Artykuł sponsorowany

Pierwszy oscyloskop klasy średniej z pasmem 8 GHz i prędkością próbkowania 25 GS/s jednocześnie na wszystkich 4 kanałach

 TESPOL Sp. z o.o.  |  09.08.2018  |  1
TESPOL

Tektronix oferuje jeszcze większą prędkość próbkowania oraz najniższy poziom szumów zapewniając najwyższą wiarygodność pomiaru dzięki MSO serii 6 Mixed Signal Oscilloscope.
Pierwszy oscyloskop klasy średniej z pasmem 8 GHz i prędkością próbkowania 25 GS/s jednocześnie na wszystkich 4 kanałach.
Zapewnia oszczędności przy projektowaniu systemów wbudowanych. Umożliwia szybki zwrot inwestycji.

BEAVERTON, Oregon, 17 lipca 2018 r. - Tektronix, Inc., wiodący dostawca rozwiązań pomiarowych, przedstawił oscyloskop MSO serii 6. Nowy oscyloskop zwiększa próg wydajności oscyloskopów klasy średniej do pasma 8 GHz i częstotliwości próbkowania 25 GS/s na wszystkich 4 kanałach - pierwszy w branży w tej klasie oscyloskopów - aby sprostać potrzebom projektantów pracujących nad szybszymi, bardziej złożonymi systemami wbudowanymi. Dzięki próbkowaniu 25 GS/s, we wszystkich kanałach, projektanci mogą wyświetlać jednocześnie do czterech sygnałów z ogromną dokładnością. Przykładowo, zegar DDR3 i trzy kanały danych DDR3 mogą być przeglądane i analizowane w tym samym momencie, skracając czas potrzebny do pełnej charakteryzacji projektu, niż miałoby to miejsce z wykorzystaniem przyrządu, który dzieli systemy próbkowania między kanałami.

TESPOL

Nowy oscyloskop MSO serii 6 zapewnia większą dokładność pomiaru dzięki wejściom o niskim poziomie szumów, szczególnie w zakresie o najwyższej czułości, przy wykonywaniu pomiarów dla których jest to bardzo istotne. Przykładowo, nowoczesne projekty systemów wbudowanych wymagają precyzyjnych zasilaczy prądu stałego do zasilania układów ASIC i FPGA. W takich zastosowaniach oscyloskopy MSO serii 6 umożliwiają projektantom pomiar toru zasilającego DC z większą rozdzielczością i dokładnością, skracając czas potrzebny na analizę wpływu wysokich częstotliwości na tor zasilania w badanym projekcie. Dowiedz się więcej >>

Oparty na tej samej przełomowej platformie, co popularny oscyloskop MSO serii 5, oscyloskop MSO serii 6 zapewnia równie łatwą rozbudowę funkcjonalności. Wprowadzony w ubiegłym roku oscyloskop MSO serii 5, laureat licznych nagród przyznanych przez przedstawicieli wielu branż, był wynikiem projektu rozpoczętego od podstaw. Zawiera wiele innowacji, które zastosowano w przypadku oscyloskopów MSO serii 6, w tym niezwykle intuicyjny interfejs użytkownika, pojemnościowy 15.6-calowy ekran dotykowy z funkcją „chwyć i przybliż”, innowacyjne wejścia FlexChannel®, 12-bitowy ADC, który może dostarczyć do 16 bitów w rozdzielczości pionowej, całkowicie nowe przemysłowe wzornictwo oraz opcjonalny system operacyjny Windows 10.

"Trend w kierunku wyższej wydajności systemów wbudowanych jest teraz w pełnym rozkwicie i nieustannie rośnie" - powiedział Chris Witt, dyrektor generalny, Time Domain Business Unit, Tektronix. "Nasi klienci opracowujący te systemy potrzebują większej przepustowości i mniejszych szumów, ale wciąż chcą mieć użyteczność, łatwość dołączenia sond i kompaktową budowę oscyloskopów klasy średniej. Dzięki MSO serii 6 zapewniamy najlepsze w swojej klasie połączenie wydajności i użyteczności, które zwiększy produktywność i skróci czas wejścia produktu na rynek."

TESPOL

Nowa jakość szczegółowości sygnału

Aby sprostać potrzebie uszczegółowienia przy pomiarach coraz szybszych sygnałów, oscyloskop MSO serii 6 został wyposażony w nowy przedwzmacniacz o niskim poziomie szumów, TEK061, który znacznie obniża szum, szczególnie w przypadku sygnałów, które znajdują się w przedziale setek miliwoltów. Dzięki prędkości próbkowania 25 GS/s na czterech kanałach jednocześnie, instrument zapewnia 16-bitową rozdzielczość z częstotliwością 200 MHz, w trybie High Res (High Resolution). Oznacza to, że projektanci nie tylko widzą zakłócenia na swojej szynie zasilania, ale mogą mierzyć je z poziomem dokładności, który do tej pory był nieosiągalny dla oscyloskopu.

Podobnie jak oscyloskopy MSO serii 5, oscyloskopy MSO serii 6 dają ogromne możliwości rozszerzenia funkcjonalności. Modele są dostępne z wbudowanym generatorem arbitralnym/funkcyjnym, darmowym DVM (cyfrowy woltomierz) i licznikiem częstotliwości wyzwalania po rejestracji produktu, opcjami dekodowania protokołów oraz możliwością wyboru systemu operacyjnego. Zaufaj doświadczonym pracownikom firmy TESPOL >>

Podobnie jak w przypadku oscyloskopów MSO serii 5, dodanie sondy logicznej TLP058 zamienia każde z czterech wejść FlexChannel w osiem wejść cyfrowych, zapewniając najbardziej elastyczną konfiguracje MSO. Seria 6 ma również możliwość zwiększenia pasma przenoszenia, zaczynając od 1 GHz do 8 GHz dzięki prostej aktualizacji licencji bez konieczności wysyłania oscyloskopu do producenta.

Rozszerzone dekodowanie oraz analiza

W przypadku platform nowej generacji firma Tektronix jest zobowiązana dostarczać nowe funkcje, aby sprostać szybko zmieniającym się wymaganiom rynku, dając inżynierom pewność, że podejmują właściwą decyzję, wybierając oscyloskop Tektronix. Od czasu premiery MSO serii 5, Tektronix dodał następujące funkcje, które będą dostępne na obu platformach:

  • opcje dekodowania i wyzwalania dla magistrali CAN FD, MIL-STD-1553, ARINC429 i SENT,
  • testy zgodności dla Automotive Ethernet i USB 2.0,
  • zaawansowana analiza mocy z dwiema darmowymi aktualizacjami,
  • nowe, bezpłatne funkcje, w tym pamięć segmentowa (FastFrame) i ulepszona automatyczna konfiguracja nastaw oscyloskopu,
  • w związku z prezentacją oscyloskopów MSO serii 6, Tektronix udostępnia także funkcję Visual Trigger i nową opcję dla wyzwalania i dekodowania szeregowego sygnału SPMI - magistrali zarządzania energią MIPI.

Nowe sondy

Aby ułatwić pomiar szybkich sygnałów, Tektronix wprowadza serię nowych sond o wysokiej wydajności, dostosowanych do poziomu oscyloskopów MSO serii 6. TDP7700 to seria sond typu TriMode ™ o szerokości pasma 4, 6 lub 8 GHz. Sondy TriMode™ umożliwiają inżynierom wykonywanie pomiarów sygnału niesymetrycznego, różnicowego i wspólnego dla potrzeb szybkiej analizy magistral, bez konieczności zamiany sond.

Serie TriMode ™ wykorzystują technologię złącza TekFlex ™, które zawiera aktywny bufor na jej wejściu w celu uzyskania najlepszej wierności sygnału, jednocześnie ograniczając naprężenia mechaniczne w punktach testowych i obsługuje różne metody podłączania do badanego urządzenia - końcówki lutownicze, bezpośrednie połączenie oraz sondy pomiarowe przystosowane do trzymania w dłoni.

Dodatkowo sondy TAP4000 i TDP4000 rozszerzają zakres aktywnych, niesymetrycznych oraz różnicowych sond Tektronix z możliwością ich wykorzystania w paśmie do 4 GHz.

Dostępność i cena

MSO serii 6 jest już dostępny w sprzedaży, a globalne dostawy planowane są na jesień 2018 r. Ceny katalogowe zaczynają się od 19,600 GBP dla modeli 1 GHz. Sondy TDP7700, których wysyłka również planowana jest jesienią, kosztują od 6,380 GBP.

Zastanawiasz się, co jeszcze zamierza Tektronix? Sprawdź Tektronix Bandwidth Banter i bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami od Tektronix na Twitterze i Facebooku.

Informacje o Tektronix

Firma Tektronix, z siedzibą w Beaverton w stanie Oregon, dostarcza innowacyjne, precyzyjne i łatwe w obsłudze urządzenia pomiarowe i monitorujące, które rozwiązują problemy, poszerzają wiedzę i umożliwiają rozwój. Tektronix od ponad 70 lat znajduje się w czołówce cyfrowej epoki. Dołącz do nas na drodze innowacji na TEK.COM.
Wyłącznym autoryzowany dystrybutorem oraz serwisem produktów Tektronix na terenie Polski jest firma Tespol Sp. z o.o.

TESPOL Tespol Sp. z o.o.
ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław
(na terenie Wrocławskiego Parku
Technologicznego, budynek Beta)
tel. +48 71 783 63 60
fax +48 71 783 63 61
tespol@tespol.com.pl

(tespol,oscyloskop MSO serii 6, oscyloskopy)

Komentarze

(1)
Tymon | 17.08.2018, 12:56
czy ktoś z Państwa testował już może oscyloskop MSO serii 6?
Będę wdzięczny za podzielenie się opinią
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
3/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 3/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Zastosowanie algorytmów ewolucyjnych do wielokryterialnej optymalizacji rozwoju sieci dystrybucyjnej SN
  • - Uproszczony projekt automatyki SZR z wydzieloną rozdzielnicą zasilania awaryjnego
Zobacz szczegóły
System zarządzania energią EMS CX 3

System zarządzania energią EMS CX3

Firma Legrand wprowadziła do sprzedaży nową, innowacyjną ofertę urządzeń do pomiaru, stałej kontroli i sterowania instalacją elektryczną w budynku, zarówno lokalnie w...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl