10-lecie firmy Euro Pro Group – zapraszamy na stoisko nr 46, hala U

 Redakcja  |  22.08.2019
Prezes firmy Renata Gonet
Prezes firmy Renata Gonet

Początek firmy Euro Pro Group nastąpił w kryzysowym 2009 roku i można go porównać do skoku na bungee. Ogólnoświatowy kryzys finansowy wpłynął na spadek eksportu w firmie Sonel S.A., w której pracowałam jako szef eksportu i w wyniku decyzji zarządu moja praca na rzecz polskiego producenta urządzeń pomiarowych dobiegła końca. Jednocześnie zostałam wypuszczona z gniazda, aby „latać” w biznesie po studiach MBA we Wrocławiu. Miałam wiele pomysłów na własny biznes, a jednocześnie bogate doświadczenie w pracy. Na początku jako marketingowiec dla polskiego producenta sprzętu spawalniczego Bester S.A. Bielawa, a następnie jako szef eksportu tej firmy, by później pracować jako Purchasing Manager już w grupie Lincoln Electric.

Pomimo trudności na rynku w pierwszych miesiącach działalności Euro Pro Group, moja zdecydowana i pełna poświęceń praca zaczęła przynosić efekty. Mówi się, że na to, jakimi ludźmi jesteśmy, mają wpływ inni ludzie, z którymi mieliśmy kontakt w całym swoim życiu. Odniosę się tu do mojej kariery zawodowej, bo myślę, że nie było w niej zbyt dużo przypadków, a raczej wsparcie innych osób, które doceniały i rozwijały mój potencjał. Zawdzięczam im to, kim dzisiaj jestem i w jakim miejscu znajduje się moja firma – Euro Pro Group.

Pozwolę sobie wspomnieć mojego nieocenionego mentora, Pana Janusza Jarząbka – człowieka z 30-letnim stażem pracy w Besterze na stanowisku szefa zakupów. Przekazał mi on nie tylko wiedzę techniczną, ale także sposób kierowania zespołem, komunikacji i rozwiązywania problemów. Wspierał mnie, dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem – wielki człowiek, wspaniała postawa. Ponadto prezes firmy Bester Zbigniew Pawłowski, ciągle podnosił mi poprzeczkę, awansował na coraz wyższe stanowiska i powierzał coraz większy zakres odpowiedzialności.

Kolejnym etapem mojej kariery zawodowej była praca w Sonelu, gdzie zajmowałam się budowaniem sieci dystrybucji zagranicznej – ogromna szkoła życia i satysfakcja. Wyzwania były większe niż tylko nauka języka rosyjskiego. Wspaniała współpraca z Prezesem Krzysztofem Wieczorkowskim owocowała kontraktami zagranicznymi, przetargami dla kontrahentów zagranicznych z dużymi budżetami.

Główną działalnością firmy Euro Pro Group jest przedstawicielstwo firmy Flir Systems z siedzibą w USA w stanie Oregon, producenta kamer i systemów termowizyjnych. Współpracę z Flirem jako Autoryzowany Dystrybutor zawdzięczam Panu Anthonyemu Thomasowi, szefowi dystrybucji na kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Przedstawiłam mu wtedy swój biznesplan w zakresie współpracy z Flirem razem z analizą konkurencji i SWOT. Był pod wrażeniem – moja wiedza z branży była dogłębna i potrzebna amerykańskiej firmie. Stąd po kilku tygodniach zaoferowano mi współpracę, ale jakie było moje zaskoczenie, kiedy okazało się, że tylko na rynek Polski. Natomiast ja chciałam dalej eksportować towar za granicę. Zaczynałam pracę na rynku krajowym od podstaw.

Obecnie firma Euro Pro Group sprzedaje kilkaset kamer rocznie. Oprócz sprzedaży kamer oferujemy mierniki elektryczne dla energetyki i przemysłu, a także sprzedajemy wiedzę z zakresu termowizji. Wiedzę tę i uprawnienia do prowadzenia takich szkoleń dokumentują zdobyte dyplomy Thermography Level I w Bostonie w roku 2011 i Level II w Dallas w roku 2017, Certyfikat Dekra potwierdzający spełnianie Standardu Usług Szkoleniowych (2019).

Szkolenia według szkoły amerykańskiej są oferowane w oparciu o współpracę z Infrared Training Center, placówką szkoleniową Flira, która gwarantuje dyplomy międzynarodowe, niestandardowe i praktyczne podejście do wykonywania pomiarów oraz stosowania norm EN/PN 13 434 z zakresu energetyki i PN/EN 13 187 z zakresu budownictwa. Kształcą się u nas nie tylko inżynierowie, inspektorzy budowlani, szefowie utrzymania ruchu, ale także pracownicy naukowi wyższych uczelni. Wiedza ta jest wykorzystywana nie tylko w energetyce, ale coraz częściej w wielu innych dziedzinach takich jak medycyna, ratownictwo, straż pożarna, do serwisu paneli fotowoltaicznych, do prac badawczo-rozwojowych i innych nietypowych zastosowań. W tym zakresie współpracujemy z ekspertami w każdej z dziedzin.

Firma Euro Pro Group stała się firmą rodzinną, współpracuje ze mną syn, który wnosi innowacyjne rozwiązania, m.in. wprowadza na rynek kamery termowizyjne dla dronów. Nowoczesne rozwiązania wymagają odwagi w podejmowaniu ryzyka, ale i rozwagi w decyzjach finansowych. Połączenie młodzieńczej fantazji ze strony młodej kadry z doświadczeniem na rynku owocuje sukcesem firmy. Łączy nas pasja w działaniu, wytrwałość i nadzieja na pozyskanie nowego klienta.

Działalność firmy Euro Pro Group została dostrzeżona i doceniona podczas lokalnego Forum Kobiet Przedsiębiorczych, nadaniem tytułu „Kobieta Przedsiębiorcza Roku 2015”. Praktycznie od początku działalności czynnie uczestniczę we wspieraniu przedsiębiorczości kobiet i mężczyzn, przygotowując biznesplany i wnioski o dotacje na założenie firmy oraz rozpoczęcie działalności. Z doradztwa mojej firmy do tej pory skorzystało ponad 300 klientów! Firma Euro Pro Group zdobyła także nagrodę-wyróżnienie „Smoka Biznesu” na Prezentacjach Dzierżoniowskich (2012).

Pomimo pracy w branży zdominowanej przez mężczyzn, dobrze współpracuje mi się z klientami na rynku, a kontakty zdobyte podczas targów i konferencji owocują zamówieniami i długoletnimi relacjami. 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas tegorocznych targów Energetab, stoisko nr 46, Hala U. Z okazji 10-lecia firmy Euro Pro Group przygotowaliśmy specjalne upominki dla naszych klientów. Serdecznie zapraszamy!

Euro pro group Euro Pro Group
58-200 Dzierżoniów, ul. Jałowcowa 1
Tel.: +48 74 831 30 87
e-mail: rgonet@europro.com.pl
www.europro.com.pl

Wybrane dla Ciebie


Gdzie szukać pomocy przy doborze właściwego źródła zasilania »

Dobór źródła zasilania

Optymalne rozwiązania na każdym etapie, zarówno dystrybucji, jak i tworzenia dedykowanych pakietów zasilania. Wszystko po to, aby zapewnić jak najwyższą jakość ... czytam dalej »

 


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

koszt prądu

Oszczędzanie na rachunkach za prąd w domu lub firmie jest możliwe. Wystarczy dokładnie sprawdzić (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Zobacz co nowego poznamy na targach Energetab 2019 »

Licznik energii jaki wybrać Energetab 2019 logo
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce.(...) czytam dalej »

 


Łączniki i gniazda instalacyjne - jakie wybrać?

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Przewodnik po złączach - znajdż idealne rozwiązanie dla siebie »

automatyka przemysłowa Przewodnik po złączach
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Oznaczniki mobilne na przewody i osprzęt - które wybrać »

Kamery termowizyjne Technika laminowania taśm, zapewnia trwałe nadruki poprzez całkowitą ochronę tekstu przed czynnikami niszczącymi, takimi jak: zdrapywanie, ścieranie, zmywanie, promieniowanie UV a nawet substancj (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

ograniczniki bezpanelowa energia słoneczna
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Bramka IoT chmury do integracji nowych i istniejących systemów bez konieczności programowania.»

Zobacz jak robot testuje bankomaty?

bramka iot Robot testuje bankomaty
Dzięki prostemu połączeniu z procesem za pomocą protokołów, np. Modbus/TCP, dane czujników i dane procesowe są zbierane, przetwarzane i monitorowane ... czytam więcej » Około 30 sekund zajmuje średnio wypłacenie pieniędzy z wielofunkcyjnego bankomatu ATM. Urządzenia, które są dostępne „za rogiem” w większości miast, zmieniły nasze podejście ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Przewdonik "Eliminuj błędy
i usprawnij instalacje przewodów" »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

SEP świętuje 100 lat!

Jak co roku targom ENERGETAB towarzyszą konferencje organizowane przez izby i stowarzyszenia patronujące. Z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
.steute Polska .steute Polska
steute jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu oraz produkcji bezpiecznej, niezawodnej aparatury...
Zapraszamy do umieszczania ogłoszeń...
adm  |  15.06.2018, 10:55  |  1

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl