Artykuł sponsorowany

Letatwin LM-550A/PC CE

 ERGOM  |  11.11.2018
Letatwin LM-550A i poprzednik Letatwin LM-390A
Letatwin LM-550A i poprzednik Letatwin LM-390A
ERGOM

Ergom wprowadził do oferty nową profesjonalną termotransferową drukarkę do oznaczników Letatwin LM‑550A. Następca bardzo dobrze ocenianej i chętnie wykorzystywanej w przemyśle drukarki LM-390A wyróżnia się podwyższonymi parametrami użytkowymi oraz jeszcze lepszą ekonomicznością i efektywnością drukowania oznaczników.

Przed przystąpieniem do pracy

Drukarka do oznaczników Letatwin LM-550A, tak jak i poprzednik Letatwin LM-390A dostarczana jest w zestawie z trwałą i estetyczną plastikową walizką do przechowywania. W zestawie znajdują się zasilacz sieciowy, kaseta wkładu taśmy barwiącej wraz z długą, czarną taśmą barwiącą, adapter do prowadzenia profili oraz oprogramowanie PC wraz z kompletem trzech instrukcji obsługi. Ponadto w walizce znajdzie się miejsce na dodatkową kasetę z taśmą barwiącą oraz na trzy taśmy samoprzylepne. Dołączone instrukcje obsługi pozwolą zapoznać się z możliwościami drukarki i oprogramowania PC, a instrukcja „Szybki start” umożliwia szybkie poznanie podstawowych funkcji i natychmiastowe podjęcie pracy.

Przygotowanie projektu oznaczników

Wiedząc, jakich oznaczników potrzebujemy, możemy przystąpić do pracy z drukarką. Projekt wprowadzany może być metodą klasyczną, za pomocą zintegrowanej klawiatury wykonanej z wygodnych w użyciu, trwałych, gumowych klawiszy. W odróżnieniu od poprzedniej wersji model LM‑550A ma oprogramowanie w języku polskim, co ułatwia pracę z urządzeniem, oraz tak jak w poprzedniku możliwość wprowadzania szeregu znaków i symboli wykorzystywanych powszechnie w elektrotechnice. Dowiedz się więcej >>

Letatwin LM-550A z walizką Letatwin LM-550A z walizką
Letatwin LM-550A z walizką

Niedostępna w żadnym innym urządzeniu na rynku funkcja wyświetlania wizualizacji wprowadzonego projektu na jasnym i czytelnym wyświetlaczu LCD umożliwia sprawdzenie poprawności wprowadzonych danych. Ponadto wpisując projekt do drukarki, na jednym ekranie widoczny będzie ciąg oznaczników w kolejności wprowadzania. Przyczyni się to do wyeliminowania niepotrzebnych błędów, marnowania profili na wydruki testowe i uniknięcie mozolnego przewijania wprowadzonych danych, aby sprawdzić, czy nie popełniliśmy błędu.

Wygląd programu Letatwin PC Editor
Wygląd programu Letatwin PC Editor

Drugą bardzo wygodną metodą wprowadzenia danych do wydruku jest skorzystanie z załączonego do drukarki, intuicyjnego i prostego w obsłudze oprogramowania edycyjnego w języku polskim, zainstalowanego na dowolnym komputerze lub laptopie z systemem Windows. Do programu możemy wprowadzać projekty o dowolnej wielkości lub importować gotowe pliki z oznacznikami opracowane przy pomocy MS Excel. Stworzony projekt możemy wydrukować bezpośrednio po podłączeniu drukarki LM-550A do komputera, bądź zapisać w pamięci USB, co umożliwi wykorzystanie drukarki w trzeci na możliwych sposobów.

Zapisane w pamięci USB, gotowe projekty wydrukować możemy w dowolnej chwili, po podłączeniu nośnika do portu w drukarce. Ponadto, nawet gdy wprowadzimy projekt do drukarki za pomocą wbudowanej klawiatury, możemy zapisać go w pojemnej pamięci wewnętrznej drukarki (do 250 tysięcy znaków) bądź w pamięci USB.

Przygotowanie materiałów do zadruku

Mając przygotowany projekt oznaczników, możemy przystąpić do drukowania. Wiąże się to z potrzebą zastosowania odpowiednich materiałów. Oferowane materiały do zadruku (profile płaskie i okrągłe) produkowane przez Ergom, wykonane są z polskiego certyfikowanego surowca. Ergom jako producent może wykonać profile w dowolnej kolorystyce i rozmiarze (standardowe wykonanie profili okrągłych obejmuje średnice od 2 do 8 mm, natomiast profili płaskich od 2,5 do 6,5 mm szerokości w kolorach białym i żółtym).

Specyfikacja urządzenia
Wymiary 275 (długość) × 300 (grubość) x 91 (wysokość) mm
Waga
2,3 kg
Metoda drukowania Druk termotransferowy (300 dpi)
Wyświetlacz Matryca LCD: 64 × 160 pikseli, podświetlony
Szybkość drukowania

40 mm/s (standard)

20 mm/s (tryb niskiej temperatury)

Maksymalna długość drukowania Rurka: 100 m, taśma: 7 m
Maks. liczba znaków do wprowadzenia 5000 znaków na plik
Wysokość czcionki 1,3/2/3/4/6 mm
Zakres średnic profili Od 1,5 do 6,5 (profil PCV, profil termokurczliwy)
Stosowane szerokości taśm 5/9/12 mm
Metoda cięcia rurek Nacinanie automatyczne, odcinanie ręczne
Pamięć wewnętrzna 250.000 znaków (maks. 50 plików)
Pamięć zewnętrzna Pamięć USB
Interfejs
USB 2.0
Zasilanie DC 12 V, 3 A
Zużycie energii elektrycznej 30 W (maks.)
Temperatura użytkowania
10–35°C

Dodatkowo możliwe jest drukowanie na takich materiałach jak taśmy samoprzylepne dostępne w różnych kolorach (białe, żółte i bezbarwne) i szerokościach (5, 9 i 12 mm) oraz na koszulkach termokurczliwych (białych i żółtych o średnicach od 4,2 do 6,5 mm). Dla drukarki LM‑550A koszt wykonania oznacznika uległ obniżeniu dzięki zastosowaniu kasety z wymiennymi rolkami z taśmą barwiącą. Ich bardzo duże długości (110 m dla taśm czarnych i 70 m dla białych) oraz możliwość samodzielnej wymiany skraca czas przestojów między pracą, przez co nasze profesjonalne urządzenie do oznaczania przewodów i kabli może efektywniej pracować. Drukarka LM‑550A ma możliwość wykonywania nadruków na profilach termokurczliwych oraz materiałach eksploatacyjnych innych firm przeznaczonych do wykonywania nadruków metodą termotransferową.

 Profil DPO produkowany przez Ergom oraz taśma samoprzylepna biała   Profil DPO produkowany przez Ergom oraz taśma samoprzylepna biała
 Profil DPO produkowany przez Ergom oraz taśma samoprzylepna biała
 Taśmy barwiące do drukarki termotransferowej LM-550A
Taśmy barwiące do drukarki termotransferowej LM-550A
 Oznaczniki wykonane na profilu DPO oraz na taśmie samoprzylepnej  Oznaczniki wykonane na profilu DPO oraz na taśmie samoprzylepnej
 Oznaczniki wykonane na profilu DPO oraz na taśmie samoprzylepnej

Drukowanie gotowych oznaczników

Po przygotowaniu materiałów do zadruku możemy przystąpić do drukowania oznaczników. Duża szybkość (dochodząca do 40 mm/s) oraz wysoka rozdzielczość wydruku (300 dpi) pozwoli na uzyskanie nawet 52 czytelnych, trwałych i wyraźnych oznaczników na minutę (przy długości oznacznika wynoszącej 20 mm). Wydrukowane oznaczniki mogą być nacięte (głębokość nacięcia można dostosować do potrzeb dźwignią w drukarce), przez co nie doprowadzimy do nieporządku w miejscu pracy.

Innymi sposobami zaznaczenia przerwy między kolejnymi oznacznikami jest rozdzielenie pionową kreską, pionowymi kropkami bądź brak zaznaczenia. Po wydruku całość odetniemy w dowolnym miejscu przyciskiem z boku drukarki. Nóż do nacinania oznaczników jest częścią eksploatacyjną do samodzielnej wymiany, przez co nie musimy się martwić o spadek jakości nacięcia.

Podsumowując Letatwin LM-550A to w pełni profesjonalna drukarka do oznaczników, dzięki której oznaczanie przewodów nie będzie już nigdy stanowiło problemu a wydrukowane oznaczniki, będą najwyższej jakości w przystępnej cenie.

ERGOM Zakład Aparatury Elektrycznej
ERGOM Sp. z o. o.
ul. Nowe Sady 10
94-102 Łódź, Polska
tel.: +48 801 000 275
bok@ergom.com
www.ergom.com

(ergom, letatwin, Drukarka do oznaczników Letatwin LM-550A, drukarki do oznaczników)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
11/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Eksploatacja instalacji elektrycznych tymczasowych
  • - Symulacyjne metody analizy funkcjonowania układów automatyki elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły

Aukcje 2019 - ile dla wiatru i fotowoltaiki?

Jak podaje portal gramwzielone.pl, rząd nadal nie ogłosił szczegółowych założeń przyszłorocznych aukcji dla odnawialnych źródeł energii. Jednak informacje podało Ministerstwo Energii,...

Szczypce-klucz Knipex

Szczypce-klucz to narzędzie opracowane i opatentowane wiele lat temu przez niemiecką firmę Knipex. Pod względem funkcjonalności łączy szczypce nastawne z kluczem nastawnym typu...
EAST UPS EAST UPS
Marka EAST ® to uznany producent wysokowydajnych zasilaczy awaryjnych UPS zaprojektowanych do całodobowej ochrony urządzeń elektrycznych oraz...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl