Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Miesięcznik elektro.info

Archiwum:
elektro.info 9/2016
elektro.info 9/2016

Od redakcji

Witam Państwa we wrześniowym numerze „elektro.info”, który będzie towarzyszył dwóm ważnym imprezom branżowym.

W dniach 13-15 września w Bielsku-Białej odbędą się XXIX Targi Energetyczne „ENERGETAB 2016”. Natomiast 29 września w Katowicach po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa na VI Konferencję Naukowo-Techniczną „Ochrona przeciwpożarowa w obiektach budowlanych”, organizowaną przez naszą redakcję wspólnie z redakcją miesięcznika „Rynek Instalacyjny”. Obydwa wydarzenia zbiegają się z 15-leciem „elektro.info”, którego oficjalne obchody zaplanowaliśmy na 8-9 grudnia na Zamku w Gniewie, do udziału w których serdecznie zapraszam. Podczas dni targowych w Bielsku-Białej będziemy do Państwa dyspozycji na stoisku K15, gdzie można będzie nabyć ciekawą literaturę fachową.

W treści numeru publikujemy szereg ciekawych artykułów poświęconych w głównej mierze sieciom elektroenergetycznym. Prawne aspekty przyłączania odbiorców do sieci elektroenergetycznych opisał Przemysław Gogojewicz (s. 116). Zasady konstruowania oraz eksploatacji rozdzielnic SN omówił Ireneusz Surówka (s. 22) - uzupełnieniem tego artykułu jest  zestawienie stacji transformatorowych przygotowane przez Karola Kuczyńskiego (s. 30). Andrzej Hoły, pracownik TAURON Dystrybucja Oddział w Krakowie, opisał elektrooporowe badanie gruntu, którego znajomość rezystancji stanowi kluczowe znaczenie przy projektowaniu uziemień roboczych oraz ochronnych w sieciach elektroenergetycznych (s. 80). Paweł Piotrowski, pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, zaprezentował analizę techniczno-ekonomiczną dotyczącą metod redukcji zapotrzebowania na energię elektryczną przez obiekty Data Center (s. 64). Kontynuacją tej tematyki jest artykuł Piotra Grochala, poświęcony definiowaniu mocy w nowoczesnych odbiornikach energii elektrycznej (s. 70).

Natomiast biegły sądowy, Stefan Gierlotka przybliżył skutki patologiczne u porażonego prądem elektrycznym, jakie występują w pierwszych chwilach po zdarzeniu (s. 104). Sławomir Bielecki, pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, kontynuuje opis samochodów elektrycznych (s. 103). Czytelników zainteresowanych pogłębieniem wiedzy z zakresu ochrony odgromowej realizowanej zgodnie z wymaganiami wieloarkuszowej normy PN-EN 62305, zachęcam do lektury artykułu Tadeusza Masłowskiego, pracownika firmy Elko-Bis (s. 106).

Uzupełnieniem numeru jest uproszczony projekt przydomowej instalacji fotowoltaicznej z układem przeciwpożarowego wyłącznika prądu, stanowiący niejako praktyczną realizację teorii zaprezentowanej w numerze 7-8/2016 „elektro.info” (s. 134). Oprócz artykułów merytorycznych i prezentacji wyrobów firmowych zamieściliśmy informacje o nowościach rynkowych, zmianach w normalizacji oraz relacje z imprez branżowych, w których uczestniczyła nasza redakcja.

Zapraszam do lektury, odwiedzenia naszego stoiska targowego w Bielsku-Białej oraz udziału w konferencji w Katowicach.

... pokaż całość »

Spis treści

Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
3/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 3/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór urządzeń sterujących dla adaptacyjnego systemu sterowania
  • - Zastosowanie sztucznej sieci neuronowej
Zobacz szczegóły
Ograniczniki przepięć Varitector PU  firmy Weidmüller

Ograniczniki przepięć Varitector PU firmy Weidmüller

Weidmüller oferuje niezawodne ograniczniki przepięć Varitector PU, charakteryzujące się innowacyjną konstrukcją, opartą na szeregowej kombinacji zamkniętego iskiernika...
MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic
Firma Micros istnieje na polskim rynku elektronicznym nieprzerwanie od 1988 roku. Jej początki to mały sklep z asortymentem elektronicznym,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl