Artykuł sponsorowany

Liczniki zużycia energii elektrycznej KDEM

 Ideal TS  |  08.05.2018

Marka Ideal TS powstała specjalnie dla elektroinstalatorów. To Wasze opinie bierzemy pod uwagę przy wprowadzaniu nowych produktów. Tym razem do naszej oferty wprowadzamy dwa nowe produkty: KDEM-3P LCD oraz KDEM-1P LCD. Są to pierwsze tego typu produkty w ofercie Ideal TS.  KDEM-3P LCD to licznik 3 fazowy, a KDEM-1P LCD 1 fazowy.

Obydwa produkty dobraliśmy zgodnie z wymogami rynku i bieżącymi trendami. Co ważne, nowe liczniki energii elektrycznej zgodne są z wymaganiami dyrektywy UE i posiadają certyfikację MID. Co to dokładnie oznacza?

Decyzją Parlamentu i Rady Unii Europejskiej w dniu 31 marca 2004 r. została ustanowiona dyrektywa o przyrządach pomiarowych, zwana potocznie MID (2004/22/WE). MID należy do grupy dyrektyw nowego podejścia, wdrażających system oceny zgodności, zastępujący – w przypadku przyrządów pomiarowych – dotychczasowy system prawnej kontroli metrologicznej, w zakresie zatwierdzenia typu i legalizacji pierwotnej. To kolejne rozwiązanie prawne UE, które wspierać ma realizację swobody przepływu towarów w obrębie Unii. Dowiedz się więcej >>

Nie był to jednak jedyny powód stworzenia MID. Regulacje wprowadzone w dyrektywie MID zniosły krajowe systemy prawnej kontroli metrologicznej i dodały w ich miejsce jednolity system oparty o system oceny zgodności (okres przejściowy zakończył się 29 października 2016 roku). Dlatego tak ważne jest, aby nowo wprowadzane do obrotu w UE produkty posiadały certyfikat MID. Certyfikowane produkty można stosować w instalacjach bez dodatkowych dokumentów legalizacyjnych (podlegają tylko ocenie zgodności).

Obydwa produkty marki Ideal TS, posiadają wspomnianą certyfikację MID, odpowiednio KDEM-3P LCD T11332, a KDEM-1P LCD T11331.

Czy charakteryzują się nasze nowe liczniki? Na ten temat krótko odpowiadamy poniżej.

KDEM-3P LCD to urządzenie służące do monitorowania zużycia energii elektrycznej sieci trójfazowej w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Mierzy i wyświetla pobór mocy czynnej (kWh). Licznik wykorzystuje metodę pomiaru bezpośredniego 10A(100A). KDEM-3P LCD to licznik zgodny z dyrektywą MID (klasa dokładności B). Dzięki wyposażeniu licznika w dodatkowe wyjście impulsowe istnieje możliwość zdalnego zliczania zużycia energii.

Licznik przystosowany jest do montażu na szynach DIN (TH35) i fabrycznie zaplombowany. Dodatkowo jest możliwość plombowania pokrywy zacisków pod przewody zasilające. KDEM-3P LCD posiada cyfrowy wyświetlacz 6+2 (A) i 3 diody wskazujące obciążenie poszczególnych faz (F). Dodatkowa dioda LED wskazuje stan wyjścia impulsowego (E - zliczanie pomiaru 400imp/kWh). Samo wyjście impulsowe to zaciski 22/23. Skontaktuj się z naszymi specjalistami >>

Ideal TS

Podstawowe parametry KDEM-3P LCD:

  • Prąd rozruchowy (mA) - 0,4% Ib.
  • Częstotliwość znamionowa - 50Hz.
  • Pobór mocy - =<2W/10VA na fazę.
  • Wyjście impulsowe - 400/kWh.


Dane techniczne:

Ideal TS - schemat 1
Ideal TS - schemat 2

KDEM-1P LCD to urządzenie służące do monitorowania zużycia energii elektrycznej sieci jednofazowej w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Mierzy i wyświetla pobór mocy czynnej (kWh). Licznik wykorzystuje metodę pomiaru bezpośredniego 5A(45A) i jest zgodny z dyrektywą MID (klasa dokładności B).

Licznik wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz 5+2 (A). Dodatkowo posiada diodę wskazującą na zużycie energii (G). Wyjście impulsowe 2000imp/kWh to zaciski 20/21.

Ideal TS

Podstawowe parametry KDEM-1P LCD:

  • Częstotliwość znamionowa - 50Hz
  • Wyjście impulsowe (zaciski 21&20) - 1000/2000 imp/kWh
  • Wskaźnik zużycia energii elektrycznej (czerwona dioda LED - miga przy aktywnym zużyciu energii elektrycznej)


Dane techniczne:

Ideal TS - schemat 3
Ideal TS - schemat 4

Ideal TS Kanlux SA
ul. Objazdowa 1-3
41-922 Radzionków
Tel: +48 /32/388/74/00
Fax: +48 /32/388/74/99
idealts@ideal-ts.pl

(Licznik, KDEM, Ideal TS, energia elektryczna)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych
  • - Oszczędność kosztów dla przedsiębiorstwa przemysłowego na podstawie analizy faktur zakupowych za media energetyczne
Zobacz szczegóły
.steute Polska .steute Polska
steute jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu oraz produkcji bezpiecznej, niezawodnej aparatury...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl