Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 12/2015
elektro.info 12/2015

Od redakcji

Witamy Państwa w świątecznym i zarazem ostatnim w tym roku numerze „elektro.info”, który poświęciliśmy różnorodnej tematyce z zakresu sieci oraz instalacji elektrycznych.

Wbrew powszechnym opiniom, instalacje elektryczne stanowią bardzo istotny element wyposażenia obiektów budowlanych.

Instalacja elektryczna obiektu budowlanego stanowi ważny składnik jego wyposażenia, o który należy dbać przez cały okres „życia” obiektu budowlanego. Takie przekonanie powinien mieć każdy użytkownik energii elektrycznej, dzięki czemu zmniejszy się liczba wypadków śmiertelnych porażeń prądem elektrycznym oraz pożarów budynków powodowana przez niesprawne instalacje elektryczne.

Na poprawność funkcjonowania odbiorników energii elektrycznej ma również wpływ jakość dostarczanej energii elektrycznej, na temat której przeciętny użytkownik ma bardzo małą wiedzę. Nie zdaje sobie bowiem sprawy, że jego odbiorniki wprowadzają do publicznej sieci elektroenergetycznej zakłócenia, które wpływają na jakość dostarczanej energii do innych odbiorców. Częściowe wyjaśnienie tego problemu znajdziemy
w artykule Tomasza Sikorskiego, Jacka Rezmera oraz Pawła Kostyły, pracowników naukowych Politechniki Wrocławskiej, którzy opisali wpływ mikroinstalacji na parametry jakościowe energii elektrycznej w punkcie przyłączenia do wspólnej sieci elektroenergetycznej (s. 23).

Ryszard Zacirka i Janusz Konieczny opisali możliwości oraz korzyści płynące z zastosowania urządzeń elektrycznych wykonanych w drugiej klasie ochronności w gospodarstwach domowych (s. 78).

Grażyna Dąbrowska-Kauf kontynuuje opis wymagań w zakresie zagospodarowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Polsce
w myśl nowych uregulowań prawnych (s. 38). Uzupełnieniem tego artykułu jest artykuł Tomasza Bakonia, pracownika naukowego SGGW w Warszawie, poświęcony repoweringowi w fotowoltaice (s. 98). Natomiast Piotr Bilski, pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, przygotował przegląd bezprzewodowych technologii komunikacyjnych krótkiego zasięgu w zastosowaniach przemysłowych (s. 94).

Bardzo ciekawy artykuł zamieścił Stefan Gierlotka, biegły sądowy Sądu Wojewódzkiego w Katowicach, w którym w przystępny sposób prezentuje możliwości wykorzystania elektryczności w terapii medycznej (s. 85).

Uzupełnieniem numeru są zestawienia wybranych produktów elektrycznych dostępnych na rynku (s. 54 i 82), przygotowane przez Karola Kuczyńskiego.

Część merytoryczną numeru zamyka opracowany przez Juliana Wiatra uproszczony projekt instalacji przeciwzalewowej w mieszkaniu (s. 103).

W numerze nie zabrakło informacji o nowościach rynkowych, relacji z minionych imprez branżowych, w których uczestniczyła nasza redakcja oraz informacji o zmianach w normalizacji tradycyjnie przygotowanych przez Jerzego Nowotczyńskiego (s. 106).

Ponieważ jest to nasze ostatnie spotkanie z Państwem w tym roku, wszystkim Czytelnikom cały nasz zespół redakcyjny życzy spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2016, który dla nas jest szczególny, bo jubileuszowy

„elektro.info” kończy 15 lat.

Miłej lektury.

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
11/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Instalacje elektryczne na terenie imprez plenerowych – błędy oraz wymagania
  • - Ochrona przed pożarem z wykorzystaniem wyłączników różnicowoprądowych
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl