Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 12/2016
elektro.info 12/2016

Od redakcji

Drodzy Czytelnicy,

witam Państwa w świątecznym i zarazem ostatnim w tym roku numerze „elektro.info”. Jest to 150. jubileuszowy numer miesięcznika, który zbiega się z obchodami15-lecia istnienia „elektro.info” na rynku wydawniczym (rys historyczny publikujemy na stronie 16). Oficjalne obchody 15-lecia odbędą się na Zamku Gniew w dniach 2–3 lutego 2017 roku, do udziału w których serdeczniezapraszam.

Natomiast w treści numeru prezentujemy szereg ciekawych artykułów dotyczących różnorodnej tematyki związanej z zasilaniem w energię
elektryczną. W okresie zimy często zdarzają się awarie napowietrznych linii elektroenergetycznych, skutkujące długimi przerwami w dostawie energii elektrycznej do odbiorców.

W artykule opracowanym przeze mnie opisujemy zasady i możliwości wykorzystania zespołów prądotwórczych do awaryjnego zasilania rozdzielczych linii elektroenergetycznych nn (s. 30). Uzupełnieniem jest artykuł Radosława Szczerbowskiego i Roberta Wróblewskiego, pracowników naukowych Politechniki Poznańskiej, poświęcony wykorzystaniu źródeł rozproszonych dla poprawy niezawodności zasilania w energię elektryczną obiektów użyteczności publicznej (s. 56). Natomiast Waldemar Dołęga, pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej, opisał wybrane aspekty doboru schematów głównych i rozwiązań konstrukcyjnych rozdzielni 110 kV (s. 73).

W jaki sposób należy prowadzić optymalizację pracy miejskich sieci dystrybucyjnych SN w stanie awarii dowiedzą się Państwo z artykułu przygotowanego przez Sylwestra Filipiaka oraz Franciszka Strzelczyka, pracowników naukowych Politechniki Świętokrzyskiej (s. 78). Doskonałym uzupełnieniem tej tematyki jest artykuł Grzegorza Hołdyńskiego oraz Zbigniewa Skibko, pracowników naukowych Politechniki Białostockiej, poświęcony problemom kompensacji mocy biernej w nowoczesnych układach elektroenergetycznych (s. 64).

Uzupełnieniem numeru jest przygotowany przeze mnie uproszczony projekt instalacji automatyki napędu bramy skrzydłowej w posesji domu jednorodzinnego (s. 90).

W numerze zamieściliśmy zestawienia parametrów zasilaczy UPS oraz sterowników SZR wybranych producentów, przygotowane przez Karola Kuczyńskiego (s. 36 i 82). Znajdą Państwo również informacje o zmianach w normalizacji, nowościach na rynku elektrotechnicznym oraz relacje z imprez branżowych, w których uczestniczyła nasza redakcja.

Numer kończy recenzja książki poświęconej zasadom wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu, która może być pomocna w codziennej pracy urzędnika, inwestora oraz projektanta. Z uwagi na to, że jest to nasze ostatnie spotkanie z Państwem w tym roku, wszystkim naszym Czytelnikom w imieniu całego zespołu redakcyjnego życzę spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2017.

Miłej lektury!

... pokaż całość »

Spis treści

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl