ENERGETAB 2018 - konferencje

 Redakcja  |  13.09.2018
Konferencja na 31. Międzynarodowych Targach Energetycznych ENERGETAB 2018 w Bielsku
Konferencja na 31. Międzynarodowych Targach Energetycznych ENERGETAB 2018 w Bielsku
Fot. EI

Podczas 31. Targów ENERGETAB odbyły się dwie konferencje, których współorganizatorem był ZIAD BIELSKO-BIAŁA S.A.

Pierwszego dnia targów szczególne zainteresowanie wzbudziła konferencja „Rozwój partnerskich relacji pomiędzy Inwestorem a Wykonawcą w energetyce”, której organizatorem była Rada Firm Przemysłu Elektrotechnicznego i Energetyki SEP oraz ZIAD Bielsko-Biała. Celem konferencji było zbliżenie dwóch perspektyw: zamawiającego i wykonawcy – przede wszystkim po to, aby służyć interesom przyszłych użytkowników inwestycji, czyli krajowej energetyce, przy okazji ograniczając pole do ewentualnych konfliktów stron przetargu. I nie chodziło tutaj o ograniczanie konkurencji, lecz o to, by konkurowały między sobą podmioty o porównywalnym potencjale, co powinno zapewnić sprawną realizację inwestycji i na godziwych warunkach.

Dowiedz się więcej: ENERGETAB 2018 – technologie blisko natury

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele PSE SA oraz innych operatorów energetycznych, a także firmy realizujące krajowe inwestycje energetyczne. W spotkaniu wzięli udział tylko przedstawiciele PSE SA oraz dostawcy sprzętu energetycznego oraz firmy wykonawcze i projektowe. W trakcie otwartej dyskusji pomiędzy zamawiającymi i wykonawcami przedstawione zostały podstawowe problemy, z jakimi zderza się rynek. Podsumowaniem konferencji była chęć uczestników, aby zorganizować kolejną edycję konferencji i wspólnie wypracować najlepsze procedury w zakresie optymalnego prowadzenia bardzo ważnych dla bezpieczeństwa energetycznego Polski inwestycji.

Drugiego dnia targów kwestie związane z bezpieczeństwem użytkowania aparatury niskiego napięcia zostały poruszone podczas konferencji „Bezpieczna aparatura elektryczna niskiego napięcia”, zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) oraz Schneider Electric. Otwarcia konferencji dokonał Stefan Kamiński, prezes KIGEiT. Następnie Wojciech Świątek, przewodniczący Sekcji Producentów Aparatury ElektrycznejKIGEiT, przedstawił europejską inicjatywę MSSI Electrical. Zmiany przepisów dotyczących systemu nadzoru rynku w obszarze aparatów elektrycznych nn omówiła Katarzyna Bednarz – naczelnik Wydziału Monitorowania Systemu Rynku,Departament Nadzoru Rynku UOKiK.

Kwestie zapewnienia bezpieczeństwa aparatów elektrycznych nn poprzez badania w akredytowanym laboratorium przedstawił Marcin Ocioszyński – dyrektor BBJ-SEP. Zwrócił uwagę, że z przebadanych w 2016 r. przez BBJ-SEP wyłączników nadprądowych ok. 43% nie spełniało co najmniej jednego z wymagań normy PN-EN 60898-1. Natomiast z badań wykonanych przez BBJ-SEP w 2017 r. ponad 55% wyłączników różnicowoprądowych nie spełniało wybranych wymagań normy PN-EN 61008-1. Konferencja ta szczególnie zainteresowała producentów aparatów nn oraz projektantów i wykonawców instalacji elektrycznych, którzy nieświadomie mogą zastosować pojawiającą się na rynku aparaturę zabezpieczającą czy sterującą.

[ENERGETAB 2018, 31. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie, targi, Targi w Bielsko-Białej, energia elektryczna, branża energetyczna, energetyka, konferecje ENERGETAB, konferencja, SEP]

Wybrane dla Ciebie


Weź udział w konkursie, zdobywaj wiedzę i atrakcyjne nagrody! »

Kable i przewody - pobierz bezpłatny Ebook »

Konkurs dla elektryków Ebook
Jesteś specjalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Weź udział w pierszej edycji Ligi Specjalistów i poczuj emocje związane z rywalizacją w konkursie! Zaglądaj na stronę ligaspecjalistow.pl i odpowiadaj na pytania ze swojej branży.  
zobacz konkurs »
Przedstawiamy nowy poradnik „Kable i przewody”! Znajdziecie w nim m.in. metody ochrony kabli przed pożarem, jak prowadzić i oznaczać trasy kablowe (...) czytam dalej »


Akumulatory do każdego typu pojazdu »

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce »

Akumulatory do każdego typu pojazdu Magazyny energi w polsce
Niezależnie od tego czy jeździsz samochodem osobowym, SUV-em, terenówką czy autem dostawczym, znajdziesz(...) czytam dalej » Aparatura łączeniową i sterownicza dla automatyki przemysłowej, techniki medycznej oraz automatyki budynków(...) czytam dalej »

Jak zdalnie monitorować pracę silnika?

UPS zasilacze Jak przekształcić silni elektryczny w inteligentne, połączone bezprzewodowo urządzenia. Czujnik montowany jest na kadłubie silnika indukcyjnego niskiego napięcia bez potrzeby okablowania czy wprowadzania zmian mechanicznych (...) czytam dalej »


Switche niezarządzalne - które wybrać?

Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Switche niezarządzalne Rola miedzi w energetyce słonecznej
Switche niezarządzalne są to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Sektor energii słonecznej umacnia się coraz bardziej. Według Solar Power Europe, w roku 2017 została zainstalowana globalnie większa moc energii fotowoltaicznej niż (...) czytam dalej »

Stacje ładowania elektryków przed własnym domem »

Co się stało z tymi kablami?

miejska stacja ładowania Co sie stało z kablami
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym (...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
12/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Aspekty techniczne i ekonomiczne kompensacji mocy biernej w obiektach użyteczności publicznej
  • - Optymalizacja elektroenergetycznych sieci SN
Zobacz szczegóły

Do końca stycznia trwa konkurs na zakup autobusów elektrycznych

Do końca stycznia trwa nabór wniosków w konkursie dla miast na rozwój transportu publicznego. Do rozdysponowania jest 300 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko. Za te pieniądze...

Torba i walizka na narzędzia Knipex 1

Każdy posiadacz dużej liczby narzędzi zdaje sobie z tego sprawę, że utrzymanie ich w porządku ułatwia i przyspiesza pracę. Dlatego torby czy też walizki na narzędzia są świetnym...
Przetestuj nową złączkę WAGO TOPJOB® S z dźwignią

Przetestuj nową złączkę WAGO TOPJOB® S z dźwignią

Unosisz dźwignię, wsuwasz przewód, opuszczasz dźwignię i gotowe. Podobnego rozwiązania jeszcze nigdy nie zastosowano w złączkach listwowych.
ZPAS ZPAS
ZPAS z siedzibą w Przygórzu to lider produkcji szaf i obudów teleinformatycznych, energetycznych i automatyki oraz kompleksowych rozwiązań...
Zapraszamy do umieszczania ogłoszeń...
adm  |  15.06.2018, 10:55  |  1
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl