Artykuł sponsorowany

Oznaczniki przewodów i kabli

 Phoenix Contact sp z o.o.  |  20.06.2018
Phoenix Contact

Zgodnie z obowiązującymi normami N-SEP-E-004, trwałe oznaczenie przewodów i kabli stanowi nieodłączną część standardów jakości nowoczesnych produktów, które są oczekiwane przez klienta. Firma Phoenix Contact oferuje optymalne możliwości oznakowania przewodów i kabli dla każdego użytkownika oraz do każdego zastosowania, jednocześnie kładąc silny nacisk na wprowadzanie innowacyjności w postaci nowych produktów.

Oferujemy oznaczniki w postaci etykiet i tabliczek w różnych formatach z tworzywa sztucznego, aluminium czy stali nierdzewnej. W zależności od zastosowań, oznaczniki można mocować poprzez: przyklejenie, zatrzaśnięcie, nawleczenie lub za pomocą opasek kablowych.

Dzięki kompatybilnym systemom drukowania i oznacznikom, zyskujemy gwarancję wysokiej jakości i odporności na warunki zewnętrzne.

Przegląd oznaczników

Przewody oraz kable możemy opisywać za pomocą wysokiej klasy oznaczników z aluminium WMTB-AL lub stali nierdzewnej WMTB-V4A.

Niezależnie od średnicy samego przewodu, oznaczniki mocuje się za pomocą opasek kablowych. Dzięki zastosowaniu wysoko odpornych tworzyw, oznaczniki możemy stosować w bardzo niekorzystnych środowiskach (podwyższona wilgotność, promieniowanie UV, obecność kwasów i zasad).

Oznaczniki przewodów i kabli Oznaczniki przewodów i kabli

Oznaczniki do przewodów mocowane na zatrzask UC-WMC (zapewniają trwałe mocowanie, a zastosowanie dwóch powierzchni opisowych zapewnia dobrą czytelność. Sposób mocowania polega na ręcznym zatrzaśnięciu uchwytu na przygotowanych wcześniej przewodach.

Oznaczniki przewodów i kabli

Oznaczniki do zadrukowania i nawlekane na przewód WMT umożliwiają bardzo szybki montaż. W ofercie dostępna jest szeroka gama materiałów w formacie kart, arkuszy i rolek.

Oznaczniki przewodów i kabli

Gotowe końcówki tulejkowe z specjalnym kołnierzem izolacyjnym AI-WM możemy opisać przed zaciśnięciem. Dzięki takiemu zestawieniu, oszczędzamy jeden cykl roboczy.

Oznaczniki przewodów i kabli

Kolejnym rodzajem oznaczników to uchwyty nasuwane na przewód UCT-WMT, do których następnie wkłada się zadrukowany oznacznik. Dzięki temu zabiegowi, zabezpiecza się oznakowanie przed zabrudzeniem. W ofercie Phoenix Contact możemy znaleźć uchwyty oznaczników PATG HF, PATG i PATO, które zapewniają dodatkową ochronę przed zabrudzeniem oraz czynnikami zewnętrznymi.

Oznaczniki przewodów i kabli

Samoprzylepne oznaczniki przewód WML umożliwiają szybkie mocowanie. Etykiety składają się z pola opisowego oraz przezroczystej folii, która jest owijana wokół opisu. Dzięki temu zabiegowi, zapewniona jest trwała ochrona przed zabrudzeniem, ścieraniem i działaniem rozpuszczalników. Etykiety nie pogrubiają kabli, dlatego można je później przeciągać przez np.: kanały kablowe.

Oznaczniki przewodów i kabli
Innym rodzajem etykiet samoprzylepnych, są oznaczniki w postaci chorągiewki WML-FLAG. Oznaczniki tego typu oferują możliwość opisywania na dużej powierzchni dla przewodów o średnicy do 6mm poprzecznie do kierunku ułożenia przewodu. Charakteryzują się możliwością zadruku obustronnego o wysokiej jakości, szybkim i łatwym mocowaniem. Oznaczniki są odporne na działanie rozpuszczalników.

Oznaczniki przewodów i kabli

Koszulki termokurczliwe WMS nadają się znakomicie do oznakowania przewodów i kabli. W ofercie Phoenix Contact znajdują się w formie wstępnie konfekcjonowanej oraz jako materiał ciągły. Oferujemy również nietermokurczliwe koszulki WMS-OT HF.

Jest to nietermokurczliwa, bezhalogenowa koszulka o owalnym kształcie, na rolce, do oznaczania żył i przewodów. Dzięki owalnemu kształtowi, możliwe jest szybkie nasunięcie na żyłę lub przewód. Dostępna jest dla przekroju kabla od 1mm do 4,8mm oraz w kolorze białym i żółtym.

Oznaczniki przewodów i kabli

Oznaczniki z tworzywa sztucznego KMK nadają się również do wiązania i opisywania kabli oraz przewodów. Opis zabezpieczony jest dodatkowo przed zabrudzeniem i ścieraniem. Materiał, z którego wykonane są oznaczniki, ma doskonałe właściwości, nadaje się idealnie do zastosowań w przemyśle kolejowym, instalacjach budowlanych i infrastrukturze transportowej, czy też instalacjach zewnętrznych.

Oznaczniki przewodów i kabli

Więcej o systemach oznaczeń przeczytasz tu https://phoe.co/drukarki-oznaniczki


Autor:
Wiktor Jędrzejak
Młodszy Menadżer Produktu / Junior Product Manager
Phoenix Contact Sp. z o.o.
email:

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ
logo_zpue
PHOENIX CONTACT SP.Z.O.O.
ul.Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
tel.: (71) 39 80 410
www.phoenixcontact.pl


(phoenix contact, oznaczniki przewodów, oznaczniki kabli)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne urządzenia rozdzielcze zwiększające bezpieczeństwo pracy
  • - Projekt zasilania osiedla domków jednorodzinnych w energię elektryczną
Zobacz szczegóły
Essentra Components Essentra Components
Essentra plc jest spółką notowaną w indeksie FTSE 250 i wiodącym międzynarodowym dostawcą specjalistycznych produktów i rozwiązań ....
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl