Artykuł sponsorowany

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Funkcje diagnostyczne i serwisowe, które gwarantują pracę bez przestojów
 SICK Sp. z o.o.  |  21.05.2019
SICK

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet, przełączników dwuportowych i transmisji w trybie full duplex jest tak duża, że magistrale sieciowe oparte na technologii Industrial Ethernet stają się rozwiązaniem powszechnie stosowanym w automatyzacji fabryk, logistyki i procesów. Dlatego firma SICK oferuje swoje wydajne enkodery w najpopularniejszych wariantach standardu Ethernet (PROFINET, EtherCAT® i EtherNet/IP™).

W maszynach wchodzących w skład różnych instalacji produkcyjnych stosowanych w technice transportowej i technice opakowań wiele etapów produkcji zazębia się ze sobą. Aby móc dokładnie kontrolować te procesy, trzeba zawsze znać prędkość, z jaką poruszają się poszczególne elementy, a także ich dokładną pozycję.

SICK - enkodery

Enkodery Ethernet oprócz podstawowych parametrów kontroli ruchu posiadają również szereg dodatkowych funkcji diagnostyczno–serwisowych, co wyróżnia je spośród pozostałych czujników kontroli ruchu. Dowiedz się więcej >>
Moduł Motion Timer
Jedną z ciekawszych funkcjonalności enkodera jest Moduł Motion Timer, który rejestruje godziny pracy enkodera, w których enkoder jest podłączony do zasilania. Natomiast Motion Timer zapisuje wyłącznie czas, w którym wałek enkodera faktycznie się obraca. Rejestrowana jest również liczba procesów włączania enkodera.

Korzyści:

Motion Timer umożliwia prewencyjną konserwację elementów ruchomych w ramach prac serwisowych czy w ramach okresu gwarancyjnego. Zapobieganie awariom i przestojom maszyny.

Niepotrzebny dodatkowy, zewnętrzny licznik godzin pracy maszyny. Oszczędność czasu i pieniędzy. Pełna kontrola nad „osią życia maszyny”.

Licznik cykli Licznik cykli rejestruje liczbę zmian kierunku – zarówno przy zmianie kierunku obrotu, jak i po zatrzymaniu wałka.

Korzyści:                                         

Dzięki wykorzystaniu funkcjonalności licznika cykli otrzymujemy informację o intensywności eksploatacji naszej maszyny w danym okresie. Kontrola efektywności wykorzystania pasów transmisyjnych. Dzięki temu dział utrzymania ruchu może wdrożyć prewencyjne prace serwisowe i wymianę zużywających się części ruchomych urządzenia, aby zapobiec przestojom w produkcji.

Pełna skalowalność to możliwość precyzyjnego dopasowania rozdzielczości do indywidualnych potrzeb aplikacji. Skontaktuj się z naszymi specjalistami >>

Korzyści:                                                Pełna skalowalność

Brak implementacji w sterowniku dodatkowych algorytmów skalowania. Enkoder wysyła gotową informację o położeniu i prędkości w wyskalowanych jednostkach.  Oszczędność czasu w uruchomieniu aplikacji. Przejrzystość sterowania.

Czujnik temperatury Czujnik temperatury - informacja o temperaturze wewnętrznej enkodera

Korzyści:

Informacja serwisowa dotycząca układu kontroli ruchu z przełożeniem na temperaturę otoczenia procesu.

Enkodery z interfejsem Ethernet to nie tylko czujniki kontroli ruchu służące do przesyłania informacji o prędkości, pozycji czy kącie obrotu. To coraz częściej elementy naszej maszyny, które zbierają informacje o intensywności jej pracy, określając stopień jej eksploatacji i umożliwiające oszacować harmonogram prac serwisowych, aby zapewnić pracę bez przestojów.

 SICK SICK Sp. z o.o.
ul. Nakielska 3
01-106 Warszawa
Polska

Sekretariat:
Tel.: +48 22 539 41 00
Fax: +48 22 837 43 88
E-mail:

(sick, enkodery, funkcje enkoderów, Enkodery Ethernet)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
  • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl