Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Agregaty prądotwórcze KRUZER Ultra Generation

 Kruzer  |  22.10.2019
Agregat prądotwórczy Kruzer Ultra Generators
Agregat prądotwórczy Kruzer Ultra Generators
Fot. Kruzer

Podstawowym zadaniem agregatów prądotwórczych jest wytwarzanie energii elektrycznej w sytuacji, kiedy jest awaria lub brak zasilania z sieci zewnętrznej. Jednak wybór agregatu nie jest prosty. Ważne są przede wszystkim parametry, które muszą zostać odpowiednio dobrane do wymagań stawianych przez użytkownika. Dlatego firma Kruzer oferuje agregaty prądotwórcze, które nie tylko spełniają oczekiwania klientów, ale są także ekologiczne, mają zwiększoną żywotność silnika oraz pełną moc tylko wtedy gdy potrzeba.

Firma Kruzer przez wiele lat konsekwentnie budowała pozycję lidera rynku, stale wprowadzając do oferty nowe i udoskonalone produkty. Głównym produktem firmy są agregaty prądotwórcze, które dzięki systemowi Professional ULTRA Line są nie tylko ekologiczne, ale także urządzenie pracuje ciszej, oszczędza paliwo i cały czas pozostaje w gotowości.

Jak wybrać dobry agregator prądotwórczy?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest określenie prądu rozruchowego urządzenia, które ma być docelowo zasilane z agregatu – informacje można znaleźć w dokumentacji technicznej urządzenia. Najlepsza i niezawodna metoda polega na wykonaniu pomiaru elektrycznego z użyciem miernika cęgowego. Pomiar ten wykonuje się przy załączonych wszystkich odbiornikach, najlepiej w momencie rozruchu. Osoba wykonująca pomiar musi posiadać odpowiednie uprawnienia elektryczne. Dlatego firma KRUZER oferuje pomoc przedstawiciela, który ma takie uprawnienia i  w trakcie wizyty na obiekcie pomoże fachowo dobrać agregat.

W przypadku kiedy z jakiejś przyczyny nie można dobrać agregatu to należy wykorzystać poniższe schematy. Jednak należy pamiętać, że te schematy nie zawsze muszą się sprawdzać, bowiem na rynku istnieje tak wiele różnych urządzeń elektryczny, że niemożliwe jest je w jakikolwiek sposób zunifikować pod kątem zapotrzebowania na energię elektryczną.

 • Odbiorniki rezystancyjne (czajniki, żarówki, grzejniki) – moc agregatu przynajmniej 120% mocy urządzenia
 • Odbiorniki elektroniczne (komputery, telewizory, RTV) – moc agregatu przynajmniej 120% mocy urządzenia
 • Elektronarzędzia (wiertarki, szlifierki, przecinarki, odkurzacze) – moc agregatu przynajmniej 120% mocy urządzenia
 • Spawarki – moc agregatu przynajmniej 150%
 • UPS-y – moc agregatu przynajmniej 170% urządzenia
 • Silniki elektryczne połączone w gwiazdę (betoniarki, mieszalniki, pompy, hydrofory) – moc agregatu przynajmniej 300% mocy urządzenia.
 • Silniki elektryczne połączone w trójkąt (bardzo ciężki rozruch, np. starsze rocznikowo betoniarki, mieszalniki, pompy, hydrofory) – moc agregatu przynajmniej 900% mocy urządzenia

Dowiedz się więcej >>

Agregaty prądotwórcze KRUZER

W swojej ofercie KRUZER ma agregaty prądotwórcze: jednofazowe lub trójfazowe z ręcznym albo elektrycznym rozruchem. 

Generatory Kruzer to system Professional ULTRA Line, który charakteryzuje się wydajnymi generatorami oraz silnikami najnowszej generacji na podzespołach jednego z najlepszych producentów. System Professional ULTRA Line jest ekologiczną alternatywą dla konwencjonalnego wytwarzania prądu, ponieważ rozpoznaje w trakcie pracy agregatu, czy moc jest pobierana, czy nie. Jeśli moc nie jest pobierana, wówczas zmniejsza się prędkość obrotowa. Dzieje się to automatycznie, dzięki temu agregat prądotwórczy pracuje zdecydowanie ciszej i oszczędza paliwo, pozostając jednak w gotowości. Dopiero gdy jest wymagane dostarczenie mocy np. przy zastosowaniu narzędzia elektrycznego, system oddaje do dyspozycji natychmiast pełną moc. Dodatkowo prądnica tam, gdzie umiejscowione są podatne na ścieranie szczotki węglowe, w systemie Ultra Line zostały dodatkowo wzmocnione. Co ważne, uzwojenie i okablowanie prądnicy wykonane jest w 100% z miedzi.

Silniki Kruzer to nowa linia urządzeń wyposażona w wysokiej jakości górnozaworowe silniki spalinowe produkowane w oparciu o myśl techniczną jednego z wiodących japońskich producentów. W połączeniu z nowoczesnymi generatorami synchronicznymi i regulacją AVR oraz bogatym wyposażeniem seryjnym stanowi ona idealne mobilne źródło prądu, wszędzie tam, gdzie brakuje zasilania energetycznego. Dodatkowa zaleta to regulacja częstotliwości.

Urządzenia Kruzer Ultra Generators to przede wszystkim:

 • obniżone koszty eksploatacji,
 • redukcja emisji spalin,
 • wyraźna redukcja emisji hałasu,
 • aż o 15% mniejsze zużycie paliwa,
 • zwiększona żywotność silnika,
 • pełna moc tylko wówczas, gdy jest potrzebna.

Więcej informacji o firmie oraz produktach znajduje się na stronie internetowej: www.kruzer.pl.

Kruzer Kruzer
ul. Tatrakowa 11
51-516 Wrocław
531-026-666
biuro@kruzer.pl
www.kruzer.pl

[Kruzer, Kruzer Ultra Generator, agregaty prądotwórcze, energia elektryczna, agregat prądotwórczy jednofazowy, agregat prądotwórczy trójfazowy, zasilanie energetyczne, produkty i technologie]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zapisz się do Ligi Specjalistów i zdobywaj nagrody!

Liga Specjalistów 2.0

Jesteś profesjonalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Jesteś uczniem lub studentem kierunku technicznego?
czytam dalej »

 


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania?

Oświetlenie zewnętrzne LED - dobór i zastosowanie»

Ranki łączniki gniazdka oswietlenie zewnętrzen LED
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Zobacz jakie oprawy zaprezentowano na Energetab 2019  »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i mobilne stacje elektronika
Oświetlenie awaryjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie zajmowanych przestrzeni podczas awarii zasilania opraw oświetlenia podstawowego. Niejednokrotnie zanik oświetlenia podstawowego nie jest spowodowany zwykłą awarią zasilania czy wyłączeniem(...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Jak zapewnić bezprzerwowe zasilanie gwarantowane? »

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło »

zasilanie gwarantowane panele słoneczne
Co rusz znaczenie tego problemu uświadamiają nam przechodzące nad naszym krajem orkany i wichury oraz widmo blackoutu, wynikające z pojawiającego się latem ogromnego zapotrzebowania na ... czytam więcej » Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%.... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Małe, średnie i duże systemy sterowania »

Sterowniki plc Jeszcze kilka lat temu sterowniki PLC „tylko” wspierały pracowników przy wykonywaniu monotonnych zadań i zwiększaniu szybkości produkcji. Aktualnie każda produkcja ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » »

wyświetlacze cyfrowe robotyka i automatyka
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać moc
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
 • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl