Artykuł sponsorowany

Mówisz, że masz wszystko - potrzebny Ci jeszcze SZARM

Mówisz, że masz wszystko - potrzebny Ci jeszcze SZARM
Mówisz, że masz wszystko - potrzebny Ci jeszcze SZARM
TRONIA

Jakiś czas temu napisałem minisagę „O projekcie Systemu Rejestracji Zakłóceń Elektrycznych, czyli Klient nasz Pan”. Zainspirował nas Miły Starszy Pan, który „wrzucił” nam temat z początku banalny, ale w miarę uściślania założeń rozrastający się do sporej instalacji. Zamiast pojedynczego rejestratora powstała sieć sześciu rozproszonych systemów, razem zawierająca 21 rejestratorów. Wymagane parametry zmusiły nas do wprowadzenia głębokich zmian zarówno w sprzęcie, jak i w oprogramowaniu dotychczas produkowanych urządzeń.

Ze statystycznego punktu widzenia nie można wykluczyć, że znajdzie się ktoś, kto zapyta „No i co się działo później?”. Nie mogę pozostawić tego pytania bez odpowiedzi.

Działanie systemu SZARM

Wbrew malkontentom, sieć rejestratorów SZARM działa bez większych wpadek. Uzgodniliśmy, że ze względu na nowatorski charakter projektu, przez pewien czas będziemy cyklicznie kontrolowali jego parametry, żeby możliwie jak najwcześniej wychwycić i usunąć problemy, jeśli się pojawią.

Ostatni przegląd odbywał się przy temperaturze otoczenia sięgającej 40°C. Pełny strój BHP, do tego hotel bez klimatyzacji, a otworzenie okna oznaczało goszczenie hordy komarów na własnej krwawicy…

No ale to tylko dygresja.

Kalibracja wykazała, że średnia dokładność pomiaru prądu utrzymuje się w całej sieci na poziomie 0.11% (wartość bezwzględna), rejestrowanie z częstotliwością próbkowania 100 kS/s nie stanowi żadnego problemu, zaś program komputera centralnego, do którego przesyłane są wszystkie rejestracje, prawidłowo je analizuje, generując raporty dla użytkownika. Dowiedz się więcej >>

Żeby nie było zbyt różowo, przez pewien czas szukaliśmy przyczyny braku łączności z najbardziej oddalonym systemem (ok. 4 km od pozostałych szaf). Po wyeliminowaniu błędu oprogramowania, niesprawności konwerterów światłowodowych i innych komponentów sprzętowych, byłem już bliski poddania się, kiedy, podążając wzdłuż światłowodu, znaleźliśmy miejsce uczty przedstawiciela miejscowej fauny. Dwa złącza światłowodowe uszkodzone, dopiero trzecie okazało się sprawne. Może była to mysz, może fretka, ale co zjadła to jej. Teraz pewnie czuje w sobie światło…

TRONIA

Tak więc założenia zostały zrealizowane, systemy działają, dostarczając precyzyjnych rejestracji prądów i napięć oraz sygnałów dwustanowych z wyłączników i podobnych urządzeń.

Czas znaleźć kolejnego użytkownika, zanim konkurencja nas dogoni.

Dobra kampania marketingowa opiera się na dobrym, chwytliwym haśle. Postanowiłem więc skupić się na wymyśleniu czegoś wyjątkowego, co jeśli nawet nie przyciągnie klienta, to przynajmniej zwróci na nas uwagę.

Co to jest „szarm” (pisze się „charme”)? Oznacza urok osobisty, wdzięk, czar, powab. Wypisz wymaluj nasz rejestrator…

Powiedzenie system SZARM jest najlepszy, choć prawdziwe, jest koszmarnie płaskie, emocjonalnie puste i wskazuje na rozpaczliwy brak inwencji.

Więc może należy poetycko wzbudzić tęsknotę za naszym produktem:

Gdybym pracowała
W dobrej elektrowni
Tobym ci ja miała
Rejestrator Tronii

Miała zaśpiewać Danusia jako wstawkę reklamową, ale, jak wiadomo, nie doszło do tego…

Czym wyróżnia się System Rejestracji Zakłóceń SZARM?

Zastanówmy się, czym wyróżnia się System Rejestracji Zakłóceń SZARM (za długa nazwa, ograniczmy się do samego „SZARM”).

Jest najszybszy w tej części Europy (rzadko bywam w innych częściach, więc nie wiem, czy mają tam szybsze). Zwykle rejestratory zakłóceń pracują z częstotliwością próbkowania rzędu 1000–3000 próbek na sekundę (1–3 kS/s). Dla analizatorów jakości energii wymaga się przynajmniej 10 kS/s, niektórzy dochodzą do 40 kS/s. W przypadku SZARM-a 100 kS/s nie jest problemem – w laboratorium uzyskiwaliśmy nawet 140 kS/s. Sprawdź >>

Puchar Energetab 2017

Więc może coś z szybkością:

SZARM działa szybciej, niż myślisz.
SZARM w mgnieniu oka wprowadzi cię w XXI wiek.

No tak, ale XXI wiek już i tak jest, więc to słaby pomysł.

Ma stosunkowo dużą pamięć na rejestracje (32 MB). Dzięki temu może wykonywać długie, wielogodzinne rejestracje z „normalnym” taktowaniem lub rejestracje o „normalnym” czasie trwania z niezwykle dużą częstotliwością.

Na przykład:

SZARM pokaże to, co inne systemy zignorują.
Dla SZARM-a nie ma zjawisk ulotnych.
Wyśpisz się, zanim SZARM dokończy rejestrację.

To by zachęcało do lenistwa, więc też jakoś nieteges…

W SZARM-ie czujnikiem wejść analogowych jest rezystor (np. 10 mΩ dla prądu znamionowego 1 A), dzięki czemu można mierzyć sygnały stałe, przemienne, jak również mieszane, czyli przemienne ze składową stałą itp.

Co by tu pasowało… może coś w rodzaju:

Wszystko przejdzie, jeśli masz SZARM.
Nieważne, z czym masz problem – SZARM zawsze ci się przyda.

A jeśli ktoś ma problem z sąsiadem?

SZARM ma budowę modułową, którą łatwo można dostosować do bieżących potrzeb. Proste konfigurowanie, łatwe przetwarzanie danych itp., więc może:

Każdy ma własny SZARM.
Dostosowanie do nowej sytuacji jest proste, jeśli ma się SZARM.

Trochę długie…

SZARM wykonuje rejestracje tylko wtedy, kiedy coś ważnego się dzieje. Użytkownik nie musi więc przeglądać gigabajtów niepotrzebnych zapisów, żeby znaleźć rejestrację przebiegu zdarzenia.

Na przykład:

Krótko, zwięźle, z SZARM-em.
Śpij spokojnie, SZARM czuwa!

Co ja z tym spaniem!

Rejestratory wspomagają inżynierów utrzymania ruchu i specjalistów analizujących zjawiska w monitorowanych urządzeniach i obwodach elektrycznych. Rozbudowane funkcje analityczne (analiza harmonicznych, wyliczanie przebiegów składowych symetrycznych, mocy, kątów fazowych), wykresy czasowe, fazowe, trajektorie, filtry, pochodne, zestawienia sygnałów z różnych rejestracji na wspólnym wykresie, prezentacja dynamiczna, w postaci „filmu” z przebiegu zdarzenia i wiele innych funkcji.

Powiedzmy:

Nieźle radzi sobie w życiu – ma SZARM!
SZARM pomógł mu wybrnąć z trudnej sytuacji.

A może trochę bardziej ogólnie?

Jakie czasy, taki SZARM.

Jak widać, nie jest łatwo wymyślić dobre hasło reklamowe. Ale pracujemy nad tym. Przecież nie takie problemy już rozwiązaliśmy przy tym projekcie!

Artykuł zawiera lokowanie produktu: rejestrator zakłóceń elektrycznych SZARM, produkowany przez firmę TRONIA Sp. z o.o.

TRONIA 
TRONIA TRONIA Sp. z o.o.
02-266 Warszawa, ul. Sycowska 11
tel./faks 22 846 41 97
tel. kom. 781 991 168
tronia@poczta.onet.pl
www.tronia.pl

(tronia, rejestrator zakłóceń, SZARM, rejestracja zwarcia, rejestrator sieciowy)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl