Blogi // Okiem reportera

 

Pełny numer elektro.info 9/2015 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Rozdzielnica na budowie
 kuczynk  |  16.07.2017  |  1
Podstawowa zasada ochrony przed porażeniem elektrycznym polega na tym, by części czynne niebezpieczne nie były dostępne, a dostępne części przewodzące nie były niebezpieczne ani w warunkach normalnych, ani w warunkach pojedynczego uszkodzenia.
Słów kilka o braku kultury, szacunku dla przyrody, wyobraźni i świadomości w postępowaniu we zużytym sprzętem elektronicznym, czyli o bezmyślnym konsumpcyjnym niechlujstwie.
Przedłużacz na budowie
Okiem  Reportera  |  10.07.2017  |  1
Ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym jest zespołem środków technicznych zmniejszających ryzyko porażenia oraz środków organizacyjno-prawnych, mających na celu zapewnienie bezpiecznej eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych.
Wybór rodzaju i rozmieszczenie urządzeń piorunochronnych wymaga starannego zaplanowania na etapie projektu nowego obiektu co maksymalizuje wykorzystanie przewodzących elementów budynków jako elementów instalacji odgromowej.
Uziomy sztuczne wykonywane są ze stalowych elementów: ocynkowanych, nieocynkowanych, z dobrze przylegającymi powłokami miedzianymi oraz z gołych elementów miedzianych.
Układ uziemiający tworzy zespół wielu elementów składowych wykonanych w celu uziemienia, czyli połączenia metalowych części przewodzących z ziemią przez instalacje uziemiające.
Rozdzielnice oświetlenia ulicznego mogą być wykonane w wersjach wolnostojących oraz instalowanych na słupie. Mogą być w obwodach stalowych lub aluminiowych, malowanych proszkowo lub poliestru termoutwardzalnego wzmacnianego włóknem szklanym.
Sposób ułożenia przewodów w instalacji i rodzaj przewodów musi być dostosowany do charakteru budynku i przeznaczenia pomieszczeń oraz rodzaju instalacji i sposobu montażu. Przewody i kable powinny być tak dobrane, aby podczas wieloletniego użytkowania nie występowało ich przedwczesne zużycie i uszkodzenia powodowane szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.
Ciągłość przewodu PEN w układzie TN-C jest sprawą kluczową dla zapewnienia ochrony przeciwporażeniowej.
Szyna PEN
Okiem  Reportera  |  04.06.2017
Do uziemionego przewodu ochronnego (PE lub PEN) przyłącza się części przewodzące dostępne w celu objęcia ich ochroną przeciwporażeniową.
Przewód PEN
Okiem  Reportera  |  30.05.2017
Kontrola stanu technicznego instalacji elektrycznych pod kątem spełnienia wymagań dotyczących ochrony przed porażeniem elektrycznym wymaga przeprowadzenia pomiarów rezystancji uziemień, dla określenia wartości napięcia dotykowego, jakie może powstać między różnymi częściami przewodzącymi przyłączonymi do przewodu ochronnego.
Tradycyjny telefon
Okiem  Reportera  |  24.05.2017  |  1
Tradycyjne telefony odchodzą do "lamusa", choć możemy je jeszcze spotkać ...
Przekroje żył kabli i przewodów o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV powinny być dobrane również w zależności od dopuszczalnego spadku napięcia oraz wymagań dotyczących ochrony przeciwporażeniowej.
Rozdzielnica główna jest elementem instalacji elektrycznej budynku występującym w przypadku, gdy z jednego złącza zasila się więcej niż jedną wewnętrzną linię zasilającą.
W skład wewnętrznych linii zasilających w budynkach, łączących odległe nieraz od rozdzielnicy instalacje odbiorcze, mogą wchodzić rozdzielnice oraz puszki łączeniowe.
Strona: 1 z 29
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
6/2017

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 6/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Baterie litowo-jonowe w energetyce zawodowej
  • - Układy zasilania w obiektach użyteczności publicznej
Zobacz szczegóły
Czy przewody szynowe mają sens?

Czy przewody szynowe mają sens?

Pomimo prawie stuletniej historii przewodów szynowych jako elementu instalacji elektrycznych trwale wpisanego w krajobraz elektryczny, podczas praktyki na rynku instalacyjnym...
ELEKTROMETAL ELEKTROMETAL
PRODUKCJA - DYSTRYBUCJA - SERWIS przeciwwybuchowych i przemysłowych opraw oświetleniowych przeciwwybuchowych puszek rozgałęźnych,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl