Artykuł sponsorowany

Przycisk zatrzymania awaryjnego z dedykowaną wodoszczelną osłoną

 TURCK  |  18.07.2018
Przyciski zatrzymania awaryjnego
Przyciski zatrzymania awaryjnego
TURCK

Często elementy automatyki muszą pracować w niekorzystnych warunkach, gdzie może dojść do ich zalania lub uszkodzenia. Nie inaczej jest z elementami bezpieczeństwa, które chronią ludzkie życie. Dlatego może warto byłoby zadbać o te elementy tak, aby do tych awarii nie dochodziło?

Przyciski zatrzymania awaryjnego są nieodzowną częścią wszystkich systemów bezpieczeństwa maszyn. Pozwalają na awaryjne zatrzymanie maszyny w wypadku zaistnienia takiej konieczności. Przyciski E-Stop działają w przeróżnych warunkach, często bardzo wymagających.

Jednym z takich miejsc jest przemysł spożywczy, gdzie wykorzystuje się myjki wysokociśnieniowe oraz środki chemiczne służące do czyszczenia maszyn z zewnątrz. W takich warunkach bardzo łatwo o zalanie takiego przycisku. Może to powodować zatrzymanie maszyny oraz konieczność identyfikacji usterki. Jeśli na maszynie znajduje się więcej niż kilka E-Stopów lub jeśli są one od siebie oddalone, czas takiej identyfikacji się przedłuża. Dowiedz się więcej >>

Ostatecznie pozostajemy z szeregiem nieprzyjemności, z którymi musimy się uporać: konieczność usunięcia awarii, rozmowa ze szczeblem zarządzającym i tłumaczenie zaistniałej sytuacji, a ostatecznie nerwowa atmosfera wśród pracowników.

Aby wyjść naprzeciw tym problemom, firma Banner Engineering przygotowała wodoszczelną osłonę o stopniu ochrony IP69K zgodną z wytycznymi FDA. Osłona ta może zostać wykorzystana w miejscach, gdzie wykorzystuje się wcześniej wspomniane myjki wysokociśnieniowe lub po prostu istnieje inne ryzyko związane z zalaniem przycisku E-Stop. Dodatkowo, certyfikat ECOLAB pozwala na wykorzystanie osłon w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Osłona może zostać nałożona na już zainstalowane przyciski zatrzymania awaryjnego, co ułatwia podniesienie stopnia ochrony istniejących E-Stopów. 

Cechy produktu:

  • Silikonowa osłona, zgodna z wytycznymi FDA, jest odporna na wysokie ciśnienie, wysoką temperaturę oraz posiada stopień ochrony IP69K.
  • Certyfikat ECOLAB zapewnia ochronę przed agresywnymi chemikaliami wykorzystywanymi w przemyśle spożywczym.
  • Łatwość montażu.
  • Kompatybilny ze wszystkimi przyciskami E-Stop o średnicy montażu 30mm i przyciskach o średnicy 40mm.
Turck Turck sp. z o.o.
ul. Wrocławska 115
PL 45-836 Opole

Tel.: (+48) 77 443 48 00
Tel: (+48) 77 414 00 30
Fax: (+48) 77 443 48 01
Fax: (+48) 77 404 50 11

e-mail:

(turck, Przyciski zatrzymania awaryjnego, przyciskii E-Stop)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych
  • - Oszczędność kosztów dla przedsiębiorstwa przemysłowego na podstawie analizy faktur zakupowych za media energetyczne
Zobacz szczegóły
.steute Polska .steute Polska
steute jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu oraz produkcji bezpiecznej, niezawodnej aparatury...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl