Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 7-8/2009
elektro.info 7-8/2009

Od redakcji

W lipcowo-sierpniowym wydaniu znajdą Państwo ciekawe artykuły merytoryczne poświęcone napędom, instalacjom elektrycznym, miernictwu oraz ochronie przeciwpożarowej. Właściwości oraz zastosowania silników liniowych, które są wykorzystywane w niektórych typach napędów elektrycznych opisał Stefan Gierlotka z Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek”.

Natomiast Mirosław Włas i Zbigniew Krzemiński z Politechniki Gdańskiej w artykule napisanym wspólnie z Jędrzejem Pietryką i Januszem Szewczykiem z firmy MMB Drives opisali działanie przekształtników dwukierunkowych ze zwrotem energii do sieci. O tym, w jaki sposób są realizowane zdalne odczyty zużytej energii elektrycznej coraz powszechniej stosowane w przypadku dużych odbiorców dowiedzą się Państwo z artykułu Pawła Piotrowskiego z Politechniki Warszawskiej.

W tym numerze więcej uwagi poświęcamy transformatorom energetycznym, które mimo że charakteryzują się wysoką niezawodnością, ulegają uszkodzeniu powodując długotrwałe przerwy w dostawie energii elektrycznej. Wyniki badań dotyczące awaryjności transformatorów oraz podstawowe przyczyny ich powstawania opisał Mirosław Kornatka z Politechniki Częstochowskiej i Marcin Kardas z firmy Energoserwis. Artykuł uzupełnia zestawienie transformatorów suchych i olejowych przygotowane przez Karola Kuczyńskiego. Szczególnej lekturze polecam również projekt, który tym razem obejmuje instalację pomieszczenia ładowania akumulatorów w budynku akumulatorowni.

Wyszczególnione artykuły to tylko część zawartości „elektro.info”. W numerze oprócz artykułów merytorycznych i firmowych prezentacji znajdą Państwo relacje z imprez branżowych, w których uczestniczyła nasza redakcja, fotoreportaż z poznańskich targów EXPOPOWER oraz informacje o zmianach w normalizacji.

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl