Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 4/2010
elektro.info 4/2010

Od redakcji

W tym numerze znajdą Państwo szereg interesujących artykułów poświęconych ochronie odgromowej i przepięciowej, która stanowi jeden z elementów instalacji elektrycznych każdego budynku. W rubryce „e.projekt” prezentujemy nietypowe rozwiązanie ochrony odgromowej budynku akumulatorowni, gdzie na dachu zainstalowano wentylatory wystające ponad dach na wysokość 2,3 m, wokół których tworzy się atmosfera wybuchowa mieszaniny powietrza i wodoru. W reportażu elektryczne niechlujstwo znajdą Państwo kolejne przykłady błędnie wykonanych lub niewłaściwie eksploatowanych instalacji piorunochronnych budynków. Badanie i projektowanie układów ochrony przepięciowej opisała dla nas Zofia Wróbel z Politechniki Rzeszowskiej.

Karol Kuczyński przygotował zestawienie ograniczników przepięć oraz opisał elementy i urządzenia elektryczne konieczne do prawidłowego zaprojektowania ochrony odgromowej budynków. Hodowców zwierząt zainteresuje artykuł Stefana Gierlotki poświęcony elektrycznemu odstraszaniu zwierząt hodowlanych i leśnych. Zasady prowadzenia analizy niezawodności słupowych oraz wnętrzowych stacji transformatorowych opisał Andrzej Chojnacki z Politechniki Świętokrzyskiej. Natomiast Elżbieta i Ryszard Niewiedział z Politechniki Poznańskiej zaprezentowali zasady oceny oszczędności strat energii przy doborze transformatorów rozdzielczych SN/nn.

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
  • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl