Artykuł sponsorowany

ABB przedstawia nowe S-ARC1 — urządzenie do detekcji zwarć łukowych

 ABB  |  19.10.2018
ABB

Dostrzegając rosnącą liczbę pożarów w domach i zakładach pracy, firma ABB wprowadza do sprzedaży nowe S-ARC1 – urządzenie do detekcji zwarć łukowych (AFDD) z wbudowanym wyłącznikiem instalacyjnym (MCB).

Według najnowszych szacunków liczba pożarów spowodowanych przez wadliwe instalacje elektryczne w Europie wynosi ponad dwa miliony, czego skutkiem są straty o wartości ponad 126 mld €. Konieczne jest zatem zapewnienie lepszej ochrony przeciwpożarowej instalacji w budynkach mieszkalnych i komercyjnych.
W odpowiedzi na tę sytuację, w Niemczech, jako pierwszym kraju w Europie, od 18 grudnia 2017 roku wprowadzono obowiązek stosowania w instalacjach wyłączników AFDD.

Zgodne z normą produktową IEC / EN 62606 urządzenie do detekcji zwarć łukowych (AFDD) to przyrząd mający na celu ograniczenie skutków zwarć łukowych poprzez automatyczne odłączenie obwodu z chwilą wykrycia takiego zwarcia. Zwarcia łukowe mogą być powodowane przez wiele różnych uwarunkowań m.in. uszkodzenia instalacji, zagniecenie kabli, nieprawidłowe ułożenie instalacji, przerwy w przewodach, uszkodzenia spowodowane przez promieniowanie UV lub gryzonie, luźne styki i połączenia lub przytrzaśnięcie wtyczek i kabli. Dowiedz się więcej >>

W oparciu o bogate doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa instalacji w budynkach mieszkalnych i użytkowych, ABB wprowadza nową serię detektorów S-ARC1 zapewniających kompleksową ochronę ludzi, budynków i wartościowego mienia. Nowe detektory pozwalają na wczesne wykrycie najczęściej występujących zagrożeń związanych z zakłóceniami działania instalacji elektrycznych, dzięki czemu znacząco ograniczają ryzyko powstania pożaru.

Komentując prezentację nowego produktu, Piero-Giorgio Schiannini, odpowiedzialny za grupę produktów na szynę DIN, powiedział: „Zapewnienie bezpieczeństwa klientom jest najważniejszym celem naszych innowacji oraz centralnym punktem filozofii i globalnej misji rozwoju produktów ABB, dlatego staramy się przyczynić do istotnego zmniejszenia liczby pożarów wywoływanych przez instalacje elektryczne. Nowe detektory serii S-ARC1 oferują instalatorom proste rozwiązanie służące minimalizacji zagrożeń związanych z pracą instalacji elektrycznych i dają większe poczucie bezpieczeństwa ich użytkownikom. Urządzenia te charakteryzują się najwyższym poziomem bezpieczeństwa pracy i łatwością montażu. Stanowią istotny krok naprzód w tworzeniu bezpiecznych instalacji elektrycznych w budynkach”.

Oferowane przez ABB nowe detektory zwarć łukowych S-ARC1 i S-ARC1 M typu 1P+N z wbudowanym wyłącznikiem instalacyjnym (MCB) mają prąd wyłączalny wynoszący odpowiednio, 6kA i 10kA oraz zapewniają ochronę zarówno przed przetężeniami, jak i zwarciami łukowymi. Skonsultuj się ze specjalistami firmy ABB >>

W połączeniu z wyłącznikiem różnicowoprądowym (RCCB) zamontowanym po stronie zasilania, urządzenia serii S-ARC1 to najlepsze rozwiązanie do instalowania w skrzynkach rozdzielczych, zapewniające kompleksową ochronę ludzi, budynków i wartościowego mienia.

Wyposażone w podwójne zaciski do łatwego przyłączenia przewodów lub szyn mostkujących nowe urządzenia są o 50 procent szybsze w montażu. Mogą być też stosowane z szynami mostkującymi z rodziny System Pro M compact®, które eliminują konieczność użycia dodatkowych przewodów. Możliwość podłączenia zasilania S-ARC1 przy użyciu zacisków dolnych lub górnych zapewnia przystosowanie do standardów instalacji stosowanych we wszystkich krajach Europy.
Dioda monitorująca LED wskazuje bieżący stan urządzenia i sygnalizuje przyczynę zadziałania zabezpieczenia. Pozwala to na skrócenie czasu konserwacji i znacznie ułatwia wykrywanie usterek w instalacji.

Zastosowany w nowych detektorach ABB S-ARC1 wewnętrzny moduł elektroniczny stale nadzoruje pracę urządzenia. W celu zapewnienia ciągłości zasilania instalacji i zapobiegania jej przypadkowym wyłączeniom, w sytuacji błędu wykrytego przez wewnętrzny test diagnostyczny, kontrolka LED gaśnie lub zaczyna migać naprzemiennie kolorem zielonym i czerwonym, bez odłączania zasilania.

Oprócz tego urządzenie posiada przycisk testowy służący do sprawdzenia prawidłowości działania detektora AFDD.
Detektory S-ARC1 i S-ARC1 M są doskonale przystosowane do pracy w różnego rodzaju instalacjach funkcjonujących w pomieszczeniach mieszkalnych, przestrzeniach wspólnych budynków szkolnych, przedszkolnych i innych placówek opiekuńczych, a także w budynkach o podwyższonym zagrożeniu pożarowym, takich jak zakłady produkcyjne, drukarnie i inne obiekty przemysłowe. Pozostałe obszary zastosowań to np. budynki wykonane w dużej mierze z materiałów łatwopalnych, np. domy drewniane lub budynki wyposażone w systemy wentylacji mechanicznej, a także obiekty o dużym znaczeniu kulturowym, jak np. muzea, biblioteki i galerie sztuki.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest liderem nowatorskich technologii w branży produktów elektryfikacyjnych, robotyki i ruchu, automatyki przemysłowej oraz sieci elektroenergetycznych, obsługującym klientów z całego świata w zakresie potrzeb związanych z mediami, przemysłem oraz transportem i infrastrukturą. Kontynuując ponad 125-letnią tradycję innowacyjności, ABB tworzy dziś przyszłość cyfryzacji przemysłowej i napędza rewolucję energetyczną oraz czwartą rewolucję przemysłową. ABB działa w ponad 100 krajach i zatrudnia około 147 000 pracowników. www.abb.com

ABB ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1

04-713 Warszawa

Tel.: +48 2222 3 7777

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Kompensacja mocy biernej w środowisku wyższych harmonicznych
  • - Projekt zasilania osiedla domków jednorodzinnych w energię elektryczną
Zobacz szczegóły
Wzorcowanie, nie tylko wydatek, ale również korzyść

Wzorcowanie, nie tylko wydatek, ale również korzyść

Zakłady produkcyjne bardzo często postrzegają proces wzorcowania urządzeń pomiarowych jako zbędny wydatek, bez którego fabryka mogłaby nadal produkować wyroby, według...
TRONIA Sp. z o.o. TRONIA Sp. z o.o.
Warszawska firma TRONIA Sp. z o.o. swoją działalność opiera na modnym ostatnio „outsourcingu”, co pozwala jej, przy stosunkowo...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl