Dla autorów

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

Redaktor naczelny
mgr inż. Julian Wiatr, jwiatr@elektro.info.pl

Redaktor językowy
Anna Kuziemska, akuziemska@elektro.info.pl

Redaktorzy tematyczni
Karol Kuczyński, kkuczynski@elektro.info.pl
Jacek Sawicki, jsawicki@elektro.info.pl

Redaktor statystyczny
Agata Kendziorek-Skolimowska

Recenzenci artykułów naukowych publikowanych w „elektro.info”

mgr inż. Andrzej Boczkowski - Stowarzyszenie Elektryków Polskich

dr inż. Lech Danielski - Politechnika Wrocławska

prof. dr hab. inż. Zbigniew Hanzelka - Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

dr inż. Kazimierz Herlender - Politechnika Wrocławska

bryg. dr inż. Waldemar Jaskółowski - Szkoła Główna Służby Pożarniczej

dr inż. Marek Jaworski - Politechnika Wrocławska

prof. dr hab. inż. Brunon Lejdy - Politechnika Białostocka

prof. dr hab. inż. Janusz Partyka - Politechnika Lubelska

dr inż. Paweł Piotrowski - Politechnika Warszawska

prof. dr hab. inż. Jan Sikora - Politechnika Lubelska

doc. dr hab. inż. Tadeusz Dobrowiecki - Budapest University of Technology and Economics

prof. dr hab. inż. Andrzej Sowa - Politechnika Białostocka


mgr inż. Witold Zdunek – Stowarzyszenie Polskich Energetyków

 


O „elektro.info”

 

Miesięcznik elektro.info ukazuje się od października 2001 roku – od początku w nakładzie 9,5 tys. egzemplarzy. W 2004 r. powstał portal www.elektro.info.pl, będący źródłem wiedzy o szeroko pojętej elektroenergetyce, a jednocześnie wirtualną czytelnią artykułów opublikowanych kiedyś w miesięczniku, niedostępnych już w tradycyjnej dystrybucji.

Silną stroną czasopisma i portalu jest dobrze merytorycznie przygotowany zespół redakcyjny, który jest prowadzony przez praktyka – projektanta elektryka z wieloletnim doświadczeniem. Pozwala to doskonale wyczuć oczekiwania Czytelników i zapewnić im bardzo dobrze oceniany przez fachowców z branży zakres artykułów merytorycznych, prezentujących zagadnienia w sposób nadający się do wykorzystania w praktyce. Ponieważ elektro.info powstało z myślą o stworzeniu źródła fachowej informacji na temat elektrotechniki elektroenergetyki, główną ideą jest wyróżnienie się na tle konkurencji bogatą i rzetelną zawartością merytoryczną.

Wydawca i redakcja elektro.info stawiają sobie za cel wydawanie pisma, którego standard będą wyznaczały opinie Czytelników („przez specjalistów dla specjalistów”), dlatego tworzenie i rozwój miesięcznika odbywa się z ich znaczącym udziałem. Celem redakcji jest edukacja osób związanych z elektroenergetyką w zakresie: ochrony przeciwporażeniowej i odgromowej, systemów gwarantowanego zasilania, instalacji elektroenergetycznych w obiektach budowlanych, oświetlenia inteligentnego budynku, czy pomiarów i bezpieczeństwa użytkowania instalacji i urządzeń elektroenergetycznych. Wszystkie nasze działania staramy się prowadzić na wysokim dydaktycznie poziomie, aby służyły nie tylko projektantom od lat obecnym w branży, ale także studentom, którzy dopiero przygotowują się do pracy w zawodzie.

W ciągu roku ukazuje się 10 numerów. Każdy z nich jest w dużej mierze poświęcony tematyce przewodniej (w zależności od miesiąca) tak, aby Czytelnik mógł znaleźć w nim materiały dotyczące określonego zagadnienia, ujmujące je jednak w różnych aspektach. Jednym z takich tematów jest ochrona przeciwpożarowa (temat przewodni październikowego wydania), a o wadze, jaką redakcja przywiązuje do tego tematu, świadczy fakt, że artykuły z tej dziedziny są obecne w wydaniach nie tylko przy okazji numeru przewodniego, ale i przez cały rok.

Ponad 10 lat istnienia tytułu elektro.info na rynku czasopism branżowych pokazało, że potrzeba wzbogacania swojej wiedzy i rozwoju umiejętności w środowiskach związanych z elektroenergetyką jest bardzo silna. Jest to grupa osób, dla której poziom merytoryczny ma duże znaczenie, która chce „na bieżąco” weryfikować i rozwijać swoją wiedzę, a przy tym jest otwarta na zmiany. Cieszymy się, że mogą tę wiedze zdobywać także dzięki nam.

10/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Kompensacja mocy biernej w środowisku wyższych harmonicznych
  • - Projekt zasilania osiedla domków jednorodzinnych w energię elektryczną
Zobacz szczegóły
Wzorcowanie, nie tylko wydatek, ale również korzyść

Wzorcowanie, nie tylko wydatek, ale również korzyść

Zakłady produkcyjne bardzo często postrzegają proces wzorcowania urządzeń pomiarowych jako zbędny wydatek, bez którego fabryka mogłaby nadal produkować wyroby, według...
TRONIA Sp. z o.o. TRONIA Sp. z o.o.
Warszawska firma TRONIA Sp. z o.o. swoją działalność opiera na modnym ostatnio „outsourcingu”, co pozwala jej, przy stosunkowo...
Whether you have decided to look into...
durga  |  06.09.2018, 16:00  |  1
Zapraszamy do umieszczania ogłoszeń...
adm  |  15.06.2018, 10:55  |  1
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl