Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 1-2/2010
elektro.info 1-2/2010

Od redakcji

O tym, jak ważnym elementem wyposażenia budynku jest instalacja elektryczna, przekonujemy się najczęściej podczas przerw w dostawie energii elektrycznej. Mimo że instalacja elektryczna to powszechny element wyposażenia każdego budynku, nie zawsze jest ona właściwie eksploatowana. Statystyki pokazują, że najwięcej wypadków śmiertelnego rażenia prądem elektrycznym występuje przy eksploatacji instalacji elektrycznych. Wysoki jest również procent pożarów budynków, których przyczyną była właśnie niesprawna instalacja elektryczna. W łączonym, styczniowo-lutowym numerze zamieściliśmy kilka ciekawych artykułów merytorycznych poświęconych różnorodnej tematyce związanej z elektrotechniką. Jak prowadzić kontrolę jakości wykonania instalacji elektrycznych dowiedzą się Państwo z artykułu Janusza Strzyżewskiego.

Mirosław Giera, pracownik Ministerstwa Infrastruktury w drugiej części artykułu poświęconego wzajemnej odległości sieci elektroenergetycznych i niektórych budowli kontynuuje opis wymagań prawnych w tym zakresie. Prezentujemy również kolejną część artykułu Marcina Orzechowskiego poświęconą instalacjom w strefach zagrożonych wybuchem, a o zasadach stosowania wyłączników różnicowoprądowych w obwodach z zasilaczami UPS pisze dla nas Karol Kotkiewicz. W dziale „e.projekt” tym razem projekt instalacji w mieszkaniach budynku wielorodzinnego. Projektantom, wykonawcom oraz inwestorom polecamy natomiast książkę pt. „Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Tekst jednolity po nowelizacji z komentarzem”, wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej, której recenzję zamieściliśmy w bieżącym numerze.

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl