Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 11/2009
elektro.info 11/2009

Od redakcji

W codziennym życiu pomiar odgrywa ważną rolę we wszystkich procesach wytwarzania i dystrybucji dóbr, w ochronie środowiska, w prognozowaniu i diagnostyce, transporcie i komunikacji oraz w badaniach naukowych. Pomiary kontrolne w instalacjach elektrycznych pozwalają na określenie stanów bezpiecznej eksploatacji, sieci, urządzeń i instalacji w zakresie ochrony przeciwporażeniowej oraz umożliwiają szybką lokalizację uszkodzeń. Bezpieczeństwo użytkowania instalacji elektrycznych niskiego napięcia sprowadza się do zapewnienia ochrony przed następującymi podstawowymi zagrożeniami: porażeniem prądem elektrycznym, prądami przetężeniowymi i zwarciowymi, przepięciami łączeniowymi i pochodzącymi od wyładowań atmosferycznymi, czy skutkami cieplnymi. Dobry stan techniczny instalacji elektrycznych to również zwiększone bezpieczeństwo ppoż.

O pomiarach pisze w tym numerze Karol Kuczyński, który przygotował dla Czytelników przegląd oferty rynkowej mierników do pomiarów rezystancji izolacji). Zachęcamy również do lektury artykułu poświęconego ochronie przeciwpożarowej Marek Polak prezentuje pierwszą część artykułu poświęconego ocenie wpływu wentylacji na zagrożenie wybuchem w akumulatorowni. W numerze znajdą Państwo również artykuł poświęcony doborowi zabezpieczeń przewodów i kabli, w którym redaktor prowadzący Julian Wiatr wyjaśnia zasady projektowania wybiórczości działania poszczególnych stopni zabezpieczeń. W rubryce „e.projekt” tym razem uproszczony projekt lądowiska dla śmigłowca sanitarnego (część opisowa) opracowany przez Leszka Bożka, pracownika Wojskowego Biura Studiów Projektów Budowlanych i Lotniskowych w Warszawie.

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl