Artykuł sponsorowany

ODGROM OG3 nowy wspornik do mocowania przewodów ochrony odgromowej

 ALBOR  |  06.02.2019
Albor

Rodzina wsporników ODGROM powiększyła się o produkt specjalistyczny. Nowy wspornik OG3 został stworzony do stosowania na dachy wykonane z materiałów palnych i dachy uzbrojone w inne instalacje. Produkt składa się z wytrzymałej obudowy wykonanej z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego wypełnionego betonowym rdzeniem. Dzięki swej wadze oraz szerokiemu kołnierzowi, konstrukcja zapewnia dużą stabilność. Większa odległość przewodu od poszycia dachu zapewnia skuteczniejszą ochronę przed przepięciami w instalacjach elektrycznych oraz antenowych ułożonych na dachu. Wsporniki odgrom mogą być stosowane na wszystkich rodzajach pokryć dachowych, zapewniając najwyższą trwałość instalacji przy zachowaniu wysokiej estetyki.

PODWYŻSZONA KONSTRUKCJA DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Wspornik ODGROM OG3 jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na specjalistyczny produkt dedykowany dla dachów o podwyższonej palności. Jego koncepcja jest rozwinięciem produkowanego równolegle wspornika OG2.

ODGROM OG3

BUDOWA

W obudowie wykonanej z wysokiej jakości polietylenu kryje się betonowy rdzeń. Szczelnie zamknięta konstrukcja chroni go przed niekorzystnym wpływem czynników pogodowych i erozją. Kształt obudowy został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu odporności mechanicznej. Okrągły kołnierz zapewnia dużą powierzchnię przylegania do dachu i zwiększa stabilność. Strukturalna powierzchnia podstawy zwiększa powierzchnię przylegania kleju lub lepiku podczas montażu o około 30%. Skrzydełka na bokach obudowy ułatwiają instalatorom chwyt wspornika w rękawicach, a solidne, podwojne uchwyty samozaciskowe przeznaczone są do typowych średnic przewodów odgromowych: 8 i 10mm. Dowiedz się więcej o wspornikach ODGROM OG3 >>

ODGROM OG3

PARAMETRY TECHNICZNE

Wsporniki ODGROM OG3 produkowane są w dwóch wersjach przeznaczonych do instalacji przewodu o średnicy 8 i 10mm. Powierzchnia przylegania do dachu wynosi 177cm².

ODGROM OG3

MONTAŻ

Wsporniki ODGROM OG3 mogą być montowane na wszystkich rodzajach pokryć dachowych, takich jak: blacha, blachodachówka, płaska dachówka ceramiczna i betonowa, papa czy gont bitumiczny. Odległość montażowa uchwytów, w zależności od projektu instalacji, waha się w granicach 70-120 cm. Na poziomych powierzchniach nie jest konieczne mocowanie wsporników do dachu. Na dachach o pochyłości do 12º stosuje się tradycyjne lepiki lub kleje. Skonsultuj się ze specjalistami firmy Albor >>

ODGROM OG3

ODGROM OG3

JAKOŚĆ I TRWAŁOŚC NA PIERWSZYM MIEJSCU

Wsporniki kompozytowe ODGROM, jako jedyne w kraju przeszły badania wg normy PN-EN 62561-4:2011 w instytucie BBJ w Lublinie. Wymagające badania wsporników polegają na długotrwałym narażeniu ich na ekstremalne warunki, a następnie poddaniu rygorystycznym próbom wytrzymałościowym.

W pierwszym etapie symulowane jest postarzenie produktu w niekorzystnych warunkach atmosferycznych:

  • przez 1000h, czyli 41 dni, produkt poddany jest ciągłemu silnemu naświetlaniu światłem UV, co jest symulacją procesu starzenia;
  • co 2h produkt zraszany jest wodą przez 18 minut, przy wilgotności w komorze wynoszącej 50%;
  • stała temperatura w komorze UV wynosi 45ºC, a temperatura produktu 65ºC.

Po 6 tygodniach ciągłego naświetlania i zraszania produkty nie mogą nosić oznak rozpadu albo pęknięć. Po pozytywnym przejściu testu rozpoczyna się ciąg badań mechanicznych.

Wsporniki muszą utrzymać przewód odgromowy, który wyrywany jest z siłą 200N, w skrajnych temperaturach –10 i +40ºC. Wsporniki przeszły ponadto testy na zniszczenie, polegające na umieszczeniu ich w komorze chłodniczej w temperaturze –5ºC na 2h i następnie poddania próbom uderzeniowym w przyrządzie zgodnym z normą IEC 60068-2-75:1997.

Uderzenia młotem 0,5 kg w zaciski przewodów oraz korpus wspornika nie spowodowały jego uszkodzeń. Wsporniki ODGROM przeszły pozytywnie wszystkie etapy badań, otrzymując europejski certyfikat zgodności z normą PN-EN 62561-4:2011.

Albor ALBOR
62-095 Murowana Goślina, ul. Polna 10
tel. + 48 61 811 88 25
tel. kom. +48 533 353 329
e-mail:
www.odgrom.pl

(albor, odgrom og3, wspornik do mocowania ochrony odgromowej, ochrona odgromowa, odgrom)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
  • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl