To są wasze targi, czujcie się jak u siebie!

 Redakcja  |  19.09.2019
To są wasze targi, czujcie się jak u siebie!
To są wasze targi, czujcie się jak u siebie!
Fot. Redakcja EI

Trwa trzeci, ostatni dzień targów ENERGETAB. A ENERGETAB to unikatowa i nieprzypadkowa nazwa. „ENERGE” – oznacza branżę elektroenergetyczną, do której wydarzenie jest skierowane, „TA” – to część wyrazu targi, czyli nie tylko eventy i spotkania, ale również możliwości wystawiennicze, „B” z kolei jest rozwinięciem słowa „bielskich”. Innymi słowy, „ENERGETAB” to skrót największych w Polsce targów nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, których 32. edycja pomału przechodzi do historii. Jeszcze dzisiaj możemy cieszyć oczy eksponatami, wśród których nie brakuje urządzeń rozdzielczych wysokich i niskich napięć, transformatorów, generatorów czy silników, agregatów prądotwórczych i UPS-ów, chłonąć wiedzę od czołowych przedstawicieli sektora elektroenergetycznego oraz poznawać najnowsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, i dyskutować o rozwoju tej strategicznej branży.

Wśród ponad 50 najbardziej innowacyjnych produktów, które zostały zgłoszone przez wystawców do konkursu „na szczególnie wyróżniający się produkt”, wybrano laureatów. Po wielodniowych obradach komisja konkursowa ogłosiła werdykt o godz. 16 we wtorek w sali konferencyjnej Hotelu Dębowiec, gdzie wręczono nagrody, wśród nich zaś między innymi Statuetkę „Złotego Lwa” Fundacji im. Kazimierza Szpotańskiego, którą przyznano firmie ZP-BE ENERGOPOMIAR-ELEKTRYKA Sp. z o.o., Puchar Ministra Energii, który trafił do Instytutu Energetyki Zakład Doświadczalny w Białymstoku, Puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, który odebrała firma ENERGA INVEST Sp. z o.o. czy Statuetkę „Złoty Volt” Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki, którą otrzymała firma SONEL S.A.

Dowiedz się więcej, co się dzieje na targach >>

Ale zanim przyznano medale i puchary, nastąpił bardzo szczególny moment. W tym roku organizator targów, ZIAD Bielsko-Biała, obchodzi 45-lecie istnienia. To także rok szczególny z innego powodu. Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska wystąpiła do Ministra Energii o odznaczenie Odznaką Zasłużonego dla Energetyki długoletniego prezesa ZIAD Bielsko-Biała Janusza Kisiela. W okresie kierowania przez niego Spółką zdecydowanie zostały rozbudowane laboratoria specjalistyczne i poligony dla szkoleń specjalistycznych w dziedzinach automatyki elektroenergetycznej oraz prac pod napięciem. W 2015 r. został wybudowany w ZIAD Bielsko-Biała poligon do szkolenia elektromonterów w pracach pod napięciem (PPN) na liniach napowietrznych 15 i 20 kV, na którym w latach 2015–2018 przeszkolono 201 elektromonterów, pracowników dozoru i instruktorów dla TAURON Dystrybucji, ENEA Operator oraz PGE Dystrybucja. Dzięki szkoleniom na poligonie SN w ZIAD Bielsko-Biała SA wdrażane są do polskiej elektroenergetyki najnowsze osiągnięcia w dziedzinie eksploatacji sieci napowietrznych bez wyłączania napięcia, co zdecydowanie poprawia wskaźniki SAIDI i SAIFI u OSD.

– W tym roku mija mi 41 lat pracy zawodowej, w tym 27 jako prezesa zarządu w spółkach akcyjnych, a ostatnie 10 lat i pięć miesięcy – jako prezesa ZIAD Bielsko-Biała – mówił wzruszony Janusz Kisiel, odbierając odznaczenie.

Zobacz laureatów konkursu targowego >>

– Praca w ZIAD to praca marzenie – trafiłem tutaj na fantastyczny zespół ludzi, który dał się porwać idei błyskawicznej modernizacji i rozwoju swojej ziemi. Zwiększyły się dochody i wartość spółki dla miasta i gminy Bielsko-Biała. Z wielką satysfakcją i przyjemnością uczestniczyłem w targach ENERGETAB. To są moje 11. targi, miałem możliwość przebywania wśród najlepszych z najlepszych. To także doskonały moment do przekazania pałeczki swojemu następcy w sztafecie pokoleń. Nie była to łatwa decyzja, ale głos rozsądku podpowiedział, że trzeba trochę zwolnić tempo. Moje serce będzie zawsze dla tej firmy otwarte i bardzo chętnie, jeśli będę mógł, to pomogę. Mówiąc o 45-leciu firmy, chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy pomogli mnie i dzięki którym ta firma tak się rozwinęła, i tak dobrze prosperuje. Nie sposób wymienić wszystkich osób, które w tym uczestniczyły, ale jedno nazwisko paść musi. Dziękuję Ryszardowi Migdalskiemu, który całe swoje zawodowe życie związał z tą firmą. Trudno sobie wyobrazić targi ENERGETAB i dzisiejszy ZIAD bez niego – mówił Janusz Kisiel. – Przyjeżdżajcie do Bielska-Białej! – zaapelował na koniec. – To jest miejsce magiczne, to tutaj ponad 100 tysięcy ludzi zdobyło swoje kwalifikacje i nadal je podnosi, tutaj powstały i rozwijały się targi ENERGETAB, tutaj rosły razem z wami. To są wasze targi, przyjeżdżajcie i czujcie się jak u siebie! Bo jesteście u siebie!

[targi, energetab, energetab 2019, targi bielskie, międzynarodowe targi w bielsku-białej]

Wybrane dla Ciebie


Weź udział w konkursie, zdobywaj wiedzę i atrakcyjne nagrody! »

Liga specjalistów - konkurs

Jesteś profesjonalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Jesteś uczniem lub studentem kierunku technicznego?
czytam dalej »

 


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Słupy oswietlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę przy wyborze? »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

automatyka przemysłowa elektronika
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać szafy sterownicze
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...
Zapraszamy do umieszczania ogłoszeń...
adm  |  15.06.2018, 10:55  |  1

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl