Artykuł sponsorowany

ABB przedstawia nowe S-ARC1 — urządzenie do detekcji zwarć łukowych

 ABB  |  19.10.2018
ABB

Dostrzegając rosnącą liczbę pożarów w domach i zakładach pracy, firma ABB wprowadza do sprzedaży nowe S-ARC1 – urządzenie do detekcji zwarć łukowych (AFDD) z wbudowanym wyłącznikiem instalacyjnym (MCB).

Według najnowszych szacunków liczba pożarów spowodowanych przez wadliwe instalacje elektryczne w Europie wynosi ponad dwa miliony, czego skutkiem są straty o wartości ponad 126 mld €. Konieczne jest zatem zapewnienie lepszej ochrony przeciwpożarowej instalacji w budynkach mieszkalnych i komercyjnych.
W odpowiedzi na tę sytuację, w Niemczech, jako pierwszym kraju w Europie, od 18 grudnia 2017 roku wprowadzono obowiązek stosowania w instalacjach wyłączników AFDD.

Zgodne z normą produktową IEC / EN 62606 urządzenie do detekcji zwarć łukowych (AFDD) to przyrząd mający na celu ograniczenie skutków zwarć łukowych poprzez automatyczne odłączenie obwodu z chwilą wykrycia takiego zwarcia. Zwarcia łukowe mogą być powodowane przez wiele różnych uwarunkowań m.in. uszkodzenia instalacji, zagniecenie kabli, nieprawidłowe ułożenie instalacji, przerwy w przewodach, uszkodzenia spowodowane przez promieniowanie UV lub gryzonie, luźne styki i połączenia lub przytrzaśnięcie wtyczek i kabli. Dowiedz się więcej >>

W oparciu o bogate doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa instalacji w budynkach mieszkalnych i użytkowych, ABB wprowadza nową serię detektorów S-ARC1 zapewniających kompleksową ochronę ludzi, budynków i wartościowego mienia. Nowe detektory pozwalają na wczesne wykrycie najczęściej występujących zagrożeń związanych z zakłóceniami działania instalacji elektrycznych, dzięki czemu znacząco ograniczają ryzyko powstania pożaru.

Komentując prezentację nowego produktu, Piero-Giorgio Schiannini, odpowiedzialny za grupę produktów na szynę DIN, powiedział: „Zapewnienie bezpieczeństwa klientom jest najważniejszym celem naszych innowacji oraz centralnym punktem filozofii i globalnej misji rozwoju produktów ABB, dlatego staramy się przyczynić do istotnego zmniejszenia liczby pożarów wywoływanych przez instalacje elektryczne. Nowe detektory serii S-ARC1 oferują instalatorom proste rozwiązanie służące minimalizacji zagrożeń związanych z pracą instalacji elektrycznych i dają większe poczucie bezpieczeństwa ich użytkownikom. Urządzenia te charakteryzują się najwyższym poziomem bezpieczeństwa pracy i łatwością montażu. Stanowią istotny krok naprzód w tworzeniu bezpiecznych instalacji elektrycznych w budynkach”.

Oferowane przez ABB nowe detektory zwarć łukowych S-ARC1 i S-ARC1 M typu 1P+N z wbudowanym wyłącznikiem instalacyjnym (MCB) mają prąd wyłączalny wynoszący odpowiednio, 6kA i 10kA oraz zapewniają ochronę zarówno przed przetężeniami, jak i zwarciami łukowymi. Skonsultuj się ze specjalistami firmy ABB >>

W połączeniu z wyłącznikiem różnicowoprądowym (RCCB) zamontowanym po stronie zasilania, urządzenia serii S-ARC1 to najlepsze rozwiązanie do instalowania w skrzynkach rozdzielczych, zapewniające kompleksową ochronę ludzi, budynków i wartościowego mienia.

Wyposażone w podwójne zaciski do łatwego przyłączenia przewodów lub szyn mostkujących nowe urządzenia są o 50 procent szybsze w montażu. Mogą być też stosowane z szynami mostkującymi z rodziny System Pro M compact®, które eliminują konieczność użycia dodatkowych przewodów. Możliwość podłączenia zasilania S-ARC1 przy użyciu zacisków dolnych lub górnych zapewnia przystosowanie do standardów instalacji stosowanych we wszystkich krajach Europy.
Dioda monitorująca LED wskazuje bieżący stan urządzenia i sygnalizuje przyczynę zadziałania zabezpieczenia. Pozwala to na skrócenie czasu konserwacji i znacznie ułatwia wykrywanie usterek w instalacji.

Zastosowany w nowych detektorach ABB S-ARC1 wewnętrzny moduł elektroniczny stale nadzoruje pracę urządzenia. W celu zapewnienia ciągłości zasilania instalacji i zapobiegania jej przypadkowym wyłączeniom, w sytuacji błędu wykrytego przez wewnętrzny test diagnostyczny, kontrolka LED gaśnie lub zaczyna migać naprzemiennie kolorem zielonym i czerwonym, bez odłączania zasilania.

Oprócz tego urządzenie posiada przycisk testowy służący do sprawdzenia prawidłowości działania detektora AFDD.
Detektory S-ARC1 i S-ARC1 M są doskonale przystosowane do pracy w różnego rodzaju instalacjach funkcjonujących w pomieszczeniach mieszkalnych, przestrzeniach wspólnych budynków szkolnych, przedszkolnych i innych placówek opiekuńczych, a także w budynkach o podwyższonym zagrożeniu pożarowym, takich jak zakłady produkcyjne, drukarnie i inne obiekty przemysłowe. Pozostałe obszary zastosowań to np. budynki wykonane w dużej mierze z materiałów łatwopalnych, np. domy drewniane lub budynki wyposażone w systemy wentylacji mechanicznej, a także obiekty o dużym znaczeniu kulturowym, jak np. muzea, biblioteki i galerie sztuki.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest liderem nowatorskich technologii w branży produktów elektryfikacyjnych, robotyki i ruchu, automatyki przemysłowej oraz sieci elektroenergetycznych, obsługującym klientów z całego świata w zakresie potrzeb związanych z mediami, przemysłem oraz transportem i infrastrukturą. Kontynuując ponad 125-letnią tradycję innowacyjności, ABB tworzy dziś przyszłość cyfryzacji przemysłowej i napędza rewolucję energetyczną oraz czwartą rewolucję przemysłową. ABB działa w ponad 100 krajach i zatrudnia około 147 000 pracowników. www.abb.com

ABB ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1

04-713 Warszawa

Tel.: +48 2222 3 7777

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
12/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Aspekty techniczne i ekonomiczne kompensacji mocy biernej w obiektach użyteczności publicznej
  • - Optymalizacja elektroenergetycznych sieci SN
Zobacz szczegóły

Innowacyjna stacja ładowania autobusów EV w Ostrawie

Holenderska firma Heliox dostarczyła pierwsze rozwiązanie do szybkiego ładowania autobusów elektrycznych z odwróconym pantografem w Czechach. Urządzenie o mocy 450 kW zainstalowano w...

Torba i walizka na narzędzia Knipex 1

Każdy posiadacz dużej liczby narzędzi zdaje sobie z tego sprawę, że utrzymanie ich w porządku ułatwia i przyspiesza pracę. Dlatego torby czy też walizki na narzędzia są świetnym...
ZPAS ZPAS
ZPAS z siedzibą w Przygórzu to lider produkcji szaf i obudów teleinformatycznych, energetycznych i automatyki oraz kompleksowych rozwiązań...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl