ABB CAD

 Redakcja  |  25.05.2018  |  1
Fot. ABB

ABB CAD to intuicyjny i prosty w użyciu program, automatyzujący projektowanie instalacji elektrycznych przy użyciu produktów i systemów ABB. Aby ułatwić Państwu projektowanie, wspólnie z firmą CADprofi oprócz standardowej bazy wybranych produktów przygotowaliśmy „Kreator schematów rozdziału energii”, który znacznie przyspieszy i ułatwi przygotowanie dokumentacji technicznej. ABB CAD jest dostępny do pobrania bezpłatnie, ze strony internetowej ABB.

Główną bazą programu jest „Biblioteka produktów” zawierająca opisy i zdjęcia produktów oraz ich symbole.

Po jej wybraniu program wyświetli cztery biblioteki:

 • Aparaty i rozdzielnice niskiego napięcia - zawiera wybrane produkty ABB, w tym m.in. aparaturę modułową i pomiarową, fotowoltaikę, wyłączniki i rozłączniki kompaktowe, urządzenia systemowe ABB i-bus KNX i ABB free@home®, obudowy i inne, 
 • Systemy niskonapięciowe – produkty - zawierającą produkty z systemu przyzywowego ABB SIGNAL i wideodomofonowego ABB WELCOME, 
 • Systemy niskonapięciowe – schematy - zawierającą przykładowe schematy: ABB i-bus KNX, ABB free@home®, ABB SIGNAL oraz ABB WELCOME,
 • Kreator schematów rozdziałów energii - pozwalający w łatwy sposób stworzyć projekt instalacji elektrycznej z użyciem produktów ABB.

Dowiedz się więcej >>

Program posiada następujące funkcje:

 • Wybór i wstawianie aparatów dostępnych w bibliotece,
 • Przygotowanie schematów z wykorzystaniem „kreatora schematów rozdziału energii”, z możliwością dodania wybranych aparatów ABB i-bus KNX, ABB free@home®, instalowanych w rozdzielni,
 • Dobór wybranych obudów,
 • Możliwość wykorzystania przykładowych aplikacji systemów ABB i-bus KNX, ABB free@home®, ABB SIGNAL oraz ABB WELCOME,
 • Utworzenie zestawienia produktów z projektu.

Podstawowa biblioteka ABB CAD jest bazą produktów zawierającą:

 • Widoki, bloki i zdjęcia produktów,
 • Symbole jednokreskowe, wielokreskowe, pionowe i poziome.

Pobierz bezpłatnie ABB CAD >>

Umożliwia także wstawianie wielokrotne produktów, edycje etykiet, a dedykowane przyciski przekierują do stron internetowych ABB z produktami, katalogami oraz do strony głównej dla Projektantów.

Kreator schematów pozwala na wybieranie produktów ABB i umieszczanie ich w określonych pozycjach schematu. W ten sposób można bardzo łatwo i szybko zdefiniować logiczną strukturę całej rozdzielni, skupiając się jedynie nad doborem produktów, a nie na ręcznym rysowaniu. Nowością jest możliwość wstawienia do schematu wybranych aparatów ABB i-bus KNX oraz ABB free@home®. 

Kreator pozwala na kopiowanie produktów, dodawanie i usuwanie kolumn oraz zapisywanie i wczytywanie gotowych schematów w formacie csv. Dla ułatwienia zapoznania się z programem, umieściliśmy w bibliotece przykładowe projekty konfiguracji rozdzielni. 

Aby przygotować szybko projekt rozdzielni wystarczy:

 • Wybrać produkty z biblioteki i wstawić w odpowiednie pola lub wczytać dane z pliku, bez ręcznego rysowania,
 • Zapisać projekt do pliku, który można później edytować i wykorzystać przy podobnych projektach,
 • Wstawić gotowy schemat, który można edytować, wykorzystując produkty dostępne w bibliotece „Aparaty i rozdzielnice niskiego napięcia”,
 • Dobrać automatycznie obudowę rozdzielni na podstawie użytych w projekcie produktów oraz jej oczekiwanych parametrów, np. należy wybrać odpowiedni stopień ochrony IP,
 • Wstawić do rysunku odpowiednie moduły do montażu aparatów,
 • Korzystając z zestawienia materiałów wygenerować widoki aparatów do wstawienia w rozdzielni,
 • Utworzyć zestawienie materiałów.

Biblioteka „Systemy niskonapięciowe – schematy” zawiera przykładowe rozwiązania techniczne, do wykorzystania w projektach systemów: ABB i-bus KNX, ABB free@home®, ABB WELCOME – wideodomofony, ABB SIGNAL – system przyzywowy.

Dowiedz się więcej z filmu instruktażowego: www.youtube.com/watch?v=nEGS0cG4uxQ.

Pliki do pobrania

Wybrane dla Ciebie


Jakie wybrać kable, przewody i osprzęt kablowy!

kable i przewody - przewodnik

Rozporządzenia CPR, dotyczące kabli i przewodów elektrycznych w zakresie reakcji na ogień. Została przedstawiona klasyfikacja materiałów budowlanych w zakresie reakcji na ogień oraz... czytam więcej »

 


Kamery termowizyjne nawet 40% taniej!

Promocja na kamery termowizyjne FLIR

Tylko do 9 grudnia możesz kupić kamery termowizyjne do prac elektrycznych i energetycznych w dużo niższych cenach... sprawdź za ile »

 


Dowiedz się, jak dobrać odpowiedni dla Twojego urządzenia rodzaj zasilania?

Rodzaje zasilania

Współczesne urządzenia elektryczne i elektroniczne spełniają ogrom funkcji, których oczekują ich użytkownicy. Są znakomitą pomocą w życiu i pracy, jednak wymagają zadbania o jeden aspekt – niezawodną, łatwo... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania?

Oświetlenie zewnętrzne LED - dobór i zastosowanie»

Ranki łączniki gniazdka oswietlenie zewnętrzen LED
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Zobacz jakie oprawy zaprezentowano na Energetab 2019  »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i mobilne stacje elektronika
Oświetlenie awaryjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie zajmowanych przestrzeni podczas awarii zasilania opraw oświetlenia podstawowego. Niejednokrotnie zanik oświetlenia podstawowego nie jest spowodowany zwykłą awarią zasilania czy wyłączeniem(...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Jak zapewnić bezprzerwowe zasilanie gwarantowane? »

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło »

zasilanie gwarantowane panele słoneczne
Co rusz znaczenie tego problemu uświadamiają nam przechodzące nad naszym krajem orkany i wichury oraz widmo blackoutu, wynikające z pojawiającego się latem ogromnego zapotrzebowania na ... czytam więcej » Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%.... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Małe, średnie i duże systemy sterowania »

Sterowniki plc Jeszcze kilka lat temu sterowniki PLC „tylko” wspierały pracowników przy wykonywaniu monotonnych zadań i zwiększaniu szybkości produkcji. Aktualnie każda produkcja ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » »

wyświetlacze cyfrowe robotyka i automatyka
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać moc
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
11/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Instalacje elektryczne na terenie imprez plenerowych – błędy oraz wymagania
 • - Ochrona przed pożarem z wykorzystaniem wyłączników różnicowoprądowych
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...
Zapraszamy do umieszczania ogłoszeń...
adm  |  15.06.2018, 10:55  |  1

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl