Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 11/2010
elektro.info 11/2010

Od redakcji

Pomiary kontrolne w instalacjach elektrycznych pozwalają na określenie stanów bezpiecznej eksploatacji, sieci, urządzeń i instalacji w zakresie ochrony przeciwporażeniowej oraz umożliwiają szybką lokalizację uszkodzeń. Prace kontrolno-pomiarowe pozwalają na ocenę jakości wykonanych prac montażowych oraz remontowych. Umożliwiają ocenę warunków bhp, przez eliminację z użytkowania urządzeń niespełniających określonych warunków technicznych oraz lokalizację czynników szkodliwych dla zdrowia. W celu spełnienia tych wymagań w trakcie eksploatacji konieczna jest okresowa ocena stanu technicznego instalacji, dla której podstawą jest ocena parametrów technicznych instalacji uzyskanych w wyniku pomiarów ochronnych.

Dobry stan techniczny instalacji elektrycznych to również zwiększone bezpieczeństwo ppoż. - przepisy dotyczące ochrony ppoż. wymagają badania stanu instalacji zasilającej urządzenia ppoż. nie rzadziej niż raz w roku. Badanie rezystancji izolacji w instalacjach z automatyką budynkową opisali Janusz Konieczny oraz Ryszard Zacirka z Politechniki Wrocławskiej. Problemy zapewnienia bezpieczeństwa w rozproszonych systemach pomiarowo-sterujących opisał Piotr Bilski ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uzupełnieniem tej tematyki jest artykuł Andrzeja Wetuli z AGH w Krakowie, który wyjaśnił rolę pomiarów w inteligentnych systemach energetycznych. Natomiast podstawowe informacje dotyczące wykorzystania termowizji w pomiarach praktycznych znajdą Państwo w artykule i zestawieniu przygotowanych przez Karola Kuczyńskiego. W rubryce „e.projekt” tym razem kotłownia olejowa autorstwa Leszka Bożka oraz Tomasza Kłody, pracowników Wojskowego Biura Studiów Projektów Budowlanych i Lotniskowych w Warszawie.

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły
SOCOMEC Polska sp. z o.o. SOCOMEC Polska sp. z o.o.
Firma Socomec powstała w roku 1922, a obecnie jest grupą przedsiębiorstw zatrudniającą 3100 osób. Naszą kluczową działalnością...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl