Artykuł sponsorowany

Ochrona przed przepięciami dla wielkiej liczby sygnałów? Tylko TERMITRAB complete!

Rysunek 1:  572 sygnały na 1 metrze szyny
Rysunek 1: 572 sygnały na 1 metrze szyny
Phoenix Contact

O obwodach pomiaru i sterowania  przekazywana jest szeroka gama sygnałów. Wymaga to coraz większej gęstości pakowania. Nowa rodzina TERMITRAB complete to zakres produktów, który zapewnia ochronę przed przepięciami, począwszy od szerokości ogranicznika 3,5 mm, i tym samym spełnia ten wymóg. Jest to możliwe dzięki nowym połączeniom Push-in oraz zastosowaniu szczególnych elementów składowych.

Ograniczniki przepięć o szerokości całkowitej 6 mm również posiadają niespotykane wersje obwodów i cechy produktu. TERMITRAB complete zwiększa dostępność systemu i znaczne zmniejszenie wymaganą przestrzeń.

TERMITRAB complete zapewnia też mechaniczną sygnalizację na ogranicznikach. Jest to inicjowane przez urządzenie odłączające w ograniczniku przepięć, co zapewnia bezpieczeństwo w przypadku przeciążenia. Dowiedz się więcej o ochronie przed przepięciami >>

Można użyć opcjonalnych modułów zdalnego sterowania do monitorowania zdalnego kanału komunikacyjnego w każdym module ochronnym za pośrednictwem bariery fotoelektrycznej. Jeśli wiązka światła jest przerwana, styk bezpotencjałowy przekazuje wiadomość grupową do pomieszczenia kontrolnego. Korzyść to wiedza o statusie grup ograniczników - w razie potrzeby można szybko wymienić przeciążony ogranicznik. W ten sposób użytkownik monitoruje ograniczniki w liczbie 40 w grupie.

 Rys 2: sygnalizacja zdalna
Rys 2: sygnalizacja zdalna  

Kompletny rodzina  produktów TERMITRAB to dostosowany asortyment produktów do wszystkich zastosowań w instalacjach pomiaru i kontroli. Idealną wersję i rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb z łatwością można odnaleźć w portfolio TERMITRAB. Wybór od prostych, bardzo wąskich urządzeń ochronnych, do produktów z wkładkami ochronnymi z możliwością sprawdzania, sygnalizacją, opcjonalnymi modułami zdalnego sterowania i innymi - aż po wersję do aplikacji stosowanej w obwodach Ex.

 Rys 3:  oferta na każda okazję
Rys 3:  oferta na każda okazję

Odłączniki w listwach zaciskowych, zainstalowanych między modułami AKP a okablowaniem polowym, są często stosowane w okablowaniu czujników / napędów. Przerywanie obwodów sygnałowych jest łatwe dzięki rozłączeniu zacisków w ogranicznikach. Umożliwia to przeprowadzenie pomiarów w obiekcie. TERMITRAB  ze zintegrowanym nożowym odłącznikiem jest kompletnym rozwiązaniem, a dodatkowo producent zapobiegł sytuacji zgubienia pomarańczowego elementu odłączającego.

 Rys 4: odłączniki w ograniczniku
Rys 4: odłączniki w ograniczniku

Podczas okresowej  konserwacji można wymienić wtykowe ogranicznika przepięć bez konieczności podłączania przewodów. Sygnał pomiarowy nie jest przerywany, a wyniki pomiarów nie są fałszowane.  Zgodnie z normą PN-EN 62305-3, należy regularnie sprawdzać ograniczniki przepięć, do czego służy przenośne laboratorium  CHECKMASTER 2. W efekcie można otrzymać raport jako dowód wykonania kontroli.

 Rys 5: CHECKMASTER 2 gotowy do badania ograniczników TTC
Rys 5: CHECKMASTER 2 gotowy do badania ograniczników TTC

Rodzina TERMITRAB complete to optymalna odpowiedź na zagadnienie ochrony wielkiej liczby obwodów sygnałowych.

Tu znajdziesz więcej informacji na ten temat >>

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ
logo_zpue
PHOENIX CONTACT Sp. z o.o.
ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
tel.: (71) 39 80 410
www.phoenixcontact.pl

Wygodna i przejrzysta dystrybucja - czerwone mostki FBS na każdym poziomie złączy do podłączania silnika łączą zaciski zasilania do sąsiednich bloków złączy wyjścia

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
11/2017

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór mocy źródeł zasilania awaryjnego i gwarantowanego
  • - Rozdzielnice elektryczne stosowane w budynkach mieszkalnych
Zobacz szczegóły
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl