Produkty, technologie

 

Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

TVelektro

ASTOR: System sterowania wysokiej dostępności PACSystems HA firmy GE Intelligent Platforms

07.09.2011
Pobierz Flash Player żeby zobaczyć wideo.
Oceń film:
6.0
Wyświetleń: 3286

PACSystems HA, zbudowany przy użyciu kontrolerów PAC firmy GE Intelligent Platforms z rodziny PACSystems, to układ sterowania z bezuderzeniową rezerwacją jednostek centralnych. Może być budowany w oparciu o kontrolery PAC serii RX3i lub RX7i (wtedy zapewnia maksymalne możliwości przetwarzania danych). Głównym zadaniem systemu jest zapewnienie wysokiego poziomu niezawodności i stabilności działania instalacji w trakcie przełączania pomiędzy jednostkami sterującymi.
Automatyczne, bezuderzeniowe przełączenie sterowania na kontroler zapasowy następuje w przypadku awarii kontrolera głównego.
Synchronizowane pomiędzy kontrolerami dane procesowe zapewniają w chwili przełączenia na kontroler zapasowy kontynuowanie pracy z dokładanie takimi samymi
danymi jakie miał kontroler główny w chwili awarii. Bezuderzeniowość natomiast gwarantuje, że moment przełączenia jest niezauważalny z punktu widzenia ciągłości procesu produkcyjnego dzięki czemu system pracuje bez przerw i spadku jakości oraz wydajności.
Jednostki nadrzędne sterują procesem za pomocą rozproszonych układów wejść/wyjść. Ekonomiczny i funkcjonalny układ wejść/wyjść może zostać zrealizowany dzięki zastosowaniu serii VersaMax, a układ wejść/wyjść o zaawansowanej diagnostyce - w oparciu o serię RX3i. Dla układów wymagających zbieranie danych ze stref zagrożonych wybuchem stosuje się układy 8000 Process I/O. System może być również rozbudowywany na ruchu o obsługę kolejnych węzłów I/O bez potrzeby zatrzymywania całego procesu.
Więcej informacji na stronie: www.astor.com.pl/ha

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Konkurs z nagrodami! Zobacz które miejsce zdobędziesz »

Kable i przewody - pobierz bezpłatny Ebook »

Konkurs dla elektryków Ebook
Jesteś specjalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Weź udział w pierszej edycji Ligi Specjalistów i poczuj emocje związane z rywalizacją w konkursie! Zaglądaj na stronę ligaspecjalistow.pl i odpowiadaj na pytania ze swojej branży.  
zobacz konkurs »
Przedstawiamy nowy poradnik „Kable i przewody”! Znajdziecie w nim m.in. metody ochrony kabli przed pożarem, jak prowadzić i oznaczać trasy kablowe (...) czytam dalej »


Akumulatory do każdego typu pojazdu »

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce »

Akumulatory do każdego typu pojazdu Magazyny energi w polsce
Niezależnie od tego czy jeździsz samochodem osobowym, SUV-em, terenówką czy autem dostawczym, znajdziesz(...) czytam dalej » Aparatura łączeniową i sterownicza dla automatyki przemysłowej, techniki medycznej oraz automatyki budynków(...) czytam dalej »

Jak zdalnie monitorować pracę silnika?

UPS zasilacze Jak przekształcić silni elektryczny w inteligentne, połączone bezprzewodowo urządzenia. Czujnik montowany jest na kadłubie silnika indukcyjnego niskiego napięcia bez potrzeby okablowania czy wprowadzania zmian mechanicznych (...) czytam dalej »


Switche niezarządzalne - które wybrać?

Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Switche niezarządzalne Rola miedzi w energetyce słonecznej
Switche niezarządzalne są to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Sektor energii słonecznej umacnia się coraz bardziej. Według Solar Power Europe, w roku 2017 została zainstalowana globalnie większa moc energii fotowoltaicznej niż (...) czytam dalej »

Stacje ładowania elektryków przed własnym domem »

Co się stało z tymi kablami?

miejska stacja ładowania Co sie stało z kablami
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym (...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Znajdź Film

Najczęściej...

Wyświetleń: 14016|Ocena: 0.0
Wyświetleń: 13733|Ocena: 0.0
Wyświetleń: 13484|Ocena: 4.0
Wyświetleń: 13295|Ocena: 0.0
Wyświetleń: 13230|Ocena: 0.0

Innowacyjna stacja ładowania autobusów EV w Ostrawie

Holenderska firma Heliox dostarczyła pierwsze rozwiązanie do szybkiego ładowania autobusów elektrycznych z odwróconym pantografem w Czechach. Urządzenie o mocy 450 kW zainstalowano w...

Torba i walizka na narzędzia Knipex 1

Każdy posiadacz dużej liczby narzędzi zdaje sobie z tego sprawę, że utrzymanie ich w porządku ułatwia i przyspiesza pracę. Dlatego torby czy też walizki na narzędzia są świetnym...
ZPAS ZPAS
ZPAS z siedzibą w Przygórzu to lider produkcji szaf i obudów teleinformatycznych, energetycznych i automatyki oraz kompleksowych rozwiązań...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl