Artykuł sponsorowany

Nowości na targach ENERGETAB od Hager

 Hager Polo Sp. z o. o.  |  27.09.2018
Jacek Grenda – kierownik produktu Hager Polo Sp. z o.o.
Jacek Grenda – kierownik produktu Hager Polo Sp. z o.o.
Fot. Redakcja EI

Firma Hager podczas targów ENERGETAB 2018 przedstawiła kilka nowości.

Pierwsza nowość to ciekawostka w postaci kontrolera coviva Smartbox – rozwiązania inteligentnego budynku w standardzie bezprzewodowej instalacji o wyższym standardzie, bez konieczności modernizacji istniejącego okablowania. Wykonawcze mikromoduły o niewielkich wymiarach mogą być zamontowane przy każdym gniazdku i łączniku, ponieważ można je zmieścić praktycznie w każdej puszce. Komunikacja pomiędzy nadajnikami i odbiornikami odbywa się w technologii radiowej w paśmie 868MHz o zasięgu w terenie otwartym do 300m. Po dodaniu do systemu sterownika coviva Smartbox możemy cieszyć się intuicyjnym sterowaniem naszymi urządzeniami z poziomu smartfona. Modułowa budowa systemu zapewnia możliwość rozwoju w dowolnym momencie – nie musimy z wyprzedzeniem planować kolejnych etapów i podłączania urządzeń do systemu. Podkreślić należy łatwą współpracę z systemami innych producentów np. stacjami pogodowymi Netatmo lub asystentami głosowymi Google Home i Amazon Alexa.

Z zakresu systemów prowadzenia instalacji elektrycznych firma Hager zaprezentowała nowoczesne systemy podłogowe. Nowe podłogowe systemy prowadzenia instalacji elektrycznej firmy Hager są doskonałym rozwiązaniem, które można wykorzystać do każdego typu podłogi. Instalację można przeprowadzić równo z powierzchnią podłogi, w systemie podwójnych podłóg jak również w systemie podpodłogowym. Tehalit.UK, czyli system kanałów stosowanych w wylewkach betonowych może być stosowany do większości rodzajów wylewek (jastrychów). Pokrywy kanałów tehalit.UK są demontowalne, dzięki czemu instalacja kabli i przewodów jest szybka i łatwa.Tehalit.VE.EE, czyli system pokryw uchylnych posiada różne rozmiary, kształty, materiały i kolory.VE-EE można zastosować do podłóg o różnych grubościach. W ofercie można także znaleźć specjalne wykonania pokryw uchylnych, które można montować w podłodze salonów samochodowych o odpowiednich stopniach ochrony (kodzie IP) IP66.
Hager
- Prezentowaliśmy systemy kanałów elektroinstalacyjnych naściennych także w odmianach wandaloodpornych oraz dedykowane systemy kanałów do ścian karton-gipsowych z blachy stalowej tehalit.BKIS. Kanały firmy Hager mogą być wykonane ze stali, tworzywa sztucznego lub aluminium w różnych kolorach oraz z możliwością podświetlenia LED. Natomiast dla rozdzielnic nn prezentujemy nowy system opomiarowania oparty na przekładnikach prądowych umieszczonymi za kasetami – powiedział Jacek Grenda, kierownik produktu Hager Polo Sp. z o.o.

Jeżeli zaś chodzi o wersje zdobnicze osprzętu elektroinstalacyjnego, bazują na jednym mechanizmie. Z punktu widzenia użytkownika jest to uproszczenie, gdyż nie musi się on skupiać na wyborze już na etapie projektowania. Za to może dokonać wyboru na samym końcu, wybierając stylistykę z tworzywa, drewna, kamienia naturalnego, szkła czy metalu, aby dobrać stylistykę do aranżacji pomieszczenia. Na podkreślenie zasługuje bardzo mały skok łączników Hager, zapewniający bardzo ciche przełączanie.

- W zeszłym roku wprowadziliśmy serię Q7, obecnie również dostępną z podświetleniem. W tym przypadku wymagany jest jednak przewód neutralny, ale z uwagi, że najczęściej instalację wykonuje się przewodami 3 żyłowymi – nie stanowi to problemu. Prezentujemy również osprzęt elektroinstalacyjny nawiązujący, jak nazwa wskazuje do roku 1930, ale z nowymi rozwiązaniami mechanizmów przełączających. Dla wymagających klientów z tej serii mamy w ofercie osprzęt z ramką i elementami przełączającymi z porcelany Rosenthal. Jako producent jesteśmy w stanie wykonać także ramki na indywidualne zamówienie np. w Niemczech, jedna z sieci sklepów branży odzieżowej zamówiła ramki i elementy przełączające z jeansu – dodaje Jacek Grenda.

Hager Hager Polo Sp. z o.o.
43-100 Tychy
ul. Fabryczna 10
tel. 32 32 40 100
faks 32 32 40 150
office@hager.pl
www.hager.pl
11/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Eksploatacja instalacji elektrycznych tymczasowych
  • - Symulacyjne metody analizy funkcjonowania układów automatyki elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły

Aukcje 2019 - ile dla wiatru i fotowoltaiki?

Jak podaje portal gramwzielone.pl, rząd nadal nie ogłosił szczegółowych założeń przyszłorocznych aukcji dla odnawialnych źródeł energii. Jednak informacje podało Ministerstwo Energii,...

Szczypce-klucz Knipex

Szczypce-klucz to narzędzie opracowane i opatentowane wiele lat temu przez niemiecką firmę Knipex. Pod względem funkcjonalności łączy szczypce nastawne z kluczem nastawnym typu...
EAST UPS EAST UPS
Marka EAST ® to uznany producent wysokowydajnych zasilaczy awaryjnych UPS zaprojektowanych do całodobowej ochrony urządzeń elektrycznych oraz...
Whether you have decided to look into...
durga  |  06.09.2018, 16:00  |  1
Zapraszamy do umieszczania ogłoszeń...
adm  |  15.06.2018, 10:55  |  1
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl