Prezentacja firmy

ŻARÓWKI LED

W zakresie źródeł światła oferta naszej firmy obejmuje ledówki o trzonkach: E27, E14, E10, G4, G9, GU10, GX53, MR16, R7S, G23 i G24, AR111/ QR111 dostępne w wielu wariantach barwy, mocy i jasności. 

Poznaj asortyment firmy MICROS >>

Żarówki LED E27Żarówki LED E27

Żarówki LED na dużym gwincie E27 są najbardziej popularne i mają wiele zastosowań (np. oświetlenie domowe).

Posiadamy żarówki LED o kształcie tradycyjnym oraz kulki, w przedziale mocy od 6W do 15W, o barwie białej ciepłej, białej naturalnej lub RGB, na napięcie 24 AC DC lub 230V. Niektóre oferowane przez nas modele współpracują ze ściemniaczami.

 

Żarówki LED Grow LightŻarówki LED Grow Light

Naszą nowością są żarówki LED, które znajdują zastosowanie do uprawy roślin (tzw. LED Grow Light). Dostępne są żarówki o mocy 4W do 45W, barwie światła: czerwonej. niebieskiej, podczerwonej, białej zimnej, białej ciepłej, UV, strumieniu świetlnym 1500lm - 5000 lm, napięciu 230V AC, diodach LED SMD3528 i SMD5730, o kształcie PAR.

Wszystkie są wyposażone w IC Driver. Żarówki GROW LIGHT zbudowane są z diod o różnej długości fali emitowanego światła, dlatego są kompleksowym rozwiązaniem dla każdego z etapów rozwoju roślin. Czerwone światło odpowiada za kwitnienie, natomiast światło niebieskie za wzrost roślin. W niektórych modelach występują diody emitujące światło podczerwone oraz UV, dodatkowo wspomagające te procesy.

Żarówki LED E14Żarówki LED E14

Żarówki LED o małym, bardzo popularnym gwincie E14 dostępne w naszej ofercie mają szerokie zastosowanie, gdyż gwint ten spotykany jest w niemalże wszystkich instalacjach o małej mocy, w bardzo wielu rodzajach lamp, tj. w kinkietach, lampach wiszących, stojących, lampkach nocnych, żyrandolach i innych. Oferujemy modele o mocy od 1.5W do 7W, o różnych kątach świecenia i kształtach, uzależnionych od zastosowania. Najpopularniejszym kształtem żarówki na gwincie E14 jest kształt przypominający świeczkę – w ofercie dysponujemy tego typu produktami na diodzie 2835 oraz modele typu FILAMENT, które są wykorzystywane do celów dekoracyjnych. Nasze żarówki wyposażone są w wysoce wydajne diody SMD 2835, 3528, 3014 i 5050 oraz COB.

Żarówki LED G9Żarówki LED G9

Żarówki o trzonku G9 stosowane są zazwyczaj w kinkietach i wszelkiego rodzaju lampach wiszących.

Dysponujemy modelami o mocy od 1.8W do 8W, kątach świecenia 120°, 180° 270°, 360° w dwóch wariantach kształtu: kapsułka i walec oraz z następującymi rodzajami diod: 2835, 3014, 5050, COB. Cześć modeli pokryta jest warstwą silikonową, dzięki czemu żarówka jest o wiele bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.

 

Żarówki LED G4Żarówki LED G4

Żarówki LED G4, idealnie nadają się do zastosowania w miejscach, gdzie wymagane są minimalne rozmiary, np. do opraw meblowych, schodowych, kuchennych, łazienkowych lub wystaw sklepowych.

Żarówki G4 LED występują w różnych wariantach zasilania. Bardzo ważnym aspektem jest problem odpowiedniego zasilania, dlatego dla żarówek zasilanych niskim napięciem wymagany jest specjalny zasilacz przystosowany do oświetlenia ledowego zapewniający prawidłowe warunki pracy.

 

1. Żarówki G4 typu talerzyk
Charakteryzują się standardowym kątem świecenia 120° oraz 180°. Dostępne są modele zbudowane na bazie 9, 12 lub 18 diod typu SMD5050, a szczególnie godny uwagi jest model OLBC.R3.8W-G4B_12VDC zbudowany w oparciu o niezwykle wydajną diodę COB odznaczający się strumieniem świetlnym aż 500 lm.

2. Żarówki G4 o budowie walcowej
Żarówki te dostępne są w przedziałach mocy od 1.5W do 7W, na wydajnych i trwałych diodach COB, SMD2835, SMD5050, SMD3014. Cechują się szerokim kątem świecenia 180°, 340° lub 360°, a więc polecane są szczególnie do opraw wymagających równomiernego oświetlenia. Są dostępne w trzech wariantach barwy światła: białej ciepłej, białej naturalnej i białej zimnej. Niektóre żarówki LED G4 dostępne są w obudowie silikonowej lub aluminiowej. Obudowa silikonowa sprawia, że żarówka może pracować w trudniejszych warunkach środowiska i jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast obudowa aluminiowa gwarantuje doskonałe odprowadzania ciepła. Dodatkowo, zastosowanie diod COB zwiększa niezawodność i stabilność działania żarówek, a zastosowanie chipów EPISTAR wydłuża żywotność źródła światła.

3. Żarówki LED G4 o kształcie kapsułki
W ofercie dostępne są żarówki o przedziale mocy 1.5W-3.0W, o kącie świecenia 110°, 280°, 360°, o barwie białej ciepłej i białej zimnej, na diodach COB, SMD 2835, 3014, na napięcie 12V DC i 230V AC.

Żarówki LED filament Żarówki LED filament

Firma Micros, jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek jeden z najbardziej popularnych produktów LED, jakim jest dioda LED filament. Dioda LED filament łączy w sobie zalety diod tradycyjnych i produkowanych w technologii LED. Nowoczesne diody LED, ukształtowane na wzór włókien żarowych, zapewniają wysoką wydajność, przyjemną dla oka barwę oraz duży współczynnik oddawania barw, jednocześnie zachowując wysoką ennergooszczędność. Diody LED filament montowane są w klasycznych szklanych obudowach, dzięki czemu wyglądem przypominają klasyczną. żarówkę Ma to duże znaczenie w przypadku zastosowania lamp dekoracyjnych.

Dzięki doskonałej jakości światła dioda LED filament przynosi zupełnie nowe wrażenia wizualne, w przeciwieństwie do tradycyjnych diod LED. Jedno włókno LED filament zużywa od 1W do 4W energii, przy wydajności ponad 100 lm/W, a w niektórych przypadkach nawet ponad 300 lm/W. Żarówka zawierająca diody LED filament jest bezpieczna dla użytkownika, nie zawiera toksycznych związków ołowiu i rtęci, nie emituje promieniowania UV oraz IR.

Dzięki diodom filament żarówki pobierają do 10 razy mniej energii niż żarówki tradycyjne przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów jasności i barwy światła. Mają 30-krotnie dłuższą żywotność od żarówek żarnikowych.

W lampie typu filament włókno LED jest umieszczone dokładnie tam, gdzie włókno żarowe w tradycyjnej żarówce. Zastosowana zastała tam dioda COG, tj. struktura. na którą nałożono luminofor. Dzięki dużej ilości diod LED połączonych w szereg - zwykle 28 diod tworzy jedno włókno - zdecydowanie prostszy jest system zasilający żarówek LED filament w porównaniu do tradycyjnych.

Zalety:

• ciepłe, przyjemne światło,
• nowoczesny design,
• 360 stopni świecenia,
• bardzo dobre odprowadzanie ciepła,
• wysoka wydajność,
• energooszczędność,
• nowoczesność.

W swojej ofercie mamy również giętkie filamenty.

Żarówki LED R7SŻarówki LED R7S

Nasza oferta obejmuje żarówki o trzonku R7S w przedziale mocy od 4W do 50W, barwie światła białej ciepłej, białej zimnej i białej naturalnej, strumieniu świetlnym od 330lm do 4700lm, kącie świecenia 180° i 200°, 360 oraz na wydajnych diodach SMD5630, SMD 2825, firmy Samsung i Epistar.

Trzonek R7S doskonale nadaje się do opraw dekoracyjnych (np. w lampach podłogowych i kinkietach) oraz do naświetlaczy. Dodatkowo zastosowanie diod SMD sprawia, że źródło światła jest trwałe i ekologiczne, a co za tym idzie, również energooszczędne.

Żarówki LED MR16Żarówki LED MR16 (GU5.3)

Nasza oferta obejmuje żarówki o trzonku MR16 w przedziale mocy od 2.5W do 7.0W, na wydajnych diodach SMD 2835, 5050, COB. Żarówki te są wyposażone w aluminiowy radiator, który zapewnia odpowiednie chłodzenie żarówki.

Wśród żarówek tego typu polecamy m.in. reflektory punktowe typu PAR16, będące idealnym zamiennikiem halogenowych lamp wysokonapięciowych. Lampy te są niezwykle wydajne i zawierają wbudowany system sterowania temperaturą, dzięki czemu są trwałe.

Zazwyczaj wykorzystuje się je do witryn i gablot, a także do podświetlania punktowego ekspozycji sklepowych czy też muzealnych

Żarówki LED GU10 i GX53Żarówki LED GU10 i GX53

Źródła światła o trzonku GU10, tzw. wtyku reflektorowym charakteryzują się tym, że są zasilane bezpośrednio z sieci napięciem ~230V AC. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie wymagają stosowania dodatkowych zasilaczy.

W ofercie posiadamy żarówki o mocy od 2,5W do 8,5W, diodach LED SMD 2835. 3528, 5050. Część modeli posiada IC Driver.

Godne polecenia są też żarówki o trzonku GX53.

 

Ich parametry to:

  • Moc: 7W (odpowiednik 60W) i 8.5W (odpowiednik 75W),
  • Barwa światła: biała ciepła
  • Strumień świetlny: 560lm i 680lm
  • Napięcie: 230V AC
  • Kształt: reflektror
  • Diody: 30xSMD2835 i 40xSMD2835

Żarówki LED na trzonkach G23 i G24Żarówki LED na trzonkach G23 i G24

Ich wysoką jakość, energooszczędność oraz efektowność oświetlenia zapewniają 64 diody SMD 2835 firmy Epistar, na których zbudowane są żarówki.

Obecnie dostępne są żarówki o mocy 13.0W, o barwie światła białej ciepłej (3000K), strumieniu świetlnym 1100 lm, kącie świecenia 120°, napięciu 85-265V i współczynniku oddawania barw CRI>80. Ponadto żarówki bardzo dobrze współpracują z mikrofalowymi oraz pasywnymi czujnikami ruchu.

 

Zalety:

• naturalne światło,
• energooszczędność,
• prosty i szybki montaż,
• brak czasu rozgrzewania - natychmiastowa jasność,
• długa żywotność (powyżej 35 000h),
• doskonałe chłodzenie diod dzięki aluminiowemu radiatorowi,
• zastosowanie wysokiej jakości zasilacza.

Wybrane dla Ciebie


Jakie wybrać kable, przewody i osprzęt kablowy!

kable i przewody - przewodnik

Rozporządzenia CPR, dotyczące kabli i przewodów elektrycznych w zakresie reakcji na ogień. Została przedstawiona klasyfikacja materiałów budowlanych w zakresie reakcji na ogień oraz... czytam więcej »

 


Kamery termowizyjne nawet 40% taniej!

Promocja na kamery termowizyjne FLIR

Tylko do 9 grudnia możesz kupić kamery termowizyjne do prac elektrycznych i energetycznych w dużo niższych cenach... sprawdź za ile »

 


System zasilania gwarantowanego - jaki wybrać?

Rodzaje zasilania

Współczesne urządzenia elektryczne i elektroniczne spełniają ogrom funkcji, których oczekują ich użytkownicy. Są znakomitą pomocą w życiu i pracy, jednak wymagają zadbania o jeden aspekt – niezawodną, łatwo... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania?

Oświetlenie zewnętrzne LED - dobór i zastosowanie»

Ranki łączniki gniazdka oswietlenie zewnętrzen LED
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Zobacz jakie oprawy zaprezentowano na Energetab 2019  »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i  mobilne stacje elektronika
Oświetlenie awaryjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie zajmowanych przestrzeni podczas awarii zasilania opraw oświetlenia podstawowego. Niejednokrotnie zanik oświetlenia podstawowego nie jest spowodowany zwykłą awarią zasilania czy wyłączeniem(...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Jak zapewnić bezprzerwowe zasilanie gwarantowane? »

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło »

zasilanie gwarantowane panele słoneczne
Co rusz znaczenie tego problemu uświadamiają nam przechodzące nad naszym krajem orkany i wichury oraz widmo blackoutu, wynikające z pojawiającego się latem ogromnego zapotrzebowania na ... czytam więcej » Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%.... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Małe, średnie i duże systemy sterowania »

Sterowniki plc Jeszcze kilka lat temu sterowniki PLC „tylko” wspierały pracowników przy wykonywaniu monotonnych zadań i zwiększaniu szybkości produkcji. Aktualnie każda produkcja ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » »

wyświetlacze cyfrowe robotyka i automatyka
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać moc
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
11/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Instalacje elektryczne na terenie imprez plenerowych – błędy oraz wymagania
  • - Ochrona przed pożarem z wykorzystaniem wyłączników różnicowoprądowych
Zobacz szczegóły
Firma:
MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic
Województwo:
małopolskie
Adres:
ul. E. Godlewskiego 38
30-198 Kraków
Telefon:
+48 12 636 95 66
Faks:
+48 12 636 93 99
Strona WWW:
E-mail:
NIP:
677-00-44-350

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl