Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 4/2010
elektro.info 4/2010

Od redakcji

W tym numerze znajdą Państwo szereg interesujących artykułów poświęconych ochronie odgromowej i przepięciowej, która stanowi jeden z elementów instalacji elektrycznych każdego budynku. W rubryce „e.projekt” prezentujemy nietypowe rozwiązanie ochrony odgromowej budynku akumulatorowni, gdzie na dachu zainstalowano wentylatory wystające ponad dach na wysokość 2,3 m, wokół których tworzy się atmosfera wybuchowa mieszaniny powietrza i wodoru. W reportażu elektryczne niechlujstwo znajdą Państwo kolejne przykłady błędnie wykonanych lub niewłaściwie eksploatowanych instalacji piorunochronnych budynków. Badanie i projektowanie układów ochrony przepięciowej opisała dla nas Zofia Wróbel z Politechniki Rzeszowskiej.

Karol Kuczyński przygotował zestawienie ograniczników przepięć oraz opisał elementy i urządzenia elektryczne konieczne do prawidłowego zaprojektowania ochrony odgromowej budynków. Hodowców zwierząt zainteresuje artykuł Stefana Gierlotki poświęcony elektrycznemu odstraszaniu zwierząt hodowlanych i leśnych. Zasady prowadzenia analizy niezawodności słupowych oraz wnętrzowych stacji transformatorowych opisał Andrzej Chojnacki z Politechniki Świętokrzyskiej. Natomiast Elżbieta i Ryszard Niewiedział z Politechniki Poznańskiej zaprezentowali zasady oceny oszczędności strat energii przy doborze transformatorów rozdzielczych SN/nn.

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
11/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Instalacje elektryczne na terenie imprez plenerowych – błędy oraz wymagania
  • - Ochrona przed pożarem z wykorzystaniem wyłączników różnicowoprądowych
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl