Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 7-8/2014
elektro.info 7-8/2014

Od redakcji

Witamy Państwa w wakacyjnym numerze „elektro.info”, który tradycyjnie ukazał się jako numer łączony.

Mimo że rozpoczął się czas letniego wypoczynku, mamy nadzieję, że znajdą Państwo chwilę na przeczytanie kolejnego numeru naszego miesięcznika. We wrześniu tradycyjnie odbędą się targi ENERGETAB 2014, jedna z najważniejszych imprez branżowych, podczas której spotykają się producenci, projektanci, inwestorzy oraz wykonawcy. Tegoroczne, już XXVII targi, zaplanowano w dniach 16–18 września w Bielsku-Białej. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska – w tym roku zaplanowaliśmy dla Państwa mnóstwo nowości książkowych. Szczególnie zachęcam do nabycia długo oczekiwanej na rynku pozycji autorstwa Andrzeja Hołego pt. „Podstawy projektowania i budowy elektroenergetycznych linii napowietrznych”.

W aktualnym numerze znajdą Państwo kilka ciekawych artykułów merytorycznych poświęconych tematyce z zakresu szeroko rozumianej elektroenergetyki. Po krótkiej przerwie prezentujemy kolejny reportaż poświęcony elektrycznemu niechlujstwu (s. 20). Niekończąca się liczba coraz to nowszych przepisów techniczno-prawnych skutkuje zastępowaniem w spółkach dystrybucyjnych inżynierów elektryków, prawnikami lub ekonomistami. Praktyka ta, wygodna dla właściciela, niejednokrotnie kończy się wydłużaniem czasu załatwiania nawet najprostszych spraw do niewyobrażalnie długich okresów. Ubocznym skutkiem tego procesu jest powolne zanikanie rzetelnej wiedzy elektrycznej wśród pracowników tych przedsiębiorstw, co docelowo może przynieść nieodwracalne szkody społeczne.

Coraz powszechniejsze wprowadzanie w naszym kraju sieci Smart Grid, o których pisze Michał Szewczyk (s. 44), pomimo ich zalet i funkcjonalności nie zwalnia pracowników spółek dystrybucyjnych z posiadania rzetelnej wiedzy technicznej. Krzysztof Ludwinek, pracownik naukowy Politechniki Świętokrzyskiej, opisał ważny problem ograniczania wyższych harmonicznych (s. 53). W jaki sposób można poprawić bezpieczeństwo eksploatacji w sieciach o układzie zasilania TT, dowiedzą się Państwo z artykułu Brunona Lejdego i Marcina Sulkowskiego, pracowników naukowych Politechniki Białostockiej (s. 78).

Zastosowanie wyłączników różnicowoprądowych w obwodach zasilania przemienników częstotliwości opisał Jerzy Szymański, pracownik naukowy Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu (s. 28). Andrzej Książkiewicz, doktorant Politechniki Poznańskiej, opisał problematykę ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach inteligentnych (s. 88). Bardzo ciekawy artykuł poświęcony analizie techniczno-ekonomicznej wybranych elementów zasilania gwarantowanego w obiektach Data Center prezentują Paweł Piotrowski i Michał Derlacki z Politechniki Warszawskiej (s. 58). Oprócz wymieniowych artykułów, w numerze prezentujemy inne ciekawe artykuły, relacje z imprez branżowych, w których uczestniczyła nasza redakcja, oraz zestawienia wyrobów branży elektrotechnicznej.

Życzymy Państwu miłego wypoczynku i zapraszamy do lektury oraz odwiedzenia naszego stoiska targowego w Bielsku-Białej podczas XXVII targów ENERGETAB. Miłej lektury.

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl