Dla autorów

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

Redaktor naczelny
mgr inż. Julian Wiatr, jwiatr@elektro.info.pl

Redaktor językowy
Anna Kuziemska, akuziemska@elektro.info.pl

Redaktorzy tematyczni
Karol Kuczyński, kkuczynski@elektro.info.pl
Jacek Sawicki, jsawicki@elektro.info.pl

Redaktor statystyczny
Agata Kendziorek-Skolimowska

Recenzenci artykułów naukowych publikowanych w „elektro.info”

mgr inż. Andrzej Boczkowski - Stowarzyszenie Elektryków Polskich

dr inż. Lech Danielski - Politechnika Wrocławska

prof. dr hab. inż. Zbigniew Hanzelka - Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

dr inż. Kazimierz Herlender - Politechnika Wrocławska

bryg. dr inż. Waldemar Jaskółowski - Szkoła Główna Służby Pożarniczej

dr inż. Marek Jaworski - Politechnika Wrocławska

prof. dr hab. inż. Brunon Lejdy - Politechnika Białostocka

prof. dr hab. inż. Janusz Partyka - Politechnika Lubelska

dr inż. Paweł Piotrowski - Politechnika Warszawska

prof. dr hab. inż. Jan Sikora - Politechnika Lubelska

doc. dr hab. inż. Tadeusz Dobrowiecki - Budapest University of Technology and Economics

prof. dr hab. inż. Andrzej Sowa - Politechnika Białostocka


mgr inż. Witold Zdunek – Stowarzyszenie Polskich Energetyków

 


O „elektro.info”

 

Miesięcznik elektro.info ukazuje się od października 2001 roku – od początku w nakładzie 9,5 tys. egzemplarzy. W 2004 r. powstał portal www.elektro.info.pl, będący źródłem wiedzy o szeroko pojętej elektroenergetyce, a jednocześnie wirtualną czytelnią artykułów opublikowanych kiedyś w miesięczniku, niedostępnych już w tradycyjnej dystrybucji.

Silną stroną czasopisma i portalu jest dobrze merytorycznie przygotowany zespół redakcyjny, który jest prowadzony przez praktyka – projektanta elektryka z wieloletnim doświadczeniem. Pozwala to doskonale wyczuć oczekiwania Czytelników i zapewnić im bardzo dobrze oceniany przez fachowców z branży zakres artykułów merytorycznych, prezentujących zagadnienia w sposób nadający się do wykorzystania w praktyce. Ponieważ elektro.info powstało z myślą o stworzeniu źródła fachowej informacji na temat elektrotechniki elektroenergetyki, główną ideą jest wyróżnienie się na tle konkurencji bogatą i rzetelną zawartością merytoryczną.

Wydawca i redakcja elektro.info stawiają sobie za cel wydawanie pisma, którego standard będą wyznaczały opinie Czytelników („przez specjalistów dla specjalistów”), dlatego tworzenie i rozwój miesięcznika odbywa się z ich znaczącym udziałem. Celem redakcji jest edukacja osób związanych z elektroenergetyką w zakresie: ochrony przeciwporażeniowej i odgromowej, systemów gwarantowanego zasilania, instalacji elektroenergetycznych w obiektach budowlanych, oświetlenia inteligentnego budynku, czy pomiarów i bezpieczeństwa użytkowania instalacji i urządzeń elektroenergetycznych. Wszystkie nasze działania staramy się prowadzić na wysokim dydaktycznie poziomie, aby służyły nie tylko projektantom od lat obecnym w branży, ale także studentom, którzy dopiero przygotowują się do pracy w zawodzie.

W ciągu roku ukazuje się 10 numerów. Każdy z nich jest w dużej mierze poświęcony tematyce przewodniej (w zależności od miesiąca) tak, aby Czytelnik mógł znaleźć w nim materiały dotyczące określonego zagadnienia, ujmujące je jednak w różnych aspektach. Jednym z takich tematów jest ochrona przeciwpożarowa (temat przewodni październikowego wydania), a o wadze, jaką redakcja przywiązuje do tego tematu, świadczy fakt, że artykuły z tej dziedziny są obecne w wydaniach nie tylko przy okazji numeru przewodniego, ale i przez cały rok.

Ponad 10 lat istnienia tytułu elektro.info na rynku czasopism branżowych pokazało, że potrzeba wzbogacania swojej wiedzy i rozwoju umiejętności w środowiskach związanych z elektroenergetyką jest bardzo silna. Jest to grupa osób, dla której poziom merytoryczny ma duże znaczenie, która chce „na bieżąco” weryfikować i rozwijać swoją wiedzę, a przy tym jest otwarta na zmiany. Cieszymy się, że mogą tę wiedze zdobywać także dzięki nam.

10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...
Zapraszamy do umieszczania ogłoszeń...
adm  |  15.06.2018, 10:55  |  1
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl