Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 3/2017
elektro.info 3/2017

Od redakcji

Drodzy Czytelnicy,

witam Państwa w kolejnym numerze elektro.info w 2017 roku, który towarzyszył będzie dwóm Warszawskim imprezom targowym.

W dniach 14-17 marca odbędą się XXIII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon 2017, natomiast w dniach 22-24 marca odbędą się XV Międzynarodowe Targi Elektrotechnika 2017. Podczas dni targowych będą prezentowane najnowsze osiągnięcia techniczne w zakresie objętym tematyką targową. Obydwu imprezom będą towarzyszyły seminaria tematyczne, do udziału w których serdecznie zapraszam.

W tym miejscu należy wspomnieć o procesie opiniowania projektu zmian do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tekst jednolity DzU z 2015 roku poz. 1422). W styczniu uczestniczyliśmy w II Konwencie Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki, gdzie prowadzona była wielopłaszczyznowa dyskusja w sprawie propozycji eksperckiej do w/w projektu zmian. Z przykrością należy stwierdzić, że mimo sześcioletnich prac kilku zespołów eksperckich żaden z postulatów zgłoszonych przez SNB nie został przyjęty do projektu zmian rozporządzenia przygotowanego i skierowanego do opiniowania przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

W treści numeru prezentujemy szereg ciekawych artykułów, które rozpoczyna artykuł Andrzeja Książkiewicza, doktoranta Politechniki Poznańskiej, poświęcony integracji elementów klasycznej instalacji z systemami automatyki budynkowej na przykładzie LCN i KNX.

Natomiast Piotr Bilski, pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, prezentuje charakterystykę zaawansowanych architektur sterowników PLC.

Eugeniusz Sroczan, pracownik dydaktyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie oraz Magdalena Sroczan z Politechniki Poznańskiej, opisali zasady optymalizacji współpracy prosumentów z wykorzystaniem IoT-internetu rzeczy.

Adam Steckiewicz, pracownik dydaktyczny Politechniki Białostockiej, opisał funkcjonowanie radiatorów drukowanych, których celem jest poprawa funkcjonowania elementów elektroniki przemysłowej.

Tomasz Bakoń oraz Anna Kozikowska ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, opisali warunki pracy elektrowni wiatrowej w trudnych warunkach.

Natomiast Tomasz Koźbiał, pracownik dydaktyczny Politechniki Warszawskiej, opisał wyzwania naukowe w procesie projektowania sieci i instalacji elektrycznych.

W jaki sposób należy realizować regulacje temperatury w prasie hydraulicznej, funkcjonującej w zakładzie przemysłowym, dowiedzą się Państwo z artykułu Tomasz Buźniaka oraz Tomasza Zarębskiego, pracownika naukowego ZUT w Szczecinie.

Osoby zainteresowane wymaganiami, jakie muszą spełniać pomieszczenia przeznaczone do instalacji zespołu prądotwórczego lub zasilacza UPS zachęcam do lektury artykułu Karola Kuczyńskiego, który dla Państwa wygody przygotował zestawienie parametrów sterowników PLC oraz liczników zużytej energii elektrycznej wybranych producentów.

W treści numeru prezentujemy drugą część artykułu pt. „Przeciwpożarowy wyłącznik prądu. Mity a rzeczywistość”, którego uzupełnieniem jest projekt przeciwpożarowego wyłącznika prądu z sygnalizacją stanu ciągłości obwodu sterowania oraz sygnalizacją stanu położenia aparatu wykonawczego.

Tradycyjne zamieściliśmy informacje o nowościach i zmianach w normalizacji oraz relacje z imprez branżowych, w których uczestniczyła nasza redakcja.

Ponieważ jest to nasze ostanie spotkanie przedświąteczne, w imieniu zespołu redakcyjnego życzę pogodnych świąt Wielkiej Nocy.

Miłej lektury.

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl