Katalog firm

Essentra Components
Województwo: łódzkie
Adres: Śląska 126D
  93-237 Łódź
Telefon: +48 (0) 42 639 52 64
Strona WWW: www.essentracomponents.pl
E-mail:
Essentra Components

Essentra plc jest spółką notowaną w indeksie FTSE 250 i wiodącym międzynarodowym dostawcą specjalistycznych produktów i rozwiązań. Essentra koncentruje się na przemyśle lekkim oraz sektorze hurtowej dystrybucji podstawowych komponentów służących klientom na różnorodnych rynkach końcowych w wielu lokalizacjach.

Poznaj szeroki asortyment firmy Essentra Components >>

Kompleksowe Dostawy Komponentów - Essentra Components

Oddział zajmujący się komponentami jest wiodącym na rynku światowym producentem i dystrybutorem produktów z tworzyw sztucznych, formowanych metodą wtryskową w technologii zanurzania formy lub matrycy w płynnym tworzywie winylowym, oraz artykułów metalowych. Usytuowane w 29 krajach oddziały obsługują szeroką rzeszę klientów z branży przemysłowej, zapewniając szybką dostawę produktów do różnych zastosowań, w takich branżach jak: produkcja urządzeń, motoryzacja, produkcja przemysłowa, elektronika i budownictwo. Skorzystaj z rabatów na produkty firmy Essentra Components>>

Oddział Pipe Protection Technologies specjalizuje się w wytwarzaniu wysokiej jakości innowacyjnych produktów, począwszy od popularnych tworzyw sztucznych (tanich i produkowanych w dużych ilościach) po tworzywa termoplastyczne do zastosowań przemysłowych i stopy polimerowe stosowane na wielu rynkach końcowych. Lokalizacja w czterech krajach w połączeniu z szeroką siecią dystrybutorów umożliwia obsługę klientów na całym świecie.

Holenderski oddział Essentra Extrusion jest wiodącą specjalistyczną jednostką zajmującą się wytłaczaniem profili i oferującą pełną obsługę w zakresie projektowania i produkcji. Jako jedna z pierwszych firm, której udało się wykonać produkty wytłoczone z tworzyw sztucznych w 1956 roku, Essentra jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych europejskich dostawców profili wytłaczanych jednocześnie z dwóch lub trzech różnych materiałów dla wszystkich gałęzi przemysłu. Skontaktuj się ze specjalistami firmy Essentra Components>>

Oddział zajmujący się Zabezpieczeniami oferuje największy asortyment produktów i usług obejmujący drukarki, oprogramowanie oraz towary konsumpcyjne wiodących producentów.

Opakowania dla branży Farmaceutycznej i Kosmetycznej

Wiodący na świecie dostawca opakowań i rozwiązań służących do autoryzacji dla zróżnicowanej bazy dużych klientów działających w branży farmaceutycznej, zdrowotnej i kosmetycznej oraz w sektorach opakowań konsumenckich i specjalistycznych. Firma koncentruje się na podnoszących wartość produktu innowacjach i jakości usług dzięki ofercie szerokiej gamy produktów i rozwiązań, obejmujących kartony, taśmy, ulotki, folie, etykiety oraz rozwiązania do autoryzacji.

Oddział Speciality Tapes zajmuje się produkcją taśm dwustronnie klejących, oferując fachową wiedzę w zakresie różnorodnych systemów klejących z użyciem licznych technologii. Niemal 3000 produktów samoprzylepnych dostępnych jest do wysyłki w dniu zamówienia, a produkty firmy Essentra zaspokajają wszystkie nawet najbardziej surowe wymagania dotyczące wydajności, począwszy od produktów z pianki, produktów z zamknięciami magnetycznymi, taśm z suchymi krawędziami ułatwiającymi odrywanie (Finger Lift), przez mocno klejące taśmy akrylowe High Bond, aż po rzepy samoprzylepne oraz pianki antypoślizgowe.

Produkty Filtrujące

Oddział Essentra Filter zajmuje się produktami filtrującymi i jest jedynym niezależnym ogólnoświatowym dostawcą filtrów papierosowych. Dziewięć lokalizacji na całym świecie, w tym specjalistyczne Centrum Technologiczne wspierane przez trzy regionalne ośrodki rozwoju, tworzy strategicznie rozmieszczoną, elastyczną infrastrukturę obsługującą przemysł tytoniowy. Firma wytwarza bogaty asortyment wysokiej jakości innowacyjnych filtrów, rozwiązań w zakresie opakowań dla sektora papierosów skręcanych samodzielnie, jak również zapewnia usługi laboratoryjne i analityczne do pomiaru składników dla przemysłu tytoniowego.

Oddział Essentra Porous Technologies to wiodący dostawca i producent niestandardowych komponentów do transportu cieczy, opracowanych na podstawie gamy dostępnych technik, obejmujących stosowanie włókien wiążących i włóknin, pianek poliuretanowych i tworzyw porowatych. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań stosowanych w sektorze opieki zdrowotnej, zastosowaniach konsumenckich i przemysłowych, te podstawowe komponenty, począwszy od medycznych testów diagnostycznych po zaawansowane opatrunki na rany, wkłady do drukarek atramentowych, przyrządy do pisania, ściereczki przemysłowe i odświeżacze powietrza, dostępne są wielu różnych wersjach.

Globalna sieć firmy Essentra z siedzibą w Wielkiej Brytanii obejmuje 33 kraje, zatrudnia około 9000 pracowników, posiada 53 główne zakłady produkcyjne, 64 oddziały sprzedaży i dystrybucji oraz 5 ośrodków badawczo-rozwojowych. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.essentra.com.

Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
3/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 3/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór urządzeń sterujących dla adaptacyjnego systemu sterowania
  • - Zastosowanie sztucznej sieci neuronowej
Zobacz szczegóły
Ograniczniki przepięć Varitector PU  firmy Weidmüller

Ograniczniki przepięć Varitector PU firmy Weidmüller

Weidmüller oferuje niezawodne ograniczniki przepięć Varitector PU, charakteryzujące się innowacyjną konstrukcją, opartą na szeregowej kombinacji zamkniętego iskiernika...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl