elektro.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Ocena skuteczności wybranych kryteriów identyfikacji zakłóceń ziemnozwarciowych implementowanych w urządzeniach EAZ w głębi sieci SN

Evaluation of the effectiveness of selected criteria for identification of earth fault implemented in protection devices in the depth of mv network

Przekładniki prądowe przelotowe w izolacji silikonowej, rys. B. Olejnik

Przekładniki prądowe przelotowe w izolacji silikonowej, rys. B. Olejnik

W nowoczesnych sieciach średniego napięcia około 75% wszystkich awarii to zwarcia doziemne [1, 2]. Spośród wszystkich zwarć doziemnych około 85% to zwarcia cechujące się właściwościami i parametrami wystarczającymi do zaistnienia procesu samogaśnięcia łuku elektrycznego. Intensywność zwarć doziemnych jest dość duża – przeciętnie notuje się 10–20 zwarć na każde 100 km linii SN w ciągu roku [3].

W artykule:

  • Skuteczność kryteriów zerowoprądowych
  • Sieć z punktem neutralnym uziemionym przez rezystor
  • Sieć skompensowana z AWSCz
  • Podsumowanie

Streszczenie

Artykuł skupiony jest wokół problemu detekcji zwarć doziemnych w sieci średniego napięcia. Analizowana jest skuteczność kryterium zerowoprądowego w sieci z punktem neutralnym uziemionym przez rezystor oraz w sieci skompensowanej, przy czym przez słowo skuteczność rozumiane jest wykrywanie zdarzeń zwarciowych o konkretnej wartości rezystancji przejścia w miejscu jego wystąpienia. Obiektem analiz są sygnalizatory przepływu prądu zwarciowego oraz sterowniki wyłączników w głębi sieci (reklozerów), które są urządzeniami o często zubożonych układach pomiarowych i zabezpieczeniowych. Przeprowadzone analizy pokazują, że w wielu przypadkach nawet poprawnie skonfigurowane kryteria zabezpieczeniowe pracujące w głębi sieci mogą działać całkowicie nieskutecznie – w określonych sytuacjach dla kryteriów zerowoprądowych mogą wystąpić braki zadziałania nawet dla zwarć metalicznych.

Abstract

The article focuses on the problem of earth fault detection in a medium voltage network. The effectiveness of the zero-sequence current criterion in a network with a neutral point grounded by a resistor and in a compensated network is analyzed, where by the word effectiveness is understood the detection of fault events with a specific value of transition resistance at the place of its occurrence. The objects of analysis are short-circuit current flow fault current passage indicators and controllers of circuit breakers deep in the network (reclosers), which are devices with often poor measurement and protection systems. The analyses carried out show that in many cases even correctly configured protection criteria operating deep in the network can operate completely ineffectively – in certain situations for zero-sequence current criteria tripping misses can occur even for metallic short circuits.

Zwarcia doziemne związane są z różnymi zjawiskami, które mają wpływ na jakość i niezawodność dostaw energii elektrycznej. Ponadto zwarcia doziemne są źródłem przepięć, które stanowią zagrożenie dla urządzeń instalowanych w sieci, w szczególności dla izolacji kabli. Bardzo niebezpieczne są przepięcia wywołane przez zwarcia przerywane, które mogą doprowadzić do całkowitej degradacji izolacji urządzeń. To z kolei może spowodować przekształcenie zwarcia jednofazowego w zwarcie dwu- lub trójfazowe. W czasie trwania zwarcia doziemnego w sieci SN występuje także znaczne ryzyko porażenia. Zagrożenie to może wystąpić nie tylko w sieci SN, ale też przenieść się na stronę niskiego napięcia transformatorów dystrybucyjnych.

Sieci średniego napięcia pracują, w warunkach krajowych, z nieskutecznie uziemionym punktem neutralnym – podstawowe warianty to uziemienie punktu neutralnego przez rezystor lub dławik gaszący. Skutkuje to przeważnie dość małą amplitudą prądu ziemnozwarciowego. Jest on, co najwyżej, zbliżony do wartości prądu obciążenia linii. W związku z tym detekcja zwarcia doziemnego w sieci SN jest utrudniona. Zjawisko to nabiera szczególnie dużego znaczenia w sieciach skompensowanych, w których punkt neutralny uziemiony jest za pomocą dławika, zwykle z dodatkowymi układami wymuszania składowej czynnej prądu ziemnozwarciowego, a prąd ziemnozwarciowy ma wartość kilkunastu amperów.

Podstawowym kryterium zabezpieczeniowym do detekcji zwarć doziemnych w sieci z punktem neutralnym uziemionym przez rezystor jest kryterium zerowoprądowe (ANSI 50N/51N) [4].

Współcześnie podstawowymi kryteriami zabezpieczeniowymi do detekcji zwarć doziemnych w sieciach skompensowanych są kryteria admitancyjne. Zostały one opracowane w latach 80. w Instytucie Elektroenergetyki Politechniki Poznańskiej, w szczególności przez prof. J. Lorenca. Są one oparte na analizie tzw. admitancji zerowej, konduktancji zerowej oraz susceptancji zerowej – wielkości obliczanych na podstawie pomiaru składowej zerowej prądu i napięcia. Dużą zaletą tych kryteriów jest ich uniwersalność – chociaż stosowane są głównie w sieciach skompensowanych, nie ma problemów z ich eksploatacją w sieciach z innym sposobem pracy punktu neutralnego [5].

Obecnie największym wyzwaniem dla automatyki zabezpieczeniowej są zwarcia przerywane oraz wysokooporowe (HIF – high impedance fault), przy czym w tym artykule poruszone będą problemy związane ze zwarciami wysokooporowymi.

Parametrem związanym z HIF jest rezystancja przejścia RF w miejscu wystąpienia zwarcia, czyli rezystancja przejścia pomiędzy przewodem fazowym a elementem uziemionym lub ziemią. Dla zwarć niskooporowych RF wynosi kilka, maksymalnie kilkadziesiąt omów. Zwarcia wysokooporowe to zwarcia o rezystancji przejścia powyżej 1000 Ω, przy czym ta granica nie jest w żadnym dokumencie literalnie podana.

Oprócz samego wykrywania wystąpienia zwarcia doziemnego w sieci, we współczesnej elektroenergetyce istotna jest także możliwie precyzyjna lokalizacja takiego zwarcia. Korzystne jest w tym celu stosowanie wskaźników przepływu prądu zwarciowego (WPPZ). WPPZ są urządzeniami cyfrowymi, które wykrywają przepływ prądu zwarciowego w punkcie systemu elektroenergetycznego, w którym są zainstalowane. Mogą być zasilane z baterii, małych paneli PV lub z napięcia sieciowego – za pomocą małych transformatorów potrzeb własnych. WPPZ mogą wykrywać tak zwarcia międzyfazowe (i z tym zadaniem radzą sobie zwykle bardzo dobrze), jak i zwarcia doziemne. Wskaźniki przepływu prądu zwarciowego są często wykorzystywane przez dyspozytorów do prowadzenia ruchu w sieci SN w stanach normalnych i – przede wszystkim – w stanach awaryjnych. Ponadto WPPZ są ważnymi elementami inteligentnych systemów FDIR (Fault Detection, Isolation and Restoration) [6, 7]. Kluczowymi dla tych systemów urządzeniami, poza WPPZ, są reklozery, czyli zdalnie sterowane wyłączniki instalowane w głębi sieci SN.

W niniejszym artykule przedstawiona zostanie problematyka skuteczności detekcji zwarć doziemnych przez urządzenia instalowane w głębi kablowo-napowietrznej sieci SN (w szczególności przez WPPZ), które współcześnie w dużej części bazują jeszcze na kryteriach zerowoprądowych.

Skuteczność kryteriów zerowoprądowych

Wiele ze współcześnie eksploatowanych sygnalizatorów przepływu prądu zwarciowego, zwłaszcza tych montowanych przed 2015 rokiem, pracuje w oparciu tylko o kryterium zerowoprądowe. W celu wykazania, na ile skutecznie tego typu urządzenia wykrywają zwarcia doziemne, a ściślej – zwarcia o jakiej wartości rezystancji przejścia są w danych warunkach wykrywane – przeprowadzone zostały analizy przedstawione poniżej. Rozpatrywano sieci z dwoma najpopularniejszymi sposobami pracy punktu neutralnego, czyli sieć z punktem neutralnym uziemionym przez rezystor oraz sieć skompensowaną.

Sieć z punktem neutralnym uziemionym przez rezystor

Do celów obliczeniowych założono, że prąd pojemnościowy sieci jest równy ICS = 120 A. Wartość znamionowego prądu ziemnozwarciowego rezystora uziemiającego przyjęto równą IR = 180 A, co przy napięciu nominalnym sieci równym 15 kV daje jego rezystancję znamionową równą RR = 48,11 Ω.

Współczynnik tłumienia sieci oblicza się z zależności:

gdzie:

Icz – wartość prądu czynnego przepływającego przez punkt neutralny sieci w trakcie zwarcia metalicznego – dla sieci z punktem neutralnym uziemionym przez rezystor Icz = IR. W związku z tym dla sieci, jak podano wyżej, wartość współczynnika tłumienia d0 = 1,5.

wartości współczynników ziemnozwarciowych b i ich modułu tab1 tab1

Tab. 1. Wartości współczynników ziemnozwarciowych β i ich modułu dla różnych rezystancji przejścia RF w sieci z punktem neutralnym uziemionym przez rezystor

tabeli 1. przedstawione zostały wartości współczynników ziemnozwarciowych β dla różnych rezystancji przejścia w sieci o parametrach podanych wyżej, przy czym współczynnik obliczany był z zależności:

gdzie:

RF – rezystancja przejścia między przewodem fazowym a ziemią w miejscu zwarcia,

ω – pulsacja napięcia sieciowego,

s – współczynnik rozstrojenia kompensacji ziemnozwarciowej, obliczany z zależności:

– przyjmując za IL znamionowy prąd dławika gaszącego. Oczywiście w sieci z punktem neutralnym uziemionym przez rezystor takiego dławika nie ma, zatem współczynnik rozstrojenia kompensacji ziemnozwarciowej przyjmuje wartość s = –1.

Obliczone wartości prądu ziemnozwarciowego w miejscu zainstalowania wskaźnika przepływu prądu zwarciowego zgodnie z zależnością:

dla różnych wartości prądu pojemnościowego linii za miejscem zainstalowania sygnalizatora przedstawiono w tabeli 2. 

wartości prądu ziemnozwarciowego IkZ... tab2

Tab. 2. Wartości prądu ziemnozwarciowego IkZ w miejscu zainstalowania sygnalizatora przepływu prądu zwarciowego podczas zwarć w liniach o różnej wartości prądu pojemnościowego ICLi i dla różnych rezystancji przejścia RF w sieci o punkcie neutralnym uziemionym przez rezystor

W zależności (4) a to względny udział pojemnościowego prądu zwarcia doziemnego linii za rozpatrywanym punktem, patrząc od strony szyn w rozdzielni SN z pracującym polem transformatora uziemiającego w prądzie pojemnościowym całej sieci.

Nastawa prądowa kryterium zerowoprądowego dobierana jest we wskaźnikach przepływu prądu zwarciowego z klasycznej zależności:

gdzie:

kb – współczynnik bezpieczeństwa, przyjmowany w sieciach z punktem neutralnym uziemionym przez rezystor równy 2,

ICLi – pojemnościowy prąd zwarcia doziemnego linii za miejscem zainstalowania wskaźnika przepływu prądu zwarciowego,

kp – współczynnik powrotu, przyjmowany z zakresu 0,85–0,98, tutaj 0,98,

ΔI – błąd prądowy filtru składowej zerowej prądu.

Nastawa kryterium musi także spełniać drugi warunek:

gdzie:

kc – współczynnik czułości zabezpieczenia, który dla dobranej nastawy I0nast powinien być większy co najmniej od 1,2 a najlepiej od 2. Współczynnik ai to współczynnik udziału prądu pojemnościowego za miejscem zainstalowania urządzenia EAZ do prądu pojemnościowego sieci, czyli:

Problemy z właściwym doborem nastawy prądowej kryterium zerowoprądowego wynikają przede wszystkim z tego, że kryteria te w układach ze wskaźnikami przepływu prądu zwarciowego pozyskują sygnały z nietypowych filtrów, np. w postaci trzech połączonych szeregowo cewek Rogowskiego, trzech przekładników prądowych o budowie przelotowej, w izolacji z silikonu (rys. 1.) lub innych rozwiązań nietypowych, np. potencjalnie cewki pomiarowe wykonane w technologii PCB HDI. 

detekcja zwarc doziemnych w sieci sn rys1

Rys. 1.  Przekładniki prądowe przelotowe w izolacji silikonowej, rys. B. Olejnik

Ponadto błąd prądowy filtru składowej zerowej prądu w zależnościach (5) i (6) należy podawać po stronie pierwotnej filtru, bo nastawa dobierana jest po stronie pierwotnej. Obecnie można przyjmować, że wartość tego błędu jest równa ΔI = 0,5 A, jednak nie ma żadnych badań, które tę wartość jednoznacznie by potwierdzały. Można zakładać, że to wartość zbyt niska. Bezpieczniej byłoby uznawać, że ΔI = 0,75 A, a nawet 1 A, ponieważ właściwości konkretnych rozwiązań zależą od producenta urządzeń. W dalszych analizach przyjmowana będzie jednak wartość ΔI = 0,5 A – z nadzieją, że jest ona poprawna, a już na pewno z uwzględnieniem ciągłego rozwoju i poprawy jakości instrumentów pomiarowych.

Tabela 2. zawiera dodatkowo nastawy sygnalizatorów przepływu prądu zwarciowego I0nast obliczone zgodnie z zależnością (5) i zaokrąglone w górę do wartości całkowitej. Za podwójną linią i wyróżnione pochyłą czcionką znajdują się takie rezystancje przejścia, które nie zostaną wykryte przez poprawnie nastawione wskaźniki przepływu prądu zwarciowego, przy czym oznacza to, że IkZ < I0nast. Wyraźnie widać, że w sytuacji, gdy prąd pojemnościowy linii za miejscem zainstalowania sygnalizatora jest niewielki, czyli w praktyce za sygnalizatorem jest tylko linia napowietrzna, skuteczność kryterium I0> jest dość wysoka. Mogą być wykryte zwarcia o rezystancji przejścia sięgającej kilku kΩ. Wzrost ICLi (rys. 2.) nie powoduje znacznego spadku wartości składowej zerowej prądu w miejscu zainstalowania sygnalizatora IkZ, jednakże w celu uniknięcia zadziałań zbędnych należy zwiększyć jego nastawę. Sprawia to, że w liniach o większym prądzie pojemnościowym za miejscem zainstalowania wskaźnika przepływu prądu zwarciowego kryterium I0> ma bardzo ograniczoną skuteczność.

detekcja zwarc doziemnych w sieci sn rys2

Rys. 2. Prąd ziemnozwarciowy w miejscu zwarcia oraz w dowolnym punkcie linii, rys. B. Olejnik

Należy pamiętać, że w przypadku nastawy, dla której współczynnik czułości kc – liczony według zależności (6) – osiągnie wartość mniejszą od 1, wskaźnik przepływu prądu zwarciowego nie wykryje żadnego zwarcia, nawet metalicznego.

Wyznaczone maksymalne możliwe wykrywane rezystancje przejścia w funkcji współczynnika udziału a dla różnych wartości tłumienności w sieci rozpatrywanej w tym podrozdziale przedstawia rysunek 3.

detekcja zwarc doziemnych w sieci sn rys3

Rys. 3. Wpływ wartości współczynnika tłumienia sieci i udziału prądu pojemnościowego linii za miejscem zainstalowania sygnalizatora w prądzie pojemnościowym całej sieci na wartość wykrywanej rezystancji przejścia zwarcia doziemnego w sieci z punktem neutralnym uziemionym przez rezystor, rys. B. Olejnik

Sieć skompensowana z AWSCz

Do analizy pracy wskaźników przepływu prądu zwarciowego w sieci skompensowanej z AWSCz założono, że wartość prądu pojemnościowego całej sieci będzie równa ICS = 120 A, co jest wartością typową dla polskich sieci średniego napięcia. Optymalna wartość prądu indukcyjnego dławika kompensującego powinna zawierać się w przedziale:

w związku z czym założono IL = 132 A. Dla takiej sieci wartość współczynnika rozstrojenia kompensacji ziemnozwarciowej (wg zależności (3)) jest równa s = 0,1. Przyjęto także, że w układzie uziemiającym pracuje automatyka wymuszania składowej czynnej, przy czym prąd czynny wymuszany w trakcie doziemienia jest równy IAWSCz = 20 A. Współczynnik tłumienia sieci (wg wzoru (1)) w takim przypadku jest równy d0 = 0,167. Napięcie nominalne sieci przyjęto równe Un = 15 kV.

Tabela 3. przedstawia wartości współczynników ziemnozwarciowych β dla różnych wartości rezystancji przejścia RF i sieci z założeniami jak wyżej. Współczynnik ziemnozwarciowy obliczany był z zależności (2).

Prąd zwarciowy w miejscu zainstalowania wskaźnika przepływu prądu zwarciowego IkZ dla sieci skompensowanej oblicza się, podobnie jak dla sieci uziemionej przez rezystor, z zależności (4). Obliczone nastawy kryterium zerowoprądowego umieszczone są w kolumnie I0nast w tabeli 4.

detekcja zwarc doziemnych w sieci sn tab3

Tab. 3. Wartości współczynników ziemnozwarciowych i ich modułu dla różnych rezystancji przejścia RF w sieci skompensowanej

detekcja zwarc doziemnych w sieci sn tab4

Tab. 4. Wartości prądu ziemnozwarciowego IkZ w miejscu zainstalowania sygnalizatora przepływu prądu zwarciowego podczas zwarć w liniach o różnej wartości prądu pojemnościowego za miejscem instalacji sygnalizatora i dla różnych rezystancji przejścia RF w sieci skompensowanej

Skuteczność wykrywania zwarć doziemnych przez czujniki przepływu prądu zwarciowego, bazujące tylko na kryterium I0>, jest niższa w sieci skompensowanej z AWSCz niż w sieci z punktem neutralnym uziemionym przez rezystor. W tym przypadku prawdopodobne jest niewykrycie zwarcia także w linii o bardzo małym prądzie pojemnościowym. Graniczne wartości wykrywania zwarć doziemnych w przypadku sieci skompensowanej z AWSCz dla różnych wartości współczynnika a oraz różnych wartości współczynnika rozstrojenia kompensacji ziemnozwarciowej przedstawia rysunek 4.

detekcja zwarc doziemnych w sieci sn rys4

Rys. 4. Wpływ wartości współczynnika rozstrojenia kompensacji i udziału prądu pojemnościowego linii za miejscem zainstalowania sygnalizatora w prądzie pojemnościowym całej sieci na wartość wykrywanej rezystancji przejścia zwarcia doziemnego w sieci skompensowanej, rys. B. Olejnik

Z punktu widzenia skuteczności detekcji zwarć doziemnych przez wskaźniki przepływu prądu zwarciowego bardzo istotna jest poprawna wartość współczynnika rozstrojenia kompensacji s, tzn. należy dobrać do danej sieci dławik kompensacyjny o takim prądzie jak w zależności (3). Jakiekolwiek zwarcie może być wykryte w sieci idealnie skompensowanej (czyli ICS= I) tylko w liniach, których udział a < 0,22, czyli w rozpatrywanym przypadku ICL < 26,4 A. W sieciach niedokompensowanych wskaźniki przepływu prądu zwarciowego (i zabezpieczenia) bazujące na kryterium I0> będą działać tylko w specyficznych przypadkach zwarć o bardzo małych rezystancjach przejścia.

Warto tutaj wspomnieć, że analizy są prowadzone dla minimalnej możliwej nastawy, czyli maksymalnego możliwego do osiągnięcia współczynnika czułości wskaźnika. Zwiększenie nastawy, a więc zmniejszenie czułości, pociągnie za sobą pogorszenie skuteczności wskaźników.

Podsumowanie

Wskaźniki przepływu prądu zwarciowego są ważnym elementem współczesnej sieci SN. Instalowane najczęściej przy zdalnie sterowanych rozłącznikach są cennym źródłem informacji dla dyspozytora czy automatyki FDIR. Niestety, urządzenia pracujące w oparciu o kryteria zerowoprądowe (czyli większość instalowanych kilka lat temu i ciągle jeszcze eksploatowanych) nie są wystarczająco skuteczne w detekcji zwarć doziemnych, tzn. istnieje szereg różnych uszkodzeń, które mogą pozostać niewykryte przez poprawnie nastawione wskaźniki przepływu prądu zwarciowego. Aby takim sytuacjom zapobiec, należy w sieci instalować takie sygnalizatory, które poza kryterium zerowoprądowym korzystają także z innych – np. konduktancyjnych czy admitancyjnych. W ciągu ostatnich kilku lat na rynku krajowym pojawiły się wskaźniki przepływu prądu zwarciowego, które te funkcje realizują. Ponadto w Instytucie Elektroenergetyki Politechniki Poznańskiej zostały opracowane inne kryteria zabezpieczeniowe (np. grupa adaptacyjnych kryteriów nadprądowych), które także cechują się licznymi zaletami, w tym szerokim spektrum wykrywanych rezystancji przejścia w sieciach z punktem neutralnym uziemionym przez rezystor oraz w sieciach skompensowanych.

***
Artykuł był prezentowany w formie referatu podczas XVIII Konferencji Naukowo-Technicznej z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia” STACJE ELEKTROENERGETYCZNE 2023, która odbyła się podczas targów EXPOPOWER 2023 w Poznaniu.

Literatura

  1. X. Wang et al.: Location of Single Phase to Ground Faults in Distribution Networks Based on Synchronous Transients Energy Analysis, IEEE Transactions on Smart Grid, vol. 11, no. 1, pp. 774–785.
  2. B. Olejnik, Adaptive Zero-Sequence Overcurrent Criterion for Earth Fault Detection for Fault Current Passage Indicators in Resistor Grounded Medium Voltage Networks, IEEE Access, vol. 9, pp. 63952–63965, 2021.
  3. K. Makar, Rejestracja zakłóceń w sieci średniego napięcia, Poznan University of Technology Academic Journals. Electrical Engineering, 2016.
  4. W. Hoppel, Sieci średnich napięć. Automatyka zabezpieczeniowa i ochrona od porażeń, WNT, Warszawa2017.
  5. J. Lorenc, Admitancyjne zabezpieczenia ziemnozwarciowe, Wydawnictwo Politechniki Poznańskiej, Poznań 2007.
  6. L. Chia-Hung, C. Hui-Jen, C. Chao-Shun, L. Chung-Sheng, Chin-Ying H.: Fault detection, isolation and restoration using a multiagent-based distribution automation system. 2009 4th IEEE Conference on Industrial Electronics and Applications, 2009, pp. 2528–2533.
  7. J. Lorenc, J. Andruszkiewicz, B. Olejnik, B. Staszak, P. Balcerek, Earth fault detection and isolation system for MV network, Proceedings of the Modern Electric Power Systems 2015 – MEPS 2015, Wrocław 2015.

Komentarze

Powiązane

Dominik Mamcarz, Ekspert ds. Techniczno-Rozwojowych w Alseva EPC CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych

CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych

Odnawialne źródła energii (OZE) odgrywają kluczową rolę w globalnych wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jednym z wyzwań związanych z efektywnym wykorzystaniem...

Odnawialne źródła energii (OZE) odgrywają kluczową rolę w globalnych wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jednym z wyzwań związanych z efektywnym wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych jest gromadzenie i przesyłanie wyprodukowanej energii elektrycznej. W tym kontekście technologia cable pooling zyskuje na znaczeniu, umożliwiając zoptymalizowane zarządzanie przesyłem energii elektrycznej ze źródeł OZE.

Fronius Polska Sp. z o.o. Fronius GEN24

Fronius GEN24 Fronius GEN24

Fronius zapewnia optymalne bezpieczeństwo i wysoki stopień zużycia energii na potrzeby własne w produkcji energii słonecznej – wszystko dzięki wysokiej jakości falownikom, do których dołącza teraz Fronius...

Fronius zapewnia optymalne bezpieczeństwo i wysoki stopień zużycia energii na potrzeby własne w produkcji energii słonecznej – wszystko dzięki wysokiej jakości falownikom, do których dołącza teraz Fronius GEN24.

Pewny Lokal Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków?

Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków? Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków?

Nowoczesne technologie doprowadziły do wyraźnej transformacji sektora budownictwa, szczególnie w kwestii poprawy efektywności energetycznej. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i zmian klimatycznych...

Nowoczesne technologie doprowadziły do wyraźnej transformacji sektora budownictwa, szczególnie w kwestii poprawy efektywności energetycznej. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i zmian klimatycznych optymalizacja zużycia energii staje się priorytetem. Jednym z ważniejszych kroków prowadzących do obniżenia klasy energetycznej budynków jest wprowadzenie świadectwa energetycznego i nowoczesnych instalacji elektrycznych.

Ewimar Sp. z o.o. Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko

Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko

Już wkrótce gama produktów z firmy Ewimar, zostanie wzbogacona o nowe produkty ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowane do linii zasilających, linii pomiarowych oraz transmisyjnych.

Już wkrótce gama produktów z firmy Ewimar, zostanie wzbogacona o nowe produkty ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowane do linii zasilających, linii pomiarowych oraz transmisyjnych.

CSI S.A Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210

Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210 Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210

Firma CSI S.A. poszerza ofertę komputerów Mini PC o nowy produkt z serii PICO-SEMI od AAEON. Komputer PICO-EHL4-SEMI jest dostępny w dwóch wersjach procesorowych: Intel® Celeron® J6412 o mocy 10 W i Intel®...

Firma CSI S.A. poszerza ofertę komputerów Mini PC o nowy produkt z serii PICO-SEMI od AAEON. Komputer PICO-EHL4-SEMI jest dostępny w dwóch wersjach procesorowych: Intel® Celeron® J6412 o mocy 10 W i Intel® Celeron® N6210 o mocy 6,5 W.

Solfinity sp. z o.o. sp.k. Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki

Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki

Chcesz zwiększyć wydajność swojej instalacji fotowoltaicznej? Pomyśl o inwerterach hybrydowych. Dowiedz się, czym są te urządzenia, jakie korzyści płyną z ich wykorzystania i dlaczego to właśnie one są...

Chcesz zwiększyć wydajność swojej instalacji fotowoltaicznej? Pomyśl o inwerterach hybrydowych. Dowiedz się, czym są te urządzenia, jakie korzyści płyną z ich wykorzystania i dlaczego to właśnie one są przyszłością zrównoważonej energetyki.

Redakcja news Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami!

Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami! Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami!

Elektroklub jest programem partnerskim dla klientów wybranych hurtowni elektrotechnicznych, który powstał we współpracy z trzema producentami z tej branży: Philips, NKT i Schneider Electric. Obecnie trwa...

Elektroklub jest programem partnerskim dla klientów wybranych hurtowni elektrotechnicznych, który powstał we współpracy z trzema producentami z tej branży: Philips, NKT i Schneider Electric. Obecnie trwa w nim wiosenna promocja, w której można wygrać supernagrody!

GROMTOR sp. z o.o. Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych

Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych

Wyładowania atmosferyczne jako nieodłączny element burz stanowią poważne zagrożenie dla ludzi oraz infrastruktury. Aby zminimalizować ryzyko strat spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne, można skutecznie...

Wyładowania atmosferyczne jako nieodłączny element burz stanowią poważne zagrożenie dla ludzi oraz infrastruktury. Aby zminimalizować ryzyko strat spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne, można skutecznie zabezpieczać wszelkiego rodzaju obiekty, projektując i montując instalację odgromową zgodną z obowiązującymi przepisami.

SONEL S.A. Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych

Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych

W związku z dynamicznym rozwojem farm fotowoltaicznych rośnie zapotrzebowanie na prawidłowe pomiary impedancji pętli zwarcia na odcinku inwerter-transformator nn/SN. Z pomocą przychodzi Sonel MZC-340-PV...

W związku z dynamicznym rozwojem farm fotowoltaicznych rośnie zapotrzebowanie na prawidłowe pomiary impedancji pętli zwarcia na odcinku inwerter-transformator nn/SN. Z pomocą przychodzi Sonel MZC-340-PV – pierwszy na świecie miernik przeznaczony do pomiarów impedancji pętli zwarcia w sieciach o napięciach dochodzących aż do 900 V AC, z kategorią pomiarową CAT IV 1000 V.

ASTAT Sp. z o.o. Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner

Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner

Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom wyższych harmonicznych, można wykorzystać różne rozwiązania. Uzależnione są one od takich czynników jak: moc zapotrzebowana w zakładzie, sztywność sieci zasilającej,...

Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom wyższych harmonicznych, można wykorzystać różne rozwiązania. Uzależnione są one od takich czynników jak: moc zapotrzebowana w zakładzie, sztywność sieci zasilającej, moc odbiorników czy budowa samej instalacji elektroenergetycznej. Dobór konkretnego rozwiązania powinien opierać się na analizie układu zasilającego zakład, reżimu pracy i zainstalowanych odbiorników. Bardzo ważnym punktem doboru jest wykonanie pomiarów Jakości Energii Elektrycznej i ich prawidłowa...

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych

Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych

Dzięki takim złączkom od firmy WAGO ELWAG naprawienie lub przedłużenie przewodu jest tak proste jak nigdy dotąd! Za ich pomocą można nawet w najmniejszych przestrzeniach – szybko i bez użycia narzędzi...

Dzięki takim złączkom od firmy WAGO ELWAG naprawienie lub przedłużenie przewodu jest tak proste jak nigdy dotąd! Za ich pomocą można nawet w najmniejszych przestrzeniach – szybko i bez użycia narzędzi – połączyć przewody o przekroju od 0,75 do 4 mm kw. Wystarczy po prostu odizolować końcówkę przewodu i bez użycia jakichkolwiek narzędzi wsunąć ją do złączki – i bezpieczne połączenie gotowe.

BayWa r.e. Solar Systems BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku!

BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku! BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku!

Na początku 2024 roku firma BayWa r.e. Solar Systems zrobiła kolejny duży krok w rozwoju działalności na polskim rynku, otwierając nowy magazyn w Gdańsku. Jego powierzchnia to 25 000 m kw., co łącznie...

Na początku 2024 roku firma BayWa r.e. Solar Systems zrobiła kolejny duży krok w rozwoju działalności na polskim rynku, otwierając nowy magazyn w Gdańsku. Jego powierzchnia to 25 000 m kw., co łącznie daje ponad 45 tys. m kw. powierzchni magazynowej BayWa r.e. Solar Systems w Polsce.

Renowa24.pl Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza

Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza

Dlaczego wybór okien dachowych jest ważny?

Dlaczego wybór okien dachowych jest ważny?

Zakłady Kablowe BITNER Sp. z o.o. EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych

EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych

Kompatybilność elektromagnetyczna kabli elektrycznych jest kluczowym parametrem, który charakteryzuje sposób stosowania i użytkowania danych kabli do wzajemnej współpracy kilku urządzeń elektrycznych zestawionych...

Kompatybilność elektromagnetyczna kabli elektrycznych jest kluczowym parametrem, który charakteryzuje sposób stosowania i użytkowania danych kabli do wzajemnej współpracy kilku urządzeń elektrycznych zestawionych w całość. Prawidłowe funkcjonowanie urządzeń może być zapewnione tylko i wyłącznie wtedy, gdy zakłócenia generowane przez otoczenie będą skutecznie blokowane. Generowane spodziewane zakłócenia elektromagnetyczne przez wyposażenie otaczające kable muszą zatem być w odpowiedni sposób odseparowane.

PHOENIX CONTACT Sp.z o.o. Efektywność prefabrykacji przewodów

Efektywność prefabrykacji przewodów Efektywność prefabrykacji przewodów

Konstruktorzy szaf sterowniczych stoją przed wieloma wyzwaniami: począwszy od międzynarodowej presji konkurencyjnej i niedoboru wykwalifikowanych pracowników, po rosnące koszty pracy i materiałów. Stosunkowo...

Konstruktorzy szaf sterowniczych stoją przed wieloma wyzwaniami: począwszy od międzynarodowej presji konkurencyjnej i niedoboru wykwalifikowanych pracowników, po rosnące koszty pracy i materiałów. Stosunkowo niewiele można zrobić, aby wpłynąć na te aspekty, dlatego coraz częściej w centrum uwagi znajduje się produkcja własna ze wszystkimi procesami i strukturami, a także ogólna struktura kosztów.

Fakro Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu?

Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu? Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu?

Składane schody prowadzące na strych są popularną alternatywą dla tradycyjnych schodów, które zazwyczaj zajmują bardzo dużo miejsca. W jakie konstrukcje warto zainwestować? Czym się charakteryzują?

Składane schody prowadzące na strych są popularną alternatywą dla tradycyjnych schodów, które zazwyczaj zajmują bardzo dużo miejsca. W jakie konstrukcje warto zainwestować? Czym się charakteryzują?

De Dietrich Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich

Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich

Zakończono półtoraroczny projekt termomodernizacji w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej, zlokalizowanym w Kałkowie-Godowie. Obecnie zarówno duchowni, jak i pielgrzymi odwiedzający...

Zakończono półtoraroczny projekt termomodernizacji w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej, zlokalizowanym w Kałkowie-Godowie. Obecnie zarówno duchowni, jak i pielgrzymi odwiedzający to miejsce, mają dostęp do zaawansowanego technologicznie systemu grzewczego.

Aero7.pl Klimatyzator ścienny split do domu i mieszkania

Klimatyzator ścienny split do domu i mieszkania Klimatyzator ścienny split do domu i mieszkania

Klimatyzatory ścienne split to idealne rozwiązanie do chłodzenia wnętrz zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Umożliwiają efektywną regulację temperatury, zapewniając komfort nawet w najgorętsze dni.

Klimatyzatory ścienne split to idealne rozwiązanie do chłodzenia wnętrz zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Umożliwiają efektywną regulację temperatury, zapewniając komfort nawet w najgorętsze dni.

dr inż. Andrzej Książkiewicz - Astat Sp. z o.o. Wykorzystanie stacjonarnych analizatorów jakości energii PQI-DA Smart do raportowania stanu sieci elektroenergetycznej

Wykorzystanie stacjonarnych analizatorów jakości energii PQI-DA Smart do raportowania stanu sieci elektroenergetycznej Wykorzystanie stacjonarnych analizatorów jakości energii PQI-DA Smart do raportowania stanu sieci elektroenergetycznej

Zapewnienie właściwej jakości energii elektrycznej, w tym brak przerw w dostawie energii oraz opłat za ponadumowny pobór energii elektrycznej, należą do zadań służb energetycznych w zakładzie przemysłowym....

Zapewnienie właściwej jakości energii elektrycznej, w tym brak przerw w dostawie energii oraz opłat za ponadumowny pobór energii elektrycznej, należą do zadań służb energetycznych w zakładzie przemysłowym. Aby móc wypełnić wskazane zadania, niezbędne są rzetelne dane o parametrach jakości energii elektrycznej. W tym celu można stosować stacjonarne analizatory jakości energii elektrycznej firmy A-Eberle typu PQI-DA Smart.

Redakcja news Miesięcznik „elektro.info” zaprasza na SEMAG 2024

Miesięcznik „elektro.info” zaprasza na SEMAG 2024 Miesięcznik „elektro.info” zaprasza na SEMAG 2024

XXVIII Sympozjum Naukowo-Techniczne SEMAG 2024 odbędzie się w dniach 22-24 maja 2024 r. w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby. Temat przewodni konferencji brzmi: „Urządzenia i sieci elektryczne w energetyce...

XXVIII Sympozjum Naukowo-Techniczne SEMAG 2024 odbędzie się w dniach 22-24 maja 2024 r. w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby. Temat przewodni konferencji brzmi: „Urządzenia i sieci elektryczne w energetyce i przemyśle wydobywczym – problemy eksploatacyjne”

mgr inż. Karol Świerczyński, dr hab. inż. Marcin Habrych, dr inż. Bartosz Brusiłowicz Wymagania techniczne stawiane generacji rozproszonej w aspekcie elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej (część 1.)

Wymagania techniczne stawiane generacji rozproszonej w aspekcie elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej (część 1.) Wymagania techniczne stawiane generacji rozproszonej w aspekcie elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej (część 1.)

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił zauważalny rozwój w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Moc zainstalowana rozproszonych jednostek wytwórczych znacznie się zwiększyła [1]. Powodem tego jest zwiększone...

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił zauważalny rozwój w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Moc zainstalowana rozproszonych jednostek wytwórczych znacznie się zwiększyła [1]. Powodem tego jest zwiększone zainteresowanie zieloną energią oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w aspekcie ochrony środowiska. Ponadto w dobie transformacji energetycznej w niektórych krajach likwidowane są wysokoemisyjne, konwencjonalne elektrownie. Wraz z rozwojem w dziedzinie OZE w głębi sieci średnich napięć...

e-wydanie: elektro.info 7-8/2022

e-wydanie: elektro.info 7-8/2022 e-wydanie: elektro.info 7-8/2022

W nowym wydaniu „elektro.info” piszemy m.in. o konstruowaniu rozdzielnic niskiego napięcia, pomiarach izolacji w sieciach elektroenergetycznych SN z wykorzystaniem sterowników polowych, metodach pomiaru...

W nowym wydaniu „elektro.info” piszemy m.in. o konstruowaniu rozdzielnic niskiego napięcia, pomiarach izolacji w sieciach elektroenergetycznych SN z wykorzystaniem sterowników polowych, metodach pomiaru impedancji pętli zwarcia w instalacjach fotowoltaicznych, wymaganiach technicznych dla generacji rozproszonej w aspekcie elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej czy o kierunkach rozwoju instalacji inteligentnych w budynkach i urządzeniach mobilnych. Prezentujemy również uproszczony projekt...

mgr inż. Julian Wiatr Mikrosieci niskiego napięcia

Mikrosieci niskiego napięcia Mikrosieci niskiego napięcia

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej jesienią 2013 roku opublikowała książkę pt. „Mikrosieci niskiego napięcia”, napisaną przez zespół pracowników Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej...

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej jesienią 2013 roku opublikowała książkę pt. „Mikrosieci niskiego napięcia”, napisaną przez zespół pracowników Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej pod redakcją prof. dr. hab. inż. Mirosława Parola, kierownika Zakładu Sieci i Systemów Elektroenergetycznych.

Redakcja Układy samoczynnego załączania rezerwy, czyli „SZybki Ratunek” na czarną godzinę

Układy samoczynnego załączania rezerwy, czyli „SZybki Ratunek” na czarną godzinę Układy samoczynnego załączania rezerwy, czyli „SZybki Ratunek” na czarną godzinę

Układy samoczynnego załączania rezerwy, zwane w skrócie SZR, pozwalają na automatyczne załączanie odbiorników do toru rezerwowego w przypadku, gdy w torze zasilania podstawowego nastąpi zanik zasilania....

Układy samoczynnego załączania rezerwy, zwane w skrócie SZR, pozwalają na automatyczne załączanie odbiorników do toru rezerwowego w przypadku, gdy w torze zasilania podstawowego nastąpi zanik zasilania. Bez układów samoczynnego załączania rezerwy nie mogłyby funkcjonować szpitale, ale i pracownicy rozmaitych urzędów czy centrów przetwarzania danych tzw. data center, nie mogliby spokojnie pracować.

Wybrane dla Ciebie

Jak wybrać odpowiedni sterownik PLC? »

Jak wybrać odpowiedni sterownik PLC? » Jak wybrać odpowiedni sterownik PLC? »

Falownik z funkcją zasilania rezerwowego dla gospodarstw domowych»

Falownik z funkcją zasilania rezerwowego dla gospodarstw domowych» Falownik z funkcją zasilania rezerwowego dla gospodarstw domowych»

Odkryj rewolucję w ładowaniu! Najtrwalsza i najprostsza stacja ładowania ev z prądem zmiennym »

Odkryj rewolucję w ładowaniu! Najtrwalsza i najprostsza stacja ładowania ev z prądem zmiennym » Odkryj rewolucję w ładowaniu! Najtrwalsza i najprostsza stacja ładowania ev z prądem zmiennym »

Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria osprzętu elektroinstalacyjnego »

Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria osprzętu elektroinstalacyjnego » Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria osprzętu elektroinstalacyjnego »

Gdzie sprawdzą się zasilacze awaryjne?

Gdzie sprawdzą się zasilacze awaryjne? Gdzie sprawdzą się zasilacze awaryjne?

Wyszukiwarka UPS - znajdź najlepszy dla siebie!

Wyszukiwarka UPS - znajdź najlepszy dla siebie! Wyszukiwarka UPS - znajdź najlepszy dla siebie!

Sprawdź oprogramowanie dedykowane projektantom elektrycznym »

Sprawdź oprogramowanie dedykowane projektantom elektrycznym » Sprawdź oprogramowanie dedykowane projektantom elektrycznym »

Sterowniki zabezpieczeniowe dedykowane dla farm fotowoltaicznych i wiatrowych »

Sterowniki zabezpieczeniowe dedykowane dla farm fotowoltaicznych i wiatrowych » Sterowniki zabezpieczeniowe dedykowane dla farm fotowoltaicznych i wiatrowych »

Rejestrator zakłóceń - jaki wybrać?

Rejestrator zakłóceń - jaki wybrać? Rejestrator zakłóceń - jaki wybrać?

Jesteś elektrykiem? Dołącz do programu Elektroklub!

Jesteś elektrykiem? Dołącz do programu Elektroklub! Jesteś elektrykiem? Dołącz do programu Elektroklub!

Zasilanie gwarantowane - jak je zapewnić?

Zasilanie gwarantowane - jak je zapewnić? Zasilanie gwarantowane - jak je zapewnić?

Zasilacze z magazynami energii »

Zasilacze z magazynami energii » Zasilacze z magazynami energii »

Aplikacja do symulowania reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających »

Aplikacja do symulowania reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających » Aplikacja do symulowania reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających »

Jak wybrać odpowiednie zasilanie awaryjne?

Jak wybrać odpowiednie zasilanie awaryjne? Jak wybrać odpowiednie zasilanie awaryjne?

Bezpłatne szkolenie: Procedura odbioru stacji ładowania samochodów elektrycznych przez UDT

Bezpłatne szkolenie: Procedura odbioru stacji ładowania samochodów elektrycznych przez UDT Bezpłatne szkolenie: Procedura odbioru stacji ładowania samochodów elektrycznych przez UDT

Zdalne sterowanie i nadzór rozdzielnic gazowych »

Zdalne sterowanie i nadzór rozdzielnic gazowych » Zdalne sterowanie i nadzór rozdzielnic gazowych »

Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia »

Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia » Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia »

Jak chronić fotowoltaikę przed przepięciami?

Jak chronić fotowoltaikę przed przepięciami? Jak chronić fotowoltaikę przed przepięciami?

Kilka pomysłów na przeprowadzenie kabli »

Kilka pomysłów na przeprowadzenie kabli » Kilka pomysłów na przeprowadzenie kabli »

Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych »

Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych » Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych »

Szkolenie - solidna dawka SMART HOME

Szkolenie - solidna dawka SMART HOME Szkolenie - solidna dawka SMART HOME

Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi?

Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi? Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi?

Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych »

Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych » Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych »

Jak prawidłowo wykonać połączenia elektryczne?

Jak prawidłowo wykonać połączenia elektryczne? Jak prawidłowo wykonać połączenia elektryczne?

Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji »

Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji » Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji »

Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych?

Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych? Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych?

Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych - jaki wybrać?

Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych - jaki wybrać? Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych - jaki wybrać?

Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania »

Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania » Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania »

Jak zmienić swój dom w dom inteligentny bez konieczności zmian w tradycyjnej instalacji?

Jak zmienić swój dom w dom inteligentny bez konieczności zmian w tradycyjnej instalacji? Jak zmienić swój dom w dom inteligentny bez konieczności zmian w tradycyjnej instalacji?

Zwiększ wydajność: narzędzie do testowania impedancji pętli »

Zwiększ wydajność: narzędzie do testowania impedancji pętli » Zwiększ wydajność: narzędzie do testowania impedancji pętli »

Najnowsze produkty i technologie

dr inż. Andrzej Książkiewicz - Astat Sp. z o.o. Wykorzystanie stacjonarnych analizatorów jakości energii PQI-DA Smart do raportowania stanu sieci elektroenergetycznej

Wykorzystanie stacjonarnych analizatorów jakości energii PQI-DA Smart do raportowania stanu sieci elektroenergetycznej Wykorzystanie stacjonarnych analizatorów jakości energii PQI-DA Smart do raportowania stanu sieci elektroenergetycznej

Zapewnienie właściwej jakości energii elektrycznej, w tym brak przerw w dostawie energii oraz opłat za ponadumowny pobór energii elektrycznej, należą do zadań służb energetycznych w zakładzie przemysłowym....

Zapewnienie właściwej jakości energii elektrycznej, w tym brak przerw w dostawie energii oraz opłat za ponadumowny pobór energii elektrycznej, należą do zadań służb energetycznych w zakładzie przemysłowym. Aby móc wypełnić wskazane zadania, niezbędne są rzetelne dane o parametrach jakości energii elektrycznej. W tym celu można stosować stacjonarne analizatory jakości energii elektrycznej firmy A-Eberle typu PQI-DA Smart.

Aero7.pl Klimatyzator ścienny split do domu i mieszkania

Klimatyzator ścienny split do domu i mieszkania Klimatyzator ścienny split do domu i mieszkania

Klimatyzatory ścienne split to idealne rozwiązanie do chłodzenia wnętrz zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Umożliwiają efektywną regulację temperatury, zapewniając komfort nawet w najgorętsze dni.

Klimatyzatory ścienne split to idealne rozwiązanie do chłodzenia wnętrz zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Umożliwiają efektywną regulację temperatury, zapewniając komfort nawet w najgorętsze dni.

De Dietrich Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich

Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich

Zakończono półtoraroczny projekt termomodernizacji w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej, zlokalizowanym w Kałkowie-Godowie. Obecnie zarówno duchowni, jak i pielgrzymi odwiedzający...

Zakończono półtoraroczny projekt termomodernizacji w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej, zlokalizowanym w Kałkowie-Godowie. Obecnie zarówno duchowni, jak i pielgrzymi odwiedzający to miejsce, mają dostęp do zaawansowanego technologicznie systemu grzewczego.

Fakro Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu?

Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu? Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu?

Składane schody prowadzące na strych są popularną alternatywą dla tradycyjnych schodów, które zazwyczaj zajmują bardzo dużo miejsca. W jakie konstrukcje warto zainwestować? Czym się charakteryzują?

Składane schody prowadzące na strych są popularną alternatywą dla tradycyjnych schodów, które zazwyczaj zajmują bardzo dużo miejsca. W jakie konstrukcje warto zainwestować? Czym się charakteryzują?

PHOENIX CONTACT Sp.z o.o. Efektywność prefabrykacji przewodów

Efektywność prefabrykacji przewodów Efektywność prefabrykacji przewodów

Konstruktorzy szaf sterowniczych stoją przed wieloma wyzwaniami: począwszy od międzynarodowej presji konkurencyjnej i niedoboru wykwalifikowanych pracowników, po rosnące koszty pracy i materiałów. Stosunkowo...

Konstruktorzy szaf sterowniczych stoją przed wieloma wyzwaniami: począwszy od międzynarodowej presji konkurencyjnej i niedoboru wykwalifikowanych pracowników, po rosnące koszty pracy i materiałów. Stosunkowo niewiele można zrobić, aby wpłynąć na te aspekty, dlatego coraz częściej w centrum uwagi znajduje się produkcja własna ze wszystkimi procesami i strukturami, a także ogólna struktura kosztów.

Zakłady Kablowe BITNER Sp. z o.o. EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych

EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych

Kompatybilność elektromagnetyczna kabli elektrycznych jest kluczowym parametrem, który charakteryzuje sposób stosowania i użytkowania danych kabli do wzajemnej współpracy kilku urządzeń elektrycznych zestawionych...

Kompatybilność elektromagnetyczna kabli elektrycznych jest kluczowym parametrem, który charakteryzuje sposób stosowania i użytkowania danych kabli do wzajemnej współpracy kilku urządzeń elektrycznych zestawionych w całość. Prawidłowe funkcjonowanie urządzeń może być zapewnione tylko i wyłącznie wtedy, gdy zakłócenia generowane przez otoczenie będą skutecznie blokowane. Generowane spodziewane zakłócenia elektromagnetyczne przez wyposażenie otaczające kable muszą zatem być w odpowiedni sposób odseparowane.

Jaki dysk zewnętrzny wybrać, robiąc backup danych?

Jaki dysk zewnętrzny wybrać, robiąc backup danych? Jaki dysk zewnętrzny wybrać, robiąc backup danych?

Dzięki kopii zapasowej możesz wykonać kopię całej zawartości swojego komputera. W ten sposób nie stracisz swoich plików i programów. Istnieją różne typy pamięci zewnętrznych z oddzielną funkcją tworzenia...

Dzięki kopii zapasowej możesz wykonać kopię całej zawartości swojego komputera. W ten sposób nie stracisz swoich plików i programów. Istnieją różne typy pamięci zewnętrznych z oddzielną funkcją tworzenia kopii zapasowych. Czytaj dalej i dowiedz się, który z nich może odpowiadać Twoim potrzebom!

Renowa24.pl Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza

Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza

Dlaczego wybór okien dachowych jest ważny?

Dlaczego wybór okien dachowych jest ważny?

BayWa r.e. Solar Systems BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku!

BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku! BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku!

Na początku 2024 roku firma BayWa r.e. Solar Systems zrobiła kolejny duży krok w rozwoju działalności na polskim rynku, otwierając nowy magazyn w Gdańsku. Jego powierzchnia to 25 000 m kw., co łącznie...

Na początku 2024 roku firma BayWa r.e. Solar Systems zrobiła kolejny duży krok w rozwoju działalności na polskim rynku, otwierając nowy magazyn w Gdańsku. Jego powierzchnia to 25 000 m kw., co łącznie daje ponad 45 tys. m kw. powierzchni magazynowej BayWa r.e. Solar Systems w Polsce.

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych

Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych

Dzięki takim złączkom od firmy WAGO ELWAG naprawienie lub przedłużenie przewodu jest tak proste jak nigdy dotąd! Za ich pomocą można nawet w najmniejszych przestrzeniach – szybko i bez użycia narzędzi...

Dzięki takim złączkom od firmy WAGO ELWAG naprawienie lub przedłużenie przewodu jest tak proste jak nigdy dotąd! Za ich pomocą można nawet w najmniejszych przestrzeniach – szybko i bez użycia narzędzi – połączyć przewody o przekroju od 0,75 do 4 mm kw. Wystarczy po prostu odizolować końcówkę przewodu i bez użycia jakichkolwiek narzędzi wsunąć ją do złączki – i bezpieczne połączenie gotowe.

ASTAT Sp. z o.o. Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner

Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner

Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom wyższych harmonicznych, można wykorzystać różne rozwiązania. Uzależnione są one od takich czynników jak: moc zapotrzebowana w zakładzie, sztywność sieci zasilającej,...

Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom wyższych harmonicznych, można wykorzystać różne rozwiązania. Uzależnione są one od takich czynników jak: moc zapotrzebowana w zakładzie, sztywność sieci zasilającej, moc odbiorników czy budowa samej instalacji elektroenergetycznej. Dobór konkretnego rozwiązania powinien opierać się na analizie układu zasilającego zakład, reżimu pracy i zainstalowanych odbiorników. Bardzo ważnym punktem doboru jest wykonanie pomiarów Jakości Energii Elektrycznej i ich prawidłowa...

SIBA Polska Sp. z o.o. Bezpieczniki firmy SIBA – zastosowanie w magazynach energii z akumulatorami

Bezpieczniki firmy SIBA – zastosowanie w magazynach energii z akumulatorami Bezpieczniki firmy SIBA – zastosowanie w magazynach energii z akumulatorami

Magazyny energii mogą być źródłem zasilania tylko wtedy gdy są sprawne. Systemy umożliwiające pracę urządzeń w przypadku awarii zasilania są zróżnicowane od małych urządzeń UPS do baterii akumulatorów...

Magazyny energii mogą być źródłem zasilania tylko wtedy gdy są sprawne. Systemy umożliwiające pracę urządzeń w przypadku awarii zasilania są zróżnicowane od małych urządzeń UPS do baterii akumulatorów zapewniających zasilanie całych zakładów. Jest zatem sprawą kluczową, aby systemy zasilania awaryjnego same działały bez zarzutu. Bezpieczniki produkowane przez firmę SIBA zabezpieczają urządzenia, które w przypadku awarii zasilania dostarczają energię kluczowym odbiorom.

IGE+XAO Polska Sp. z o.o. Jak projektować schematy elektryczne i jakiego używać oprogramowania wspomagającego

Jak projektować schematy elektryczne i jakiego używać oprogramowania wspomagającego Jak projektować schematy elektryczne i jakiego używać oprogramowania wspomagającego

Niniejszy artykuł zawiera informacje o projektowaniu schematów elektrycznych i używaniu oprogramowania wspomagającego projektowanie w branży elektrycznej i automatyce.

Niniejszy artykuł zawiera informacje o projektowaniu schematów elektrycznych i używaniu oprogramowania wspomagającego projektowanie w branży elektrycznej i automatyce.

SONEL S.A. Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych

Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych

W związku z dynamicznym rozwojem farm fotowoltaicznych rośnie zapotrzebowanie na prawidłowe pomiary impedancji pętli zwarcia na odcinku inwerter-transformator nn/SN. Z pomocą przychodzi Sonel MZC-340-PV...

W związku z dynamicznym rozwojem farm fotowoltaicznych rośnie zapotrzebowanie na prawidłowe pomiary impedancji pętli zwarcia na odcinku inwerter-transformator nn/SN. Z pomocą przychodzi Sonel MZC-340-PV – pierwszy na świecie miernik przeznaczony do pomiarów impedancji pętli zwarcia w sieciach o napięciach dochodzących aż do 900 V AC, z kategorią pomiarową CAT IV 1000 V.

GROMTOR sp. z o.o. Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych

Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych

Wyładowania atmosferyczne jako nieodłączny element burz stanowią poważne zagrożenie dla ludzi oraz infrastruktury. Aby zminimalizować ryzyko strat spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne, można skutecznie...

Wyładowania atmosferyczne jako nieodłączny element burz stanowią poważne zagrożenie dla ludzi oraz infrastruktury. Aby zminimalizować ryzyko strat spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne, można skutecznie zabezpieczać wszelkiego rodzaju obiekty, projektując i montując instalację odgromową zgodną z obowiązującymi przepisami.

Redakcja news Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami!

Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami! Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami!

Elektroklub jest programem partnerskim dla klientów wybranych hurtowni elektrotechnicznych, który powstał we współpracy z trzema producentami z tej branży: Philips, NKT i Schneider Electric. Obecnie trwa...

Elektroklub jest programem partnerskim dla klientów wybranych hurtowni elektrotechnicznych, który powstał we współpracy z trzema producentami z tej branży: Philips, NKT i Schneider Electric. Obecnie trwa w nim wiosenna promocja, w której można wygrać supernagrody!

Solfinity sp. z o.o. sp.k. Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki

Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki

Chcesz zwiększyć wydajność swojej instalacji fotowoltaicznej? Pomyśl o inwerterach hybrydowych. Dowiedz się, czym są te urządzenia, jakie korzyści płyną z ich wykorzystania i dlaczego to właśnie one są...

Chcesz zwiększyć wydajność swojej instalacji fotowoltaicznej? Pomyśl o inwerterach hybrydowych. Dowiedz się, czym są te urządzenia, jakie korzyści płyną z ich wykorzystania i dlaczego to właśnie one są przyszłością zrównoważonej energetyki.

CSI S.A Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210

Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210 Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210

Firma CSI S.A. poszerza ofertę komputerów Mini PC o nowy produkt z serii PICO-SEMI od AAEON. Komputer PICO-EHL4-SEMI jest dostępny w dwóch wersjach procesorowych: Intel® Celeron® J6412 o mocy 10 W i Intel®...

Firma CSI S.A. poszerza ofertę komputerów Mini PC o nowy produkt z serii PICO-SEMI od AAEON. Komputer PICO-EHL4-SEMI jest dostępny w dwóch wersjach procesorowych: Intel® Celeron® J6412 o mocy 10 W i Intel® Celeron® N6210 o mocy 6,5 W.

Ewimar Sp. z o.o. Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko

Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko

Już wkrótce gama produktów z firmy Ewimar, zostanie wzbogacona o nowe produkty ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowane do linii zasilających, linii pomiarowych oraz transmisyjnych.

Już wkrótce gama produktów z firmy Ewimar, zostanie wzbogacona o nowe produkty ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowane do linii zasilających, linii pomiarowych oraz transmisyjnych.

Pewny Lokal Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków?

Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków? Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków?

Nowoczesne technologie doprowadziły do wyraźnej transformacji sektora budownictwa, szczególnie w kwestii poprawy efektywności energetycznej. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i zmian klimatycznych...

Nowoczesne technologie doprowadziły do wyraźnej transformacji sektora budownictwa, szczególnie w kwestii poprawy efektywności energetycznej. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i zmian klimatycznych optymalizacja zużycia energii staje się priorytetem. Jednym z ważniejszych kroków prowadzących do obniżenia klasy energetycznej budynków jest wprowadzenie świadectwa energetycznego i nowoczesnych instalacji elektrycznych.

Fronius Polska Sp. z o.o. Fronius GEN24

Fronius GEN24 Fronius GEN24

Fronius zapewnia optymalne bezpieczeństwo i wysoki stopień zużycia energii na potrzeby własne w produkcji energii słonecznej – wszystko dzięki wysokiej jakości falownikom, do których dołącza teraz Fronius...

Fronius zapewnia optymalne bezpieczeństwo i wysoki stopień zużycia energii na potrzeby własne w produkcji energii słonecznej – wszystko dzięki wysokiej jakości falownikom, do których dołącza teraz Fronius GEN24.

Dominik Mamcarz, Ekspert ds. Techniczno-Rozwojowych w Alseva EPC CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych

CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych

Odnawialne źródła energii (OZE) odgrywają kluczową rolę w globalnych wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jednym z wyzwań związanych z efektywnym wykorzystaniem...

Odnawialne źródła energii (OZE) odgrywają kluczową rolę w globalnych wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jednym z wyzwań związanych z efektywnym wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych jest gromadzenie i przesyłanie wyprodukowanej energii elektrycznej. W tym kontekście technologia cable pooling zyskuje na znaczeniu, umożliwiając zoptymalizowane zarządzanie przesyłem energii elektrycznej ze źródeł OZE.

leroymerlin.pl Barwa światła, moc, rodzaj trzonka. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie żarówek LED

Barwa światła, moc, rodzaj trzonka. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie żarówek LED Barwa światła, moc, rodzaj trzonka. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie żarówek LED

Oświetlenie LED cieszy się ogromną popularnością i nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmie się pod lupę wszystkie jego zalety. Żarówki LED są wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i na zewnątrz,...

Oświetlenie LED cieszy się ogromną popularnością i nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmie się pod lupę wszystkie jego zalety. Żarówki LED są wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i na zewnątrz, mają różne rozmiary, dzięki czemu można je dopasować do praktycznie każdego rodzaju lamp, są energooszczędne, a to tylko kilka z wielu ich zalet. Na co zwracać uwagę przy zakupie tego rodzaju żarówek i jak dopasować ich parametry do swoich potrzeb?

Bankier.pl Które produkty bankowe przydają się podczas remontu?

Które produkty bankowe przydają się podczas remontu? Które produkty bankowe przydają się podczas remontu?

Przeprowadzenie remontu to drogie i wymagające zadanie. Niemalże wszystkie wykonywane prace zmuszają zainteresowanych do podejmowania poważnych i przemyślanych decyzji finansowych. Mogą to jednak ułatwić...

Przeprowadzenie remontu to drogie i wymagające zadanie. Niemalże wszystkie wykonywane prace zmuszają zainteresowanych do podejmowania poważnych i przemyślanych decyzji finansowych. Mogą to jednak ułatwić niektóre produkty bankowe. O których z nich mowa? Tego lepiej dowiedzieć się jeszcze przed rozpoczęciem prac budowalnych.

NNV Sp z o.o. Czy fotowoltaika podnosi wartość nieruchomości?

Czy fotowoltaika podnosi wartość nieruchomości? Czy fotowoltaika podnosi wartość nieruchomości?

Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne. W dobie rosnących cen energii wiele osób ceni sobie niezależność od zewnętrznych dostawców prądu, oszczędność, jaką daje fotowoltaika oraz to, że jest...

Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne. W dobie rosnących cen energii wiele osób ceni sobie niezależność od zewnętrznych dostawców prądu, oszczędność, jaką daje fotowoltaika oraz to, że jest to ekologiczne źródło energii. Montaż paneli fotowoltaicznych na działce lub dachu domu ma jeszcze jedną zaletę – w przypadku sprzedaży nieruchomości podnosi jej wartość.

APATOR SA Apator uruchomił kolejny magazyn energii w sieci niskiego napięcia

Apator uruchomił kolejny magazyn energii w sieci niskiego napięcia Apator uruchomił kolejny magazyn energii w sieci niskiego napięcia

Apator SA we współpracy z TAURON Dystrybucja SA uruchomił magazyn energii służący do stabilizacji parametrów pracy sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia. To kolejny projekt realizowany przez toruńskiego...

Apator SA we współpracy z TAURON Dystrybucja SA uruchomił magazyn energii służący do stabilizacji parametrów pracy sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia. To kolejny projekt realizowany przez toruńskiego producenta dla krajowych Operatorów Sieci Dystrybucji, którzy poszukują skutecznych rozwiązań technicznych do bilansowania sieci oraz redukcji nadmiernych obciążeń w szczytach produkcji energii z odnawialnych źródeł.

PHOENIX CONTACT Sp.z o.o. Modularny system drukujący – Thermomark E series

Modularny system drukujący – Thermomark E series Modularny system drukujący – Thermomark E series

System drukujący Thermomark E to całkowita nowość na rynku oznaczania. Jest to modułowy system do automatyzacji produkcji oznaczników łączący ze sobą etap drukowania i montażu różnych materiałów w jednym...

System drukujący Thermomark E to całkowita nowość na rynku oznaczania. Jest to modułowy system do automatyzacji produkcji oznaczników łączący ze sobą etap drukowania i montażu różnych materiałów w jednym cyklu roboczym. Rozwiązanie to umożliwia proste i bardzo wydajne oznaczanie przemysłowe, dzięki czemu efektywność naszej produkcji może wzrosnąć diametralnie.

Finder Polska Sp. z o.o. Automatyka budynkowa – jak żyć wygodniej, lepiej i oszczędniej

Automatyka budynkowa – jak żyć wygodniej, lepiej i oszczędniej Automatyka budynkowa – jak żyć wygodniej, lepiej i oszczędniej

Inteligentny dom często mylony jest z budynkiem pasywnym. Należy jednak pamiętać, że nie można tych dwóch pojęć stosować zamiennie. Samo zastosowanie smart home i innych komponentów automatyki nie czyni...

Inteligentny dom często mylony jest z budynkiem pasywnym. Należy jednak pamiętać, że nie można tych dwóch pojęć stosować zamiennie. Samo zastosowanie smart home i innych komponentów automatyki nie czyni z tradycyjnego domu budynku pasywnego. Niewątpliwie jednak należy pamiętać, że elementy automatyki budynkowej są składową pasywnych budowli i nawet zwykłe mieszkanie potrafią uczynić bardziej oszczędnym i ekologicznym.

Brother Polska Drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów Brother

Drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów Brother Drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów Brother

Najnowsze przemysłowe drukarki etykiet stworzone zostały z myślą o profesjonalistach, dla których ważna jest jakość, niezawodność oraz trwałość tworzonych oznaczeń. P‑touch E100VP, P-touch E300VP i P-touch...

Najnowsze przemysłowe drukarki etykiet stworzone zostały z myślą o profesjonalistach, dla których ważna jest jakość, niezawodność oraz trwałość tworzonych oznaczeń. P‑touch E100VP, P-touch E300VP i P-touch E550WVP to przenośne i szybkie urządzenia, które oferują specjalne funkcje do druku najpopularniejszych typów etykiet. Urządzenia pozwalają na szybkie i bezproblemowe drukowanie oznaczeń kabli, przewodów, gniazdek elektrycznych, przełączników oraz paneli krosowniczych.

PHOENIX CONTACT Sp.z o.o. Bezpieczeństwo Twojej inwestycji w PV to również certyfikowane ograniczniki przepięć Phoenix Contact

Bezpieczeństwo Twojej inwestycji w PV to również certyfikowane ograniczniki przepięć Phoenix Contact Bezpieczeństwo Twojej inwestycji w PV to również certyfikowane ograniczniki przepięć Phoenix Contact

Jak wykazano w różnych testach, nie tylko na uczelniach technicznych w Polsce, duży procent ograniczników przepięć (SPD) dostępnych na rynku nie spełnia parametrów deklarowanych w kartach katalogowych....

Jak wykazano w różnych testach, nie tylko na uczelniach technicznych w Polsce, duży procent ograniczników przepięć (SPD) dostępnych na rynku nie spełnia parametrów deklarowanych w kartach katalogowych. Dodatkowo w różnych materiałach marketingowych również można znaleźć nie zawsze pełne informacje na temat wymagań stawianych SPD, co nie pomaga w właściwym doborze odpowiedniego modelu do aplikacji. W tym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze zagadnienia, które pozwolą dobrać bezpieczne ograniczniki...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Elektro.Info.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.elektro.info.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.elektro.info.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.