Artykuł sponsorowany

Siła tradycyjnego rozwiązania w nowoczesnym wydaniu

 Elektrobud  |  01.03.2019

Przynosi wymierne i wyliczalne korzyści finansowe, ale jest też ekologiczna i w pełni bezpieczna dla pracowników i przedsiębiorstwa. Nowoczesna stacja transformatorowa ICZ-E, opatentowana i produkowana przez firmę Elektrobud S.A. to urządzenie, które stanowi mocną odpowiedź na tradycyjne rozwiązania, których budowa i eksploatacja jest kilkukrotnie droższa, a ich walory estetyczne wzbudzają wiele wątpliwości.

Stały wzrost cen energii powoduje, że zakłady produkcyjne i centra handlowe szukają nowoczesnych rozwiązań, które przyniosą realne oszczędności. Coraz częściej stawiają na odnawialne źródła energii i szukają innych rozwiązań niż mniej nowoczesne stacje transformatorowe.

Projektowanie zasilania elektroenergetycznego dla indywidualnych odbiorców oparte jest o katalogi i wyroby wyprodukowane na potrzeby zakładów energetycznych. Instalacja tradycyjnej stacji transformatorowej polega na umiejscowieniu jej w granicy działki oraz podłączeniu kablami średniego napięcia do sieci energetycznej, skąd prąd kablami niskiego napięcia dostarczany jest do końcowego odbiorcy.

Niższe koszty zużycia energii przynoszą przedsiębiorstwu realne zyski, dlatego już na etapie projektowania nowej inwestycji, przedsiębiorcy powinni zastosować rozwiązania, które efektywnie zmniejszają zużycie energii elektrycznej.

Elektrobud

Obniżenie kosztów budowy następuje w wyniku budowy nowoczesnej stacji transformatorowej w pobliżu urządzeń potrzebujących dużo energii elektrycznej. W tradycyjnych rozwiązaniach, gdzie stacje zabudowane są przy granicy działki, ilość i długość kabli niskiego napięcia jest bardzo duża. Wybór takich stacji transformatorowych skutkuje zakupem drogich, grubych miedzianych kabli niskiego napięcia. Dodatkowo kable elektryczne nagrzewając się od przepływającego prądu, zamieniają znaczną część energii elektrycznej w ciepło. Poznaj innowacyjne rozwiązania firmy Elektrobud >>

Mankamenty dotychczasowych rozwiązań minimalizuje budowa zasilania energetycznego zakładu, przy zastosowaniu przemysłowej stacji ICZ-E. Zyski wynikające z zastosowania nowoczesnych stacji transformatorowych ICZ-E są generowane dzięki zakupowi małej ilości kabli niskiego napięcia oraz mniejszym zużyciu energii na etapie użytkowania całej instalacji.

W efekcie wśród dostępnych na rynku stacji transformatorowych jedynie opatentowana przez Elektrobud S.A. nowoczesna stacja transformatorowa spełnia wymagania przemysłu w obniżaniu zmiennych kosztów stałych kosztów.

Kolejnym atutem ICZ-E jest  również możliwość zainstalowania jej w dogodnym miejscu, tak aby jeszcze lepiej wykorzystać zagospodarowanie terenu firmy produkcyjnej. Elektrobud S.A. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, już na etapie projektowania może zaproponować parterowe lub piętrowe stacje transformatorowe ICZ-E, gotowe do umiejscowienia nie tylko na powierzchni hali produkcyjnej, ale także pod jej zadaszeniem lub bezpośrednio na dachu obiektu. To czyni stacje ICZ-E najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem na rynku. Skonsultuj się ze specjalistami firmy Elektrobud >>

Elektrobud S.A. swoją ofertę kompleksowo dostosował do potrzeb klienta, dbając równocześnie o środowisko naturalne. Stacja ICZ-E jest przyjaznym dla środowiska produktem, przyczyniającym się do zmniejszenia zapotrzebowania na zużycie energii elektrycznej.

ELEKTROBUD SA
ul. Nowopolna 10
67-400 Wschowa

tel. centrala +48 65 547 66 00
fax +48 65 547 66 09
e-mail:
www.elektrobud.pl

(elektrobud, stacje ICZ-E, stacje transformatorowe, przemysłowe stacje transformatorowe)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Działalność TGE w sierpniu 2019 r.

Towarowa Giełda Energii podsumowała działalność w sierpniu 2019 r. Wynika z niej, że wolumen obrotu energią elektryczną na TGE wyniósł 21 214 456 MWh i był o 18,4 proc. wyższy niż w...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
.steute Polska .steute Polska
steute jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu oraz produkcji bezpiecznej, niezawodnej aparatury...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl