacji » Zobacz, jak znaleźć słabe punkty instalacji »

Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi? Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ...

Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ...

Zasilanie rezerwowe - jakie wybrać?

Zasilanie rezerwowe - jakie wybrać? Zasilanie rezerwowe - jakie wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 »

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 »

Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ...

Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ...

Zasilacz bezprzerwowy do montażu na szynie DIN - poznaj zalety »

Zasilacz bezprzerwowy do montażu na szynie DIN - poznaj zalety » Zasilacz bezprzerwowy do montażu na szynie DIN - poznaj zalety »

Bezpieczny i wygodny montaż osprzętu elektroinstalacyjnego »

Bezpieczny i wygodny montaż osprzętu elektroinstalacyjnego » Bezpieczny i wygodny montaż osprzętu elektroinstalacyjnego »

Zasilacze UPS - najważniejsze informacje ▼

Zasilacze UPS - najważniejsze informacje ▼ Zasilacze UPS - najważniejsze informacje ▼

czególną grupę pożarów w budynkach stanowią pożary wzniecane przez niesprawne instalacje elektryczne. Stanowią one około 20 % wszystkich pożarów występujących w ciągu roku. Ich przyczynami są najczęściej niesprawne instalacje, ale zdarzają się pożary spowodowane przez przeciążenia prądowe...

czególną grupę pożarów w budynkach stanowią pożary wzniecane przez niesprawne instalacje elektryczne. Stanowią one około 20 % wszystkich pożarów występujących w ciągu roku. Ich przyczynami są najczęściej niesprawne instalacje, ale zdarzają się pożary spowodowane przez przeciążenia prądowe...

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami ▼

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami ▼ Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami ▼

Jak zapewnić zasilanie w ekstremalnych warunkach? Zasilanie rezerwowe »

Jak zapewnić zasilanie w ekstremalnych warunkach? Zasilanie rezerwowe » Jak zapewnić zasilanie w ekstremalnych warunkach? Zasilanie rezerwowe »

Prosty przepis na SMART HOME - sterowanie funkcjami mieszkań i domów ▼

Prosty przepis na SMART HOME - sterowanie funkcjami mieszkań i domów ▼ Prosty przepis na SMART HOME - sterowanie funkcjami mieszkań i domów ▼

Rozwiązania infrastruktury centrów danych ▼

Rozwiązania infrastruktury centrów danych ▼ Rozwiązania infrastruktury centrów danych ▼

Sprzęt elektroinstalacyjny umożliwia sterowanie urządzeniami domowymi z wykorzystaniem aplikacji na smartfonie oraz sieci Internet...

Sprzęt elektroinstalacyjny umożliwia sterowanie urządzeniami domowymi z wykorzystaniem aplikacji na smartfonie oraz sieci Internet...

Zobacz co pokazał Benning »

Zobacz co pokazał Benning » Zobacz co pokazał Benning »

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych -czy widziałeś to? »

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych -czy widziałeś to? » Stacje ładowania pojazdów elektrycznych -czy widziałeś to? »

Zobacz, jak wykonać pomiar termowizyjny »

Zobacz, jak wykonać pomiar termowizyjny » Zobacz, jak wykonać pomiar termowizyjny »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Elektro.info.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.elektro.info.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.elektro.info.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.