Katalog firm

Solar Install – Instalacje Elektrotechniczne
Województwo: zachodniopomorskie
Adres: Ku Słońcu 32
  71-080 Szczecin
Telefon: 91 300-05-45
Strona WWW: pv.solarinstall.pl
E-mail:
Solar Install – Instalacje Elektrotechniczne

Płacisz wysokie rachunki za energie elektryczną? Martwisz się roznącymi cenami prądu? Środowisko naturalne nie jest Ci obojętne? Zobacz jak możemy Ci pomóc.

Solar Install wywodzi się z szeroko pojętej branży elektrotechnicznej. Posiadamy bogate doświadczenie w projektowaniu oraz wykonywaniu domowych instalacji elektrycznych, systemów alarmowych oraz monitoringu.

W roku 2015 postanowiliśmy połączyć naszą wiedzę oraz zainteresowania. Tak narodził się „słoneczny” dział fotowoltaiki, który z czasem stał się dla nas priorytetem. Z przyjemnością możemy zaoferować Państwu:

 • Zaprojektowanie mikro-elektrowni słonecznej o mocy 1-40kW
 • Zaprojektowanie farmy słonecznej o dużej mocy powyżej 40kW
 • Budowę elektrowni słonecznych „pod klucz”
 • Pomoc w pozyskaniu funduszy, dopełnienie formalności
 • Dystrybucję urządzeń fotowoltaicznych
 • Rzetelną pomoc w doborze optymalnych rozwiązań
 • Serwis oraz obsługę pogwarancyjną
 • Szkolenia w zakresie fotowoltaiki

Główne zakresy naszej działalności to:

Fotowoltaika

Elektrownie fotowoltaiczne pozwalają zamienić energię niesioną przez światło słoneczne na energię elektryczną. W ciągu kilku ostatnich dekad systemy solarne uległy dynamicznej ewolucji i dziś stanowią niezwykle złożone, wyspecjalizowane systemy zarządzane przez inteligentne układy elektroniczne.  Możemy je podzielić ze względu na:

Sposób podłączenia:

 • systemy sieciowe – podłączone do zewnętrznej sieci elektroenergetycznej
 • systemy wyspowe – autonomiczne, wyposażone w magazyn energii
 • systemy hybrydowe – łączące cechy dwóch powyższych

Sposób montażu:

 • systemy dachowe – instalowane na różnego rodzaju dachach
 • systemy wolnostojące – instalowane na gruncie
 • BIPV – zintegrowane z elementami budynku np. elewacją

Z nami zainstalują Państwo system dostosowany do Państwa potrzeb >>

Elektromobilność - stacje ładowania pojazdów elektrycznych

W naszej ofercie znajdą Państwo stacje ładowania renomowanych europejskich producentów. Proponowane przez nas urządzenia podbiły rynek niemiecki i skandynawski. Sprawdziły się doskonale w surowym klimacie Norwegii oraz Szwecji, a korzystają z nich m. in. marki takie jak McDonald czy Ikea.

Budując naszą ofertę braliśmy pod uwagę przede wszystkim bardzo różnorodne potrzeby klientów. Znajdą w niej Państwo szeroki wachlarz stacji różniących się mocą (od 3,7 kW do 22kW, jedno i trójfazowe), designem oraz funkcjonalnością.

Dlaczego warto?

Ekologiczny wizerunek – przy obecnych poziomach zanieczyszczenia powietrza i wszechobecnym smogu wszelkie sposoby walki z tym zjawiskiem są odbierane niezwykle pozytywnie. Stacja ładowania to dla obiektów takich jak hotele, pensjonaty, sklepy, biura i tym podobnych to idealny sposób na wykreowanie ekologicznego wizerunku co niewątpliwie przełoży się na zwiększenie zainteresowania ze strony klientów – również tych nieposiadających samochodów elektrycznych.

Komercyjne wykorzystanie – stacja ładowania może stać się źródłem dochodu. Już teraz w naszej ofercie znajdują się urządzenia wyposażone w systemy przystosowane do pobierania opłat jak np. czytniki kart RFID, które mogą być doładowywane na zasadzie abonamentu.

Możliwość ładowania! – tak, sama możliwość doładowania samochodu to niewątpliwie wartość dodana. Na obecnym etapie infrastruktura do ładowania samochodów elektrycznych właściwie nie istnieje. Posiadanie punktu ładowania to doskonały sposób na przyciągnięcie właścicieli aut elektrycznych, którzy obecnie nie mają zbyt wielkiego pola wyboru.

Ogrzewanie IR - tanio, wygodnie i zdrowo

Ogrzewanie na podczerwień jest jednym z najnowocześniejszych, a zarazem najzdrowszych sposobów ogrzewania emitującym ciepło podobne promieniom słonecznym.

Fale podczerwone produkują ciepło w zetknięciu z powierzchnią ściany, osoby lub przedmiotu, które nie tylko je absorbują, ale również powoli i równomiernie oddają otoczeniu. W przypadku tradycyjnego ogrzewania, ciepło najpierw kieruje się do góry i wygrzewa wyższe partie pomieszczenia, a dopiero później niższe, przy okazji nadmiernie wysuszając powietrze.

W przypadku ogrzewania na podczerwień temperatura powietrza może być niższa o około 3-4 stopnie, niż w tradycyjnym ogrzewaniu, przy zachowaniu identycznego komfortu ciepła. Zniżenie temperatury tylko o 1 stopień pozwala na oszczędność aż 5-6 % energii.

Główne zalety ogrzewania na podczerwień:

 •     Panele na podczerwień mają 98% skuteczności, przy 30% oszczędności energii
 •     Ogrzewanie panelami nie powoduje rozproszenia pyłu i kurzu
 •     Tworzy zdrowe środowisko, niszczy mikroby i bakterie
 •     Gwarantuje równomierne rozprzestrzenianie się ciepła po pomieszczeniu
 •     Jest to metoda czysta, bezgłośna i nie wymagająca skomplikowanej obsługi
 •     Prosta regulacja i obsługa za pomocą termostatu
 •     Łatwa instalacja, bez potrzeby burzenia ścian i podłóg

Zaufały nam dziesiątki klientów. Zapraszamy do kontaktu >>

10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
 • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl