Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 7-8/2011
elektro.info 7-8/2011

Od redakcji

W lipcowo-sierpniowym, łączonym numerze znajdą Państwo ciekawe artykuły merytoryczne poświęcone napędom elektrycznym, sieciom elektroenergetycznym oraz automatyce przemysłowej. Tłumienie prądów doziemnych silnika filtrami LC w napędach z falownikami napięciowymi zasilanymi z sieci TN opisał Jerzy Szymański z Politechniki Radomskiej (s. 24). Badanie prądnic tarczowych rdzeniowych dla elektrowni wiatrowych małych mocy opisał Bogusław Karolewski z Politechniki Wrocławskiej wraz z Piotrem Słapczyńskim i Zbigniewem Halą (s. 30). Tematyce napędów elektrycznych został również poświęcony artykuł dotyczący wentylacji w pomieszczeniach bateryjnych stanowiących niezbędny element systemów zasilania gwarantowanego napisany przeze mnie i Marcina Orzechowskiego (s. 44). Bardzo ciekawy artykuł zamieścił Stefan Gierlotka, który opisał wypadki porażenia prądem od uderzenia pioruna (s. 64). Rozwinięciem tej tematyki jest artykuł Andrzeja Sowy z Politechniki Białostockiej, który przedstawił podstawowe wymagania w zakresie projektowania zwodów poziomych w instalacjach odgromowych obiektów budowlanych (s. 66). Andrzej Wetula opisał zasady szacowania niepewności pomiaru mocy w układach pomiarowych z wykorzystaniem przekładników (s. 86). Natomiast Adam Babś oraz Tomasz Symotyjak omówili zasady monitorowania i prognozowania dopuszczalnych obciążeń linii napowietrznych 110 kV (s. 70). Uzupełnieniem artykułów merytorycznych jest zestawienie rozdzielnic SN przygotowane przez Karola Kuczyńskiego (s. 54).

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl