Artykuł sponsorowany

Innowacyjne regulatory mocy biernej LRM

 LOPI Andrzej Anuszkiewicz  |  21.01.2019
Modem GSM/GPRS LRM Control
Modem GSM/GPRS LRM Control
LOPI

W dobie zmieniającego się charakteru obciążeń, sposobów rozliczania i gospodarki energią, jak i zmieniających się odbiorników energii elektrycznej, układy kompensacji mocy biernej muszą sprostać coraz to bardziej złożonym wyzwaniom. Wychodząc im naprzeciw i odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, powstała seria regulatorów mocy biernej LRM produkowana przez firmę Lopi. To właśnie regulator współczynnika mocy biernej jest sercem każdego układu kompensacji mocy biernej i w znacznym stopniu jest odpowiedzialny za jego prawidłowe działanie i skuteczną minimalizację opłat za energię bierną.

Regulator mocy biernej LRM001

Pierwszy z tej serii, mikroprocesorowy regulator współczynnika mocy biernej LRM001 przeznaczony jest do stosowania w automatycznych układach kompensacji mocy biernej, zarówno o charakterze pojemnościowym, jak i indukcyjnym.

Zapewnia skuteczną kompensację mocy biernej również w sieciach z symetrycznym i asymetrycznym obciążeniem, umożliwiając pomiar jedno lub trzyfazowy oraz sterowanie elementami jedno i/lub trójfazowymi. Ponadto, co niezwykle istotne, umożliwia również kompensację biegu jałowego. Nie posiada narzuconych szeregów i może być dowolnie zaprogramowany dla poszczególnych wyjść. Dowiedz się więcej >>

Regulator mocy biernej LRM001

Dla jeszcze większego komfortu użytkowania pozwala również na indywidualne ustawienie czasów rozładowania tzw. blokady stopni. Godnym uwagi jest fakt, iż najnowsza odsłona tego regulatora ma funkcję pomiaru temperatury i sterowania wentylacją szafy, w której jest zainstalowany. Jak widać, urządzenie to jest niezwykle elastyczne i wielozadaniowe, przy jednoczesnym bardzo przyjaznym oprogramowaniu oraz intuicyjnym menu w języku polskim i angielskim.

Regulator mocy biernej LRM002

Drugi z serii regulatorów LRM ma większość funkcjonalności swojego poprzednika, jednak stanowi jego bardziej ekonomiczny odpowiednik. To rozwiązanie sprawdzi się doskonale w prostych, niewielkich układach kompensacji mocy biernej. LRM002 montowany jest na szynie DIN i skutecznie obsługuje mniejsze układy kompensacji, składające się z maksymalnie 6 stopni, zwanych również członami. Skonsultuj się z naszymi specjalistami >>

Dostosowany jest tylko do sieci symetrycznych i nie sprawdzi się w sieciach asymetrycznych, jednak tak jak poprzednik, może być montowany w układach obsługujących sieci zarówno z obciążeniem o charakterze indukcyjnym, jak i pojemnościowym.

Wygodne monitorowanie pracy układu kompensacji

Aby zapewnić jeszcze skuteczniejszą kompensację mocy biernej został stworzony najnowszy z serii, LRM Control, modem GSM/GPRS, który poprzez komunikację z serwerem monitoruje pracę układu i umożliwia szybką reakcję w przypadku zaistniałych nieprawidłowości. Dzięki temu zostaje zminimalizowane ryzyko wzrostu opłat za energię bierną spowodowane awarią baterii lub zmianą profilu obciążenia.

Modem zapewnia przesył mierzonych przez regulator mocy biernej parametrów zasilania, takich jak prąd, napięcie i moce. Warty zauważenia jest fakt, iż dostęp do tych danych jest możliwy z dowolnego miejsca na świecie, a nie tylko na obiekcie, gdzie jest zamontowany dany układ kompensacji, a dokonuje się poprzez zwyczajną przeglądarkę www.

Ponadto w przypadku wystąpienia nieprawidłowości poprzez przekroczenie zadanego parametru, urządzenie umożliwia również wysyłanie alarmowych SMS na dowolnie konfigurowane numery telefonów, dzięki czemu reakcja na te zdarzenia może być niemal natychmiastowa. Urządzenie może współpracować z kilkoma regulatorami mocy biernej jednocześnie, za pomocą RS485, protokół MODBUS, co jest niezwykle wygodne w większych obiektach, które posiadają kilka układów kompensacji.

Nowe rozwiązania

Jak widać, seria LRM, to nie tylko regulatory mocy biernej, ale różne współpracujące ze sobą urządzenia, które dzięki wzajemnej komunikacji umożliwiają coraz skuteczniejszą kontrolę nad energią bierną, a co za tym idzie, większą kontrolę nad opłatami z tego tytułu.

Seria jest wciąż rozszerzana i prace konstrukcyjne nad kolejnymi urządzeniami są już na bardzo zaawansowanym etapie, dzięki czemu wkrótce użytkownik otrzyma kompleksową ofertę pozwalającą na proste i efektywne zarządzanie energią bierną na swoim obiekcie, dzięki kolejnym produktom marki Lopi.

LOPI PPHU „Lopi” Andrzej Anuszkiewicz
ul. Długa 3, 05-119 Legionowo

NIP: 536-002-08-98

+48 22 732 07 87
+48 697 481 635
+48 22 772 95 09

(lopi, regulatory mocy biernej LRM, monitorowanie pracy układu kompensacji)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Zmiany w programie Mój Prąd

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Morskiej poinformował, że został skorygowany wzór wniosku o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd. Wprowadzona zmiana umożliwia...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl