Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 7-8/2013
elektro.info 7-8/2013

Od redakcji

Wakacyjny numer „elektro.info” tradycyjnie poświęciliśmy napędom elektrycznym i sterowaniu. Mimo że rozpoczął się czas letniego wypoczynku, mamy nadzieję, że znajdą Państwo chwilę na lekturę naszego miesięcznika. We wrześniu czekają nas dwa prestiżowe wydarzenia branżowe: w dniach 17–19 września w Bielsku-Białej odbędą się XXVI Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2013, a 25–27 września w Szklarskiej Porębie – XIX Konferencja Naukowo-Techniczna „Bezpieczeństwo elektryczne ELSAF 2013”, tradycyjnie organizowana przez Politechnikę Wrocławską. Wrzesień zapowiada się zatem niezwykle atrakcyjnie – już dzisiaj zapraszamy Państwa do udziału w obydwu imprezach branżowych, nad którymi nasz miesięcznik sprawuje patronat medialny.

Zachęcam również do wzięcia udziału w organizowanej przez nas corocznie konferencji poświęconej ochronie przeciwpożarowej. Tym razem organizujemy ją wspólnie z redakcją miesięcznika „Rynek Instalacyjny”, a jej tematykę rozszerzamy o zagadnienia związane ze sterowaniem instalacjami elektrycznymi, wentylacyjnymi i gaśniczymi. Od tego roku uczestnicy w cenie konferencji będą mieli do wyboru dwa panele tematyczne w osobnych salach, dzięki czemu będą mogli decydować, w których wykładach zechcą uczestniczyć. Swoje sale udostępni nam Szkoła Główna Służby Pożarniczej, wspierają nas również swoim autorytetem Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Polskich Energetyków.

Podczas seminarium zostanie wygłoszonych kilkanaście referatów przygotowanych przez pracowników Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Instytutu Techniki Budowlanej, Centralnego Kolegium Sekcji Instalacji i Urządzeń Elektrycznych SEP oraz Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie k. Warszawy. Tradycyjnie wręczymy również statuetki VERBA DOCENT – ich tegorocznych laureatów ujawnimy już w kolejnym numerze.

Wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z ochroną przeciwpożarową zachęcam również do uczestnictwa w dwusemestralnych studiach podyplomowych pn. „Ochrona przeciwpożarowa i przeciwporażeniowa w instalacjach elektrycznych” organizowanych przez SGSP wraz z Oddziałem Warszawskim SPE (więcej informacji na www.sgsp.edu.pl oraz www.elektro.info.pl).

A tymczasem zachęcam do lektury wakacyjnego numeru, w którym znajdą Państwo kilka ciekawych artykułów merytorycznych poświęconych napędom elektrycznym oraz tematyce z zakresu sieci oraz instalacji elektrycznych. Antoni Klajn oraz Marta Bątkiewicz-Pantuła opisali dla nas problematykę jakości energii elektrycznej w publicznych sieciach zasilających (s. 46).

Wiesława Pabjańczyk przybliżyła tematykę oświetlenia drogowego (s. 74). Zainteresowanych problematyką sterowania inteligentnymi instalacjami zapraszamy do lektury artykułu Andrzeja Dubrawskiego (s. 42). Krzysztof Ludwinek zaprezentował model obwodowy maszyny synchronicznej jednobiegunowej jako generatora stosowanego w zespołach prądotwórczych (s. 36). Uzupełnienie treści numeru stanowi uproszczony projekt sterowania wentylacją pomieszczenia siłowni sportowej, autorstwa Juliana Wiatra (s. 76), oraz zestawienie przemienników częstotliwości, przygotowane przez Karola Kuczyńskiego (s. 30).

W imieniu zespołu redakcyjnego życzę Państwu miłego wypoczynku i miłej lektury.

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

SEP świętuje 100 lat!

Jak co roku targom ENERGETAB towarzyszą konferencje organizowane przez izby i stowarzyszenia patronujące. Z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
.steute Polska .steute Polska
steute jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu oraz produkcji bezpiecznej, niezawodnej aparatury...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl