Artykuł sponsorowany

Szynoprzewody w instalacjach elektrycznych - jakie wybrać?

EURO-ELEKTRO POLSKA Sp. z o.o. Sp. k.

Firma EURO-ELEKTRO POLSKA jest wiodącym dostawcą szynoprzewodów w Europie. Firma posiada w swojej ofercie trzy typy szynoprzewodów z podziałem wg prądów znamionowych:

  • szynoprzewody o budowie „kanapkowej”: 400A-5000A z przewodnikami aluminiowymi oraz 400A-6300A z przewodnikami miedzianymi;
  • szynoprzewody w izolacji powietrznej: 100A-630A z przewodnikami aluminiowymi lub miedzianymi;
  • szynoprzewody oświetleniowe od 25A-63A z przewodnikami miedzianymi.

Szynoprzewody są powszechnie stosowane do przesyłania i dystrybucji energii elektrycznej m.in. jako mosty szynowe pomiędzy transformatorem i rozdzielnicą niskiego napięcia, a także w budynkach użyteczności publicznej, zakładach przemysłowych, obiektach wojskowych itd. Dzięki odpowiedniej konstrukcji zminimalizowano spadek napięcia, zapewniając jednocześnie najbardziej efektywny przesył energii elektrycznej.

Szynoprzewody EURO-ELEKTRO występują w wersjach: 4-przewodnikowej oraz 5-przewodnikowej. Obodowa jest wykonana z aluminium zapewniająca wysoką odporność mechaniczną oraz zmniejszająca ciężar poszczególnych elementów szynoprzewodu, a w rezultacie całego jego odcinka, co może być zaletą w przypadku ograniczonej obciążalności np. stropów budynków.

Przewodniki aluminiowe w produktach EURO-ELEKTRO pokryte są cyną na całej długości, co zapewnia ich trwałość, odpowiedni styk oraz przeciwdziała procesowi utleniania, podczas codziennej eksploatacji urządzeń. Zachowanie odpowiedniej izolacji przewodników fazowych jest bardzo ważne dla szynoprzewodów, ponieważ podczas ich codziennej pracy przewodniki nagrzewają się, a to powoduje ich ruchy. Poznaj więcej szczegółów >>

Wysoka jakość produktu EURO-ELEKTRO, polegająca na zachowaniu odpowiedniej izlolacji, zapobiega uszkodzeniom szynoprzewodu podczas użytkowania. Zdecydowanym atutem produktu EURO-ELEKTRO jest „podwójna” izolacja. Dla zachowania najwyższej jakości i sprawności urządzeń, przewodniki w szynoprzewodach EURO-ELEKTRO pokryto warstwą Mylaru klasy B, która została umieszczona pomiędzy dwiema warstwami powłoki epoksydowej.

Ta cecha ogromnie wyróżnia produkt EURO-ELEKTRO na tle ofert dostępnych na rynku. Takie rozwiązanie jest bez wątpienia najlepszym dostępnym sposobem zachowania długiej żywotności Mylaru i jednocześnie całego szynoprzewodu.

Szynoprzewody EURO-ELEKTRO są proste w obsłudze. Przyjazne instalatorom ze względu na ich intuicyjny montaż i nieskomplikowaną budowę oraz szeroki wachlarz możliwości z zakresu wykonania różnego rodzaju elementów i dopasowania trasy szynoprzewodu do realiów budowy. Z absolutną łatwością korzystają z nich finalni odbiorcy i użytkownicy, ponieważ są bezobsługowe.  EURO-ELEKTRO posiada duże możliwości produkcyjne. W zakresie oferty znajdziemy zarówno elementy standardowe, jak i niestandardowe.

Elementy proste, kątowe, podwójnie kątowe oraz szeroką gamę kaset odpływowych do 1000A, co daje dużą elastyczność w przypadku zasilania najemców oraz urządzeń elektrycznych. Nie stanowią również problemu elementy niestandardowe np. o kącie rozwartym. Gniazda odpływowe dla kaset odpływowych mogą być rozmieszczone w sposób standardowy np. co 750 mm, jak i również mogą zostać dopasowane do danego obiektu indywidualnie.

Szynoprzewody EURO-ELEKTRO posiadają stopień ochrony IP55 dający możliwość zastosowania go w specyficznych/trudnych warunkach pracy. W celu zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa dodatkowo do każdego gniazda odpływowego na szynoprzewodzie jest montowana pokrywa, która ma chronić przed dostaniem się do wewnątrz gniazda nieczystości lub przed przypadkową ingerencją użytkownika. Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów >>

Szynoprzewody oświetleniowe EURO ELEKTRO charakteryzują się małymi rozmiarami i ciężarem elementów stanowiąc jednocześnie konstrukcję nośną dla opraw oświetleniowych, pozwalając tym samym zaoszczędzić wiele czasu podczas montażu. Wtyczki do gniazd posiadają różne kolory, co przekłada się na łatwą identyfikację obwodu oświetleniowego. Szynoprzewód EURO-ELEKTRO występuje w konfiguracji 2, 4 oraz 5-przewodnikowej. Różnorodność dostępnych elementów gwarantuje szybki i łatwy montaż bez użycia specjalistycznych narzędzi. 

Euro elektro EURO-ELEKTRO POLSKA Sp. z o.o. Sp. k.
40-486 Katowice
ul. Kolista 25
tel. 32 735 03 34
biuro@euro-elektro.pl
www.euro-elektro.pl

(euro-elektro, szynoprzewody)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
4/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt instalacji piorunochronnej wolno stojącego budynku magazynu mps
  • - Awarie sieciowe w krajowej sieci dystrybucyjnej
Zobacz szczegóły
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl