Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 10/2009
elektro.info 10/2009

Od redakcji

Numer październikowy „elektro.info” w dużej części poświęciliśmy ochronie przeciwpożarowej. Największe pożary, jakie miały miejsce w elektrowniach oraz przyczyny ich powstawania opisał Michał Brajta, wieloletni komendant zakładowej straży pożarnej w Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie. O rozwiązaniach technicznych przejść instalacyjnych z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe pisze Franciszek Orzeł. Uzupełnieniem tej tematyki jest artykuł Marcina Orzechowskiego omawiający podstawowe zasady projektowania instalacji elektrycznych w obiektach zagrożonych wybuchem.

Oprócz artykułów poświęconych ochronie przeciwpożarowej w aktualnym numerze znalazły się ciekawe artykuły poświęcone innej tematyce. W jaki sposób szacować obciążalność długotrwałą przewodów złożonych o różnych przekrojach opisali Brunon Lejdy i Zbigniew Skibko z Politechniki Białostockiej. Natomiast Jerzy Szymański z Politechniki Radomskiej omówił zasady ochrony przed skutkami zwarć doziemnych w napędach przekształtnikowych. W rubryce „e.projekt” publikujemy projekt koncepcyjny sterowania wentylacją w budynku biurowym.

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl