Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 9/2013
elektro.info 9/2013

Od redakcji

Witamy Państwa we wrześniowym numerze „elektro.info”, który będzie towarzyszył dwóm ważnym imprezom branżowym. W dniach 17–19 września w Bielsku-Białej zapraszamy na XXVI Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2013. Natomiast w dniach 25–27 września w Szklarskiej Porębie odbędzie się XIX Konferencja Naukowo-Techniczna Bezpieczeństwo Elektryczne „ELSAF 2013” oraz „VIII SZKOŁA OCHRONY PRZECIWPORAŻENIOWEJ”, tradycyjnie organizowane przez Politechnikę Wrocławską, obie pod patronatem medialnym „elektro.info”.

Podczas dni targowych będziemy do Państwa dyspozycji na stoisku K15, gdzie można będzie nabyć ciekawą literaturę fachową. Natomiast konferencja „ELSAF 2013” i towarzysząca jej „VIII SZKOŁA OCHRONY PRZECIWPORAŻENIOWEJ”, to tradycyjnie doskonała okazja do wysłuchania ciekawych referatów z zakresu bezpieczeństwa w elektroenergetyce ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwporażeniowej.

Zapraszamy również do udziału w konferencji organizowanej przez naszą redakcję pn. „Ochrona przeciwpożarowa w instalacjach elektrycznych”, która odbędzie się 7 listopada w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Podczas niej wręczymy nagrody miesięcznika „elektro.info” „VERBA DOCENT”, które w tym roku otrzymają prof. dr hab. inż. Antoni Klajn (Politechnika Wrocławska), dr inż. Marek Jaworski (Politechnika Wrocławska), bryg. dr inż. Waldemar Wnęk (Szkoła Główna Służby Pożarniczej) oraz dr inż. Piotr Szymczak (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie).

We wrześniowym wydaniu publikujemy szereg ciekawych artykułów poświęconych różnorodnej tematyce z zakresu elektroenergetyki. Waldemar Jasiński, członek Lubińskiego Oddziału SPE, przedstawia analizę przyczyn porażenia prądem elektrycznym oraz prezentuje statystyki wypadków porażenia z kilku ostatnich lat (s. 58). Nawiązaniem do tej tematyki jest pierwsza część mojego artykułu poświęconego doborowi mocy zespołu prądotwórczego, projektowaniu i badaniu ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach elektrycznych nn zasilanych z jego generatora (s. 70) (część druga ukaże się w numerze 11/2013). W jaki sposób należy prowadzić pomiary elektryczne w instalacjach zasilających urządzenia klimatyzacji, dowiedzą się Państwo z artykułu Krzysztofa Kaisera (s. 94), a jak zabezpieczyć elektrownię wiatrową przed oblodzeniem – z artykułu Tomasza Bakonia (s. 22). Bardzo ciekawy artykuł poświęcony wykonywaniu prób napięciowych i diagnostyce elektroenergetycznych linii kablowych wysokich napięć przygotowali Aleksandra Rakowska, Jarosław Parciak, Edward Gulski oraz Krzysztof Siodła (s. 40). Natomiast Andrzej Białas, doradca techniczny firmy Legrand, przybliży zagadnienia związane z klasą ograniczenia energii w wyłącznikach instalacyjnych nadprądowych (s. 56). W rubryce „e.projekt” tym razem projekt rozbudowy elektroenergetycznej linii napowietrzno-kablowej nn w terenie wiejskim (s. 116). Oprócz artykułów merytorycznych i prezentacji wyrobów firmowych zamieściliśmy informacje o nowościach rynkowych, zmianach w normalizacji oraz relacje z imprez branżowych, w których uczestniczyła nasza redakcja. Uzupełnieniem numeru są zestawienia stacji transformatorowych SN oraz głowic konektorowych SN, przygotowane przez Karola Kuczyńskiego. Zapraszamy do lektury oraz odwiedzenia naszego stoiska targowego w Bielsku-Białej.

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

SEP świętuje 100 lat!

Jak co roku targom ENERGETAB towarzyszą konferencje organizowane przez izby i stowarzyszenia patronujące. Z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
.steute Polska .steute Polska
steute jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu oraz produkcji bezpiecznej, niezawodnej aparatury...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl