Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 7-8/2010
elektro.info 7-8/2010

Od redakcji

Wakacyjny numer „elektro.info” tym razem poświęciliśmy zagadnieniom związanym z elektrotechniką oraz napędami i sterowaniu. W numerze znajdą Państwo ciekawe artykuły merytoryczne poświęcone napędom, instalacjom elektrycznym oraz automatyce przemysłowej. Zaburzenia napięcia od przemienników częstotliwości w sieciach nieuziemionych opisał dla nas Jerzy Szymański z Politechniki Radomskiej. Krzysztof Tomczuk z Instytutu Elektrotechniki w Warszawie omówił, jakie przekształtniki wykorzystywane są do zasilania silników reluktancyjnych. Andrzej Zankiewicz przybliżył zagadnienia związane z architekturą sieci TCP/IP i jej aplikacjami w systemach automatyki i sterowania. Szczególnej uwadze polecamy projekt, tym razem opracowany przez Leszka Bożka z Wojskowego Biura Studiów Projektów Budowlanych i Lotniskowych w Warszawie, który tym razem obejmuje zasilanie pomp pożarowych w składzie magazynu paliw i smarów.

Witold Bobrowski opisał zasady projektowania oświetlenia elektrycznego obiektów sakralnych. Natomiast o tym, w jaki sposób projektować zasilanie pomieszczeń medycznych, wyjaśnia w swoim artykule Brunon Lejdy z Politechniki Białostockiej. Transformatory są ważnym elementem systemu elektroenergetycznego i od ich poprawnego doboru zależy wysoka niezawodność zasilania. Prezentujemy przegląd parametrów wybranych producentów transformatorów, przygotowany przez Karola Kuczyńskiego. Wyszczególnione artykuły to tylko część zawartości bieżącego numeru „elektro.info”, w którym znajdą Państwo również relacje z minionych imprez branżowych, w których uczestniczyła nasza redakcja, informacje o zmianach w normalizacji oraz nowościach na rynku elektrotechnicznym.

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
11/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Instalacje elektryczne na terenie imprez plenerowych – błędy oraz wymagania
  • - Ochrona przed pożarem z wykorzystaniem wyłączników różnicowoprądowych
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl