Artykuł sponsorowany

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych Wenar

 WENAR  |  11.02.2019
Etrel G6
Etrel G6
Wenar

Według szacunków Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) po drogach całego świata porusza się obecnie 3,1 miliona elektrycznych pojazdów pasażerskich, a w samych Chinach aż 1,48 miliona pojazdów. Przewiduje się, że w roku 2030 będzie to już 125 milionów. Wiele krajów i miast przyjęło już zobowiązania do stopniowego wycofywania technologii silników spalinowych, a większość czołowych globalnych firm motoryzacyjnych zobowiązała się do badania, inwestowania i zwiększania skali e-mobilności.

Patrząc na tempo rozwoju technologii z dziedziny elektromobilności możemy spodziewać się stałego wzrostu osiągów i spadku kosztów produkcji pojazdów elektrycznych. Umożliwi to stopniowe przechodzenie na transport niskoemisyjny na szeroką skalę. Jednak, aby było to możliwe, potrzebna jest również infrastruktura, w postaci sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych, do użytku prywatnego i publicznego. Niezbędny jest także system umożliwiający sprawne zarządzanie taką siecią.

Naprzeciw tym potrzebom wychodzi firma Wenar Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku – Białej, która zajmuje się dystrybucją stacji do ładowania samochodów elektrycznych, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, oraz prowadzi usługę zarządzania stacjami ładowania, w oparciu o roaming ze stale rosnącą liczbą operatorów. Dowiedz się więcej >>

ROZWIĄZANIE DLA BIZNESU

WOLNOSTOJĄCA KOLUMNOWA STACJA ŁADOWANIA

Kolumnowa stacja ładowania to wolnostojąca stacja do ładowania pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych, wyposażona w dwa gniazda ładowania z obu stron kolumny. Wykonana z odpornej stali malowanej, stacja przystosowana została do połączeń z gniazdami TYP 2, TYP 3A, TYP 3C, możliwość konfiguracji 2 takich samych gniazd z obu stron lub wyboru różnych wtyków wejściowych.

Stacja ładowania idealnie sprawdzi się w miejscach takich jak: sieci handlowe, hotele, restauracje, wypożyczalnie pojazdów, carfleet, oraz sektorze publicznym (np. tereny miejskie).

WOLNOSTOJĄCA KOLUMNOWA STACJA ŁADOWANIA
 
WALLBOX DUO

Wykonana z technopolimeru, czyli nowoczesnego materiału konstrukcyjnego charakteryzującego się niezwykłymi parametrami mechanicznymi i termicznymi.
Wallbox DUO przystosowany został zarówno do połączeń z gniazdami TYP 2, TYP 3A, TYP 3C.

Wallbox

Ładowarka idealnie nadaje się do użytku w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach, a także w miejscach takich jak sieci handlowe, hotele, restauracje, wypożyczalnie pojazdów, carfleet, oraz sektorze publicznym (np. tereny miejskie). Skonsultuj się z naszymi specjalistami >>

DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH - DLA CIEBIE?

ETREL INCH - WYJĄTKOWY DESIGN I WZORNICTWO

Wykonana z technopolimeru, czyli nowoczesnego materiału konstrukcyjnego charakteryzującego się niezwykłymi parametrami mechanicznymi i termicznymi. Stacja przystosowana została zarówno do połączeń z gniazdami TYP 2, TYP 3A, TYP 3C. Stacja idealnie nadaje się do użytku prywatnego.

WENAR

STACJA SZYBKIEGO ŁADOWANIA

HYPERCHARGER 75-300KW

Najbardziej kompaktowa w swojej klasie ładowarka o mocy do 300kW z wbudowanym układem chłodzenia przewodu. Szeroki zakres napięcia ładowania zapewniający zdolność ładowania dla samochodów produkowanych w przyszłości 150V-1000V.

Technologia Hypercharger oparta jest na modułach o mocy 75kW, które umożliwiają późniejsze rozszerzanie mocy stacji ładowania o kolejne 75kW. Konstrukcja modułowa zapewnia jedyne takie rozwiązanie na rynku, dzięki któremu właściciel może stopniować rozbudowę w zależności od potrzeb.

STACJA SZYBKIEGO ŁADOWANIA

PLATFORMA CLOUD

Oprogramowanie Wenar Cloud służące do zarządzania stacjami ładowania samochodów elektrycznych jest w pełni zintegrowane i dostosowane do aktualnych wymogów EIPA (Ewidencja Infrastruktury Paliw Alternatywnych).

Przekazuje informacje na temat lokalizacji/współrzędnych, trybu i mocy ładowania, aktualnych cen oraz dostępności punktów ładowania zainstalowanych w ogólnodostępnych stacjach ładowania, w czasie rzeczywistym!

PLATFORMA CLOUD


Wenar Cloud to:

  • Zdalny dostęp do platformy;
  • Aktualizacje danych z EIPA;
  • Karta sim do łączności i transmisji danych;
  • Połączenie pkt ładowania z partnerem roamingowym;
  • Wsparcie online;
  • Fakturowanie i automatyczne wpłaty;
  • Opłata za ładowanie swobodnie ustalona przez właściciela.

Jeśli jesteś już właścicielem stacji ładowania innej marki, którą chcesz oddać do użytku publicznego, możesz również skorzystać z naszego oprogramowania. Platforma Wenar Cloud jest w pełni zintegrowana i kompatybilna z większością stacji ładowania AC i DC.

WENAR

WENAR Wenar Sp. z o.o.
ul. Cieszyńska 322
43-382 Bielsko-Biała
info@wenar.pl
tel: +48 33 445 13 31
fax:+48 33 445 13 30

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
3/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 3/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Zastosowanie algorytmów ewolucyjnych do wielokryterialnej optymalizacji rozwoju sieci dystrybucyjnej SN
  • - Uproszczony projekt automatyki SZR z wydzieloną rozdzielnicą zasilania awaryjnego
Zobacz szczegóły
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl