Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 3/2014
elektro.info 3/2014

Od redakcji

Drodzy Czytelnicy

Witamy Państwa kolejnym numerze elektro.info. Marzec to miesiąc targowy. W dniach 25–28 marca odbędą się w Warszawie XX Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2014, na które serdecznie zapraszam wszystkich Czytelników. W czasie targów organizatorzy przygotowali szereg ciekawych seminariów, a redakcja „elektro.info” tradycyjnie zaprasza do odwiedzenia nas na naszym stoisku E-6.

Rozwój techniki, a w szczególności zastosowanie sterowników oraz mikroprocesorów w układach sterowania procesami technologicznymi, umożliwia projektowanie bardzo skomplikowanych urządzeń.

Coraz więcej zakładów produkcyjnych jest w pełni zautomatyzowanych, dzięki czemu wzrasta wydajność oraz dokładność produkowanych wyrobów. Automatyka to nie tylko sterowanie procesami technologicznymi. Automatyczne sterowanie urządzeń znajduje zastosowanie w medycynie, elektrotechnice, kolei oraz w innych gałęziach gospodarki. Nie omija również instalacji, urządzeń i sieci elektrycznych oraz elektroenergetycznych, czego przykładem może być coraz bardziej popularny system EIB oraz nowoczesne układy zabezpieczeniowe stosowane w sieciach elektroenergetycznych.

Automatyka znajduje również powszechne zastosowanie w ochronie przeciwpożarowej, gdzie skomplikowane algorytmy sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi realizowane są z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy elektroniki. Możliwości zastosowań automatyki w życiu codziennym są praktycznie nieograniczone, czego dowodem mogą być coraz bardziej skomplikowane urządzenia domowego użytku dostępne na rynku.

W marcowym wydaniu znajdą Państwo wiele ciekawych artykułów poświęconych różnym zagadnieniom z zakresu elektrotechniki. Andrzej Dubrawski zaprezentował mobilne sposoby sterowania instalacją elektryczną w budynku. Jaka jest efektywność zagospodarowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Polsce dowiedzą się państwo z artykułu Grażyny Dąbrowskiej-Kauf, pracownika naukowego Politechniki Wrocławskiej. Systemy automatycznej identyfikacji obiektów opisali Zygmunt i Hanna Mazurowie, pracownicy naukowi Politechniki Wrocławskiej. Roman Kwiecień natomiast zaprezentował wpływ tunelowania klasycznej technologii OPC na pracę komputerowego systemu automatyki przemysłowej. Problematykę bezpieczeństwa eksploatacji instalacji elektrycznych oraz związane z tym konsekwencje opisał Radosław Lenartowicz z Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.

Tradycyjnie nie zabrakło informacji o imprezach branżowych, w których uczestniczyła nasza redakcja, informacji o nowościach technicznych oraz zmianach w normalizacji.

A ponieważ jest to nasze ostatnie spotkanie przed kwietniowymi świętami, życzymy Państwu miłej lektury oraz w imieniu całego zespołu redakcyjnego składam najserdeczniejsze życzenia pogodnych świąt Wielkiej Nocy.

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl