Blogi // Okiem reportera

 

Pełny numer elektro.info 9/2015 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Tradycyjne telefony odchodzą do "lamusa", choć możemy je jeszcze spotkać ...
Przekroje żył kabli i przewodów o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV powinny być dobrane również w zależności od dopuszczalnego spadku napięcia oraz wymagań dotyczących ochrony przeciwporażeniowej.
Rozdzielnica główna jest elementem instalacji elektrycznej budynku występującym w przypadku, gdy z jednego złącza zasila się więcej niż jedną wewnętrzną linię zasilającą.
W skład wewnętrznych linii zasilających w budynkach, łączących odległe nieraz od rozdzielnicy instalacje odbiorcze, mogą wchodzić rozdzielnice oraz puszki łączeniowe.
Rozdzielnica mieszkaniowa powinna być umieszczona w miejscu i na wysokości nieutrudniającej dostępu do łączników.
Zapomniane złącze kablowe
Okiem  Reportera  |  26.04.2017  |  2
Złącze elektryczne budynku powinno być zainstalowane w przewidzianym i odpowiednio przystosowanym miejscu. Lokalizacja i podstawowe wymagania dotyczące instalowania złącza elektrycznego powinny być uzgodnione z dostawcą energii elektrycznej.
Uszkodzenie młotowiertarki nie musi oznaczać spalenia silnika w wyniku np. zwarcia komutatora...
Ochrona przed porażeniem elektrycznym jest nieodłącznym elementem budowy urządzeń i instalacji elektroenergetycznych oraz zasad ich eksploatacji.
Instalacje wykonane przewodami wielożyłowymi na tynku są w zasadzie łatwe do wykonania oraz zapewniają możliwość dogodnej konserwacji i remontów. Wadą ich jest niezbyt estetyczny wygląd i dlatego są one stosowane głównie w przemyśle.
Instalacja elektryczna składa się z odpowiednio dobranych elementów elektrycznych, zapewniających dostawę energii elektrycznej do obiektów budowlanych, w sposób niezawodny i bezpieczny.
W instalacjach dachowych zalecane jest stosowanie kabla o podwyższonej odporności na promieniowanie UV. Kabel należy układać wzdłuż rynny w obu kierunkach, tak aby osiągnąć wymaganą moc cieplną. Rynny i rury spustowe mogą być ogrzewane przez instalację wspólną lub, w szczególnych przypadkach, przez dwie osobne instalacje.
Krata elektryczna
Okiem  Reportera  |  26.03.2017  |  1
Instalacja elektryczna prowadzona na zewnątrz budynku powinna zapewniać bezpieczeństwo jej użytkownikom i osobom postronnym, w szczególności pod względem ochrony przeciwporażeniowej.
Instalacja elektryczna składa się z odpowiednio dobranych elementów elektrycznych układu sieci, zapewniających dostawę energii elektrycznej do obiektów budowlanych, w sposób niezawodny i bezpieczny.
Urządzenia i instalacje elektryczne powinny zapewniać "bezpieczeństwo użytkowania", a przede wszystkim ochronę przed porażeniem elektrycznym...
Urządzenia zabezpieczające przewody i kable przed skutkami przeciążeń powinny być tak dobrane, aby w przypadku przepływu prądów o wartości większej od długotrwałej obciążalności prądowej przewodów, następowało ich zadziałanie zanim nastąpi nadmierny wzrost temperatury żył przewodów i zestyków w instalacji.
Strona: 1 z 28
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
4/2017

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 4/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Zagrożenia pożarowe oraz porażeniowe pochodzące od ograniczników przepięć (SPD)
  • - Wymagania środowiskowe dla urządzeń i instalacji elektroenergetycznych
Zobacz szczegóły
UPS-y kompensacyjne

UPS-y kompensacyjne

Urządzenia zasilania bezprzerwowego są niezbędnym elementem układów zasilania wrażliwych odbiorów, procesów technologicznych, zasilania centrów danych i układów...
JEAN MUELLER POLSKA Sp.z o.o. JEAN MUELLER POLSKA Sp.z o.o.
Firma JEAN MÜELLER GmbH ,  została założona w Eltville nad Renem w 1897 roku przez Jeana Müllera. Ten przedsiębiorczy człowiek w 1895...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl