Co warto zobaczyć na targach Energetab 2019?

 Redakcja  |  17.09.2019
Energetab 2019
Energetab 2019
Fot. Redakcja EI

Na targi Energetab przyjeżdża ponad 700 wystawców, których odwiedza bardzo dużo zwiedzających. Dlaczego te targi są tak ważne dla całej branży elektroenergetycznej?

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Szewczyk – Prezes Zarządu APS Energia SA

Napawa optymizmem, że rosną polskie firmy, które są obecne na rynkach Europy i nie tylko. Niestety, brakuje nam trochę zasobów i kapitału na sfinansowanie wielkich projektów, które do nas przychodzą i są wyzwaniem przed naszym krajem. Firmy muszą rozwiązywać te kwestie samodzielnie, ale myślę, że część tych problemów powinna być rozwiązana systemowo. Zapraszam na nasze stoisko w celu zapoznania się z naszymi rozwiązaniami energoelektroniki dla różnych branż energetyki atomowej i konwencjonalnej, elektromobilności i magazynów energii.

 

 

Daniel Wolski – dyrektor ds. sprzedaży IE Rittal Sp. z o.o.

Po 10 latach nieobecności na targach ENERGETAB zdecydowaliśmy się przedstawić naszą ciężarówkę demonstracyjną, w której prezentujemy nowości wprowadzone w poprzednim i obecnym roku oraz całe portfolio produktów oferowanych przez naszą firmę. System szaf sterowniczych VX25 oraz szafki małogabarytowe. Obecnie dla klientów liczą się dwie podstawowe wartości – jakość oraz dostępność produktów. W odpowiedzi na te potrzeby nasza firma opracowała i wprowadziła nowe produkty, które są systemowym rozwiązaniem dla Przemysłu 4.0. Obudowy Kompakt AX oraz małogabarytowe KX zostały zaprezentowane po raz pierwszy na targach Hannover Messe. Oprócz szaf można zobaczyć akcesoria w postaci czujników, klimatyzacji i systemy rozdziału mocy.

Agnieszka Całko – dyrektor marketingu i informacji rynkowej ZPUE SA

Tagi ENERGETAB są okazją do kontaktu z klientami i rozmów także o kierunkach rozwoju firmy. Prezentujemy naszą inteligentną stację transformatorową SPS z magazynami energii, którą stale dopasowujemy do wymagań rynku i naszych klientów. Na konferencji prasowej zaprezentowaliśmy pierwsze wdrożenia komercyjne naszej stacji SPS na Mazowszu. Pokazujemy także nowości z zakresu rozdzielnic nn i SN. Zawsze warto przyjść i spotkać się z nami – zapraszamy. Jesteśmy otwarci na rozwiązywanie także niestandardowych problemów.

 

Ryszard Kramarz – dyrektor generalny Imefy Polska Sp. z o.o.

Energetyka polska od kilku lat jest otwarta na wprowadzenie transformatora dedykowanego do farm fotowoltaicznych. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku oferujemy transformator SOIT (Solar Oil Immersed Transformers). Transformatory te mają wzmocnioną konstrukcję zapewniającą odporność na wyższe harmoniczne, ekran elektrostatyczny oraz przełącznik zakresu pod napięciem. W ostatnim czasie dostarczyliśmy 150 transformatorów tego typu o mocy 1000 kVA. Najpopularniejsze jednostki są w zakresie mocy 250–1600 kVA, choć możemy zaoferować do 2500 kVA. Oferujemy jednostki dla inwerterów o napięciu 400, 600, 690, a nawet 800 V.

Bilal Sarfraz i Radosław Dudzik – Electrification Products Division ABB

Targi poświęcamy dwóm trendom: technologiom cyfrowym i podnoszeniu niezawodności urządzeń. Stawiamy na digitalizację, aby optymalizować zużycie energii elektrycznej oraz efektywność energetyczną w postaci nowych rozwiązań w zakresie systemu sterowania rozdziałem energii elektrycznej EDCS oraz systemu monitorowania obwodów CMS. Oferujemy również sensory prądu i napięcia będące alternatywą dla tradycyjnych przekładników. Urządzenia te mają bardzo małe zapotrzebowanie na energię elektryczną dla potrzeb własnych. Natomiast aby zapewnić niezawodność, należy monitorować aparaty i urządzenia. Wczesne wykrycie anomalii pozwala zapobiec awarii i przeprowadzić zaplanowany postój w celu wymiany elementów, które mogłyby ulec awarii.

[targi, energetab, energetab 2019, targi bielskie, międzynarodowe targi w bielsku-białej]

Wybrane dla Ciebie


Weź udział w konkursie, zdobywaj wiedzę i atrakcyjne nagrody! »

Liga specjalistów - konkurs

Jesteś profesjonalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Jesteś uczniem lub studentem kierunku technicznego?
czytam dalej »

 


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Słupy oswietlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę przy wyborze? »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

automatyka przemysłowa elektronika
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać szafy sterownicze
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...
Zapraszamy do umieszczania ogłoszeń...
adm  |  15.06.2018, 10:55  |  1

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl