Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 9/2015
elektro.info 9/2015

Od redakcji

Witamy Państwa we wrześniowym numerze „elektro.info”, który będzie towarzyszył dwóm ważnym imprezom branżowym: najpierw w dniach 15–17 września 2015 r. w Bielsku-Białej na XXVIII targach ENERGETAB 2015, a później w dniach 23–25 września w Szklarskiej Porębie, gdzie
odbędzie się XX Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Techniczna Bezpieczeństwo Elektryczne ELSAF 2015 oraz towarzysząca jej X Szkoła Ochrony Przeciwporażeniowej, obie konferencje organizowane są przez Politechnikę Wrocławską pod patronatem medialnym „elektro.info”.

Udział w targach jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń. Jest to miejsce, gdzie raz w roku spotykają się producenci, dystrybutorzy, projektanci oraz wykonawcy i inwestorzy.

Na kilkunastohektarowej powierzchni targowej prezentowane są najnowsze wyroby branży elektrycznej, które przyciągają tłumy osób zawodowo i hobbystycznie interesujących się elektrotechniką. Podczas dni targowych będziemy do Państwa dyspozycji na stoisku K 15, gdzie można będzie nabyć ciekawą literaturę fachową.

Z kolei konferencja ELSAF 2015 i towarzysząca jej Szkoła Ochrony Przeciwporażeniowej, to doskonała okazja do wysłuchania ciekawych referatów z zakresu bezpieczeństwa w elektroenergetyce ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwporażeniowej.

Zapraszamy również do udziału w corocznej konferencji organizowanej przez naszą redakcję pn. „Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną”, która odbędzie się 21 października w Warszawie. Podczas niej wręczymy nagrody VERBA DOCENT, które w tym roku otrzymają dr inż. Wiesława Pabijańczyk (Politechnika Łódzka), mgr inż. Andrzej Hoły (TAURON Dystrybucja S.A. Rejon Dystrybucji Nowy Targ) oraz mgr inż. Dariusz Kamiński (Golland Warszawa).

We wrześniowym numerze publikujemy szereg ciekawych artykułów poświęconych różnorodnej tematyce z zakresu elektroenergetyki. Paweł Piotrowski i Piotr Kapler z Politechniki Warszawskiej kontynuują poruszoną w czerwcowym wydaniu tematykę liczników cyfrowych
energii elektrycznej stanowiących element systemu Smart Power Grids (s. 84). Jej rozwinięciem jest artykuł Sławomira Bieleckiego, pracownika Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, w którym opisał elektrownie systemowe OZE oraz perspektywy spółdzielni energetycznej (s. 104).

Efektywność przesyłu energii elektrycznej w aspekcie właściwości elektrycznych „używanych” przewodów linii napowietrznej typu AFL-6 240 omówili Marcin Sulkowski z Politechniki Białostockiej oraz Jarosław Kukliński z firmy Pronad w Olsztynie (s. 66).

W jaki sposób realizowana jest standaryzacja oraz certyfikacja ogniw fotowoltaicznych dowiedzą się Państwo z artykułu Tomasza Bakonia oraz Martyny Kłos, pracowników naukowych SGGW w Warszawie (s. 126).

Zagadnienia związane z selektywną pracą wyłączników instalacyjnych przybliżył Andrzej Książkiewicz, doktorant Politechniki Poznańskiej (s. 24).

W rubryce „e.projekt” tym razem uproszczony projekt zasilania oraz instalacji elektrycznych hali przemysłowej (s. 134).

Oprócz artykułów merytorycznych i prezentacji wyrobów firmowych zamieściliśmy również informacje o nowościach rynkowych, zmianach w normalizacji oraz relacje z imprez branżowych, w których uczestniczyła nasza redakcja. Nie zabrakło również rubryki Z kart historii, w której publikujemy biogram zmarłego w 2006 r. profesora Stanisława Skoczowskiego, wybitnego polskiego naukowca, nauczyciela akademickiego, działacza krajowych i międzynarodowych organizacji branżowych, autora publikacji i książek naukowych, menadżera.

Zapraszamy zatem do lektury oraz odwiedzenia nas na targach ENERGETAB w Bielsku-Białej.

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Zmiany w programie Mój Prąd

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Morskiej poinformował, że został skorygowany wzór wniosku o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd. Wprowadzona zmiana umożliwia...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl