Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 1-2/2016
elektro.info 1-2/2016

Od redakcji

Witam Państwa w pierwszym numerze „elektro.info” w 2016 roku, który rozpoczyna obchody jubileuszu piętnastolecia funkcjonowania na rynku wydawniczym naszego miesięcznika.

Miniony czas to trudna i wytężona praca całego zespołu redakcyjnego, szereg spotkań z czytelnikami, konferencji, targów oraz wydawnictw książkowych. Z końcem tego roku ukaże się 150. numer miesięcznika, co również wyraża dorobek redakcji z mijających piętnastu lat. Rok ten jest wyjątkowy, ponieważ oprócz redakcyjnego jubileuszu minie trzydzieści pięć lat, jak zostałem oficerem Wojska Polskiego, oraz trzydzieści pięć lat pożycia małżeńskiego z moją żoną Małgorzatą, której już dzisiaj składam serdeczne podziękowania za wytrwałość przez te wszystkie lata oraz wsparcie w pracy redakcyjnej.

W treści numeru znajdą Państwo szereg interesujących artykułów poświęconych w głównej mierze instalacjom elektrycznym i sieciom elektroenergetycznym, które pomimo szeregu zmian nadal służą ogółowi społeczeństwa i stanowią istotny element infrastruktury. Temu tematowi 13 stycznia br. został poświęcony pierwszy Konwent Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki, które od pięciu lat prowadzi prace w zakresie propozycji eksperckich do wprowadzenia do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tekst jednolity DzU z 2015 roku, poz. 1422).

Dla właścicieli budynków jednorodzinnych oraz osób budujących własne domy publikujemy artykuł Przemysława Gogojewicza, poświęcony wymaganiom normalizacyjnym i prawnym w zakresie instalacji elektrycznych  (s. 40). Osoby zainteresowane problematyką jakości rozdzielnic oraz sterownic niskiego napięcia zachęcam do lektury artykułu Andrzeja Solskiego, znanego krakowskiego producenta rozdzielnic i szaf sterowniczych (s. 16).

Paweł Piotrowski, pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, tym razem opisał problematykę niezawodności zasilania gwarantowanego systemów teleinformatycznych (s. 62). Jak poprawnie stosować uziemiacze podczas prac przy urządzeniach elektrycznych niskiego napięcia, dowiedzą się Państwo z artykułu Ryszarda Zacirki oraz Janusza Koniecznego, pracowników naukowych Politechniki Wrocławskiej (s. 77). Natomiast Józef Jacek Zawodniak, Łukasz Rogalski oraz Piotr Górny przedstawiają podstawowe wiadomości z zakresu podziemnych sieci elektroenergetycznych eksploatowanych przez zakłady energetyczne (s. 82). Uzupełnieniem tych publikacji jest artykuł Sławomira Cieślika, pracownika naukowego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, poświęcony wpływom zmian napięcia w sieciach dystrybucyjnych niskiego napięcia na zużycie energii przez odbiorniki (s. 34).

W rubryce „e.projekt” tym razem uproszczony projekt zasilania oświetlenia terenu kompleksu magazynowego (s. 88). Uzupełnieniem części merytorycznej numeru są zestawienia opraw oświetlenia awaryjnego oraz rozdzielnic niskiego napięcia, przygotowane przez Karola Kuczyńskiego (s. 49 i 22). Nie zabrakło również informacji o nowościach rynkowych, zmianach w normalizacji oraz relacji z imprez branżowych, w których uczestni czyła nasza redakcja.

Miłej lektury.

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl