Katalog firm

Essentra Components
Województwo: łódzkie
Adres: Śląska 126D
  93-237 Łódź
Telefon: +48 (0) 42 639 52 64
Strona WWW: www.essentracomponents.pl
E-mail:
Essentra Components

Essentra plc jest spółką notowaną w indeksie FTSE 250 i wiodącym międzynarodowym dostawcą specjalistycznych produktów i rozwiązań. Essentra koncentruje się na przemyśle lekkim oraz sektorze hurtowej dystrybucji podstawowych komponentów służących klientom na różnorodnych rynkach końcowych w wielu lokalizacjach.

Poznaj szeroki asortyment firmy Essentra Components >>

Kompleksowe Dostawy Komponentów - Essentra Components

Oddział zajmujący się komponentami jest wiodącym na rynku światowym producentem i dystrybutorem produktów z tworzyw sztucznych, formowanych metodą wtryskową w technologii zanurzania formy lub matrycy w płynnym tworzywie winylowym, oraz artykułów metalowych. Usytuowane w 29 krajach oddziały obsługują szeroką rzeszę klientów z branży przemysłowej, zapewniając szybką dostawę produktów do różnych zastosowań, w takich branżach jak: produkcja urządzeń, motoryzacja, produkcja przemysłowa, elektronika i budownictwo. Skorzystaj z rabatów na produkty firmy Essentra Components>>

Oddział Pipe Protection Technologies specjalizuje się w wytwarzaniu wysokiej jakości innowacyjnych produktów, począwszy od popularnych tworzyw sztucznych (tanich i produkowanych w dużych ilościach) po tworzywa termoplastyczne do zastosowań przemysłowych i stopy polimerowe stosowane na wielu rynkach końcowych. Lokalizacja w czterech krajach w połączeniu z szeroką siecią dystrybutorów umożliwia obsługę klientów na całym świecie.

Holenderski oddział Essentra Extrusion jest wiodącą specjalistyczną jednostką zajmującą się wytłaczaniem profili i oferującą pełną obsługę w zakresie projektowania i produkcji. Jako jedna z pierwszych firm, której udało się wykonać produkty wytłoczone z tworzyw sztucznych w 1956 roku, Essentra jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych europejskich dostawców profili wytłaczanych jednocześnie z dwóch lub trzech różnych materiałów dla wszystkich gałęzi przemysłu. Skontaktuj się ze specjalistami firmy Essentra Components>>

Oddział zajmujący się Zabezpieczeniami oferuje największy asortyment produktów i usług obejmujący drukarki, oprogramowanie oraz towary konsumpcyjne wiodących producentów.

Opakowania dla branży Farmaceutycznej i Kosmetycznej

Wiodący na świecie dostawca opakowań i rozwiązań służących do autoryzacji dla zróżnicowanej bazy dużych klientów działających w branży farmaceutycznej, zdrowotnej i kosmetycznej oraz w sektorach opakowań konsumenckich i specjalistycznych. Firma koncentruje się na podnoszących wartość produktu innowacjach i jakości usług dzięki ofercie szerokiej gamy produktów i rozwiązań, obejmujących kartony, taśmy, ulotki, folie, etykiety oraz rozwiązania do autoryzacji.

Oddział Speciality Tapes zajmuje się produkcją taśm dwustronnie klejących, oferując fachową wiedzę w zakresie różnorodnych systemów klejących z użyciem licznych technologii. Niemal 3000 produktów samoprzylepnych dostępnych jest do wysyłki w dniu zamówienia, a produkty firmy Essentra zaspokajają wszystkie nawet najbardziej surowe wymagania dotyczące wydajności, począwszy od produktów z pianki, produktów z zamknięciami magnetycznymi, taśm z suchymi krawędziami ułatwiającymi odrywanie (Finger Lift), przez mocno klejące taśmy akrylowe High Bond, aż po rzepy samoprzylepne oraz pianki antypoślizgowe.

Produkty Filtrujące

Oddział Essentra Filter zajmuje się produktami filtrującymi i jest jedynym niezależnym ogólnoświatowym dostawcą filtrów papierosowych. Dziewięć lokalizacji na całym świecie, w tym specjalistyczne Centrum Technologiczne wspierane przez trzy regionalne ośrodki rozwoju, tworzy strategicznie rozmieszczoną, elastyczną infrastrukturę obsługującą przemysł tytoniowy. Firma wytwarza bogaty asortyment wysokiej jakości innowacyjnych filtrów, rozwiązań w zakresie opakowań dla sektora papierosów skręcanych samodzielnie, jak również zapewnia usługi laboratoryjne i analityczne do pomiaru składników dla przemysłu tytoniowego.

Oddział Essentra Porous Technologies to wiodący dostawca i producent niestandardowych komponentów do transportu cieczy, opracowanych na podstawie gamy dostępnych technik, obejmujących stosowanie włókien wiążących i włóknin, pianek poliuretanowych i tworzyw porowatych. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań stosowanych w sektorze opieki zdrowotnej, zastosowaniach konsumenckich i przemysłowych, te podstawowe komponenty, począwszy od medycznych testów diagnostycznych po zaawansowane opatrunki na rany, wkłady do drukarek atramentowych, przyrządy do pisania, ściereczki przemysłowe i odświeżacze powietrza, dostępne są wielu różnych wersjach.

Globalna sieć firmy Essentra z siedzibą w Wielkiej Brytanii obejmuje 33 kraje, zatrudnia około 9000 pracowników, posiada 53 główne zakłady produkcyjne, 64 oddziały sprzedaży i dystrybucji oraz 5 ośrodków badawczo-rozwojowych. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.essentra.com.

9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl